Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń InsightDating (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Czy InsightDating jest wirusem?

Technicznie rzecz biorąc Insight Dating jest uważany za „potencjalnie niechciany program” i „adware”. Jednakże, istnieje wiele różnych problemów, które mogą zostać spowodowane przez ten program na komputerze. Jeśli niedawno zauważyłeś przeszkadzające reklamy oznaczone jako Ads by InsightDating” or “Brought to you by InsightDating,”, oznacza to, że masz do czynienia z tego typu adware. Kiedy zinfiltruje komputer, przywiązuje się do popularnych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer, Safari, itp. Po wykonaniu tego, może rozpocząć wywoływanie przekierowań do sponsorowanych stron internetowych, śledzenie Twojej aktywności online, spowolnienie działania komputera i podobne problemy.

Podczas gdy większość programów typu adware, nie jest uważana za poważne zagrożenie, mogą one prowadzić swoje ofiary do podejrzanych domen wypełnionych większymi zagrożeniami – wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Wiadomym jest, że twórcy tych programów nie monitorują stron trzecich, które promują, więc możesz zostać przekierowany do złośliwej witryny. Można się zastanawiać, jakie korzyści twórcy tego programu otrzymują od tych reklam InsightDating. Właściwą odpowiedzią jest przychód. Ten program generuje przychody pay-per-click, które są odbierane po udanym oszukaniu użytkowników komputerów do kliknięcia na te konkretne reklamy pop-up. Poza tym, malware Insight Dating zbiera również twoje informacje nieosobowe. Robi to za pomocą tych plików, które są rozprowadzane w jednym opakowaniu z nim. Zazwyczaj ten program pobiera adres IP komputera, położenie geograficzne, adres e-mail ofiary i podobne dane. Jeśli chodzi o fakt, że nigdy nie można wiedzieć, kto jest w stanie zobaczyć te dane, należy NIe umożliwiać pracy wirusowi InsightDating za swoimi plecami. Nie trzeba dodawać, że te ciągłe pop-upy i przekierowania mogą znacząco wpłynąć na twój komputer, więc najprostszym sposobem zabezpieczenia się jest, aby usunąć ten program z komputera. Zalecamy użycie Reimage Reimage Cleaner Intego w celu usunięcia InsightDating.

The main page of InsightDating virus and ads caused on it

W jaki sposób InsightDating zinfiltrował mój komputer?

“Dystrybucja pakietowa“ jest to powszechna metoda marketingu wykorzystywana do rozprowadzania programów typu adware takich jak ten. Wirus InsightDating zwykle przychodzi z darmowym oprogramowaniem, na przykład aplikacjami do wideo streamingu, menedżerami pobierania, edytorami audio i wideo. Takie niespodziewane pojawienie się tego programu jest wynikiem nieuwagi użytkowników podczas instalacji darmowego oprogramowania. Pamiętaj, że możesz pozwolić Insight Dating przejąć komputer podczas korzystania z „podstawowej” lub „zalecanej” opcji instalacji. Tak, zawsze należy wybrać „niestandardową” lub „zaawanwaną” opcję instalacji i odznaczyć wszelkie zgody na zainstalowanie podejrzanych rozszerzeń i załączników. Jeśli zdecydowałeś się, że nadszedł czas, aby usunąć adware InsightDating z komputera, należy przeczytać następną stronę tego postu.

W jaki sposób mogę usunąć wirusa InsightDating?

Usuwanie adware obejmuje dwie opcje. Można ręcznie usunąć to rozszerzenie z każdej z przeglądarek internetowych,ale można też wykonać usuwanie Insight Dating uruchamiając niezawodny program anty-spyware. Upewnij się, że zaktualizowałeś program anty-spyware, aby uzyskać pełną bazę danych i zdolność pozbycia się tego programu do końca. Po zaktualizowaniu powinien automatycznie znaleźć i usunąć ten adware i jego składniki.

Oczywiście, można także wybrać opcję usuwania ręcznego. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność przy każdym z etapów usuwania, aby zapobiec ciągłemu ponownemu pojawianiu się reklam InsightDating w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania InsightDating:

Usuń InsightDating z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj InsightDating oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj InsightDating lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń InsightDating z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimInsightDating czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń InsightDating z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj InsightDating oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania InsightDating. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń InsightDating z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to InsightDating powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń InsightDating z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz InsightDating oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie InsightDating. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń InsightDating z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz InsightDating oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie InsightDating. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń InsightDating z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj InsightDating i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania InsightDating. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-insightdating.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: InsightDating