Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń FlashMall (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Adware

Co powinienem wiedzieć na temat wirusa FlashMall?

Po pierwsze, chcielibysmy ci powiedzizec w jaki sposob nasi eksperci do spraw bezpeiczenstwa zakwalifikowali ten prgram. Ich zdaniem FlashMall z powodzeniem mozna zakwalifikowac do potencjalnie niechcianego oprogramowania, a takze do kategorii oprogramowania adware. Aplikacja jest podejrzana i nie powinienes trzymac jej na swoim komputerze jezeli nie chcesz doswiadczac roznego rodzaju problemow podczas przegladania. Zapoznaj sie z tekstem ponizej aby samodzielnie sprawdzic funkcje tego typu oprogramowania i to w jaki sposob moze przeniknac do komputera ofiary.

FlashMall jako potencjalnie niechciany program moze z powodzeniem zbierac informacje na temat tego co lubisz przegladac na swoim komputerze, program moze analizowac tego typu informacje i dostarczac reklamy zgodne z twoimi zainteresowaniami. Program zbiera informacje na teemat tego co przegladasz poprzez popularne rozszerzenia, ktore dodatkowo moga zainstalowac FlashMall na kazdej z twoich przegladarek. Pamietaj o tym ze ta podejrzana aplikacja moze sledzic historie przegladania, twoje klikniecia na stronach, pobrane pliki, wysuzkiwane informacje i wlasciwie wszystko to co robisz w sieci. Na szczescie ten program nie jest zdolny do zbierania personalnych danych. Jak tylko zbierze potrzebne dane to generuje przydatne dla uzytkownika reklamy i dostarcza je w roznorakich formach, najczesciej dodajac przy tym dopisek Ads by FlashMall najczesciej pojawiaja sie jako reklamy pop-up, jednakze moga takze przyjmowac funkcje banerow, reklam w tekstach lub tez na stronach ktore odwiedzasz. Nie ma znaczenia to jak przydatnie wygladaja reklamy FlashMall to powinienes trzymac sie od nich z daleka i nie klikac na nie pod zadnym pozorem.

The Example of FlashMall ads

Oprócz tego, że ten program wysyła najlepsze oferty sprzedazy, kody znizkowe, porownania cen i tym podobne to nie jest w stanie zaoferowac zadnej powaznej oferty. Celem tych reklam jest tylko zwrocenie na siebie uwagi i skierowanie cie odpowiednia witryne. Nie powinienes nigdy z tego korzystac poniewaz reklamy maja na celu generowanie zyskow poprzez ich autora – firme odpowiedzialna za wypuszczenie FlashMall. Z pewnoscia zadna z tych stron nie pomoze ci – sa nakierowane glownie na zysk. Tego typu reklamy moga generowac prekierowania i kierowac ruch w sieci na podejrzane witryny, tak wiec nie trzeba nawet dodawac ze nie powinienes korzystac z tego typu reklam i nigdy nie instaluj oprogramowania pochodzacego z niezaufanych stron. Wysoce polecamy ci zainstlaowanie nak omputerze sprawdzonego narzedzia do ochrony komputera i usuniecie oprogramowania FlashMall tak szybko jak to tylko mozliwe. Wez pod uwage to ze ten program moze przeniknac zarowno do systemu Windows jak i Mac OS, tak wiec upewnij sie ze korzystasz z oprogramowania antywirusowego, ktore bedzie wspolpracowac z twoim systemem operacyjnym – Reimage Reimage Cleaner Intego (Windows) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS oraz Windows).

W jaki sposób FlashMall może przeniknąć do systemu?

Jak juz wspomnielismy, FlashMall jest potencjalnie niechcianym oprogramowaniem, ktore zachowuje sie podobnie do wiekszosci potencjalnie niechcianych programow. Oprogramowanie prawdopodobnie korzysta z podejrzanej techniki zwanej bundling. Jej autorzy z pewnoscia czerpia znaczne profity z naiwnosci uzytkownikow, dodaja swoje niezaufane programy do popularnych aplikacji freeware i ukrywaja informacje na temat ich istnienia. Jedynym miejscem gdzie widac dodatkowe aplikacje to miejsce instalacji zaaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Podazajac ta droga uzytkownicy ktorzy spiesza sie z instalacja korzystajac ze sposobu instalacji standardowej czy tez domyslnej nawet nieswiadomie pozwalaja na instalacje potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Dlatego tez celem ochrony siebie przed niechcianymi programami powinienes uwazac na to jakie programy pobierasz i instalujesz na swoim komputerze. Dodatkowo zwzracaj uwage na wszystkie kroki instalacji i zapoznaj sie z warunkami uzytkowania.

W jaki sposob moge usunac FlashMall z mojego komputera?

Jezeli chcesz calkowicie usunac wirusa FlashMall ze swojego komputera to po prostu odinstaluj go z listy podejrznaych prez iebie programow. Nie ma znaczenia to czy program FlashMall przeniknie do twojego komputera razem z innym programem – po prostu sie go pozbadz razem z jego wszystkimi komponentami i usun je. Jezeli jestes niedoswiadczonym uzytkownikiem to usuwanie tego typu oprogramowania moze byc dla ciebie trudne. Dlatego tez ze swojej strony polecamy ci skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego, ktory za ciebie bedzie w stanie usunac tego wirusa. JEdnakze jezeli zdecydujesz sie na manualne usuwanie prosze zapoznaj sie z ponizsza instrukcja i usun go krok po kroku.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania FlashMall:

Usuń FlashMall z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj FlashMall oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj FlashMall lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń FlashMall z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFlashMall czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń FlashMall z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj FlashMall oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania FlashMall. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń FlashMall z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to FlashMall powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń FlashMall z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz FlashMall oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie FlashMall. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń FlashMall z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz FlashMall oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie FlashMall. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń FlashMall z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj FlashMall i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania FlashMall. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-flashmall.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: FlashMall