Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Usuń Gstatic (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Gstatic – podejrzany program adware który może zablokować urządzenie niechcianym oprogramowaniem i nie tylko

Wirus Gstatic

Gstatic to program adware, który może wyświetlać intruzywne reklamy za każdym razem, gdy użytkownik uruchomi Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, bądź inną przeglądarkę. Ofiary mogą być też przekierowane na stronę gstatic.com, Gstatic.com/generate_204 lub podobną, wypełnioną reklamami i podejrzanymi linkami. Adware zazwyczaj dostaje się do urządzeń poprzez bundling oprogramowania – metodę marketingową pozwalającą twórcom na niezauważane umieszczanie potencjalnie niepożądanych aplikacji na urządzenia.

PODSUMOWANIE
Nazwa Gstatic
Rodzaj Adware
Główne zagrożenia Infekcje malware, ujawnianie cennych informacji, itd.
Objawy Agresywne reklamy, przekierowania, instalacja podejrzanych komponentów bez pozwolenia, itd.
Dystrybucja Bundling oprogramowania, złośliwe reklamy, strony z oszustwami, itd.
Elimination Aby być pewnym, że wszystkie komponenty adware'a zostały usunięte, wykonaj pełny skan systemu z pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego

Nawet, jeśli adware nie jest niebezpiecznym oprogramowaniem  – jest to program bazujący na reklamach. Znaczy to, że jedynym celem twórców jest generowanie przychodu poprzez uczynienie sesji przeglądania utrapieniem. Twórcy Gstatic mogą korzystać z wielu sposobów na robienie pieniędzy, a najbardziej dochodowym dla nich jest system pay-per-click. Użytkownicy nie czerpią nic z takich aplikacji – sugerujemy natychmiastowe usunięcie Gstatic z Twojego komputera.

Adware zazwyczaj wyświetla wyniki wyszukiwania, które nie są całkowicie prawdziwe. Przykładowo, jeśli będziesz szukał antywirusa, gdy w przeglądarce będzie wirus Gstatic, otrzymasz masę sponsorowanych linków zanim pokażą się prawdziwe wyniki. W taki sposób, twórcy adware'ów promują zewnętrzne aplikacje, przekierowują ruch na ich witryny i podnoszą ich ranking. To zaś prowadzi do zwiększonych przychodów i popularności mniej znanych wydawców.

Gstatic, aplikacja potencjalnie niepożądana, może wyświetlać reklamy w różnych formach – wliczając w to wyskakujące okienka, banery, kupony, reklamy w tekście, wideo, audio reklamy auto-play itd. Najgorsze, że te reklamy mogą zasłaniać treści stron i sprawiać, że użytkownicy nie będą mogli cieszyć się surfowaniem po sieci.

Dodatkowo, Gstatic może instalować dodatkowe komponenty bez pozwolenia, wliczając w to:

 • Dodatki;
 • Paski narzędzi;
 • Rozszerzenia przeglądarki;
 • Porywacze przeglądarki;
 • Obiekty pomocnicze przeglądarki;
 • Optymalizatory systemu i podobne.

Reklamy Gstatic

Im mocniej opóźnisz usunięcie Gstatic, tym więcej śmiecia znajdzie się na Twoim urządzeniu – to zaś zapcha komputer i sprawi, że ten będzie działać nad wyraz powolnie. Nie kończy się to zaś na systemie operacyjnym – twój Internet także może być przez to spowolniony, ponieważ niechciana aplikacja (wraz z tymi zainstalowany przez adware) stale próbuje łączyć się z zewnętrznymi serwerami, by wyświetlać reklamy. Przez to, ładowanie strony może potrwać 20 sekund, a nawet więcej – niektóre ze stron mogą nawet stać się niedostępne.

Chociaż reklamy są irytujące, nie jest to najgorszą funkcją Gstatica. Przekierowania mogą prowadzić użytkowników na podejrzane strony, które mogą zawierać malware. Złośliwe JavaScripty mogą następnie umieszczać wirusy bez zauważania użytkowników. Może to prowadzić do instalacji ransomware'ów, koni trojańskich lub innych malware'ów. To samo może się stać, jeśli kliknie się na reklamy wygenerowane przez adware.

Dlatego, jeśli niechciany program przekieruje Cię do podejrzanej domeny, zamknij przeglądarkę (niektóre reklamy mogą być niemożliwe do zamknięcia, dopóki nie zrobisz tego menedżerem zadań) oraz usunąć wirusa Gstatic. Eksperci zalecają oprogramowanie takie, jak Reimage Reimage Cleaner Intego – adware może być trudne do usunięcia ręcznie.

Zbieranie informacji – kolejna zła cecha Gstatica

Istnieje wiele różnych rodzajów adware – jeden z nich jest nazywany spyware. Program ten jest zdolny do zbierania informacji o użytkowniku, który zainstalował program, a następnie wykorzystywany do celów reklamowych. Niestety, spyware może też zbierać cenne informacje, takie jak szczegóły karty kredytowej, loginy, hasła, adresy itd.

Zbieranie danych jest szeroko wykorzystywaną praktyką w kampaniach marketingowych. Drugą stroną medalu jest jednak udostępnianie tych danych. Często, twórcy adware dostarczają te informacje swoim partnerom, i nie tylko. Mogą też sprzedawać dane cyberprzestępcom. 

Ogółem, waga zbierania danych ujrzała światło dzienne w ostatnich latach – możesz samemu zobaczyć takie zmiany, jak RODO. Nie tylko to – wiele firm, takich jak Facebook, znalazło się na celowniku, gdyż na dniach ujawniają się kolejne skandale związane z wyciekiem danych.

Informacje prywatne powinny zostać prywatne – powinieneś też brać udział w trzymaniu danych z daleka od cyberprzestępców. W tym celu musisz się upewnić, ze aplikacje takie, jak Gstatic będą trzymane z dala od Twojego komputera.

Potencjalnie niepożądany program GstaticGstatic to potencjalnie niechciana aplikacja stale wyświetlająca agresywne reklamy

Unikaj niechcianych programów zachowując ostrożność w sieci

Bundling oprogramowania to metoda używana do zarabiania pieniędzy – twórcy adware'ów, porywaczy przeglądarki i scareware często korzystają z tej techniki. Jest to w końcu wielomilionowy biznes na całym świecie. Niestety, osoby niezbyt doświadczone z komputerami i nie wiedzące o takich praktykach, często pomijają ważne kroki instalacji i infekują swoje komputery niepożądanym oprogramowaniem.

Tak, użytkownicy sami zgodzili się na instalację niepożądanych aplikacji. Dokładniej, zostali wrobieni w potwierdzenie instalacji – Damon McCoy, profesor informatyki w NYU Tandon School of Engineering zauważył jedną rzecz:

Buried in the text that nobody reads is information about the bundle of unwanted software programs in the package you're about to download.

Niepożądane aplikacje ukrywają się wśród warunków użytkowania, które są rzadko czytane. By uniknąć takich sztuczek, użytkownicy powinni wiedzieć o tym, że instalacja Zalecana i Domyślna rzadko pozwala zobaczyć pełna listę aplikacji, które mają być zainstalowane w systemie.

W zamian użytkownicy powinni skorzystać z instalacji Zaawansowanej lub Własnej i usunąć zaznaczone pola przy dodatkach, rozszerzeniach przeglądarki i innych niepożądanych programach.

Odinstaluj Gstatic z pomocą programu ochronnego z pomocą poradnika

Usunięcie Gstatic może sprawiać problemy. Jak już wspomnieliśmy, adware może umieszczać wiele komponentów na zaatakowanym urządzeniu, bądź ukrywać się pod innymi nazwami, które mogą być trudne do rozróżnienia od prawdziwych plików. Dlatego też zalecamy użytkownikom wybór automatycznej eliminacji wirusa Gstatic.

Dla tych którzy nie lubią mieć na komputerze dodatkowych programów, możemy zasugerować poniższy poradnik. Będziesz musiał samemu znaleźć każdy z zainstalowanych komponentów oraz zresetować każdą z przeglądarek. Pamiętaj że aby móc z powodzeniem usunąć Gstatic, nie powinieneś spieszyć się z procedurą i wykonać ją w odpowiedni sposób. W przeciwnym wypadku możesz przypadkowo usunąć potrzebne pliki, które sprowadzą na Ciebie jeszcze więcej problemów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Gstatic:

Usuń Gstatic z rodziny systemu Windows

Aby usunąć Gstatic z systemu Windows, skorzystaj z następujących instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gstatic oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gstatic lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Gstatic z systemu Mac OS X

Aby usunąć tą aplikację z Mac'a, skorzystaj z tego poradnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGstatic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Gstatic z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Gstatic oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Gstatic. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Gstatic z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gstatic powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gstatic z Mozilla Firefox (FF)

Musisz samemu zresetować Mozillę Firefox w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gstatic oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gstatic. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gstatic z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gstatic oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gstatic. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gstatic z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gstatic i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gstatic. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gstatic.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Gstatic