Usuń Lkysearchex (Poradnik usuwania)

Instrukcja usuwania Lkysearchex

Czym jest Lkysearchex?

Lkysearchex to wirus przekierowujący, który może wprowadzać niechciane reklamy i fałszywe wyniki wyszukiwania do twojej procedury przeglądania stron internetowych

Lkysearchex

Lkysearchex to infekcja typu adware, która może występować na urządzeniach użytkowników komputerów Mac, choć w niektórych przypadkach to zagrożenie może pojawić się w przeglądarkach takich jak Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox lub innych. To dlatego, że adware może zostać zainstalowane w obranym za cel systemie jako rozszerzenie przeglądarki lub jako samodzielna aplikacja. W większości przypadków te programy pojawiają się w systemie bez zgody użytkowników, gdyż są często pakietowane z innym oprogramowaniem rozpowszechnianym na stronach internetowych podmiotów trzecich.

Po zainstalowaniu, wirus Lkysearchex zmienia ustawienia przeglądarki internetowej i może także bez ostrzeżenia umieścić pliki w systemie macOS. W najgorszych przypadkach rozszerzenie może także przyznać sobie podwyższone uprawnienia i być w stanie odczytywać dane osobowe na wszystkich stronach internetowych (takich jak strony bankowości czy płatności online).

Lkysearchex nie musi mieć takich uprawnień, więc taka wiedza tego malware na Mac może skutkować utratą pieniędzy lub narażeniem wrażliwych danych na dostanie się w ręce cyberprzestępców. Poza tym, Lkysearchex może także wyświetlać natrętne okna pop-up, pop-under, łącza w tekście, automatyczne odtwarzanie i inne formy reklamy oraz przekierowywać użytkowników na niebezpieczne strony.

Nazwa Lkysearchex
Typ Wirus na Mac, adware, potencjalnie niechciana aplikacja
Obrany za cel system operacyjny macOS
Sposoby infekcji Potencjalnie niechciane aplikacje zostają zainstalowane po tym, jak użytkownicy zainstalują programy z niezatwierdzonych sklepów (źródła firm zewnętrznych) lub kiedy dadzą się nabrać na fałszywe reklamy lub fałszywe aktualizacje
Objawy Przekierowania do nieznanych stron internetowych, które proszą o pobranie podejrzanego oprogramowania lub twierdzą, że nastąpiła infekcja wirusem, natrętne okna pop-up i inne typy reklam na wszystkich odwiedzanych stronach, linki sponsorowane na górze wyników wyszukiwania, itp.
Zagrożenia Ujawnienie danych osobowych nieznanym podmiotom, straty finansowe, instalacja innych potencjalnie niechcianych programów lub malware
Zakończenie działania Pozbądź się potencjalnie niechcianych aplikacji zgodnie z naszymi instrukcjami poniżej lub przeskanuj komputer oprogramowaniem antywirusowym
Optymalizacja Jeśli twój Mac jest wolny i występują lagi, powinieneś wypróbować oprogramowanie optymalizacyjne, takie jak FortectIntego

Usuwanie Lkysearchex może zależeć od wielu różnych czynników, chociaż najprostszym sposobem na zakończenie działania potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania w przeglądarce, jest przeskanowanie komputera sprawdzonym programem anty-malware. W innych przypadkach pozbycie się zagrożenia może być proste i wystarczy usunięcie niechcianego rozszerzenia z przeglądarki.

Możliwym jest, że Lkysearchex przekieruje cię do stron internetowych z fałszywymi powiadomieniami o rzekomej infekcji wirusem – jednym z najlepszych przykładów oszustwa, z którym spotykają się użytkownicy zainfekowani adware, jest „Twój system jest zainfekowany 3 wirusami„. Odwiedzający są informowani, że system macOS jest rzekomo zainfekowany różnym malware i że mogą utracić wrażliwe dane – chyba że pobiorą i zainstalują aplikację naprawczą.

Podejrzane aplikacje zazwyczaj są promowane w taki sposób, włączając w to Advanced Mac Cleaner, Mac Tonic, Smart Mac Booster i wiele innych. Te aplikacje są absolutnie bezużyteczne dla systemu macOS, ponieważ nie naprawiają żadnych problemów, a raczej wyświetlają fałszywe wyniki skanu, by użytkownicy wykupili wersje z licencją. W rzeczywistości niektóre z tych aplikacji scareware uczestniczyły w złośliwych kampaniach, takich jak Shlayer Trojan (zamiast tego użyj FortectIntego, jeśli potrzebujesz aplikacji, która może wyczyścić i przyspieszyć twojego Maca).

Dlatego też przekierowania i reklamy od Lkysearchex mogą wskazywać na znacznie większy problem, niż początkowo sądzono. Aby usunąć Lkysearchex wraz z innym niechcianym oprogramowaniem ze swojego komputera, powinieneś podążać za poniższymi instrukcjami. Aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty, powinieneś także zresetować wszystkie zainstalowane przeglądarki.

Wirus Lkysearchex

Wybieraj oficjalne źródła, gdy chodzi o instalację nowej aplikacji

Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno być potrzeby pobierania aplikacji od podmiotów zewnętrznych, ponieważ oficjalne źródła posiadają wiele aplikacji do wyboru. Na przykład w AppStore znajdują się prawie dwa miliony aplikacji, spośród których możesz wybierać . Poza tym, istnieje wiele innych dostępnych opcji, takich jak Amazon Appstore. Innymi słowy, tak długo jak źródła są wiarygodne i zatwierdzone przez Apple, pobieranie aplikacji powinno być bezpieczne. Niezależnie od tego, miej świadomość, że nawet wiarygodne sklepy czasami dają się nabrać sprytnym cyberprzestępcom, gdy wprowadzają oni złośliwe aplikacje, które omijają wstępne kontrole bezpieczeństwa .

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na witryny podmiotów zewnętrznych, powinieneś zdawać sobie sprawę z ryzyka, ponieważ pakiety oprogramowania są często hostowane przez nieoficjalne źródła. Po pierwsze, powinieneś wyposażyć komputer w sprawdzony program anty-malware, ponieważ może on zatrzymać wiele zagrożeń, zanim jeszcze uda im się dostać do systemu. Po drugie, powinieneś zawsze bacznie przyglądać się procesowi instalacji, ponieważ to wtedy większość osób daje się oszukać. Zawsze wybieraj Zaawansowane/Niestandardowe opcje instalacji i uważaj na już zaznaczone pola, tekst drobnym drukiem, zwodnicze oferty, itp.

Ponadto nigdy nie pobieraj niczego ze stron, które twierdzą, że doszło do infekcji wirusem lub które wskazują, że twoje dane osobowe mogą być zagrożone – jest to tylko oszustwo, które skupia się na twoich pieniądzach i niczym więcej. Dodatkowo, fałszywe aktualizacje Flash i Java są często używane do zainstalowania na komputerach użytkowników potencjalnie niechcianych aplikacji, jak również malware, więc zawsze pobieraj aktualizacje wyłącznie z oficjalnych źródeł.

Rozpowszechnianie Lkysearchex

Pozbądź się wirusa Lkysearchex ze swojego Maca

Jak już wcześniej wspomniano, możesz usunąć wirusa Lkysearchex na dwa różne sposoby: manualnie i automatycznie. Oba mogą zadziałać równie dobrze, choć w dużym stopniu zależy to od wielu czynników. Na przykład – jeśli rozszerzenie powoduje natrętne zachowanie przeglądarki, powinieneś być w stanie pozbyć się go poprzez przeglądarkę za pomocą kilku kliknięć. Jednakże niektóre rozszerzenia mogą uniemożliwiać usunięcie Lkysearchex – to samo dotyczy samodzielnych aplikacji.

Przykładowo, Lkysearchex mógł wprowadzić nowy Profil, który byłby uruchamiany przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo, podejrzane wpisy mogą być umieszczone w następujących folderach:

 • ~/Library/LaunchAgents;
 • ~/Library/Application Support;
 • ~/Library/LaunchDaemons

Dlatego też, jeśli wybierzesz manualne odinstalowywanie wirusa Lkysearchex, powinieneś sprawdzić te foldery i usunąć powiązane z nim pliki. Jeśli nie jesteś pewny swoich działań, zainstaluj raczej sprawdzony program anty-malware, który specjalizuje się w usuwaniu potencjalnie niechcianych programów i przeprowadź pełny skan systemu. Na koniec, zresetowanie wszystkich zainstalowanych przeglądarek także pozwoli pozbyć się złośliwej aplikacji, jeśli to właśnie rozszerzenie powoduje niechciane działania na twoim urządzeniu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Lkysearchex

Usuń Lkysearchex z systemu Mac OS X

Aby usunąć przekierowania i inne niepożądane działania Lkysearchex, zlokalizuj potencjalnie niechciany program i przenieś go do Kosza:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLkysearchex czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Lkysearchex i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Lkysearchex po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Lkysearchex. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Powinieneś zresetować Google Chrome jak wyjaśniono poniżej, by pozbyć się niechcianych rozszerzeń przeglądarki:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Lkysearchex i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Lkysearchex i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach