Usuń Laserveradedomaina.com (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Laserveradedomaina — podejrzana sieć reklamowa powodująca przekierowania na fałszywe oferty iPhone’ów

Wirus Laserveradedomaina

Wirus Laserveradedomaina to aplikacja typu adware, która może zacząć przekierowywać Cię na określone strony za każdym razem, gdy zaczynasz przeglądanie. Powoduje on wyskakujące okienka reklamowe, które przekierowują ofiary na fałszywe strony z aktualizacjami, reklamy oferujące darmowe prezenty w zamian za podanie danych osobowych oraz fałszywe wsparcia techniczne. Zanim jednak nabierzesz się na te reklamy, powinieneś wiedzieć o jednym – strony oferujące coś za darmo są zazwyczaj szkodliwe i mogą zainfekować system malware’m. Malware Laserveradedomaina jest poważnym cyberzagrożeniem, które może nie tylko nakłonić do instalacji fałszywego oprogramowania, lecz także może przekierować Cię do stron chcących wyłudzić informacje osobiste. Rezultatem takich aktywności jest zazwyczaj kradzież tożsamości.

Podsumowanie
Nazwa Laserveradedomaina
Typ Adware
Atakowane systemy Windows 7, 8, 8.1, 10
Atakowane przeglądarki Chrome, Edge, Firefox, IE, Safari
Poziom zagrożenia Średni. Może zmieniać ustawienia przeglądania oraz przekierowywać na ryzykowne witryny
Objawy Promuje fałszywe aktualizacje, strony hazardowe, próbuje wyłudzić informacje osobiste
Dystrybucja Bundle freeware i shareware
Aby usunąć Laserveradedomaina ręcznie, skorzystaj z poradnika na końcu tego posta. By pozbyć się wirusa jednym kliknięciem, wybierz ReimageIntego

Laserveradedomaina zazwyczaj rozprzestrzenia się zabundlowana z darmowymi aplikacjami – dlatego też może wniknąć do komputera niezauważona. Może przejąć przeglądarki Chrome, Edge, Firefox, IE i inne zainstalowane na komputerze od razu po ataku.

Głównym działaniem tego adware’a jest stałe przekierowywanie na strony powiązane z laserveradedomaina.com. Użytkownicy mogą być przekierowywani na strony hazardowe, dla dorosłych, fałszywe wsparcia techniczne bądź witryny wyładowane malwarem. Dlatego też ryzyko złapania cyberinfekcji staje się bardzo wysokie.

Dodatkowo, Laserveradedomaina może powodować następujące problemy przeglądarki:

 • Wyskakujące okienka o wykrytych wirusach;
 • Reklamy informująca o dostępnych aktualizacjach oprogramowania;
 • Promowanie aplikacji ochronnych bądź optymalizatorów PC;
 • Oferty darmowego skanu systemu pod kątem cyberzagrożeń;
 • Promowanie innych podejrzanych produktów

Wszystkie treści wyświetlane przez wirusa Laserveradedomaina nie są zaufane, a nawet prawdziwe. Zazwyczaj, niepożądana aplikacja wyświetla zwodnicze reklamy, próbuje ściągnąć uwagę użytkowników i nakłonić do kliknięcia. Aktywność ta jest ważna, by uzyskać przychód z reklam. Jest to głównym źródłem przychodu tej podejrzanej aplikacji. Musisz też jednak zrozumieć, że korzystając z takich treści możesz postawić swój komputer w stan niebezpieczeństwa. Zamiast otrzymania informacji o możliwości zdobycia kuszącej nagrody, możesz skończyć ze skradzioną tożsamością, bądź podobnymi problemami.

Niestety, transfer danymi także jest inicjowany prze malware, jeśli nie dasz rady usunąć Laserveradedomaina z systemu. Wirus jest w stanie zbierać następujące informacje na temat użytkownika, by tworzyć personalizowane reklamy:

 • Adres IP;
 • lokalizacja komputera;
 • historia przeglądania;
 • odwiedzone strony;
 • kliknięte reklamy;
 • wyszukiwane hasła;
 • itd.

Dane te są wykorzystywane głównie przez sponsorów i powiązanych reklamodawców. Ponieważ głównym celem Laserveradedomaina jest generacja przychodu na rzecz deweloperów, informacja o preferowanych ofertach, muzyce i grach jest użyteczna. Gdy reklamy są bardziej spersonalizowane, możesz być dużo chętniejszy do sprawdzenia, co się za nimi kryje.

Nikt nie może zapewnić, że te informacje nie zostaną udostępnione lub sprzedane stronom trzecim. Co więcej, nie wiadomo, czy adware może zainstalować inne śledzące komponenty zdolne do wykradania danych osobowych – zalecamy zająć się usunięciem Laserveradedomaina bez żadnego opóźnienia.

Możesz korzystać z instrukcji, jak usunąć wirusa ręcznie na końcu artykułu, by pozbyć się szkodnika z systemów Windows 7, 8, 10. Nie możemy jednak zaoferować Tobie nazwy wirusa powiązanego z tą siecią. Jeśli nie widzisz nic podejrzanego, spróbuj skorzystać z programu anty-malware typu ReimageIntego, aby usunąć Laserveradedomaina z przeglądarki Chrome, Edge i innych.

Malware LaserveradedomainaLaserveradedomaina.com to sieć reklamowa wykorzystywana przez twórców adware, by wyświetlać zwodnicze reklamy i przekierowywać użytkowników na podejrzane strony internetowe.

Złośliwe adware rozpowszechnia się poprzez bundling

Adware rozpowszechnia się zabundlowane z darmowymi aplikacjami, takimi jak konwertery PDF bądź odtwarzacze multimedialne. Aplikacje wspierane reklamami mogą być ukryte w każdym bundlu freeware lub shareware – należy więc monitorować procedurę instalacyjną.

Według badań przeprowadzonych przez LesVirus.fr, użytkownicy rzadko zwracają uwagą na instalację freeware i polegają na ustawieniach Szybkich.Zalecanych. Problem tkwi w tym, że te ustawienia nie ujawniają informacji o zewnętrznych komponentach, które mogą znajdować się wraz z główną aplikacją.

Do pełnej kontroli instalacji, musisz skorzystać z instalacji Zaawansowanej/Własnej i uważnie wykonać każdy krok. Jeśli widzisz jakieś domyślnie zaznaczone aplikacje, odznacz pola tych programów i kontynuuj bez obaw, że pojawią się aplikacje przeglądarkowe bądź podejrzane narzędzia.

Eliminacja adware’a Laserveradedomaina.com jest ważna dla Twojego komputera

Aby usunąć Laserveradedomaina ręcznie odinstaluj wszystkie podejrzane komponent, które mogą być powiązane z tym adware’m. Jeśli masz co najmniej średnie umiejętności komputerowe, możesz kontynuować korzystanie z poniższych instrukcji. Jeśli jednak przekierowania i reklamy wrócą, skorzystaj z automatycznej eliminacji.

Automatyczne usunięcie Laserveradedomaina można wykonać tylko po instalacji zaufanego programu anty-malware w systemie. Aby uruchomić pełny skan systemu, będziesz musiał też zaktualizować program. Następnie, zresetuj każdą z przeglądarek tak, jak wyjaśniliśmy poniżej by być pewnym, że system jest wolny od malware.

Pamiętaj, że internet jest pełen podobnych wirusów takich, jak Laserveradedomaina. Jeśli chcesz zapobiec pojawieniu się wirusa, musisz zadbać o ochronę. Pamiętaj, że taniej jest zainwestować w zaufany program niż kontaktować się z ekspertami, by pomogli z usuwaniem malware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Laserveradedomaina.com:

Usuń Laserveradedomaina.com z rodziny systemu Windows

Aby odinstalować Laserveradedomaina (zazwyczaj należącego do adware) z Windowsa, skorzystaj z teego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Laserveradedomaina.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Laserveradedomaina.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Laserveradedomaina.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLaserveradedomaina.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Laserveradedomaina.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Laserveradedomaina.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Laserveradedomaina.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Laserveradedomaina.com z Microsoft Edge

Aby pozbyć się wirusa z Edge, wykonaj następujące kroki:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Laserveradedomaina.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Laserveradedomaina.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Laserveradedomaina.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Laserveradedomaina.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Laserveradedomaina.com z Google Chrome

Aby naprawić Chrome, wyeliminuj wszystkie podejrzane rozszerzenia i zresetuj przeglądarkę:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Laserveradedomaina.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Laserveradedomaina.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Laserveradedomaina.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Laserveradedomaina.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Laserveradedomaina.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Laserveradedomaina.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach