Usuń Mac Ads Cleaner (Poradnik łatwego usuwania) - Poradnik

Instrukcja usuwania Mac Ads Cleaner

Czym jest Mac Ads Cleaner?

Mac Ads Cleaner – fałszywy optymalizator systemu, który za nic nie pomaga

Adware Mac Ads CleanerMac Ads Cleaner to program adware, który wnika niezauważony do systemu i wyświetla fałszywe alarmy

Mac Ads Cleaner t program adware, który wyświetla przesadną liczbę treści komercyjnych, lecz nie jest tak pomocny jak inny optymalizator. Program ten jest sklasyfikowany jako aplikacja potencjalnie niepożądana dostająca się do systemów bez zgody użytkowników. Według twórców, Mac Ads Cleaner powinien zapewniać wiele użytecznych funkcji, wliczając w to usuwanie systemu, czyszczenie śmieci i skany systemu. Te stałe skany systemu wyświetlają przesadzone zagrożenia nie mające nic wspólnego z atakami wirusów – w rzeczywistości darmowa wersja orogramu próbuje wepchnąć użytkownikowi swoją pełną wersję.

Podsumowanie
Nazwa Mac Ads Cleaner
Atakowane systemy Mac OS X
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, agresywne reklamy
Powiązane oprogramowanie Mac Adware Cleaner, Advanced Mac Cleaner
Dystrybucja Rozpowszechnia się wraz z programami MPlayerX i 7zip
Eliminacja Najlepszym narzędziem do usuwania Mac Ads Cleaner jest FortectIntego

Dlatego też twórcy Mac Ads Cleanera rozpowszechniają tą darmową aplikacj, by zwiększyć sprzedaż licencji. Eksperci odradzają jednak zakupi – narzędzie jest bezużyteczne, a darmowy skan zawsze pokazuje fałszywe alarmy. Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy Twój Mac OS X nie jest zainfekowany, skorzystaj z zaufanego programu antywirusowego pobranego z oficjalnej strony producenta.

Reklamy Mac Ads Cleanera są bardzo agresywne. Po ataku, program zawsze uruchamia się w tle i informuje o konieczności pozbycia się infekcji z Maca. Dodatkowo, użytkownicy często otrzymują raporty, że zainstalowane przeglądarki nie są zabezpieczone i także wymagają oczyszczenia.

Program prosi o wyczyszczenie cache, historii przeglądarki, historii pobierania i innych powiązanych pól – nawet, jeśli wykonasz to samemu, pokaże jednak takie samo ostrzeżenie. Bez wątpieniw jest to scareware, które powinieneś wyrzucić ze swojego komputera.

Nie jest jednak łatwo usunąć Mac Ads Cleanera. Jeśli go odinstalujesz, pojawi się na komputerze po restarcie systemu. Dlatego też zaufane programy antymalware takie, jak FortectIntego lub Malwarebytes powinny być wykorzystane do odpowiedniej eliminacji adware. Pomogą one nie tylko pozbyć się tej aplikacji, lecz także innych programów bezpośrednio z nią powiązanych.

Mac Ads Cleaner is left-over garbage from the Advanced Mac Cleaner scumware, which I stupidly downloaded attached to a fake Flash update notification. I thought I had deleted everything and the popups disappeared for a week or so. I even did the latest OSX update to 10.12.3. But today they showed up again.

Co więcej, gdy Mac Ads Cleaner przebywa na komputerze, możesz także zauważyć dużo bardziej podejrzaną aktywność. Przykładowo, twoja przeglądarka może być zalana podejrzanymi ofertami bądź ostrzeżeniami na temat przedawnionego Flasha. Zazwyczaj, program promuje inne podejrzane oprogramowanie na Maca, takie jak:

Żadne z tych narzędzi nie powinno zostać zainstalowane – posiadają one funkcje adware i scareware wykorzystywane tylko i wyłącznie do promowania płatnych wersji bezużytecznego oprogramowania. Na szczęście, usunięcie Mac Ads Cleaner pomaga uniknąć przypadkowej instalacji niechcianych aplikacji, zatrzymuje przekierowania na podejrzane strony i obniża liczbę niebezpiecznych reklam podczas przeglądania sieci.

Zalecamy odinstalować Mac Ads Cleanera tak szybko jak to możliwe, gdyż ta aplikacja może być także w stanie śledzić pewne informacje na Twój temat. Takie szczegóły mogą być nie tylko wykorzystywane do celów marketingowych, lecz także sprzedawane nieznanym stronom trzecim. To zaś może prowadzić do problemów związanych z prywatnością.

Wirus Mac Ads CleanerMac Ads Cleaner - podejrzana aplikacja działająca jako scareware, by zwiększać sprzedaż bezużytecznych optymalizatorów na Maca

Freeware pomaga rozpowszechniać i instalować adware na komputerach Mac

Badacze z losvirus.es informują, że adware to najczęściej podróżuje z aplikacjami MPlayerX oraz 7zip. Bądź więc ostrożny przy pobieraniu tych programów. Warto też być przezornym podczas instalacji freeware'ów lub shareware'ów. Darmowe programy zwykle zawierają dodatkowe komponenty, które można z łatwością odznaczyć.

By uniknąć niemiłego pojawienia się nieznanych aplikacji, powinieneś korzystać z zaufanych źródeł pobierania, czytać Warunki Użytkowania i korzystać z Instalacji Zaawansowanej. Ostatnia wskazówka jest bardzo ważna – większość niepożądanych aplikacji rozpowszechnia się poprzez bundling, który pozwala na ukrywanie i cichą instalację programów, gdy użytkownik polega na instalacji Szybkiej/Standardowej, które nie ujawniają, co jeszcze podróżuje z główną aplikacją.

Co więcej, ten adware na Maca został zauważony na rozpowszechnianiu się z fałszywymi aktualizacjami Flasha. Stąd musisz pamiętać, że oficjalne aktualizacje nie pojawiają się w formie wyskakujących okienej bądź reklam w przeglądarce. Nigdy nie klikaj na nie, by uniknąć infiltracji aplikacji niepożądanych lub malware.

Wyeliminuj Mac Ads Cleanera i podobne aplikacje z urządzenia

Aby usunąć Mac Ads Cleanera, musisz korzystać z programów anty-malware. Jak już wspomnieliśmy, adware jest w stanie nawracać, zmieniać ustawienia systemu i ukrywać się – stąd też ręczna eliminacja jest raczej trudna. Jeśli jednak chcesz zrobić to samemu możesz pomóc sobie poniższym poradnikiem.

Jeśli chcesz samemu usunąć Mac Ads Cleanera chcemy podkreślić jedną rzecz – powinieneś też zresetować przeglądarki Google Chrome, Safari i Mozilla Firefox. Ostatnia z nich jest najczęściej atakowaną. Jeśli korzystasz z naszego poradnika, lecz aplikacja pojawiła się ponownie, nie wahaj się skorzystać z programów anty-malware, by pozbyć się resztek wirusa.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Ads Cleaner

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć Mac Ads Cleaner z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Mac Ads Cleaner (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Mac Ads Cleaner z systemu Mac OS X

Wyeliminuj Mac Ads Cleanera ze swojego Maca

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Ads Cleaner czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Skorzystaj z tych kroków, by pozbyć się reklam Mac Ads Cleaner oraz komponentów programy z Mozilli Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Mac Ads Cleaner i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Mac Ads Cleaner po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Mac Ads Cleaner. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenie i zresetuj Google Chrome, aby pozbyć się adware:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Ten poradnik pomoże Ci oczyścić przeglądarkę Safari z komponentów adware'a:

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Mac Ads Cleaner i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Ads Cleaner i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach