Skala niebezpieczeństwa:  
  (26/100)

Usuń Mac Ads Cleaner (Poradnik łatwego usuwania) - Poradnik

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Mac Ads Cleaner – fałszywy optymalizator systemu, który za nic nie pomaga

Adware Mac Ads CleanerMac Ads Cleaner to program adware, który wnika niezauważony do systemu i wyświetla fałszywe alarmy

Mac Ads Cleaner t program adware, który wyświetla przesadną liczbę treści komercyjnych, lecz nie jest tak pomocny jak inny optymalizator. Program ten jest sklasyfikowany jako aplikacja potencjalnie niepożądana dostająca się do systemów bez zgody użytkowników. Według twórców, Mac Ads Cleaner powinien zapewniać wiele użytecznych funkcji, wliczając w to usuwanie systemu, czyszczenie śmieci i skany systemu. Te stałe skany systemu wyświetlają przesadzone zagrożenia nie mające nic wspólnego z atakami wirusów – w rzeczywistości darmowa wersja orogramu próbuje wepchnąć użytkownikowi swoją pełną wersję.

Podsumowanie
Nazwa Mac Ads Cleaner
Atakowane systemy Mac OS X
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, agresywne reklamy
Powiązane oprogramowanie Mac Adware Cleaner, Advanced Mac Cleaner
Dystrybucja Rozpowszechnia się wraz z programami MPlayerX i 7zip
Eliminacja Najlepszym narzędziem do usuwania Mac Ads Cleaner jest ReimageIntego

Dlatego też twórcy Mac Ads Cleanera rozpowszechniają tą darmową aplikacj, by zwiększyć sprzedaż licencji. Eksperci odradzają jednak zakupi – narzędzie jest bezużyteczne, a darmowy skan zawsze pokazuje fałszywe alarmy. Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy Twój Mac OS X nie jest zainfekowany, skorzystaj z zaufanego programu antywirusowego pobranego z oficjalnej strony producenta.

Reklamy Mac Ads Cleanera są bardzo agresywne. Po ataku, program zawsze uruchamia się w tle i informuje o konieczności pozbycia się infekcji z Maca. Dodatkowo, użytkownicy często otrzymują raporty, że zainstalowane przeglądarki nie są zabezpieczone i także wymagają oczyszczenia.

Program prosi o wyczyszczenie cache, historii przeglądarki, historii pobierania i innych powiązanych pól – nawet, jeśli wykonasz to samemu, pokaże jednak takie samo ostrzeżenie. Bez wątpieniw jest to scareware, które powinieneś wyrzucić ze swojego komputera.

Nie jest jednak łatwo usunąć Mac Ads Cleanera. Jeśli go odinstalujesz, pojawi się na komputerze po restarcie systemu. Dlatego też zaufane programy antymalware takie, jak ReimageIntego lub Malwarebytes powinny być wykorzystane do odpowiedniej eliminacji adware. Pomogą one nie tylko pozbyć się tej aplikacji, lecz także innych programów bezpośrednio z nią powiązanych.

Mac Ads Cleaner is left-over garbage from the Advanced Mac Cleaner scumware, which I stupidly downloaded attached to a fake Flash update notification. I thought I had deleted everything and the popups disappeared for a week or so. I even did the latest OSX update to 10.12.3. But today they showed up again.

Co więcej, gdy Mac Ads Cleaner przebywa na komputerze, możesz także zauważyć dużo bardziej podejrzaną aktywność. Przykładowo, twoja przeglądarka może być zalana podejrzanymi ofertami bądź ostrzeżeniami na temat przedawnionego Flasha. Zazwyczaj, program promuje inne podejrzane oprogramowanie na Maca, takie jak:

Żadne z tych narzędzi nie powinno zostać zainstalowane – posiadają one funkcje adware i scareware wykorzystywane tylko i wyłącznie do promowania płatnych wersji bezużytecznego oprogramowania. Na szczęście, usunięcie Mac Ads Cleaner pomaga uniknąć przypadkowej instalacji niechcianych aplikacji, zatrzymuje przekierowania na podejrzane strony i obniża liczbę niebezpiecznych reklam podczas przeglądania sieci.

Zalecamy odinstalować Mac Ads Cleanera tak szybko jak to możliwe, gdyż ta aplikacja może być także w stanie śledzić pewne informacje na Twój temat. Takie szczegóły mogą być nie tylko wykorzystywane do celów marketingowych, lecz także sprzedawane nieznanym stronom trzecim. To zaś może prowadzić do problemów związanych z prywatnością.

Wirus Mac Ads CleanerMac Ads Cleaner - podejrzana aplikacja działająca jako scareware, by zwiększać sprzedaż bezużytecznych optymalizatorów na Maca

Freeware pomaga rozpowszechniać i instalować adware na komputerach Mac

Badacze z losvirus.es informują, że adware to najczęściej podróżuje z aplikacjami MPlayerX oraz 7zip. Bądź więc ostrożny przy pobieraniu tych programów. Warto też być przezornym podczas instalacji freeware'ów lub shareware'ów. Darmowe programy zwykle zawierają dodatkowe komponenty, które można z łatwością odznaczyć.

By uniknąć niemiłego pojawienia się nieznanych aplikacji, powinieneś korzystać z zaufanych źródeł pobierania, czytać Warunki Użytkowania i korzystać z Instalacji Zaawansowanej. Ostatnia wskazówka jest bardzo ważna – większość niepożądanych aplikacji rozpowszechnia się poprzez bundling, który pozwala na ukrywanie i cichą instalację programów, gdy użytkownik polega na instalacji Szybkiej/Standardowej, które nie ujawniają, co jeszcze podróżuje z główną aplikacją.

Co więcej, ten adware na Maca został zauważony na rozpowszechnianiu się z fałszywymi aktualizacjami Flasha. Stąd musisz pamiętać, że oficjalne aktualizacje nie pojawiają się w formie wyskakujących okienej bądź reklam w przeglądarce. Nigdy nie klikaj na nie, by uniknąć infiltracji aplikacji niepożądanych lub malware.

Wyeliminuj Mac Ads Cleanera i podobne aplikacje z urządzenia

Aby usunąć Mac Ads Cleanera, musisz korzystać z programów anty-malware. Jak już wspomnieliśmy, adware jest w stanie nawracać, zmieniać ustawienia systemu i ukrywać się – stąd też ręczna eliminacja jest raczej trudna. Jeśli jednak chcesz zrobić to samemu możesz pomóc sobie poniższym poradnikiem.

Jeśli chcesz samemu usunąć Mac Ads Cleanera chcemy podkreślić jedną rzecz – powinieneś też zresetować przeglądarki Google Chrome, Safari i Mozilla Firefox. Ostatnia z nich jest najczęściej atakowaną. Jeśli korzystasz z naszego poradnika, lecz aplikacja pojawiła się ponownie, nie wahaj się skorzystać z programów anty-malware, by pozbyć się resztek wirusa.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Ads Cleaner:

Usuń Mac Ads Cleaner z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mac Ads Cleaner oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mac Ads Cleaner lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Mac Ads Cleaner z systemu Mac OS X

Wyeliminuj Mac Ads Cleanera ze swojego Maca

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Ads Cleaner czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mac Ads Cleaner z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mac Ads Cleaner oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mac Ads Cleaner. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Mac Ads Cleaner z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mac Ads Cleaner powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mac Ads Cleaner z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tych kroków, by pozbyć się reklam Mac Ads Cleaner oraz komponentów programy z Mozilli Firefox

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mac Ads Cleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mac Ads Cleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mac Ads Cleaner z Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenie i zresetuj Google Chrome, aby pozbyć się adware:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mac Ads Cleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mac Ads Cleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mac Ads Cleaner z Safari

Ten poradnik pomoże Ci oczyścić przeglądarkę Safari z komponentów adware'a:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mac Ads Cleaner i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mac Ads Cleaner. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Ads Cleaner i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach