Usuń Mac Cleanup Pro (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Mac Cleanup Pro to zwodnicza aplikacja, która podobno oczyszcza system

Mac Cleanup Pro

Mac Cleanup Pro to potencjalnie niepożądana aplikacja wyglądająca na rzeczową i poręczną, gdy w rzeczywistości zbiera cenne informacje o użytkowniku. Tak, jak Advanced Mac Cleaner, Mac Auto Fixer i podobne aplikacje niepożądane, narzędzie to wygląda na dobry program optymalizacyjny systemu Mac OS.. Program jednak korzystał ze zwodniczych technik do rozpowszechniania się, a następnie dostarczał zwodnicze reklamy, by przekonywać ofiary o masie problemów na ich komputerach. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja może być także powiązana z adware, gdyż stale dostarcza zwodnicze treści, które mogą być uznane za reklamy. Dodatkowo, Mac Cleanup Pro przekierowuje ruch użytkowników na powiązane ze sobą strony wypełnione ofertami zakupu licencji. Nigdy nie powinieneś inwestować w takie narzędzia, jeśli nie chcesz tracić pieniędzy.

Nazwa Mac Cleanup Pro
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana
Objawy Dostarcza podejrzane wyniki skanowania; promuje inne podejrzane narzędzia oraz swoją własną pełną wersję
Wpływa na MacOS
Dystrybucja Bundling oprogramowania, zwodnicze reklamy
Eliminacja Skorzystaj z ReimageIntego, by oczyścić system i naprawić szkody wyrządzone przez wirusa

Pojęcie „wirus Mac Cleanup Pro” nie jest w pełni trafne – użytkownicy korzystają z niego opisując problemy powiązane z tą aplikację. Największą obawą jest jej agresywne zachowanie, które irytuje ludzi już od kilku miesięcy. Po dostaniu się na komputer z pomocą bundlingu, aplikacje zaczyna siać zamęt w systemie i nie daje się z niego dobrowolnie wyprosić.

Główne zadanie Mac Cleanup Pro polega na fałszywych skanerach systemowych wyświetlanych za każdym razem, gdy system jest uruchamiany ponownie. Aplikacja zaczyna też zgłaszać liczne problemy i oferować zakup pełnej wersji, która je wszystkie naprawi. Wszystkie skany mogą ograniczyć czas spędzony przy komputerze oraz spowolnić przeglądarkę.

Możesz też zauważyć, że przeglądarki Safari, Google Chrome czy Mozilla Firefox zaczęły wyświetlać liczne reklamy podczas przeglądania. Ów treści są wykorzystywane do promocji narzędzia bądź podobnych aplikacji, które mają za zadanie:

 • naprawiać błędy;
 • poprawiać szybkość komputera;
 • wyłączać reklamy;
 • usuwać malware;
 • czynić komputer szybszym.

Lista ta istnieje jednak tylko po to, by nakłonić Cię do instalacji jeszcze większej liczby niepożądanych aplikacji. Dodatkowo, programy te mogą nie tylko zacząć przeszkadzać Tobie fałszywymi reklamami, lecz także nakłaniać do zakupu ich pełnych wersji.

Kolejnym problemem aplikacji typu Mac Cleanup Pro i innych podejrzanych narzędzi jest ich relacja z reklamodawcami i sponsorami. Powiązania te prowadzą do zbierania i udostępniania danych stronom trzecim. Twój adres IP, lokalizacja, historia przeglądania, najczęściej odwiedzane strony i inne preferencje online mogą być śledzone. Później, informacje te mogą być wykorzystywane do generowania większej ilości reklam na ekranie.

Istnieją tony podobnych programów, które wyglądają na prawdziwe i użyteczne, jednak nie posiadają żadnej rzeczywistej wartości. Niestety, mogą one także wpłynąć na wydajność urządzenia, jego szybkość, a nawet zabezpieczenia. Musisz usunąć Mac Cleanup Pro tak szybko, jak tylko zauważysz któryś z objawów ataku tej aplikacji:

 • ciągłe przekierowania na strony komercyjne;
 • wyskakujące okienka z reklamami na ekranie;
 • treści promocyjne;
 • wiadomości o zainfekowanym komputerze;
 • sugestie zakupu klucza licencyjnego do Mac Cleanup Pro.

Usunięcie Mac Cleanup Pro może być wykonane z pomocą programu antywirusowego bądź ręcznie, sposobem opisanym poniżej. Później, skorzystaj z programów typu ReimageIntego, by naprawić szkody wyrządzone przez te ciche infekcje. Istnieje ryzyko, że podczas ataku dodatkowe infekcje wniknęły do komputera i zaburzyły pracę systemu.

Możesz usunąć Mac Cleanup Pro z systemu – pełny skan komputera wciąż jest jednak lepszą opcją. Różne rozszerzenia i narzędzia dodane do przeglądarki muszą zostać usunięte, jeśli chcesz zapobiec ponownemu pojawieniu się wirusa. Polegaj tylko na zaufanych programach anty-malware i dokładnie czyść system.

Niepożądana aplikacja Mac Cleanup ProMac Cleanup Pro to wirus udający skan systemu i prezentujący podejrzane wyniki na temat aktywności malware na komputerze

Bundling oprogramowania to zwodnicza technika stosowana do dystrybucji niepożądanych aplikacji

Różne wiadomości błędów promują bądź dystrybuują zwodnicze optymalizatory, przestawiając je jako zdolne do naprawy wielu błędów. Niestety, programy te nie są w stanie naprawić niczego na komputerze. Cisi agresorzy wnikający do komputera bez pozwolenia skutkują zwykle odwrotnym efektem.

Według badaczy, najbardziej rozpowszechnioną metodą roznoszenia się takich cyberzagrożeń są bundle freeware posiadające niezabezpieczone instalatory. Gdy zdecydujesz się na instalację Szybką lub Domyślną, możesz skończyć z dodatkowymi aplikacjami w systemie. Jest to metoda, która wpływa na wydajność komputera.

Wybór opcji Zaawansowanej bądź Własnej przy każdej instalacji może być pomocne – w takiej sytuacji możesz odznaczyć niechciane aplikacje oraz zainstalować tylko te programy, których potrzebujesz. Dodatkowo, zdobywanie programów i aktualizacji z zaufanych źródeł pomaga unikać takich cyberproblemów.

Usunięcie Mac Cleanup Pro powinno zostać zwieńczone pełnym skanem systemu

Musisz usunąć Mac Cleanup Pro z systemu tak szybko, jak to tylko możliwe – ponieważ jest to cichy intruz, który może instalować inne programy, powinieneś korzystać z odpowiednich narzędzi. Zaufane programy anty-malware zwiększają wydajność urządzenia usuwając zbędne aplikacje i niechciane, bezużyteczne dodatki.

Usunięcie Mac Cleanup Pro z pomocą narzędzi stworzonych do czyszczenia systemu eliminuje różne zagrożenia i naprawia problemy komputera. Dokładny skan systemu z pomocą jednego z narzędzi, które polecamy, wykryje możliwe zagrożenia, zakończy je i przyspieszy urządzenie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Cleanup Pro:

Usuń Mac Cleanup Pro z systemu Mac OS X

Pozbądź się wirusa Mac Cleanup Pro i z powrotem korzystaj normalnie z komputera:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Cleanup Pro czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mac Cleanup Pro z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mac Cleanup Pro oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mac Cleanup Pro. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
macOSFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Mac Cleanup Pro z Google Chrome

Mac Cleanup Pro może zainstalować dodatkowe komponenty przeglądarek. Zresetuj ustawienia Chrome, by się ich pozbyć:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mac Cleanup Pro oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mac Cleanup Pro. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mac Cleanup Pro z Safari

Oczyść przeglądarkę Safari, dzięki czemu będziesz mógł wrócić do bezpiecznego przeglądania sieci:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mac Cleanup Pro i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mac Cleanup Pro. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Cleanup Pro i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach