Skala niebezpieczeństwa:  
  (17/100)

Usuń Firefox-patch.js (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Firefox-patch.js – fałszywa aktualizacja Firefoksa, która może sprowadzić malware na komputer

Przykład Firefox-patch.js

Firefox-patch.js to niebezpieczny plik podszywający się pod aktualizację przeglądarki. Ta fałszywa “Ważna aktualizacja Firefoksa” może rozpowszechniać potencjalnie niepożądane programy bądź malware. Przez to instalacja i uruchomienie tego pliku w komputerze może prowadzić do poważnego cyberataku.

Firefox-patch.js jest promowany poprzez przechwyconą stronę. Zwykle przekierowania na tą stronę zaczzynają się po udanej infiltracji programu adware. Mogą one jednak nastąpić też przy przeglądaniu niezabezpieczonych stron takich, jak hazardowe czy przeznaczone dla dorosłych.

Możesz podejrzewać, że twój komputer padł ofiarą ataku adware jeśli często widzisz stronę fałszywej aktualizacji Firefoksa. dodatkowo, po udanym ataku Firefox-patch.js, możesz mieć też do czynienia z:

 • przekierowaniami na podejrzane strony promujące aktualizację Mozilli Firefox lub innych aplikacji;
 • agresywnymi reklamami na odwiedzanych stronach;
 • zmianą tekstu w hiperłącza;
 • promocją różnych trzecich programów, które mogą być niebezpieczne bądź zagrażać prywatności użytkownika;
 • śledzeniem informacji o użytkowniku.

Tak jak wiele podobnych aplikacji, wirus Firefox-patch.js jest w stanie zmieniać ustawienia przeglądarki i korzystać z warstwy wirtualnej do wyświetlania reklam na każdej stronie odwiedzanej przez użytkownika. Przesadna liczba reklam jest potrzebna deweloperom tego programu do generowania przychodu – kliknięcia w reklamy przynoszą im pieniądze.

Eksperci jednak ostrzegają, że użytkownicy powinni trzymać się z daleka od tych reklam bez względu na to, jak interesująco one wyglądają. Możesz przez przypadek kliknąć reklamę powiązaną z malware.. Jak widzisz, adware sam w sobie nie stanowi zagrożenia – może jednak wyświetlać zainfekowaną zawartość i spowodować pośrednie uszkodzenia komputera.

Dodatkowo, Firefox-patch.js jest znany ze zbierania danych. Ta potencjalnie niepożądana aplikacje może zbierać i udostępniać różne informacje o użytkownikach. Przez to, możesz mieć do czynienia z jeszcze większą liczbą reklam i przekierowań. Co gorsze, twoja prywatność może być postawiona w stan zagrożenia.

Z tych powodów zalecane jest natychmiastowe usunięcie Firefox-patch.js. Najlepszym rozwiązaniem do tego celu będzie skan systemu programem ReimageIntego lub innym anty-malwarem, by pozbyć się wszelkich adware’ów z systemu.

Możesz też pozbyć się Firefox-patch.js usuwając program i powiązane z nim pliki ręcznie. Nasi eksperci ostrzegają, że zadanie to może być skomplikowane, gdyż komponenty adware’a mogą się ukrywać głęboko w systemie. Jeśli jednak chcesz skorzystać z ręcznej eliminacji wirusa, skorzystaj z instrukcji przedstawionej poniżej.

Prezentacja adware Firefox-patch.jsFirefox-patch.js to plik zawierający fałszywą aktualizację do Mozilli Firefox. Przekierowania na tą stronę są zwykle wywoływane przez adware

Adware przekierowujące na strony fałszywych aktualizacji podróżuje w bundlach a aplikacjami freewar

Adware odpowiedzialny za wyświetlanie fałszywych aktualizacji do Firefoksa rozpowszechniają się w bundlach z aplikacjami freeware lub shareware. Ta metoda marketingowa pozwala na ukrywanie niepożądanych aplikacji w ustawieniach Szybkich/Standardowych, szeroko wybieranych przez użytkowników.

Problemem związanym z tym instalatorem jest fakt że nie pyta się on bezpośrednio, czy użytkownik chce zainstalować dodatkowe komponenty z pierwotnym programem, czy nie. Pobiera go i tak. Z tego powodu musisz przyzwyczaić się di onstalacji Zaawansowanej/Własnej, by zapobiegać przypadkowej infiltracji adware, porywaczy przeglądarek i innych niepożądanych aplikacji.

Instrukcje usuwania Firefox-patch.js

Powiedzieliśmy już, że możesz usunąć Firefox-patch.js ręcznie lub automatycznie. Ręczny sposób jest opisany poniżej w poradnikach. Przedstawią one, jak pozbyć się komponentów adware’a z systemu oraz z poszczególnych przeglądarek. Bez względu na to, że adware głównie atakuje użytkowników przeglądarki od Mozilli, zalecamy sprawdzenie wszystkich przeglądarek zainstalowanych w komputerze.

Jeśli ręczna instrukcje wygląda Ci na skomplikowaną bądź szukasz szybkiego sposobu na usunięcie Firefox-patch.js z komputera powinieneś skorzystać z drugiej opcji. By usunąć adware automatycznie, zaopatrz się w program anty-malware, przeskanuj nim system, a na koniec zresetuj zaatakowane przeglądarki.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Firefox-patch.js:

Usuń Firefox-patch.js z rodziny systemu Windows

Aby usunąć adware Firefox-patch.js z systemu, powinieneś skorzystać z poniższego poradnika, a następnie zresetować wszystkie przeglądarki.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Firefox-patch.js oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Firefox-patch.js lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Firefox-patch.js z systemu Mac OS X

Aby usunąć niepożądane aplikacje z Mac Os X, skorzystaj z nastepujących instrukcji:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFirefox-patch.js czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Firefox-patch.js z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Firefox-patch.js oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Firefox-patch.js. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Firefox-patch.js z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Firefox-patch.js powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Firefox-patch.js z Mozilla Firefox (FF)

Sprawdź listę rozszerzeń Mozilli Firefox. Odinstaluj podejrzane aplikacje, które mogą być odpowiedzialne za zakłócanie sesji reklamami i przekierowaniami. Przyda się także reset przeglądarki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Firefox-patch.js oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Firefox-patch.js. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Firefox-patch.js z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Firefox-patch.js oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Firefox-patch.js. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Firefox-patch.js z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Firefox-patch.js i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Firefox-patch.js. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Firefox-patch.js i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach