Skala niebezpieczeństwa:  
  (40/100)

Usuń MacPerformance (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

MacPerformance to potencjalnie niebezpieczna aplikacja, która jest połączona z innymi bezużytecznymi aplikacjami, takimi jak Alpha Shoppers

Adware MacPerformance

MacPerformance to aplikacja typu adware stworzona dla urządzeń z systemem macOS oraz iOS. Często dostaje się ona do systemu za pomocą pakietów oprogramowania, a niektóre z nich mogą również zawierać dodatkowe adware'y, takie jak Alpha Shoppers, EasyDirectionsFinder lub inne aplikacje zakupowe, odtwarzacze multimediów, konwertery plików PDF, itp. Potencjalnie niechciany program wstrzykuje różne pliki i wykonuje zmiany w systemie, aby jak najdłużej pozostać niezauważonym. Poza tym, może Ci uniemożliwić otwieranie potrzebnych aplikacji. Gdy MacPerformance prosi użytkowników o kontrolę nad dostępem do różnych plików, może to oznaczać duże niebezpieczeństwo, ponieważ dzięki temu może umożliwić hakerom odczytywanie danych technicznych i danych przeglądania, a także haseł do kont oraz informacji bankowych, a następnie wysłanie ich na zdalny serwer. Ten sprytnie zaprojektowany atak wykorzystujący mechanizmy inżynierii społecznej może oszukać wielu użytkowników i doprowadzić do kradzieży pieniędzy, a nawet tożsamości.

Podsumowanie
Nazwa MacPerformance
Typ Adware/PUP/wirus Apple
Główne objawy Powoduje wyświetlanie irytujących reklam, uniemożliwia otwieranie aplikacji, śledzi dane bez zgody użytkownika i wysyła je do swoich programistów
Połączony z Alpha Shoppers, Easy Directions Finder oraz innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami z grupy Pirrit
Infiltracja Pakiety oprogramowania, które umożliwiają instalację aplikacji w systemie bez wyraźnego zezwolenia
Usuwanie Sprawdź nasze instrukcje poniżej lub użyj oprogramowania antywirusowego
Optymalizacja Zainstaluj ReimageIntego, aby upewnić się, że Twój komputer jest naprawiony

MacPerformance to jedno z wielu oszustw, które sprytnie próbuje wykraść poufne informacje naśladując wyskakujące powiadomienia Apple, np. Apple chce wprowadzić zmiany, Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami, Twój Mac może być zainfekowany. Choć te powiadomienia mogą wyglądać na prawdziwe, absolutnie nie są bezpieczne, dlatego użytkownicy powinni nauczyć się jak nie wpaść w taką pułapkę. Aby usunąć wirusa MacPerformance, trzeba będzie znaleźć i wyeliminować z systemu adware, a to może być nieco trudne. Jednak poniżej podajemy pełną instrukcję.

To, co czyni MacPerformance oszustwem wiarygodnym, to sprytnie umieszczone nazwy niektórych plików. Po pierwsze, nazwa adware’a może sprawić, że użytkownicy uwierzą, że jest to aplikacja godna zaufania, ponieważ zawiera ona takie frazy jak „Mac”, „Apple” oraz podobne, tak jak widać w poniższych komunikatach:

„MacPerformance” chce uzyskać dostęp do kontroli „Google Chrome”. Umożliwienie kontroli zapewni dostęp do dokumentów i danych w „Google Chrome” oraz wykonywanie działań w ramach aplikacji
Nie pozwalaj                OK

Nie można otworzyć „MacPerformance”, ponieważ Apple nie może sprawdzić, czy nie ma w nim złośliwego oprogramowania

Podczas gdy wielu użytkowników nie wie czym jest MacPerformance, przyglądając się jemu bliżej można zauważyć, że aplikacja znajduje się w folderach Library > UpdateMac > MacPerformance. Dlatego wiele osób może nadal sądzić, że nie ma w tym nic podejrzanego. Jest to jednak adware, który nieustannie będzie wyświetlać wyskakujące okienka.

Wirus MacPerformanceMacPerformance to złośliwy program, który może wysyłać prywatne dane na zdalny serwer. Jego usunięcie jest konieczne dla bezpieczeństwa w sieci

Ponadto, nawet jeśli wybierzesz opcję „Nie pozwalaj”, gdy pojawi się fałszywy komunikat, adware będzie kontynuował swoją aktywność. Tylko usunięcie MacPerformance zatrzyma fałszywe powiadomienia i uniemożliwi oszustom dostęp do poufnych informacji. Nawiasem mówiąc, nie ma znaczenia z jakiej przeglądarki korzystasz – Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub innej – wyskakujące powiadomienie wyświetli odpowiednią nazwę przeglądarki.

Podsumowując, MacPerformance to złośliwe oprogramowanie, które może ukraść Twoje prywatne dane, które później mogą zostać sprzedane na czarnym rynku. Nie należy ufać tym wyskakującym okienkom, tylko pozbyć się adware’a, tak jak wyjaśniono poniżej. Zalecamy również skanowanie urządzenia za pomocą ReimageIntego , aby upewnić się, że wszystkie szkody wyrządzone przez tego wirusa zostały naprawione.

Pakietowanie oprogramowania jest szeroko stosowaną techniką dystrybucji potencjalnie niechcianych programów

Z racji tego, że adware jest zazwyczaj niepożądanym oprogramowaniem, jego twórcy muszą się upewnić, że jest on rozprowadzony na jak największej liczbie komputerów. A jednym z najlepszych sposobów na to jest łączenie programów w pakiety. Technika ta została zastosowana przez twórców darmowego oprogramowania oraz oprogramowania typu shareware i okazała się skuteczna, a powodem tego jest brak należytej uwagi ze strony użytkowników. Często są nieświadomi, jeśli chodzi o instalację nowego oprogramowania i nie zwracają na nią większej uwagi – pomijają kroki i nie czytają instrukcji poprawnie, a co najważniejsze, wybierają „Rekomendowane” lub „Szybkie” ustawienia instalacji.

Najlepszym sposobem na uniknięcie adware'a jest zachowanie ostrożności podczas instalacji nowego oprogramowania. Nawet, jeśli pochodzi ono z rzekomo zaufanego źródła, takiego jak Download.com lub CNET, zawsze należy wybrać tryb zaawansowany/standardowy, aby upewnić się, że w komputerze nie zostaną zainstalowane żadne dodatkowe elementy.

Eksperci wyjaśniają , że adware najczęściej ukrywa się pod „użytecznymi” aplikacjami, takimi jak odtwarzacze multimediów, konwertery PDF, rozszerzenia przeglądarek, optymalizatory systemu oraz podobnymi programami. Jego funkcjonalność może wydawać się użyteczna, ale wszystko co dostajesz, to nigdy niekończące się reklamy, które zaśmiecają Twoje przeglądarki, a nawet naruszają Twoją prywatność. Dlatego zalecamy czytanie recenzji przed instalacją nowego oprogramowania, które nie jest Ci znane.

Wyskakujące okienka MacPerformance

Usuwanie złośliwego oprogramowania MacPerformance z systemu macOS

Jak już wspomnieliśmy, należy usunąć wirusa MacPerformance, aby zapobiec pojawianiu się wyskakujących okienek. Jest kilka działań, które musisz wykonać, aby upewnić się, że te irytujące, wyskakujące okienka nie pojawią się ponownie. Po pierwsze, należy zapoznać się z poniższymi instrukcjami dotyczącymi usunięcia MacPerformance poprzez umieszczenie go w koszu. Możesz jednak użyć także narzędzi automatycznych, które specjalizują się w usuwaniu potencjalnie niechcianego oprogramowania – wtedy nie będziesz musiał się o nic martwić.

Po usunięciu adware’a MacPerformance i zresetowaniu przeglądarek, należy również zatrzymać proces uruchamiania tego programu. Przejdź do System Preferences > Accounts>  Login Items. Teraz znajdź MacPerformance i naciśnij przycisk „-„.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MacPerformance:

Usuń MacPerformance z systemu Mac OS X

Aby usunąć wyskakujące okienka MacPerformance z komputera użyj tej instrukcji:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMacPerformance czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń MacPerformance z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MacPerformance oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MacPerformance. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń MacPerformance z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MacPerformance powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MacPerformance z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MacPerformance oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MacPerformance. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MacPerformance z Google Chrome

Zresetuj Google Chrome w następujący sposób:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MacPerformance oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MacPerformance. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MacPerformance z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MacPerformance i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MacPerformance. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-macperformance.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MacPerformance