Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Gestyy.com (Darmowy poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Gestyy.com to legalna sieć reklamowa powiązana z shorte.st, chociaż developerzy adware często nielegalnie wprowadzają reklamy do przeglądarek użytkowników 

Adware Gestyy.com

Gestyy.com to zewnętrzna sieć reklamowa, która wykorzystywana jest przez właścicieli witryn do generowana przychodu z reklam. Chociaż istnieją tysiące legalnych platform takich jak ta, na reklamy Gestyy.com często mogą napotkać się użytkownicy, których komputery są zainfekowane adware – potencjalnie niepożądanym programem , który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej w Google Chrome, Mozilla Firefox lub innej przeglądarce i wyświetla natrętne reklamy bez pozwolenia.

Użytkownicy, którzy mają do czynienia z podejrzanymi zachowaniami przeglądarki takimi jak ciągłe przekierowania i reklamy zauważyli, że często są kierowani do shorte.st – usługi skracania adresów URL podobnej do ad.fly i bit.ly. Niemniej jednak przekierowania i reklamy wciąż pozostają głównym problemem infekcji adware, a jedynym sposobem, by powstrzymać to natrętne zachowanie jest identyfikacja potencjalnie niechcianego programu zainstalowanego w systemie i zlikwidowanie go na dobre.

Zauważ, że reklamy Gestyy.com mogą być osadzone w legalnych witrynach i mogą nie być spowodowane infekcją przeglądarki. Jeśli jednak widzisz te reklamy na większości stron, które odwiedzasz, powinieneś zacząć się niepokoić, ponieważ infekcja PUP jest bardzo prawdopodobna.

Nazwa Gestyy.com
Typ Potencjalnie niechciana aplikacja/adware
Poziom zagrożenia Niski. Jednak mogą pojawić się pośrednie uszkodzenia, jeśli zostaniesz przekierowany przez ten PUP na potencjalnie złośliwą witrynę.
Działania Po procesie instalacji, to adware angażuje cię w działania związane z reklamami i przekierowaniami. Możesz także spotkać się ze zmianami w przeglądarce w sekcjach URL strony głównej/nowej karty, wprowadzaniem komponentów pomocniczych (rozszerzeń, plug-inów, cookies, sygnałów beacon, itd.).
Cel(e) Ten podejrzany program może pojawić się na komputerach z systemami Windows i macOS. Niektórzy użytkownicy Androida także zgłaszali problemy z wyskakującymi oknami Gestyy.com.
Usuwanie Użyj godnego zaufania oprogramowania, by pozbyć się programu adware lub wskazówek krok-po-kroku na końcu tego artykułu.
Naprawa Spróbuj użyć oprogramowania takiego jak ReimageIntego, aby naprawić wszystkie naruszone pliki systemowe i wpisy.

Adware Gestyy.com nie jest czymś, czemu można ufać, ponieważ powodowane przekierowania mogą prowadzić również do niebezpiecznych stron, takich jak scam, phishing czy nawet stron pełnych malware. Dlatego też najlepiej nie klikać niczego, gdy nastąpi przekierowanie w przeglądarce, ponieważ mógłbyś zainfekować swój komputer Trojanami, Robakami, cryptojackersami, a nawet ransomware.

Wyskakujące reklamy Gestyy.com będą prawdopodobnie twoim kolejnym poważnym problemem. Domena adware może zasypać cię wyskakującymi oknami, reklamami pop-under, banerami, kuponami czy reklamami in-text za każdym razem, gdy próbujesz surfować po Internecie przy użyciu zainfekowanej przeglądarki internetowej. Możesz także zostać objęty planem targetowania reklam.

Reklamy targetowane często zależą od tego, co użytkownik przegląda oraz od historii jego przeglądarki. Programiści dodają elementy śledzące takie jaki cookies, beacons czy pixele, by rejestrować dane nieosobowe związane z sesjami przeglądania użytkownika, często odwiedzane strony, adres IP i tym podobne. W swojej Polityce Prywatności Gestyy.com twierdzi, że może być uprawnione do rejestrowania takich danych: 

Kiedy odwiedzasz Stronę, nasze serwery automatycznie rejestrują informacje o twoim użytkowaniu i twojej wizycie na Stronie („Dane dziennika”). Dane dziennika mogą zawierać takie informacje jak adres IP twojego komputera, godzinę i datę przesyłanych przez ciebie żądań, rodzaj twojej przeglądarki, oprogramowanie, którego używałeś, strona, którą odwiedziłeś bezpośrednio przez odwiedzeniem Strony, godziny i daty dostępu, twoją lokalizację, informację o sieci komórkowej i inne statystyki.

Skoro Gestyy.com przechwytuje takie informacje, to nie bądź zaskoczony widząc oferty podobne do tych, które ostatnio wyszukiwałeś. Nie zalecamy jednak wyrażania zgody na żadne z przedstawianych ofert, ponieważ istnieje duża szansa, że zostaniesz naciągnięty na scam. Bądź szczególnie wyczulony na różne fałszywe obietnice nagród i ankiety, które wymagają podania danych osobowych/uwierzytelniających.

PUP Gestyy.comGestyy.com – potencjalnie niechciany program, który może dostarczać natrętne reklamy na komputerze lub telefonie komórkowym użytkownika

NIE podawaj żadnych danych osobowych, jeśli Gestyy ci to zasugeruje. Ujawnianie wrażliwych danych osobom, których kompletnie nie znamy może być bardzo niebezpieczne, gdyż hakerzy mogą wykorzystać zebrane dane do nadużyć, w tym nie tylko do natrętnych działań reklamowych, ale także do kradzieży tożsamości lub wystawienia twoich danych na sprzedaż w Dark Web .

Ponadto wirus Gestyy na Androida może wchodzić w interakcje z ustawieniami twojej przeglądarki, takimi jak strona główna i URL nowej karty. Po ataku adware może okazać się, że te obszary zostały zmodyfikowane. Co więcej, potencjalnie niechciany program może bez twojej wiedzy wprowadzić oszukańcze komponenty śledzące, rozszerzenia, wtyczki i dodatki do twojej przeglądarki.

Jeśli tak się stanie, istnieje duża szansa na to, że może ci się udać całkowicie cofnąć niechciane zmiany poprzez przeprowadzenie procesu usunięcia Gestyy. Zalecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antimalware, które pomoże ci uporać się z tym procesem w ciągu kilku minut. Jednakże na końcu tego artykułu są również dostępne kroki manualne.

Według raportów użytkowników, Gestyy.com jest natrętnym PUP, który bardzo trudno zablokować. Wielu ludzi twierdzi, że problem wyskakujących okienek z tej domeny pojawił się zaraz po tym, jak zaktualizowali oni swoje telefony na Androidzie z MIUI 10 do MIUI 11 i od tego momentu bardzo trudno jest się go pozbyć .

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że wyskakujące okienka Gestyy.com pojawiały się na ich Samsungach Galaxy S8, telefonach Huawei P20 Pro i innych telefonach komórkowych. W związku z tym postanowiliśmy przekazać ci krok po kroku jak usunąć potencjalnie niechciane aplikacje z twojego urządzenia na Androidzie (spójrz na koniec tego artykułu).

Po usunięciu Gestyy ze swojego komputera z Windowsem lub macOS albo z telefonu komórkowego na Androidzie, musisz sprawdzić czy na komputerze/urządzeniu nie ma uszkodzonych komponentów. Jeśli odkryjesz jakiekolwiek dotknięte problemem pliki lub wpisy, możesz spróbować przywrócić je do ich wcześniejszych pozycji stosując oprogramowanie takie jak ReimageIntego.

Wirus Gestyy.com

Techniki rozpowszechniania programów typu adware

Według ekspertów z Virusai.It , aplikacje adware to podstępne zagrożenie, które używa oszukańczych technik, by dostać się do systemów komputerowych. Najbardziej znaną metodą jest ”podpinanie się pod oprogramowanie” i wielu zewnętrznych developerów opiera się na tym celu. Metoda jest skuteczna, gdy użytkownik nie przykłada wystarczającej wagi do bezpieczeństwa komputera lub swojego bezpieczeństwa w sieci.

Po pierwsze, istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się adware na komputerze, na którym tryb pobierania/instalacji ustawiony jest na ”Szybki” lub ”Zalecany”. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad pobieraniem i zapobiec cichej infiltracji przez PUP, powinieneś zmienić ustawienia instalacji na ”Niestandardowe” lub ”Zaawansowane”.

Unikaj pobierania źródeł ze stron takich jak cnet.com, softonic.com i innych. Sięgaj po produkty i usługi od zaufanych developerów na ich oryginalnych stronach internetowych i nie daj się skusić na oferty, które sugerują pobieranie całych pakietów oprogramowania za darmo, gdyż to przeważnie tam ukrywają się programy typu adware.

Co więcej, potencjalnie niechciane programy mogą być zakamuflowane pod postacią fałszywych aktualizacji oprogramowania, reklam i hiperłączy. Uchroń się przed dostaniem się wątpliwej treści do systemu twojego komputera. Zainwestuj także w automatyczne oprogramowanie zabezpieczające system, które zapewni długoterminową ochronę twojego komputera.

Kroki pozwalające usunąć fałszywe aplikacje z urządzeń z Androidem

Jak już wspomnieliśmy, Gestyy.com może być wirusem na Android i atakować różne moduły telefonów komórkowych takich jak Samsung, Huawei i innych. Jeśli otrzymałeś natrętne reklamy lub przekierowania z tej domeny, to powinieneś mieć świadomość, że gdzieś na systemie twojego urządzenia ukrywa się PUP.

Jeśli chcesz krok po kroku usunąć wirusa Gestyy.com ze swojego telefonu z Androidem, wypróbuj poniższe wskazówki i sposoby na wykrycie wątpliwych aplikacji na swoim telefonie komórkowym:

1. Przejdź do Trybu awaryjnego przytrzymując przez kilka sekund przycisk wyłączania z boku telefonu. Gdy pojawi się nowe okno, wybierz ikonkę Tryb awaryjny i naciśnij OK.

2. Przejdź do Ustawień swojego telefonu komórkowego.

3. Następnie kliknij na Aplikacje/Menedżer aplikacji

4. Przejrzyj całą listę aplikacji i usuń wszystkie podejrzane.

Pozbądź się wirusa Gestyy.com ze swojego komputera i przeglądarek

Możesz usunąć Gestyy.com ze swojego komputera za pomocą automatycznego oprogramowania, które wydłuży cały proces i pozwoli ci na skuteczne usunięcie w ciągu kilku minut. Miej na uwadze, że adware może zostawić dodatkowe obiekty w lokalizacjach takich jak Rejestr i Menedżer zadań, które także należy usunąć, aby cały proces okazał się skuteczny.

Usuwanie Gestyy można przeprowadzić także w sposób manualny. Upewnij się jednak, że posiadasz odpowiednie umiejętności i wystarczające doświadczenie, aby wykonać takie zadanie. Jeśli jesteś wystarczająco pewny siebie, przejdź na koniec tego artykułu i zapoznaj się z przewodnikiem krok-po-kroku, który pomoże ci wyczyścić zarówno system, jak i przeglądarki takie jak Chrome, Firefox, Explorer, Edge i Safari.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Gestyy.com:

Usuń Gestyy.com z rodziny systemu Windows

Aby skutecznie usunąć fałszywe aplikacje z systemu Windows, wykonaj następujące kroki.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gestyy.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gestyy.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Gestyy.com z systemu Mac OS X

Aby wyczyścić swój macOS z programów zewnętrznych, zastosuj poniższe wskazówki.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGestyy.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Gestyy.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Gestyy.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Gestyy.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Gestyy.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gestyy.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gestyy.com z Mozilla Firefox (FF)

By przywrócić Mozilla Firefox do wcześniejszej pozycji, zastosuj poniższy przewodnik.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gestyy.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gestyy.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gestyy.com z Google Chrome

Aby usunąć fałszywe produkty i zmiany z Google Chrome, podążaj za tymi instrukcjami.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gestyy.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gestyy.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gestyy.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gestyy.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gestyy.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gestyy-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Gestyy.com