Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń FreeForms (Ostatnia aktualizacja, Sty 2021) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

FreeForms – porywacz przeglądarki udający użyteczne rozszerzenie

Wirus FreeFormsFreeForms - podejrzane rozszerzenie przeglądarki powodujące różne problemy związane z przeglądarką

FreeForms należy do grupy porywaczy przeglądarki. Program ten wpływa na ustawienia przeglądarki poprzez zmianę strony startowej, domyślnej wyszukiwarki i strony nowej karty na swoją własną. Oferuje on darmowy dostęp do popularnych stron z formularzami i innych witryn takich, jak prognozy pogody, najnowsze wiadomości i inne strony. Funkcje te wydają się użyteczne – nie są jednak takie.

Podsumowanie
Nazwa FreeForms
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Średni. Może przejmować przeglądarki i przekieroywać na potencjalnie niebezpieczne witryny.
Atakowane systemy Windows, Mac OS X
Atakowane przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, itd.
Objawy Zmiana strony domowej i wyszukiwarki na nieznane adresy, instalacja pasków narzędzi, przekierowania na podejrzane strony i zwiększona liczba reklam.
Aby odinstalować Free Forms, zainstaluj ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu

Free Forms jest dostępny do pobrania na oficjalnej stronie hxxp://freeforms.co/. Użytkownicy rzadko jednak dostają się na tą witrynę sami. Zazwyczaj są oni przekierowywani na nią podczas odwiedzania ryzykownych stron, klikania na podejrzane reklamy bądź po ataku innych potencjalnie niepożądanych aplikacji. Porywacz jest przedstawiany za świetne narzędzie usprawniające wrażenia z przeglądania sieci:

Finding forms online could not be easier, don’t waste time looking for forms when you can install Free Forms and enjoy quick access to popular forms providers directly from your New Tab Page. Free Forms also offers convenient Web Search and easy access to trending news and the weather forecast

Ów rozszerzenie przeglądarki może zostać też zainstalowane na komputerze bez Twojej wiedzy. Eksperci z NoVirus.uk zauważyli, że program aktywnie rozpowszechnia się wraz z freeware i shareware. Dlatego też, podczas nieuważnej instalacji, ten niepożądany dodatek może zostać zainstalowany na Chrome’ie, Firefoksie bądź innej używanej przeglądarce. Z powodu cichej infiltracji, ludzie często nazywają tego porywacza wirusem FreeForms.

Pojęcie “wirus” nie nadaje się dobrze do opisania tej cyberinfekcji. Jest to potencjalnie niepożądana aplikacja bardzo podobna do My Forms Finder. Po ataku, ma ona negatywny wpływ na historię przeglądarki, powodując następujące problemy:

 • Zmienia stronę główną, stronę nowej karty i domyślną wyszukiwarkę na Search.yahoo.com, Search.hfreeformsnow.com, bądź podobne domeny.
 • Instaluje różne rozszerzenia przeglądarki, paski narzędzi i dodatki bez Twojej zgody;
 • Zbiera różne dane na Twój temat, np. odwiedzane strony, szczegóły logowania, zakładki, itd.
 • Dostarcza masę irytujących i podejrzanych reklam;
 • Przekierowuje na nieznane strony podczas klikania w linki bądź w inne treści w sieci.

Cała ta aktywność jest wykonywana, by przynosić twórcom przychód. Im więcej reklam zostało klikniętych podczas surfowania po sieci. Jeśli masz tego porywacza przeglądarki zainstalowanego w systemie, możesz usunąć FreeForms z pomocą programu anty-malware takiego, jak ReimageIntego.

Nie powinieneś opóźniać eliminacji porywacza z powodu nieznanych możliwości śledzenia danych. Badacze mówią, że takie cyberzagrożenia zazwyczaj kolekcjonują informacje nieidentyfikujące osoby i często udostępniają je bądź sprzedają zewnętrznym sieciom reklamowym.

Główna strona aplikacji nie posiada prawidłowych linków do Polityki Prywatności ani do Warunków Użytkowania. Linki te są uszkodzone – nie możesz przez to wiedzieć, jak twórcy traktują twoje informacje. By uniknąć problemów związanych z prywatnością, musisz natychmiast usunąć FreeForms z urządzenia.

Porywacz przeglądarki FreeFormsFreeForms to porywacz przeglądarki, który może niezauważenie przeniknąć do systemu.

Metody rozpowszechniania i unikania porywaczy przeglądarki

Jak wspomnieliśmy na początku, to podejrzane rozszerzenie przeglądarki posiada swoją oficjalną stronę. Bezpośrednie pobieranie nie jest jednak główną metodą dystrybucji tej niepożądanej aplikacji.

Porywacze przeglądarek dostają się do komputera niezauważanie – pamiętaj, nie mogą jednak dostać się do systemu bez Twojej zgody. Ludzie pozwalają wirusowi na dostęp do komputera z powodu nieuwagi przy przeglądaniu sieci bądź podczas instalacji innych aplikacji.

Strony i aplikacje mogą być zwodnicze i mogą szkodzić komputerowi. Takie oprogramowanie może zawierać gotową do instalacji niepożądaną aplikację. Dlatego też strona może posiadać link prowadzący Cię do szkodliwego programu.

Aby być w stanie uniknąć infekcji porywacza przeglądarki:

 • Ostrożnie przeglądaj sieć i zwracaj uwagę przy odwiedzaniu licznych stron (zwłaszcza tych mniej znanych);
 • Pobierz/zainstaluj oprogramowanie tylko z zaufanych witryn, unikaj zewnętrznych downloaderów/instalatorów;
 • Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej i odrzuć wszystkie oferty instalacji podejrzanego oprogramowania;
 • Jeśli odwiedzasz podejrzaną stronę, wyjdź z niej natychmiast i nigdy nie wracaj do niej;
 • Zainstaluj i zaktualizuj program anty-malware, który poinformuje, czy coś szkodliwego znajduje się w twoim komputerze.

Instrukcja usuwania Free Forms

Usuń wszystkie podejrzane aplikacje, rozszerzenia przeglądarki i inne komponenty, jeśli chcesz usunąć FreeForms. Poniżej przygotowaliśmy kilka poradników, które pozwolą Ci pozbyć się porywacza z Twoich przeglądarek (Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge).

Poza tym, możesz kontynuować usunięcie FreeForms instalując pogram anty-malware. Po eliminacji, zalecamy zresetować przeglądarki i sprawdzić, czy system został uwolniony od wszystkich potencjalnie niepożądanych aplikacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania FreeForms:

Usuń FreeForms z rodziny systemu Windows

Aby wyeliminować porywacza z systemu Windows, zastosuj się do tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj FreeForms oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj FreeForms lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń FreeForms ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń FreeForms z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFreeForms czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń FreeForms z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj FreeForms oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania FreeForms. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń FreeForms z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to FreeForms powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń FreeForms z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj FreeForms i podobne dodatki, których instalacji nie pamiętasz, a następnie zresetuj Mozillę Firefo:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz FreeForms oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie FreeForms. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń FreeForms z Google Chrome

Skorzystaj z tego poradnika, by pozbyć się porywacza przeglądarki z Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz FreeForms oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie FreeForms. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń FreeForms z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj FreeForms i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez FreeForms to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania FreeForms. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-freeforms.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: FreeForms