Skala niebezpieczeństwa:  
  (1/100)

Usuń Gstatic (Darmowy poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Gstatic to usługa wykorzystywana przez Google do treści statycznych i zmniejszania wykorzystywania przepustowości

Gstatic

Gstatic nie jest wirusem, a domeną wykorzystywaną przez Google do hostowania różnych treści statycznych, takich jak zdjęcia, CSS czy JavaScript. Aktywność domeny jest bezpieczna i nie powinna być uważana za niebezpieczną, ponieważ zwiększa prędkość sieci dla użytkowników oraz odpowiada za ogólne wykorzystanie przepustowości.

Pomysł, że może ona być potencjalnie złośliwa, pochodzi z doświadczeń wielu użytkowników, gdy na krótko widzą subdomeny, takie jak connectivitycheck.gstatic.com czy ssl.gstatic.com pojawiające się w Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub dowolnej innej przeglądarce.

To zachowanie jest typowe dla adware – osoby zainfekowane mogą zobaczyć przekierowania na różne domeny i wylądować na podejrzanych stronach, które wyświetlają okienka pop-up, linki w tekście, oferty i inne sponsorowane reklamy. Jednak Gstatic nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem obsługującym reklamy. Jeśli twoja przeglądarka przekierowuje cię na natrętne strony z reklamami, to faktycznie możesz mieć zainstalowane adware, ale nie jest ono powiązane z Gstatic.

PODSUMOWANIA
Nazwa Gstatic
Typ Domena dostarczania treści statycznych
Cel Zwiększenie prędkości sieci i zmniejszenie zużycia przepustowości
Właściciel Google
Powiązane domeny
 • accounts.gstatic.com
 • fonts.gstatic.com
 • ssl.gstatic.com
 • csi.gstatic.com
 • metric.gstatic.com
 • mail.gstatic.com
 • maps.gstatic.com
Przyczyna niepokoju Domena jest wykorzystywana do ładowania obrazów i JavaScript, więc użytkownicy mogą myśleć, że aktywność w tle jest wywołana przez adware.
Rozwiązanie Jeśli widzisz natrętne okienka, występują u ciebie przekierowania na wszystkich stronach, które odwiedzasz, a twoja przeglądarka jest wolna, przeskanuj swój komputer za pomocą ReimageIntego pod kątem adware.

Jednak niektórzy użytkownicy obawiali się, że niektóre z domen, takie jak csi.gstatic.com, nie są wykorzystywane do dostarczania treści statycznych, a do wewnętrznego rejestrowania jakiegoś rodzaju, podobnie jak w przypadku Google Analytics. W takich przypadkach użytkownicy mogą czekać nawet 30 sekund zanim dotrą do treści, do których chcieli uzyskać dostęp.

Powinieneś jednak mieć świadomość, że Google gromadzi informacje i jest to jasno wyrażone w ich Polityce prywatności:

Zbieramy informacje o aplikacjach, przeglądarkach i urządzeniach, które wykorzystujesz do korzystania z usług Google, co pomaga nam zapewniać funkcje takie jak automatyczna aktualizacja produktów i przyciemnianie twojego ekranu, gdy wyczerpuje się bateria.

Śledzone dane obejmują:

 • unikalne identyfikatory,
 • rodzaj i ustawienia przeglądarki,
 • rodzaj i ustawienia urządzenia,
 • numer telefonu,
 • IP, ISP;
 • aktywności zakupowe,
 • obejrzane filmy.

W ostatnich latach śledzenie informacji stało się ogromnym problemem, co spowodowało sankcje, takie jak RODO – zbiór zasad ustanowionych przez Unię Europejską dający konsumentom większą kontrolę nad tym kto, w jaki sposób i kiedy wykorzystuje ich dane, co jest dobrą rzeczą.

Dlatego też usługa Gstatic może mieć coś wspólnego z gromadzeniem informacji i może być wykorzystywana do celów marketingowych. Niemniej jednak wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i Regulamin, kiedy korzystasz z usług Google, więc nie da się z tym nic zrobić.

Wiele stron internetowych może twierdzić, że Gstatic jest wirusem, co wcale nie jest prawdą. Te informacje nie są oparte na odpowiednim researchu, a developerzy takich stron chcą zwiększyć ruch wykorzystując fakt, że użytkownicy martwią się podejrzaną aktywnością na swoich przeglądarkach i poszukują sposobów na usunięcie Gstatic.

Technicznie rzecz biorąc, nie możesz usunąć Gstatic ze swojej przeglądarki, ponieważ jest to domena wykorzystywana przez Google i twórcę strony, aby usprawnić przeglądanie. Niemniej jednak, jeśli oprócz sporadycznego pojawiania się domeny Gstatic cały czas jesteś przekierowywany na potencjalnie niebezpieczne strony (np. z phishingiem, pornografią czy z fałszywą pomocą techniczną), to jest szansa, ze twój komputer został zainfekowany adware.

Jeśli jesteś zaniepokojony, zdecydowanie zalecamy przeskanowanie komputera pod kątem niechcianych programów i malware, wykorzystując oprogramowanie antywirusowe, takie jak ReimageIntego.
Wirus Gstatic

Unikaj niechcianych programów, zachowując ostrożność w Internecie

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, Gstatic nie jest potencjalnie niechcianym programem ani malware – jest domeną obsługiwaną przez Google. Jeśli widzisz wyskakujące okienka od swojego programu antywirusowego, oznacza to, że jest to fałszywy alarm i powinieneś zrobić wyjątek dla takiego wpisu.

Masz jednak do czynienia z adware, jeśli przekierowuje cię na podejrzane domeny, generuje reklamy na wszystkich odwiedzanych przez ciebie stronach, spowalnia przeglądarkę, zmienia ustawienia Chrome, Safari, Firefox i innych przeglądarek, itd. Aby uniknąć takich niechcianych aplikacji, powinieneś uważać na pakietowane oprogramowanie pobierane z witryn stron trzecich.

Pakietowanie oprogramowania to lukratywna metoda zarabiania pieniędzy, a twórcy adware, porywaczy przeglądarki , scareware i innych podejrzanych aplikacji często stosują tę technikę. To wielomilionowy biznes obejmujący cały świat. Niestety ci, którzy są mniej obeznani z komputerami i nie wiedzą zbyt wiele o tym biznesie, zwykle pomijają podstawowe kroki i wprowadzają niechciane oprogramowanie na swoje komputery.

Tak, użytkownicy sami zgadzają się na zainstalowanie potencjalnie niechcianych programów. Mówiąc precyzyjniej: są w to wrabiani. Jednak technicznie rzecz biorąc to oni sami zatwierdzają instalację. Damon McCoy, profesor informatyki i inżynierii NYU Tandon School of Engineering, zauważył następującą rzecz:

W tekście, którego nikt nie czyta, ukryta jest informacja o pakiecie niechcianych programów w paczce, którą zamierzasz pobrać.

Dlatego niechciane aplikacje są ukryte w regulaminie, który jest niestety rzadko czytany. Dlatego, aby uniknąć takich oszustw, powinieneś mieć świadomość, że Zalecane lub Domyślne ustawienia instalacji rzadko pozwolą ci zobaczyć pełną listę instalowanych w systemie programów.

Zamiast tego powinieneś wybrać Zaawansowany lub Niestandardowy tryb instalacji i usunąć wszelkie uprzednio zaznaczone dodatki, rozszerzenia przeglądarki i inne niechciane programy.

Nie możesz pozbyć się Gstatic, chociaż powinieneś zakończyć działanie niechcianych programów

Usunięcie Gstatic nie jest możliwe – czasami będziesz przekierowany do jednej z subdomen. Jednak jeśli twoje urządzenie jest zainfekowane adware, powinieneś pozbyć się tego szkodnika najszybciej, jak to możliwe.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, adware może wprowadzić na docelowe urządzenie wiele komponentów lub ukrywać się pod wiarygodnymi nazwami, które mogą być trudne do odróżnienia od nazw oryginalnych programów. Dlatego też zdecydowanie zalecamy użytkownikom przeskanowanie swoich urządzeń za pomocą oprogramowania anty-malware.

Jeśli faktycznie okaże się, że twoje urządzenie jest zainfekowane PUP lub malware, powinieneś natychmiast usunąć wszystkie zagrożenia, a także zresetować wszystkie zainstalowane przeglądarki tak, jak wyjaśniamy to poniżej. Pamiętaj, że nie możesz usunąć reklam ani przekierowań Gstatic, ale zdecydowanie powinieneś zająć się adware, gdyż może ono naruszyć twoje bezpieczeństwo w sieci i spowodować nieprzyjemne doświadczenia w trakcie przeglądania Internetu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Gstatic:

Usuń Gstatic z rodziny systemu Windows

Aby usunąć potencjalnie niechciane programy z systemów operacyjnych Windows, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gstatic oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gstatic lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Gstatic z systemu Mac OS X

Aby odinstalować PUP z komputera Mac, skorzystaj z tego przewodnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGstatic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Gstatic z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Gstatic oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Gstatic. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Gstatic z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gstatic powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gstatic z Mozilla Firefox (FF)

Musisz zresetować Mozilla Firefox ręcznie w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gstatic oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gstatic. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gstatic z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gstatic oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gstatic. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gstatic z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gstatic i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gstatic. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gstatic.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Gstatic