Usuń FreeCodecPack (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

FreeCodecPack to podejrzana aplikacja sprowadzająca inwazyjne reklamy na Twoją przeglądarkę

Wirus FreeCodecPack

FreeCodecPack jest reklamowany jako ważny i użyteczny komponent komputera pozwalający użytkownikom oglądanie różnych rodzajów plików za darmo. Po sprawdzeniu funkcjonalności tej aplikacji, eksperci szybko doszli do wniosku, że mają do czynienia z programem adware dostarczanym poprzez bundling oprogramowania. Zazwyczaj użytkownicy więc nie instalują go dobrowolnie.

PODSUMOWANIE
Nazwa FreeCodecPack
Rodzaj Adware
Przedstawiany jako Zestaw kodeków
Ryzyko Średnie. Może prowadzić jednak do infiltracji malware oraz wycieku danych
Zainfekowane systemy Wszystkie wersje Windowsa
Dystrybucja Bundling, niebezpieczne strony
Eliminacja W wypadku konieczności usuwania, pobierz ReimageIntego

Chwilę po infiltracji, podejrzana aplikacja dołącza się do przeglądarki jako dodatek oraz tworzy folder FreeCodecPack, w którym lądują wszystkie główne pliki aplikacji. Pomaga to umocnić pozycję aplikacji w systemu, zmodyfikować rejestr Windowsa oraz dostarczać sponsorowane treści poprzez reklamy, pop-upy, oferty w tekście, banery, przekierowania itd.

W taki sposób, twórcy adware'a mogą zwiększać ruch na nieznane strony internetowe. Daje to korzyści obu stronom – twórcy adware uzyskują przychód pay-per-click, a mniej znani wydawcy notują wzrost sprzedaży.

Jednakże, użytkownik postawiony pomiędzy nimi nie uzyskuje żadnych korzyści. Ofiara musi stykać się z reklamami, czy tego chce, czy nie. Przez to, zalecamy nie tolerować takiego zachowania twórców adware'ów oraz natychmiast usunąć FreeCodecPack'a. ReimageIntego może pomóc Ci z szybką eliminacją wirusa (choć możesz też wybrać każdy inny program ochronny twojego wyboru).

Po zainfekowaniu komputera wirusem FreeCodecPack, na przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i innych zaczynają pojawiać się reklamami. Są one oznaczone następującym tekstem w rogu:

 • “Powered by FreeCodecPack”
 • „Ads by FreeCodecPack”
 • „Waiting for FreeCodecPack”
 • „Connected to FreeCodecPack”, etc.

Najniebezpieczniejszą cechą FreeCodecPack'a jest jednak jego tendencja do przekierowań. Eksperci ostrzegają, że przekierowania FreeCodecPack mogą prowadzić zarówno na zaufane oraz podejrzane strony trzecie – najlepsze, co możesz zrobić, by zapobiec wystawieniu na działanie niebezpiecznych witryn to zignorowanie każdej z reklam oraz nie klikanie na treści, na których wylądujesz. W przeciwnym wypadku ryzykuejsz infekcją malware bądź kradzieżą informacji osobistych.

Adware FreeCodecPack

Na koniec, warto wspomnieć, że FreeCodecPack instaluje oprogramowanie śledzące i może monitorować twoją aktywność każdego dnia. Ostatnie badania wykazały, że może do tego wykorzystywać dane przechowywane w DOM, beacony sieciowe, ciasteczka Flash i HTTP oraz inne sposoby na zbieranie i przechowywanie informacji nieidentyfikujących osoby, takich, jak adres IP, lokacja komputera, adres email, wyszukiwane hasła, odwiedzone strony itd.

Jeśli twórcy używaliby tych danych tylko do usprawnienia swoich usług, byłoby to w porządku. Wygląda jednak na to, że twórcy znaleźli sposób na zarobienie jeszcze większej liczby pieniędzy – jest nim dzielenie się tymi danymi z innymi reklamodawcami. Podsumowując, zalecamy usunięcie FreeCodecPack'a, jeśli zauważyłeś jego podejrzane działanie.

Zestawy kodeków nie są potrzebne do odtwarzania plików

Użytkownicy często pobierają zestawy kodeków, ponieważ ich system nie może poprawnie uruchomić określonych formatów wideo. Przez to często rozglądają się oni za rozwiązaniami na stronach trzecich – inni mogą zaś nigdy nie natknąć się na takie problemy i tylko otrzymać niechcianą aplikację zabundlowaną do innego oprogramowania. W wypadku obydwu grup, usunięcie FreeCodecPack powinno być priorytetem.

Jeśli natrafisz na problemy podczas odtwarzania określonych plików wideo, zalecamy pobrania odtwarzacza wideo posiadającego wstępnie zainstalowane kodeki oraz będącego w stanie poradzić sobie bez zewnętrznej pomocy. Jednym z takich odtwarzaczy jest VLC – szanowany odtwarzacz wideo wśród wielu użytkowników. Po pobraniu tej aplikacji nigdy nie będziesz musiał przejmować się kodekami.

Niepożądana aplikacja FreeCodecPackFreeCodecPack jest promowany jako narzędzie mogące pomóc odtwarzać pliki audio i wideo. Jest to jednak ukryty program adware.

Adware jest dystrybuowane w bundlach oprogramowania

Użytkownicy zazwyczaj nie dbają o bezpieczeństwo sieci. Po wszystkim, nie myślą, że coś nieprzyjemnego mogłoby się im przytrafić. W końcu nie myślą przecież, że coś niemiłego może się im przytrafić. Niestety – może im się przytrafić i przytrafi się, jeśli nie zapobiegną niektórym czynnościom i nie ochronią się przed niechcianym oprogramowaniem.

Najbardziej rozpoznawalną metodą dystrybucji adware i innych niepożądanych aplikacji jest bundling oprogramowania. Te niepożądane aplikacje są dołączone jako dodatkowe komponenty wewnątrz (wielu) instalatorów. Nawet najpopularniejsze programy i ich aktualizacje (takie, jak Adobe Flash) mogą ukrywać opcjonalne instalatory.

By uniknąć niepotrzebnych problemów, skorzystaj z tych prostych wskazówek:

 • nie śpiesz się z procesem instalacji i zapoznaj się ze wszystkimi instrukcjami;
 • przeczytaj Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności;
 • jeśli masz możliwość, korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz unikaj ustawień Zalecanych/Szybkich;
 • Gdy widzisz dodatkowe programy w ustawieniach Zaawansowanych, usuń wszystkie znaczniki z dodatkami, paskami narzędzi, paczkami kodeków, optymalizatorami systemu i podobnymi;

Reklamy FreeCodecPack

Proste sposoby na usunięcie FreeCodecPack'a z systemu

Możesz usunąć FreeCodecPack zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Opisaliśmy obydwie metody – wybierz tą, która jest dla Ciebie wygodniejsza.

Automatyczna eliminacja wirusa FreeCodecPack jest zalecana wszystkim użytkownikom, którzy nie znają procesów komputera oraz/bądź chcieliby prostego rozwiązania problemu. Po prostu pobierz i zaktualizuj jedną z zaufanych aplikacji antywirusowych. Ostatnim krokiem jest zaś skan systemu oraz pozwolenie temu programowi na zajęcie się resztą.

Ci, którzy nie przepadają za dodatkowym oprogramowaniem komputera i znają się na oprogramowaniu, mogą usunąć FreeCodecPack'a ręcznie z pomocą naszej instrukcji. Zachowaj ostrożność – źle przygotowana procedura może prowadzić do ponownej infekcji komputera. Musimy też pamiętać, że ta metoda nie ochroni Cię też przed infekcjami w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania FreeCodecPack:

Usuń FreeCodecPack z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz odinstalować FreeCodecPack'a z systemu Windows, skorzystaj z tych kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj FreeCodecPack oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj FreeCodecPack lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń FreeCodecPack z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFreeCodecPack czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń FreeCodecPack z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj FreeCodecPack oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania FreeCodecPack. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń FreeCodecPack z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to FreeCodecPack powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń FreeCodecPack z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj ustawienia Mozilla Firefox po udanej eliminacji niepożądanych aplikacji PUP:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz FreeCodecPack oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie FreeCodecPack. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń FreeCodecPack z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz FreeCodecPack oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie FreeCodecPack. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń FreeCodecPack z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj FreeCodecPack i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania FreeCodecPack. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się FreeCodecPack i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach