Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Mac Adware Cleaner (Poradnik łatwego usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Mac Adware Cleaner jest podejrzanym optymalizatorem systemu, który nie powinien być instalowany

Niepożądana aplikacja Mac Adware Cleaner

Mac Adware Cleaner to potencjalnie niepożądana aplikacja atakująca użytkowników Maca i oferująca podejrzaną funkcjonalność. Ów cyberzagrożenie zazwyczaj dostaje się do urzadzeń z pomocą aplikacji Advanced Mac Cleaner, która jest przypadkowo instalowana poprzez bundling oprogramowania. Irytujące wyskakujące okienka zalecające instalację obydwu złowrogich programów mogą też pojawić się z powodu adware – programów bazujących na reklamach infekujących przeglądarki Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i inne ofertami, zniżkami, banerami itd.

PODSUMOWANIE
Nazwa Mac Adware Cleaner
Rodzaj Aplikacja potencjalnie niepożądana/Adware
Przedstawiana jako Program usuwający adware/malware/crapware, optymalizator systemu
Powiązane programy  Advanced Mac Cleaner
Funkcjonalność Wyświetla fałszywe wyniki skanowania, by przekonać użytkowników do zakupu wersji licencjonowanej
Objawy Przesadne reklamy, niezapowiedziane skany systemu, przekierowania itd.
Dystrybucja Bundling oprogramowania, złośliwe reklamy, oficjalna strona
Eliminacja Pobierz i zainstaluj ReimageIntego. W przeciwnym wypadku zastosuj się do poniższych instrukcji

Mac Adware Cleaner jest reklamowany jako pomocne narzędzie, które może pozbyć się adware, malware i innych niepożądanych aplikacji. Prawda jednak jest taka, że program ten sam w sobie jest potencjalnie złośliwy – rozmaite antywirusy wygrywają go, a jego strona jest oznaczana jako niebezpieczna przez przeglądarkę Chrome:

This site contains harmful programs

Attackers on this site might trick you into installing programs that harm your browsing experience (for example, by changing your homepage or showing extra ads on sites you visit)

Oficjalna strona składa się z wielu fałszywych opinii i udawanych „znaków jakości” od rzeczywistych firm zajmujących się bezpieczeństwem sprzętu i innych znanych marek, takich jak The Washington Post bądź aplikacja The Daily dostępna tylko na iPada. Twórcy tej złośliwej aplikacji szukają tylko sposobu na zarobienie pieniędzy i robią to w najbardziej zwodniczy i zły sposób. Dlatego też użytkownicy powinni usunąć Mac Adware Cleaner z pomocą zaufanej aplikacji anty-malware – ReimageIntego

Od razu po tym, jak wirus Mac Adware Cleaner wniknie do zaatakowanego Maca, wykonuje natychmiast kilka skanów. Użytkownicy mogą nawet nie rozumieć, jak one się zaczęły, bądź jaki jest ich ostateczny cel. Po sprawdzeniu systemu, aplikacja zaskoczy użytkownika masą ostrzeżeń o złośliwych zagrożeniach i innych problemach systemu. By naprawić te problemy, użytkownikowi proponuje się wersję licencjonowaną, kosztującą $49.95.

Rozumiemy, że twórcy oprogramowania nie mogą dawać użytkownikom swoich dzieł za darmo. Jest to jednak oszustwo – program ten nie posiada żadnej użytecznej funkcji. Znalezione ostrzeżenia są fałszywe i nie wpływają na twój komputer w żaden sposób. Dlatego też użytkownicy często szukają sposobu na usunięcie Mac Adware Cleanera z ich komputerów. Jest to dobre podejście i odpowiedni krok w kierunku czystego i płynnie działającego Maca.

Reklamy Mac Adware CleanerReklamy Mac Adware Cleaner promuje oprogramowanie, które podobno ma chronić komputery Mac przed malware, adware i rożnymi wirusami.

Problemem tej aplikacji jest nie tylko fałszywy wynik skanowania. Program ten jest też uznawany za adware, które zalewa urządzenia niekończącymi się reklamami, przekierowaniami na potencjalnie niebezpieczne strony i zapychający system innymi niepożądanymi programami. 

Dodatkowo, niepożądane aplikacje zbierają wiele informacji anonimowych, w tym:

 • adres IP;
 • informacje o dostawcy internetu;
 • kliknięte linki;
 • wyszukiwane hasła;
 • odwiedzone strony;
 • informacje systemowe, w tym zainstalowane oprogramowanie i jego wersje;
 • informacje z ciasteczek itd.

Przez to deweloperzy wiedzą wszystko na temat twoich nawyków przeglądania sieci. Co więcej, jeśli zakupisz wersję licencjonowaną, zostaniesz poproszony o podania danych osobowych takich jak imię i nazwisko, adres, szczegóły karty kredytowej itd. Informacje te mogą być skradzione i wykorzystane przez cyberprzestępców – nie wiadomo też, czy owe dane są w jakiś sposób zabezpieczone. 

Zanim przystąpisz do usunięcia Mac Adware Cleanera, sugerujemy sprawdzenie akapitu o dystrybucji aplikacji niepożądanych, by zapobiec atakom podobnych programów.

Sposoby, w jakie niepożądane aplikacje przejmują urządzenia

Tak jak większość niechcianych programów, ten także instaluje się wraz z innymi aplikacjami. Dlatego też, jeśli ostatnio instalowałeś program bądź inne pliki z nieznanych źródeł, niechciana aplikacja mogła się także dostać do komputera. Chcemy wskazać, że ważny jest wybór zaufanych źródeł pobierania plików. Trzymaj się z daleka od torrentów, sieci P2P, niezabezpieczonych stron i podobnych podejrzanych źródeł. Pobieraj też aplikacje ze strony producenta.

Dodatkowo, powinieneś zwrócić uwagę na samą procedurę instalacyjną. Nie polegaj na trybie standardowym i zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną. Instalacja Szybka nie ujawnia zewnętrznych aplikacji, które mogą być dołączone do głównego programu. W rezultacie, cą one domyślnie instalowane. 

Eksperci zalecają też użytkownikom, by ci unikali wchodzenia na podejrzane strony (P2P, dzielące się plikami, strony z crackami i podobne) oraz instalowali odpowiednie oprogramowanie ochronne.

Wirus Mac Adware Cleaner

Odinstaluj reklamy Mac Adware Cleaner ze swojego urządzenia

Aby usunąć Mac Adware Cleaner z Twojego Maca, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz folder Akcesoria i uruchom Monitor Aktywności.
 2. Monitorze Aktywności poszukaj Advanced Mac Cleanera (i/lub Mac Adware Cleaner). Kliknij na aplikację i wybierz opcję Zamknij Proces.
 3. Pojawi się okno dialogowe pytające się o zamknięcie Advanced Mac Cleanera. Wciśnij przycisk Wymuś zamknięcie.
 4. Kliknij na przycisk Idź i wybierz Aplikacje.
 5. Na liście Aplikacji, znajdź Advanced Mac Cleaner. Po znalezieniu, kliknij na aplikację drugim przyciskiem i wybierz Przenieś do kosza. Możesz zostać zapytani o podanie hasła użytkownika. Wprowadź je.
 6. Uruchom menu Apple (ikona Appla w lewym górnym rogu) i wybierz Ustawienia Systemu.
 7. W Ustawieniach Systemu wejdź w Konta i wybierz Autostart. Na liście znajdź Advanced Mac Cleaner i kliknij przycisk “-”.

Gdy już usuniesz Mac Adware Cleaner upewnij się, że żadne inne złowrogie komponenty nie pojawiły się w systemie. Jak już wspomnieliśmy, niepożądane aplikacje mogą dodawać pewne kompomenty, które mogą się dobrze ukryć w systemie. By pozbyć się kompletnie wirusa Mac Adware Cleaner, powinieneś użyć zaufanego programu anty-malware, który automatycznie znajdzie ukryte komponenty.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Mac Adware Cleaner:

Usuń Mac Adware Cleaner z systemu Mac OS X

Reklamy Mac Adware Cleaner są zwykle powodowane przez Advanced Mac Cleanera. Dlatego też powinieneś odinstalować tą podejrzaną aplikację z komputera. Po tym, jak tego dokonasz, zresetuj wszystkie przeglądarki zainstalowane na urządzeniu. 

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Adware Cleaner czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mac Adware Cleaner z Mozilla Firefox (FF)

Z pomocą tych instrukcji zresetujesz przeglądarkę Mozilla Firefox po ataku Mac Adware Cleaner. Pomoże to usunąć wszystkie podejrzane komponenty, które mogą być odpowiedzialne za reklamy i inne problemy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mac Adware Cleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mac Adware Cleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mac Adware Cleaner z Google Chrome

Reset Google Chrome jest konieczny, by pozbyć się zwodniczych aplikacji. Skorzystaj z poniższych instrukcji:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mac Adware Cleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mac Adware Cleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mac Adware Cleaner z Safari

Po resecie Safari, reklamy Mac Adware Cleaner znikną z przeglądarki. Poniższy poradnik Ci w tym pomoże.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mac Adware Cleaner i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mac Adware Cleaner. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mac-adware-cleaner-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mac Adware Cleaner ads