Usuń Mac Heal Pro (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

Instrukcja usuwania Mac Heal Pro

Czym jest Mac Heal Pro?

Mac Heal Pro – fałszywy optymalizator systemu oferujący licencję za 14,95 €

Narzędzie systemowe Mac Heal Pro

Mac Heal Pro to fałszywy optymalizator dla użytkowników Mac. Jest to program aktywnie promowany przez jego twórców, jako prosty sposób na zwiększenie zabezpieczeń Maca. Jego prawdziwym celem jest jednak czerpanie przychodu z aplikacji, której funkcjonalność jest bardzo podejrzana. Ta fałszywa aplikacja może zostać pobrana z jej oficjalnej strony, bądź też pojawić się wraz z fałszywą wersją Adobe Flash Playera, bądź jego aktualizacji. Po instalacji, program inicjuje skan systemu i zaczyna wykrywać różne błędy systemowe, powiązane z infekcjami komputera, poziomem temperatury, itd. Ostrzeżenia wyświetlane przez Mac Heal Pro są jednak fałszywe. Twórcy korzystają z takich sztuczek, by przekonać użytkowników do zapłaty wersji licencjonowanej, która kosztuje € 14,95. NIE uważamy, że ten program jest wart jakąkolwiek kwotę.

Nazwa Mac Heal Pro
Typ Fałszywe narzędzie systemowe
Cel Przekonać użytkowników do zakupu licencjonowanej wersji aplikacji
Cena 14,95 € za pełną wersję
Objawy Liczne skany systemu, fałszywe raporty, wyskakujące okienka
Zapobieganie Unikanie podejrzanych stron, nie pobierania programu, instalacja ochrony antywirusowej
Usuwanie Użyj FortectIntego, by pozbyć się aplikacji

Gdy Mac Heal Pro pojawi się na twoim komputerze, możesz rozpoznać takie oznaki na swoim Mac'u:

 • Aplikacja zaczyna uruchamiać liczne skany systemu;
 • Informuje też o setkach wykrytych błędach. Twierdzi, że są one krytyczne.
 • Program też przeszkadza użytkownikom fałszywymi ostrzeżeniami o wykrytych infekcjach;
 • Twoje wyszukiwanie jest blokowane przez różne wyskakujące okienka.

Jeśli trafisz na tą niepożądaną aplikację na komputerze, nie przejmuj się – narzędzie to nie dostarcza żadnej prawdziwej informacji. Zbiera tylko różne przedawnione rejestry i przedstawia je jako błędy systemowe. Możesz zainstalować inne zaufane narzędzie i wykonać skan z jego pomocą. Następnie porównaj wyniki z tymi dostarczonymi przez Mac Heal Pro. Zobaczysz, że nie ma błędów systemowych, które zostały odkryte przez fałszywy optymalizator.

NIE wydawaj pieniędzy na bezużyteczne narzędzie. NIE płać za licencję fałszywego programu, który po prostu uda, że naprawił wszystkie znalezione błędy. Powinieneś usunąć program Mac Heal Pro z komputera – rzeczony optymalizator jest fałszywy i nie może usprawnić Twojej pracy. Działa on tylko dla jego twórców.

Musisz usunąć wirusa Mac Heal Pro, ponieważ stanie się on tylko bardziej irytujący. Jeśli zachowasz go na komputerze, nie będziesz mógł się pozbyć fałszywych błędów i wyskakujących okienek wyświetlanych przez program. Skorzystaj z FortectIntego bądź z innego programu anty-malware, by poradzić sobie szybko i pewnie z niepożądanym programem. Jeśli chcesz zaś pozbyć się go samemu, umieść w Koszu też następujące komponenty: helpermhp, hlprmhp, hlprmachealpro.

Niepożądana aplikacja Mac Heal ProMac Heal Pro - fałszywy optymalizator wyświetlający fałszywe błędy o różnych infekcjach systemu

Zapobiegaj instalacji niepożądanych aplikacji poświęcając czas na analizę instalatorów programów freeware.

Różne potencjalnie niepożądane aplikacje rozpowszechniają się z pomocą różnych sposobów. Fałszywe optymalizatory mogą być pobierane z ich stron oficjalnych. Są one promowane jako zaufane i pomocne aplikacje. JEst to wykorzystywane jednak tylko, by przekonać łatwowiernych użytkowników do korzystania z fałszywego optymalizatora.

Co więcej, możesz paść ofiarą niepożądanej infekcji przeglądając Internet. Istnieje wiele podejrzanych stron zawierających niebezpieczne treści. Gdy klikniesz na podejrzany link, możesz przypadkowo pobrać podejrzaną aplikację na komputer. Jeśli spotykasz się z dziwnie wyglądającymi stronami, natychmiast z nich wyjdź.

Według badaczy, niepożądane aplikacje mogą rozpowszechniać się przez zwodniczą techniką zwaną bundlingiem. Znaczy to, że niechciane treści mogą pojawić się wraz z normalnym oprogramowaniem. Bądź ostrożny przy pobieraniu róznych programów z sieci, wybieraj instalację Zaawansowaną i odznacz podejrzane pobieranie.

Pozbądź się Mac Heal Pro, gdyż nie może on ulepszyć wydajności Twojego komputera

Są dwa sposoby, które pozwolą Ci usunąć Mac Heal Pro. Zamieściliśmy instrukcje eliminacji manualnej i automatycznej. Możesz poczytać o manualnej eliminacji na końcu artykułu. Upewnij się, że usuniesz wszystkie komponenty wirusa z systemu z pomocą tego poradnika.

Jeśli chcesz usunąć Mac Heal Pro w szybszy i efektywniejszy sposób, powinieneś wybrać program anty-malware. Możesz wybrać takowy z naszej listy, bądź też każdą inną aplikację, o której użyteczności wiesz. Metoda ta pozwoli Ci na szybkie pozbycie się cyberzagrożenia. Nie popędzaj procesu eliminacji i upewnij się, że został on w pełni wykonany.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Heal Pro

Usuń Mac Heal Pro z systemu Mac OS X

Jeśli chcesz się pozbyć Mac Heal Pro ze swojego Maca, skorzystaj z tej instrukcji. Pozbądź się też tych komponentów, zazwyczaj znajdujących się w folderze ~Library/Application Support: helpermhp, hlprmhp, hlprmachealpro.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Heal Pro czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń wszystkie komponenty niepożądanej aplikacji z Edge. Skorzystaj z tej instrukcji:

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Mac Heal Pro i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Mac Heal Pro po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Mac Heal Pro. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Oczyść Chrome i usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia, korzystając z tego poradnika:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Mac Heal Pro i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Heal Pro i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach