Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń Mac Mechanic (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Mac Mechanic to podejrzany optymalizator systemu stworzony dla użytkowników Mac

Ilustracja skanera Mac Mechanic

Mac Mechanic to potencjalnie niepożądana aplikacja reklamowana jako optymalizator systemu dla Mac OS X. Model biznesowy tej aplikacji jest bardzo prosty: kilka tysięcy użytkowników zainstalowało ją będącą w bundlu oprogramowania, a program sam zaczął skanować komputer. Ofiary następnie są szokowane wiadomościami od aplikacji mówiących o wyryciu setkach błędów znalezionych przez Mac Mechanic. Użytkownikom następnie proponuje się zakup licencjonowanej wersji, by naprawić błędy systemu. Dodatkowo, użytkownicy narzekają o niekończącej się liczbie reklam pojawiających się znikąd oraz o znacznim obniżeniu jakości wrażeń z przeglądania sieci. 

Nazwa Mac Mechanic
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana, malware
Poziom zagrożenia Średni (może rozpoznać pliki systemowe za problematyczne bądź złośliwe. Usunięcie plików może poskutkować nienormalnym zachowaniem systemu)
Dystrybucja Freeware i shareware
Objawy Regularne skany syystemu, wyskakujące okienka o stanie systemu, spowolnienia
Atakowane systemy Mac
Procedura eliminacyjna Ręczna poprzez wbudowany deinstalator. ZALECANE użycie profesjonalnego narzędzia anty-malware, takie jak ReimageIntego, by usunąć wszystkie niepożądane aplikacje i powiązane pliki

Tak, jak wiele podobnych narzędzi (Advanced Mac Cleaner, Mac Tweaker, itd.) Mac Mechanic obiecuje użytkownikom, że może naprawić, oczyścić i ulepszyć wydajność urządzenia. Twórcy także obiecują, że użytkownicy mogą usprawnić Maca poprzez użycie takich narzędzi, jak System Cleaner, App Manager, Duplicate Remover, i podobne funkcje. Jednakże, Mac Mechanic jest ledwie aplikacją adware, która także próbuje aktywnie oszukiwać użytkowników i nie zapewnia żadnych profitów.

Mac Mechanic posiada oficjalną stronę i może być pobrany i zakupiony bezpośrednio. By zwiększyć liczbę użytkowników, deweloperzy korzystają z szansy dawanej przez twórców freeware, by rozpowszechniać ją wraz z popularnymi, darmowymi aplikacjami. Dodatkowo, Mac Mechanic może być także pobrany i zainstalowany po przekierowaniu ze strony banerów i wyskakujących okienek.

Darmowe aplikacje zawierają darmową wersję próbną Mac Mechanica, która po instalacji uruchamia fałszywy skaner i rozpoczyna długi skan systemu. Nie tylko osłabia ona wydajność systemu, lecz także generuje odgórne wyniki skanu, informujące o masie problemów Maca dotyczących bibliotek cache, przesadną liczbę śmieci, a nawet obecność malware.

Wirus Mac MechanicMac Mechanic to niepożądana aplikacja określana jako zwodniczy optymalizator. Jej celem jest przekonanie użytkowników do instalacji darmowej wersji, a następnie wymuszenie zakupu licencji za określoną kwotę

Wyniki skanu Mac Mechanica są jednak fałszywe. Narzędzie posiada wbudowaną list wyników skanu oznaczającą, że większość problemów nie istnieje, bądź jest losowym zlepkiem nazw plików Maca.
Mac Mechanic nie przyspieszy ani w żaden inny sposób nie wpłynie pozytywnie na wydajność. Z drugiej strony, trzymanie tego urządzenia na komputerze może poskutkować następującymi efektami ubocznymi:

 • Stałe, irytujące skany systemu;
 • Generowanie okienek domagających się skanu systemu przez Mac Mechanica;
 • Spowolnienie komputera, szczególnie podczas skanów;
 • Pobierani i instalacja innych niepożądanych aplikacji w systemie;
 • Zmuszenie do zapłaty 39,95 €/$ w zamian za bezużyteczny klucz licencyjny.
 • Pliki systemowe oznaczane jako problematyczne, a następnie usuwane, co skutkuje zwiększeniem skali problemów z wydajnością.

Użytkownicy także narzekają, że jedną z najbardziej irytującą cechą Mac Mechanic jest tworzenie niewyobrażalnej liczby reklam, trapiących przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari. Według ofiar, Mac Mechanic aktywuje reklamy nawet jeśli przeglądarki nie działają. Wszystkie próby usunięcia Mac Mechanic takżee nie kończą się powodzeniem – reklamy wracają nawet po usunięciu oryginalnego folderu aplikacji. Bez względu na to, poznaj sposób na usunięcie reklam Mac Mechanic.

Nawet, jeśli Mac Mechanic nie posiada złośliwych funkcji, jest to zwodnicze oprogramowanie doprowadzające niedoświadczonych użytkowników do utraty pieniędzy. Nasi partnerzy z senzavirus.it ostrzegają, że usunięcie losowych plików bądź domniemanych duplikatów może mieć poważne konsekwencje.

Jedynym sposobem, by powstrzymać to narzędzie przed wyświetlaniem nierealistycznych, przesadzonych skanów, to wykonanie kompletnej eliminacji Mac Mechanica z Maca. Ponieważ jest to program uznawany za wsparcie Maca, powinien mieć swój własny deinstalator. Dlatego też możesz usunąć wirusa Mac Mechanic w standardowy sposób, n.p. przenosząc ją do Kosza, a następnie usuwając pliki z bibliotek.

Jeśli, jednak, nie możesz tego zrobić, gdyż deinstalator nie jest zapewniony, a program sam się reinstaluje, powinieneś przeskanować system zaufanym programem ochronnym, takim jak ReimageIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, aby usunąć Mac Mechanic wraz z komponentami.

Mac Mechanic

Losowe skany systemu zaczynają się od razu po pobraniu aplikacji freeware

Zwodniczy optymalizator Maca jest rozprowadzany na dwa różne sposoby – oficjalny i skryty. Posiada on oficjalną stronę posiadającą bezpośrednie pobieranie darmowej wersji próbnej i pozwala na zakup pełnej wersji oraz kilka ofert specjalnych, wliczając w to Sticky Password.

Bezpośrednie pobieranie jest jednak bardzo rzadkie. Narzędzie to już jest owiane złą sławą i sklasyfikowane jako niepożądana aplikacja przez większość wydawców. Dlatego też producent aplikacji polega na skrytej dystrybucji programu, która jest nie jest spójna z freeware i shareware.

Niepożądana aplikacja jest powiązana z różnymi darmowymi aplikacjami i dołączana jest do listy dodatkowych komponentów w wielu aplikacjach. W konsekwencji, może on szybko wniknąć do systemu, jeśli użytkownik wybierze instalację Szybką lub Zalecaną.

By zapobiec skrytej infiltracji niepożądanej aplikacji, powinieneś wybrać instalacje Zaawansowaną lub Własną oraz monitorować cały proces instalacyjny. Odznacz propozycje instalacji użytecznych dodatków lub rozszerzeń oraz odrzuć instalację nieznanego optymalizatora.

Wyeliminuj Mac Mechanic z systemu Mac OS X

Mac Mechanic jest skierowany dla użytkowników Mac OS. Dlatego, może się rozpowszechniać wraz z darmowymi aplikacjami przygotowanymi dla Mace. Jej twórcy generują przychów sprzedając fałszywe usługi.

Adware Mac Mechanic

Jeśli zainstalowałeś tą aplikacje, zalecamy uruchomić ReimageIntego bądź inne zaufane anty-malware i przeskanować z jego pomocą system. By ukończyć eliminację Mac Mechanic, musisz być pewien, że wszystkie jego komponenty znalezione w systemie także zostaną usunięte. Dlatego też, zaufany program anty-malware jest świetną opcją, by oczyścić komputer z niepożądanych aplikacji.

Bez względu na t, możesz usunąć Mac Mechanic ręcznie z pomocą instrukcji zapewnionych na końcu artykułu. Upewnij się, że ostrożni wykonasz każdy krok, by nie zostawić żadnych resztek malware.

Aplikacja ta może rozpowszechniać się w jednej paczce z porywaczami przeglądarki. W wypadku, jeśli ustawienia przeglądarki już zostały przechwycone i jesteś zmuszony do korzystania z fałszywego wyszukiwania, usuń niepożądane aplikacje z systemu i zresetuj przeglądarkę. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Mechanic:

Usuń Mac Mechanic z systemu Mac OS X

Aby pozbyć się Mac Mechanic z systemu Mac OS X, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Mechanic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mac Mechanic z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mac Mechanic oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mac Mechanic. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Mac Mechanic z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mac Mechanic powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mac Mechanic z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mac Mechanic oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mac Mechanic. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mac Mechanic z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mac Mechanic oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mac Mechanic. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mac Mechanic z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mac Mechanic i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mac Mechanic. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mac-mechanic.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mac Mechanic