Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń FileRepMetagen (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

FileRepMetagen to nazwa detekcji stosowana do kilku potencjalnie niepożądanych aplikacji wykrywanych przez Avasta i AVG

Wirus FileRepMetagen

FileRepMetagen to nazwa wykorzystywana do określania cyberzagrożeń powiązanych z różnymi zwodniczymi aplikacjami od programów Avast Antivirus, Avast Internet Security, Avast Premier i AVG. Zagrożenie może to być fałszywym alarmem – detekcja nie powinna jednak być ignorowana. Te niepożądane aplikacje reprezentują programy typu adware wykorzystywane do generacji przychodu swoim twórcom wyświetlając reklamy, wyskakujące okienka, linki w tekście, reklamy wideo/audio, banery, zniżki, kupony i podobne niechciane treści na przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i Safari. „Wirus” FileRepMetagen jest zazwyczaj rozpowszechniany z pomocą bundlingu oprogramowania, poprzez niezabezpieczone strony, bądź jest instalowany przez program malware już znajdujący się na komputerze. Wielu użytkowników narzeka na to, że antywirusy blokują to, co wygląda na prawdziwy plik. Jest on jednak powiązany z takimi niepożądanymi aplikacjami, jak pasek narzędzi Spigot oraz downloader YTD.

Nazwa FileRepMetagen
Typ Adware/aplikacja niepożądana
Wykrywany jako
 • FileRepMetaGen IOBit..Download3.portapleapps.com;
 • Win32/Toolbar.Widgi potentially unwanted;
 • FileRepMetagen [Adw];
 • FileRepMetagen PUP
 • PUP.Optional.Spigot
 • Riskware/Widgi
 • PUA:Win32/YTDVideoDownload
 • Pua.Ytdownloader
 • itd.
Objawy Dostarcza agresywne treści reklamowe, powoduje przekierowania na podejrzane strony, śledzi informacje o użytkowniku
Dystrybucja Bundle oprogramowania, zwodnicze reklamy
Możliwe zagrożenia Zbiera informacje o użytkownikach, przekierowuje na podejrzane strony
Eliminacja Skorzystaj z ReimageIntego, by wyczyścić system i usunąć FileRepMetagen

Użytkownicy informują też, że zaczęli otrzymywać informację o wykryciu FileRepMetagen po pobraniu plików z rzekomo bezpiecznych stron typu CNET, Softonic, Download.com. Strony te są znane szerokiej publiczności – przez to wielu użytkowników myśli, że wszystkie pobierane stamtąd aplikacje są bezpieczne. Niestety, nie jest to prawdą w tym przypadku, a wspomniane strony są znane też z rozpowszechniania potencjalnie niepożądanych aplikacji takich, jak FileRepMetagen [Adv].

Inną niebezpieczną cechą wirusa FileRepMetagen jest instalacja dodatkowego oprogramowania na urządzeniu. Może ono zawierać paski narzędzi, dodatki, oprogramowanie nagrywające i streamujące, deinstalatory programów, zwodnicze optymalizatory i podobne. Wszystkie te aplikacje spowalniają i zaśmiecają urządzenie, czyniąc aktywność w sieci nieprzyjemną. Aby odzyskać kontrolę nad komputerem, odinstaluj FileRepMetagen [Adv] tak, jak to przedstawiono poniżej.

Według Virus Total, aplikacja jest wykrywane pod następującymi nazwami

 • Win32.Adware.YTDownloader.B;
 • PUP.Optional.Spigot;
 • Win32/Toolbar.Widgi potentially unwanted;
 • FileRepMetagen [Adw];
 • Win.Trojan.Agent-6327140-0
 • W32.HfsAdware.2538, etc.

Podobnie do innych niechcianych aplikacji, FileRepMetagen wyświetla reklamy zawierające podejrzaną promocję oprogramowania, instaluje paski narzędzi i inne podejrzane aplikacje. Dodatkowo, przekierowuje ruch online na podejrzane strony, które mogą zawierać złośliwe treści.

Reklamy FileRepMetagenFileRepMetagen to program powodujący tony agresywnych reklam dostarczonych na twój ekran i spowalniających przeglądarkę

Na koniec, użytkownicy powinni wiedzieć, że adware FileRepMetagen zbiera informacje nieidentyfikujące jednoznacznie użytkowników: adres IP, geolokalizację, historię wyszukiwania, kliknięte linki, odwiedzane strony i podobne. Adware próbuje dostać się do tych danych w celu dostania się do danych w celu udostępnienia ich z zewnętrznymi reklamodawcami próbującymi zainicjować ruch na ich strony.

Usunięcie FileRepMetagen może nie być tak proste z tego powodu, że kilka niepożądanych aplikacji może być zainstalowanych i ukrytych na urządzeniu (np. poprzez brak pliku deinstalującego). Dlatego możesz skorzystać z aplikacji ochronnej, by pozbyć się większości niechcianych aplikacji. Po eliminacji, możesz przeskanować urządzenie programem naprawczym ReimageIntego, który przywróci zmieniony Rejestr systemu oraz cofnie zmiany wywołane przez adware.

Możesz także usunąć wirusa FileRepMetagen ręcznie, z pomocą instrukcji znajdujących się na dole artykułu. Upewnij się, że zresetujesz też zainstalowane przeglądarki – upewnisz się w taki sposób, że żadne przekierowania ani wyskakujące okienka nie będą przeszkadzać Tobie w przyszłości.

Potencjalnie niechciane aplikacje są ukrywane jako opcjonalne komponenty w bundlach oprogramowania

Twórcy niepożądanych aplikacji często korzystają z różnych metod dystrybucyjnych dla swoich produktów. Ich pierwotnym celem jest dostarczyć aplikację do tak wielu użytkowników, jak to tylko możliwe, by generować jak najwyższy przychód. Dlatego też korzystają oni ze zwodniczych stron i bundli oprogramowania do rozpowszechniania swoich aplikacji.

Bundle oprogramowania są tworzone przez twórców niepożądanych aplikacji oraz deweloperów freeware, którzy pakują wspólnie aplikacje i rozpowszechniają je poprzez sieci p2p lub podejrzane reklamy i strony. Badacze zalecają ludziom trzymać się z daleka od takich usług i mądrze dobierać źródła pobierania aplikacji.

Decyduj się na ustawienia Zaawansowane lub Własne podczas instalacji i upewnij się, że odznaczysz wszystkie niechciane dodatkowe pola z list, kiedy tylko będziesz miał taką możliwość. Unikaj instalacji Zalecanej bądź Domyślnej pod żadnym pozorem – w takim wypadku nie będziesz mieć szansy na uniemożliwienie instalacji niepożądanych aplikacji. Detekcja FileRepMetagen

Pozbądź się FileRepMetagen i innych powiązanych programów z pomocą zaufanych aplikacji

Jak zawsze wspominamy, zdobywanie oprogramowanie z zaufanych źródeł jest ważne dla sprawnego komputera. Tak samo jest w wypadku usuwania FileRepMetagen. Musisz wykorzystać zaufany program anty-malware by upewnić się, że wszystkie powiązane, niepożądane aplikacje zostaną usunięte. Jeśli myślisz o możliwych szkodach, skorzystaj z programów naprawczych – zaproponowaliśmy kilka z nich poniżej.

Dodatkowo, chcąc usunąć FileRepMetagen pamiętaj o przywróceniu przeglądarki do pierwotnego stanu, dzięki czemu możesz pozbyć się rozszerzeń, pluginów bądź pasków narzędzi. Przeskanuj urządzenie bądź skorzystaj z innego narzędzie by dwa razy sprawdzić, że nie ma opcji na cyberinfekcję.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania FileRepMetagen:

Usuń FileRepMetagen z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych kroków, by pozbyć się FileRepMetagen z twojego Windowsa:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj FileRepMetagen oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj FileRepMetagen lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń FileRepMetagen z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj FileRepMetagen oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania FileRepMetagen. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń FileRepMetagen z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to FileRepMetagen powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń FileRepMetagen z Mozilla Firefox (FF)

Odkąd FileRepMetagen jest ukrytym zagrożeniem i posiada niechciane funkcje, upewnij się, że wykonasz te kroki i przywrócisz ustawienia domyślne w Firefoksie:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz FileRepMetagen oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie FileRepMetagen. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń FileRepMetagen z Google Chrome

Oczyść Chrome'a z dodatkowych aplikacji i intruzów z pomocą tego poradnika:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz FileRepMetagen oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie FileRepMetagen. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń FileRepMetagen z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj FileRepMetagen i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania FileRepMetagen. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się FileRepMetagen i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach