Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń Google Membership Reward (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania wirusów

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Google Membership Reward – fałszywa wiadomość domagająca się od użytkowników wzięcia udziału w oszustwie ankietowym

Wirus Google Membership Reward

Google Membership Reward to oszustwo ankietowe oferowane użytkownikom Google Chrome. choć wiadomość ta może pojawić się też na Mozilli Firefox, Internet Explorerze, Safari i innych przeglądarkach. Oszuści twierdzą, że użytkownik został |wybrany” do uczestnictwa w ankiecie oraz odpowiedzenia na parę pytań w zamian za drogi prezent – zazwyczaj iPhone'a, Samsunga Galaxy, PlayStation 4 bądź inne cenne przedmioty. Zapewniają też, że kilka innych osób już potwierdziło nagrody oraz, że ofiara ma ograniczony czas na potwierdzenie udziału. Bez względu na to, Google Membership Reward jest oszustwem, a użytkownicy nie powinni w ogóle brać w tym udziału.

Podsumowanie
Nazwa Google Membership Reward
Powiązane z You Have Won A Google Gift
Kategoria Adware
Typ Oszustwo ankietowe
Dystrybucja Bundling oprogramowania, złośliwe strony, itd.
Objawy Fałszywe wyskakujące okienka, reklamy, przekierowania na podejrzane strony, itd.
Eliminacja Dla szybkiego rozwiązania użyj ReimageIntego. Alternatywnie, sprawdź poniższe instrukcje ręcznego usuwania

Użytkownicy sieci zazwyczaj trafiają na Google Membership Rewards po przekierowaniu z innej strony – nie dzieje się to często. Ci jednak, którzy trafiają na takie alarmy regularnie. są najpewniej zainfekowani programem adware. Potencjalnie niepożądane aplikacje nie są pierwotnie złośliwe – nie uszkadzają ani nie zmieniają systemu w sposób osłabiający wydajność komputera.

Niektóre adware są jednak w stanie modyfikować Rejestr systemu i ustawienia DNS, a nawet tworzyć określone, zaplanowane zadania. Połącz te modyfikacje z regularnymi wyskakującymi okienkami, fałszywymi aktualizacjami i innymi podejrzanymi reklamami, a już w głowie pojawi się Tobie „wirus Google Membership Reward virus” .

Oszustwo nie różni się zbytnio od wcześniej stworzonych oszustw tego typu, takich jak Google Customer Reward Program, Amazon Gift Card scam, lub Browser Opinion Survey. Użytkowników prosi się o odpowiedzenie na proste pytania w zamian za wysoką nagrodę. Istnieje kilka wersji wirusa, z wysokością nagród, domniemaną listą zwycięzców oraz dostawcą nagród będącymi jedynymi różnicami. Jedna z przykładowych wiadomości Google Membership Reward wygląda następująco:

Google Membership Rewards

Congratulations Google User, you have won a Google gift!
Every Monday we select 10 lucky Google users randomly to receive a gift from our sponsors. The free gift is ONLY for users in United States! This is our way of thanking you for your constantly support for our products and services. You can choose a free $1000 Walmart Giftcard, iPhone X 256 G or Samsung Galaxy S8. To win all you need to do is to answer the following 3 questions. Note: ACT NOW!9 users have received this invitation and there are only 5 prizes to be won. You have 0 minutes and 26 seconds to answer the following questions before we give the prizes to another lucky user! Good luck!

Użytkownicy nie powinni brać udziału w tym oszustwie, a także powinii usunąć fałszywe alarmy Google Membership Reward natychmiast z ich przeglądarek. By tego dokonać, użytkownicy sieci muszą pozbyć się adware'a inicjującego fałszywe alarmy. Użytkownicy mogą skorzystać z oprogramowania ochronnego typu ReimageIntego, które zapewni szybkie rozwiązanie. Alternatywnie, na końcu artykułu znajduje się instrukcja ręcznej eliminacji wirusa.

Oszustwo ankietowe Google Membership RewardGoogle Membership Reward to fałszywe wiadomości inicjowane przez adware znajdujące się na komputerze

Ci, którzy odpowiadali na pytania, na końcu zostaną poproszeni o podanie danych osobowych na końcu ankiety, a także na wprowadzenie informacji z karty kredytowej w celu opłacenia 1 dolara rzeczonych kosztów wysyłki. Wszystkie te sztuczki są wykorzystywane przez oszustów, by wyłudzać cenne dane bądź sprawiać, by oszuści zakupili bezużyteczne produkty bądź zapisali się do zbędnych serwisów.

Dlatego, nie daj się nabrać na tą sztuczkę. Jeśli natknąłeś się na przekierowania na podejrzane strony, wyskakujące okienka z reklamami, spowolnienie przeglądarki i inne objawy, zajmij się usunięciem Google Membership Reward tak szybko, jak to możliwe – obecność adware może naruszyć twoją prywatność oraz bezpieczeństwo komputera, zgodnie z raportami ekspertów.

Unikaj potencjalnie niepożądanych aplikacji i nie współpracuj z oszustami

Adware i inne niepożądane aplikacje zazwyczaj lądują na urządzeniach użytkowników podczas instalacji shareware'ów i freeware'ów. Twórcy darmowych aplikacji zwykle kontaktują się z autorami adware.W taki sposób jedna ze stron ugody otrzymuje przychód za każdy zainstalowany dodatek, gdy druga zwiększa zasięg swojej aplikacji. Obydwie strony czerpią profity – użytkownik zaś jest wykorzystywany przez ogromną maszynę do wyciskania pieniędzy i cierpi z powodu efektów ubocznych niepożądanych aplikacji.

Bundling oprogramowania jest legalną praktyką. Użytkownicy nie mogą nic poradzić na taką współpracę – jest jednak kilka rzeczy, jakie można poczynić, by uniknąć instalacji niepożądanych programów:

 • Unikaj podejrzanych stron i nie pobieraj oprogramowania zanim nie poznasz opinii i artykułów na jego temat;
 • W instalatorze, zwracaj uwagę na szczegóły i zapoznaj się z instrukcjami;
 • Nie klikaj przycisku Dalej aż cały proces się skończy;
 • Wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną zamiast Zalecanej/Szybkiej;
 • Odznacz wszystkie zaznaczone pola przy konwerterach PDF, programach do czyszczenia rejestru, paczkach kodeków, menedżerach pobierania i podobnie bezużytecznego oprogramowania – dopiero wtedy kontynuuj instalację.

Dodatkowo, kilka antywirusów blokuje infiltrację potencjalnie niepożądanych aplikacji. Upewnij się tylko, że przez cały czas jest włączona ochrona czasu rzeczywistego.

Wyeliminuj wyskakujące okienka Google Membership Reward z Twojej przeglądarki

Użytkownicy mogą myśleć, że zamknięcie przeglądarki wystarczy, by usunąć na dobre reklamy Google Membership Reward.W niektórych przypadkach może to być prawda. Jeśli przekierowania na podejrzane strony następuje podczas wszystkich sesji przeglądania, eliminacja adware'a jest jedynym rozwiązaniem problemu – inaczej objawy infekcji nie znikną.

Usunięcie Google Membership Reward można wykonać ręcznie lub automatycznie. Możesz wykorzystać zaufane oprogramowanie ochronne, które wykona całą pracę za Ciebie. Ty musisz tylko wykonać pełny skan systemu. Możesz też skorzystać z poniższych instrukcji, by pozbyć się wirusa Google Membership Reward. Uważaj jednak, gdyż ten proces może być zbyt skomplikowany dla użytkowników niedoświadczonych z komputerami.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Google Membership Reward:

Usuń Google Membership Reward z rodziny systemu Windows

Aby wyeliminować fałszywe alarmy Google Membership Reward, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google Membership Reward oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google Membership Reward lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Google Membership Reward z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle Membership Reward czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google Membership Reward z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Google Membership Reward oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Google Membership Reward. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Google Membership Reward z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google Membership Reward powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google Membership Reward z Mozilla Firefox (FF)

By być pewnym, że wszystkie ślady niepożądanej aplikacji zniknęły z Firefoksa, wykonaj nastpujące kroki:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google Membership Reward oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google Membership Reward. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google Membership Reward z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google Membership Reward oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google Membership Reward. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google Membership Reward z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google Membership Reward i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google Membership Reward. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Google Membership Reward i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach