Usuń Mac Mechanic (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, sie 2018

Instrukcja usuwania Mac Mechanic

Czym jest Mac Mechanic?

Mac Mechanic to podejrzany optymalizator systemu stworzony dla użytkowników Mac

Ilustracja skanera Mac Mechanic

Mac Mechanic to potencjalnie niepożądana aplikacja reklamowana jako optymalizator systemu dla Mac OS X. Model biznesowy tej aplikacji jest bardzo prosty: kilka tysięcy użytkowników zainstalowało ją będącą w bundlu oprogramowania, a program sam zaczął skanować komputer. Ofiary następnie są szokowane wiadomościami od aplikacji mówiących o wyryciu setkach błędów znalezionych przez Mac Mechanic. Użytkownikom następnie proponuje się zakup licencjonowanej wersji, by naprawić błędy systemu. Dodatkowo, użytkownicy narzekają o niekończącej się liczbie reklam pojawiających się znikąd oraz o znacznim obniżeniu jakości wrażeń z przeglądania sieci.

Nazwa Mac Mechanic
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana, malware
Poziom zagrożenia Średni (może rozpoznać pliki systemowe za problematyczne bądź złośliwe. Usunięcie plików może poskutkować nienormalnym zachowaniem systemu)
Dystrybucja Freeware i shareware
Objawy Regularne skany syystemu, wyskakujące okienka o stanie systemu, spowolnienia
Atakowane systemy Mac
Procedura eliminacyjna Ręczna poprzez wbudowany deinstalator. ZALECANE użycie profesjonalnego narzędzia anty-malware, takie jak FortectIntego, by usunąć wszystkie niepożądane aplikacje i powiązane pliki

Tak, jak wiele podobnych narzędzi (Advanced Mac Cleaner, Mac Tweaker, itd.) Mac Mechanic obiecuje użytkownikom, że może naprawić, oczyścić i ulepszyć wydajność urządzenia. Twórcy także obiecują, że użytkownicy mogą usprawnić Maca poprzez użycie takich narzędzi, jak System Cleaner, App Manager, Duplicate Remover, i podobne funkcje. Jednakże, Mac Mechanic jest ledwie aplikacją adware, która także próbuje aktywnie oszukiwać użytkowników i nie zapewnia żadnych profitów.

Mac Mechanic posiada oficjalną stronę i może być pobrany i zakupiony bezpośrednio. By zwiększyć liczbę użytkowników, deweloperzy korzystają z szansy dawanej przez twórców freeware, by rozpowszechniać ją wraz z popularnymi, darmowymi aplikacjami. Dodatkowo, Mac Mechanic może być także pobrany i zainstalowany po przekierowaniu ze strony banerów i wyskakujących okienek.

Darmowe aplikacje zawierają darmową wersję próbną Mac Mechanica, która po instalacji uruchamia fałszywy skaner i rozpoczyna długi skan systemu. Nie tylko osłabia ona wydajność systemu, lecz także generuje odgórne wyniki skanu, informujące o masie problemów Maca dotyczących bibliotek cache, przesadną liczbę śmieci, a nawet obecność malware.

Wirus Mac MechanicMac Mechanic to niepożądana aplikacja określana jako zwodniczy optymalizator. Jej celem jest przekonanie użytkowników do instalacji darmowej wersji, a następnie wymuszenie zakupu licencji za określoną kwotę

Wyniki skanu Mac Mechanica są jednak fałszywe. Narzędzie posiada wbudowaną list wyników skanu oznaczającą, że większość problemów nie istnieje, bądź jest losowym zlepkiem nazw plików Maca.
Mac Mechanic nie przyspieszy ani w żaden inny sposób nie wpłynie pozytywnie na wydajność. Z drugiej strony, trzymanie tego urządzenia na komputerze może poskutkować następującymi efektami ubocznymi:

 • Stałe, irytujące skany systemu;
 • Generowanie okienek domagających się skanu systemu przez Mac Mechanica;
 • Spowolnienie komputera, szczególnie podczas skanów;
 • Pobierani i instalacja innych niepożądanych aplikacji w systemie;
 • Zmuszenie do zapłaty 39,95 €/$ w zamian za bezużyteczny klucz licencyjny.
 • Pliki systemowe oznaczane jako problematyczne, a następnie usuwane, co skutkuje zwiększeniem skali problemów z wydajnością.

Użytkownicy także narzekają, że jedną z najbardziej irytującą cechą Mac Mechanic jest tworzenie niewyobrażalnej liczby reklam, trapiących przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari. Według ofiar, Mac Mechanic aktywuje reklamy nawet jeśli przeglądarki nie działają. Wszystkie próby usunięcia Mac Mechanic takżee nie kończą się powodzeniem – reklamy wracają nawet po usunięciu oryginalnego folderu aplikacji. Bez względu na to, poznaj sposób na usunięcie reklam Mac Mechanic.

Nawet, jeśli Mac Mechanic nie posiada złośliwych funkcji, jest to zwodnicze oprogramowanie doprowadzające niedoświadczonych użytkowników do utraty pieniędzy. Nasi partnerzy z senzavirus.it ostrzegają, że usunięcie losowych plików bądź domniemanych duplikatów może mieć poważne konsekwencje.

Jedynym sposobem, by powstrzymać to narzędzie przed wyświetlaniem nierealistycznych, przesadzonych skanów, to wykonanie kompletnej eliminacji Mac Mechanica z Maca. Ponieważ jest to program uznawany za wsparcie Maca, powinien mieć swój własny deinstalator. Dlatego też możesz usunąć wirusa Mac Mechanic w standardowy sposób, n.p. przenosząc ją do Kosza, a następnie usuwając pliki z bibliotek.

Jeśli, jednak, nie możesz tego zrobić, gdyż deinstalator nie jest zapewniony, a program sam się reinstaluje, powinieneś przeskanować system zaufanym programem ochronnym, takim jak FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, aby usunąć Mac Mechanic wraz z komponentami.

Mac Mechanic

Losowe skany systemu zaczynają się od razu po pobraniu aplikacji freeware

Zwodniczy optymalizator Maca jest rozprowadzany na dwa różne sposoby – oficjalny i skryty. Posiada on oficjalną stronę posiadającą bezpośrednie pobieranie darmowej wersji próbnej i pozwala na zakup pełnej wersji oraz kilka ofert specjalnych, wliczając w to Sticky Password.

Bezpośrednie pobieranie jest jednak bardzo rzadkie. Narzędzie to już jest owiane złą sławą i sklasyfikowane jako niepożądana aplikacja przez większość wydawców. Dlatego też producent aplikacji polega na skrytej dystrybucji programu, która jest nie jest spójna z freeware i shareware.

Niepożądana aplikacja jest powiązana z różnymi darmowymi aplikacjami i dołączana jest do listy dodatkowych komponentów w wielu aplikacjach. W konsekwencji, może on szybko wniknąć do systemu, jeśli użytkownik wybierze instalację Szybką lub Zalecaną.

By zapobiec skrytej infiltracji niepożądanej aplikacji, powinieneś wybrać instalacje Zaawansowaną lub Własną oraz monitorować cały proces instalacyjny. Odznacz propozycje instalacji użytecznych dodatków lub rozszerzeń oraz odrzuć instalację nieznanego optymalizatora.

Wyeliminuj Mac Mechanic z systemu Mac OS X

Mac Mechanic jest skierowany dla użytkowników Mac OS. Dlatego, może się rozpowszechniać wraz z darmowymi aplikacjami przygotowanymi dla Mace. Jej twórcy generują przychów sprzedając fałszywe usługi.

Adware Mac Mechanic

Jeśli zainstalowałeś tą aplikacje, zalecamy uruchomić FortectIntego bądź inne zaufane anty-malware i przeskanować z jego pomocą system. By ukończyć eliminację Mac Mechanic, musisz być pewien, że wszystkie jego komponenty znalezione w systemie także zostaną usunięte. Dlatego też, zaufany program anty-malware jest świetną opcją, by oczyścić komputer z niepożądanych aplikacji.

Bez względu na t, możesz usunąć Mac Mechanic ręcznie z pomocą instrukcji zapewnionych na końcu artykułu. Upewnij się, że ostrożni wykonasz każdy krok, by nie zostawić żadnych resztek malware.

Aplikacja ta może rozpowszechniać się w jednej paczce z porywaczami przeglądarki. W wypadku, jeśli ustawienia przeglądarki już zostały przechwycone i jesteś zmuszony do korzystania z fałszywego wyszukiwania, usuń niepożądane aplikacje z systemu i zresetuj przeglądarkę.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Mechanic

Usuń Mac Mechanic z systemu Mac OS X

Aby pozbyć się Mac Mechanic z systemu Mac OS X, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Mechanic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Mac Mechanic i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Mac Mechanic po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Mac Mechanic. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Mac Mechanic i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Mechanic i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach