Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń FileRepMalware (Poradnik usuwania wirusa) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Malware

FileRepMalware – potencjalnie niebezpieczny plik, który może być koniem trojańskim

Detekcja FileRepMalware

FileRepMalware, znany pierwotnie jako Win32:Evo-gen [Susp], to detekcja ze strony antywirusów Avast oraz AVG. Bazując na raportach ludzi, te programy antywirusowe często nie pozwalają na instalację zewnętrznych aplikacji i ich aktualizacji z powodu infekcji FileRepMalware.

Nieoficjalnie, FileRepMalware jest uznawany za konia trojańskiego. Jest to jedna z podstawowych detekcji – znaczy to, że jeśli antywirus nie da razy rozpoznać dokładnego zachowania pliku, lecz rozpozna podejrzane cechy, klasyfikuje go jako potencjalnie złośliwego i neutralizuje..

Techniczna nazwa FileRepMalware – Win32:Evo-gen [Susp] może być tłumaczona następująco: Win32 oznacza, że zgłoszony plik jest częścią systemu Windows. Evo-gen zaś wskazuje na generyczną klasyfikację trojana.

Jeśli twój antywirus zwrócił informację domagającą się usunięcia FileRepMalware z systemu, każdy certyfikowany specjalista zgodzi się, że powinieneś to zrobić bezzwłocznie. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja została zauważona rozpowszechniając się z fałszywą aplikacją KMSPico. Ta zaś jest zdolna do pobierania programów adware na system. Dlatego też, FileRepMalware może być odpowiedzielna za otwieranie tylnych drzwi pozwalających na wnikanie innych malware (adware, porywaczy przeglądarek) do systemu.

By zapobiec podejrzanym aktywnościom, do jakich zdolne jest to malware, powinieneś usunąć FileRepMalware z pomocą ReimageIntego lub innych zaufanych narzędzi. Ci, którzy nie chcą mieć do czynienia z malware powinni znać następujące fakty:

 • Malware może spowodować prawdziwy chaos w systemie. Programy adware generują przesadną liczę zewnętrznych reklam w takiej agresywnej formie, jak wyskakujące okienka, banery i reklamy w tekście.
 • Reklamy umieszczane przez malware mogą powodować przekierowania na podejrzane, a nawet niebezpieczne strony.
 • Programy malware mogą przejąć przeglądarkę. Innymi słowy, mogą przejąć stronę startową, domyślną wyszukiwarkę, adres nowej karty i co gorsza wyświetlać przerobione wyniki wyszukiwania.
 • Wirus FileRepMalware może także korzystać z ciasteczek i innych plików do śledzenia preferencji użytkowników. Zazwyczaj, ciasteczka te zbierają takie informacje, jak adres IP, adres email, geolokalizację, dane osobowe i podobne.

Przedstawienie wirusa FileRepMalwareAvast i AVG wykrywają FileRepMalware jako plik potencjalnie złośliwy. Jest on uznawany za konia trojańskiego.

Strategie rozpowszechniania Malware

Zazwyczaj, malware rozpowszechnia się jako część darmowych aplikacji. W rzeczy samej, nielegalne bądź niebezpieczne programy mogą także transmitować złośliwe pliki – nie trzeba mówić, że takie aplikacje nie powinny być w ogóle instalowane.

Niektórzy ludzie informują, że nie mieli możliwości instalacji określonych aplikacji z powodu znaczenia ich jako złośliwe pliki przez antywirus. By kontynuować instalację, wyłączyli tymczasowo antywirusa. Proszę, nie rób tego! Choć antywirus może się mylić, ostrzeżenie o potencjalnie złośliwych plikach nie powinno być ignorowane – możesz skończyć z malware na komputerze.

Ważnym jest też sprawdzenie, czy jest dostępna opcja instalacji Zaawansowanej. W celu monetyzacji usług, twórcy freeware często załączają niepożądane aplikacje do głównego instalatora i ukrywają ich domyślną instalację w opcjach instalacji szybkiej lub podstawowej. Dlatego, by zapobiec niechcianym aplikacjom w systemie, bądź ostrożny wybierając i instalując darmowe aplikacje.

Wyeliminuj wirusa FileRepMalware ze swojego komputera

Jeśli Twój antywirus zneutralizował plik, nie będziesz się musiał nim już więcej przejmować. Jeśli jednak zostałeś poinformowany o zagrożeniu bądź zauważyłeś ten plik w jednym z folderów systemowych Windowsa, pozbądź się go natychmiast. Tak długo jak jego zachowanie nie zostało sklasyfikowane, zalecamy natychmiast przystąpić do usunięcia FileRepMalware.

Usunięcie FileRepMalware samemu może być wyzwaniem. Plik ten może dostać się do systemu, zagnieździć w folderach systemowych Windows, a następnie zwielokrotnić. Najlepszym sposobem na pozbycie się go jest uruchomienie skany zaktualizowanym programem anty-malware. W tym celu możesz użyć ReimageIntego bądź innego profesjonalnego programu.

Powinieneś też poszukać KMSPico i innych potencjalnie niepożądanych programów w systemie, które zostały zainstalowane w tym samym czasie, co wirus FileRepMalware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania FileRepMalware:

Usuń FileRepMalware z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz usunąć FileRepMalware samemu, usuń wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje z Panelu Sterowania. Sprawdź też wszystkie foldery systemowe Windows oraz ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run w Rejestrze Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj FileRepMalware oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj FileRepMalware lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń FileRepMalware z systemu Mac OS X

Jeśli plik FileRepMalware został wykryty na Twoim Macu, powinieneś sprawdzić szczegółowo komputer i usunąć wszystkie nieznane/podejrzane aplikacje przenosząc je do kosza:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFileRepMalware czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń FileRepMalware z Internet Explorer (IE)

Jeśli zauważyłeś przesadną liczbę reklam przy przeglądaniu sieci, usuń niepożądane aplikacje oraz potencjalnie złośliwe pliki, a następnie zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj FileRepMalware oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania FileRepMalware. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń FileRepMalware z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to FileRepMalware powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń FileRepMalware z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz FileRepMalware oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie FileRepMalware. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń FileRepMalware z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz FileRepMalware oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie FileRepMalware. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń FileRepMalware z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj FileRepMalware i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania FileRepMalware. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-filerepmalware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: FileRepMalware