Skala niebezpieczeństwa:  
  (60/100)

Flash Player Pro virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Malware
12

Flash Player Pro jest fałszywą aplikacją, która tylko na pozór wygląda jak sprawdzony program Adobe Flash Player. W nawiązaniu do naszych ekspertów do spraw bezpieczeństwa program jest rozpowszechniany poprzez fałszywe alarmy mówiące o ściągnięciu Flash Player Pro, a także o tym ,że może wymagać on aktualizacji, “A Flash Player Update is Required to View this Content”. Dość często tego typu komunikaty pojawiają się w momencie kiedy użytkownnik zaczyna oglądać jakiś film w Internecie i program może zostać usunięty poprzez proste usunięcie go z pulpitu. Jeżeli widzisz tego typu reklamy na swoim komputerze podczas przeglądania internetu to powinienes je zignorować ponieważ nie pochodzą one z firmy Adobe. Jego wydawcą jest Air Software, który chce namówić jak największą ilość ludzi do zainstalowania programów malware na swoich komputera. Uważaj, ponieważ tego typu mogą dodatkowo wykradać twoje dane personalne, dane bankowe, a także inne rzeczy z twojego komputera. Jeżeli sądzisz że jedyną słuszną drogą będzie aktualizacja programu Flash Player, powinieneś skorzystać z aktualizacji z oficjalnej strony i stamtąd ściągnąć ten program

W jaki sposób mogę się zarazić wirusem Flash Player Pro?

Wirus Flash Player. Pro jest programem rozpowszechnianym za pomocą reklam typu pop-up czy też innych programów, których na co dzień nie potrzebujemy. Oprócz tego istnieje bardzo wiele profesjonalnie wyglądających stron, które rozpowszechniają w Internecie tego typu programy malware. Tego typu ‚aktualizacji’ mogą pochodzić z treyeats.com, update91.com czy też innych stron. Oczywiście ich autorzy przeznaczyli mnóstwo czasu aby sprawić aby te strony wyglądały tak jak ich legalne odpowiedniki. Tak szybko jak tylko program zostanie ściągnięty to wirus zaczyna powodować poważne problemy dla użytkownika. Biorąc pod uwagę że jest to tylko wirus jest on w stanie nie tylko zmienić ustawienia strony domowej ale też domyślnej wyszukiwarki, jest on w stanie także śledzić działania użytkownika i zbierać dane o jego aktywności w internecie, a także dokonywać innych bardziej niebezpiecznych aktywności. Pamiętaj że prawdziwy Flash Player pokazuje konieczne aktualizacje tylko w momencie gdy zresetujesz swój komputer, a nie wtedy gdy przeglądasz internet. Jezeli zostałeś podstępnie przekonany do zainstalowania tego zagrożenia powinieneś niemalże natychmiast usunąć Flash Player Pro ze swojego komputera.

Jak skutecznie usunąć wirusa Flash Player Pro?

Możesz usunąć Flash Player Pro automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Flash Player Pro virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X

Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Flash Player Pro virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Plumbytes Anti-Malware
Przetestowaliśmy program Plumbytes Anti-Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Flash Player Pro virus (2014-09-25)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Flash Player Pro virus (2014-09-25)
Hitman Pro
Przetestowaliśmy program Hitman Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Flash Player Pro virus (2014-09-25)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Przetestowaliśmy program Webroot SecureAnywhere AntiVirus jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Flash Player Pro virus (2014-09-25)
Flash Player Pro virus snapshot
Flash Player Pro virus snapshot
Menu podręczne: Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Flash Player Pro
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z rodziny systemu Windows 7 / Vista / XP

 • Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).
Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').

Usuń Flash Player Pro z rodziny systemu Windows 10 / Windows 8

 • Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program.
Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'. Odinstaluj Flash Player Pro oraz powiązane programy
 • W tym miejscu, poszukaj Flash Player Pro lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 • Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany.
Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall' Usuń Flash Player Pro ze skrótu Windows
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties.
Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 • Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem
Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z systemu Mac OS X

Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications.

Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'

Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFlash Player Pro czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash.

Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware. Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji. Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z Internet Explorer (IE)

Usuń niebezpieczne dodatki
 • Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons.
Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 • Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Flash Player Pro oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable:
Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable' Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 • W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany.
Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany. Zresetuj Internet Explorer
 • Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 • W tym miejscu zaznacz Reset.
 • Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Flash Player Pro.
Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń wirusa Flash Player Pro z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody
 • Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 • Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 • Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data
Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 • Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear
Wybierz klawisz 'Clear'
 • Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager.
Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 • Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 • Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki
Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details'Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 • Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task
Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 • Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 • Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete
Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 • Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator.
Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 • Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter: Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Flash Player Pro powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z Mozilla Firefox (FF)

Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions.
Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 • W tym miejscu zaznacz Flash Player Pro oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy.
Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 • W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 • Kliknij na OK by zapisać zmiany.
Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany Zresetuj Mozilla Firefox
 • Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information.
Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 • Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Flash Player Pro.
Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z Google Chrome

Usuń szkodliwe pluginy
 • Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions.
Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 • W tym miejscu, zaznacz Flash Player Pro oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy.
Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
 • Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 • W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages.
Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 • Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową.
Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 • Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search.
Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 • Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny.
Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL Zresetuj Google Chrome
 • Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 • Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings.
Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 • Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Flash Player Pro.
Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Flash Player Pro z Safari

Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences.
Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 • Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Flash Player Pro i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich.
Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 • Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Flash Player Pro to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony.
Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową Zresetuj Safari
 • Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari....
Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 • Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Flash Player Pro.
Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'
Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware. Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji. Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.
Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Flash Player Pro i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware.
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Ekspert w dziedzinie usuwania oprogramowania malware.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

źródło: http://www.2-spyware.com/remove-flash-player-pro-virus.html

Poradniki w innych językach


 • Michał

  Dzięki za pomoc wszystko dobrze już działa po tych antywirusach! 😀