Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Lucid Movies (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Ponieważ oglądanie filmów lub seriali telewizyjnych jest bardzo przyjemną aktywnością dla wielu użytkowników komputerów, oprogramowanie Lucid Movies może łatwo oszukać internautów i namówić ich do zainstalowania go fałszywie oferując oglądanie filmów online bez dodatkowych opłat. Niestety, nie jest to dobry program i jeśli nie chcesz narazić swojego systemu na różne zagrożenia, unikaj instalowania go na komputerze. Ten artykuł o oprogramowaniu Lucid Movies wyjaśnia, w jaki sposób program ten działa, jak udało mu się wprowadzić na systemy komputerowe bez wiedzy użytkownika, a także zawiera instrukcje usuwania Lucid Movies metodą usuwania automatycznego oraz ręcznego.

Co aktualnie wiadomo na temat wirusa Lucid Movies?

Aplikacja ta należy do kategorii „adware”, a ponadto jest również uważana za potencjalnie niechciany program (PUP). Kiedy wchodzi na system komputerowy ofiary, zaczyna wywoływać różne działania nie do zniesienia. Na przykład, gromadzi informacje o twoich działaniach podczas przeglądania stron internetowych, takich jak ostatnich wyszukiwane hasła, pobrane pliki i historia przeglądania. Co więcej, zbiera on dane osobowe, które podasz. Spójrz na to oświadczenie w dokumencie Polityce prywatności Lucid Movies:

During the process of registering on our site, participating in various offers, completing surveys, […] we collect additional information that you may disclose, including for example mobile telephone number, fax number, payment information (e.g., credit card number and billing address), credit information, social security number, health information and personal preferences regarding lifestyle, products or services.

Zastanów się, czy chcesz korzystać z usług tego wątpliwego programu oraz podać swoje dane osobowe jego twórcom. Na podstawie danych osobowych i nieosobowych, które Lucid Movies zbiera, generuje i wyświetla liczne fałszywe reklamy, które mogą denerwować cię na śmierć. Te reklamy będą wyświetlane przy każdym użyciu przeglądarki internetowej. Reklamy Lucid Movies zazwyczaj wyświetlają porównania cen, kody rabatowe, kupony i inne powiązane oferty handlowe. Należy pamiętać, że reklamy te faktycznie nie dostarczają żadnych przydatnych ofert. One tylko starają się zmusić ludzi, aby kliknęli na nie. Nie powinno się tego zrobić, ponieważ klikając na jedną z reklam Lucid Movies, można aktywować mylące hiperłącza, które otwierają jedną z wielu z góry określonych stron internetowych osób trzecich, które należą do sponsorów Lucid Movies.

Pop-up windows come up even from official website of Lucid Movies virus

Musisz być bardzo ostrożny, ponieważ niektóre z tych stron mogą być niebezpieczne. Unikaj pobierania plików, programów lub wątpliwych treści ze stron internetowych osób trzecich, ponieważ niektóre z nich mogą być zakażone lub nawet podróżować w zestawie z malware. Dlatego należy zabezpieczyć komputer poprzez usunięcie adware Lucid Movies z systemu. Zalecamy zrobić to automatycznie za pomocą renomowanego programu anty-malware, na przykład, ReimageIntego.

W jaki sposób Lucid Movies porwał mój komputer bez mojej autoryzacji?

Zwykle temu nieuczciwemu programowi udaje się wprowadzić na systemy komputerowe obok innych darmowych aplikacji. Taka metoda pośredniej dystrybucji oprogramowania jest znana jako „dystrybucja pakietowa”. Wirus Lucid Movies jest zazwyczaj przedstawiany jako „zalecane pobieranie”, które można dodać do dowolnego wolnego oprogramowania. Z tego powodu nigdy nie należy decydować się na podstawowe czy standardowe ustawienia instalacji, ponieważ zazwyczaj zawierająone wstępnie wybrane zgody do zainstalowania dodatkowych programów nawet bez informowania o ich istnieniu. Aby uniknąć instalowania niepożądanych programów, zalecamy, aby zdecydować się na zaawansowane lub niestandardowe opcje instalacji w każdym momencie instalowania nowego oprogramowania na komputerze.

W przypadku, gdy PUP Lucid Movies przeniknęło do systemu komputerowego bez wiedzy użytkownika, sugerujemy usunięcie go za pomocą oprogramowania anty-spyware. Jeśli chcesz go usunąć ręcznie, przejdź do strony 2, aby znaleźć ręczne instrukcje usuwania Lucid Movies.

Metody usuwania Lucid Movies

Wierzymy, że już przedstawiliśmy wystarczająco dużo powodów, dla których warto wyeliminować wirusa Lucid Movies z komputera. Niestety, nie możemy znaleźć ani jednej korzystnej cechy tego programu. Mamy wątpliwości, czy jest to źródło legalnego oglądania filmów w internecie, a także jest mało prawdopodobne, że może rzeczywiście dostarczać jakiekolwiek filmy pełnometrażowe. Z tego powodu zalecamy usunięcie Lucid Movies z komputera bez zbędnego wahania. Można wybrać dowolny sposób usuwania, który odpowiada twoim potrzebom – jeśli chcesz usunąć tylko ten konkretny program, wykonaj ręczny przewodnik usuwania, który znajduje się poniżej. Jeśli chcesz przeskanować komputer i uchronić go przed oprogramowaniem szpiegującym i złośliwym, należy zainstalować oprogramowanie anty-spyware i uruchomić pełne skanowanie systemu z jego pomocą.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Lucid Movies:

Usuń Lucid Movies z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Lucid Movies oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Lucid Movies lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Lucid Movies z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLucid Movies czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Lucid Movies z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Lucid Movies powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Lucid Movies z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Lucid Movies oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Lucid Movies. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Lucid Movies z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Lucid Movies oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Lucid Movies. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Lucid Movies z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Lucid Movies i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Lucid Movies. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Lucid Movies i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach