Skala niebezpieczeństwa:  
  (29/100)

Usuń Fastsupport.com (Poprawiony poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -   www.fastsupport.com Scam | Rodzaj: Malware

Fastsupport.com to prawdziwa aplikacja, jaka może być wykorzystywana przez hakerów

Obrazek Fastsupport.com

Fastsupport.com to oprogramowanie pojawiające się w komputerze jako proces GoToAssist.exe. Jest ono stworzone do zapewniania zdalnego dostępu technikom komputerowym w celu naprawy problemów. Niestety, eksperci zauważyli znaczny wzrost liczby oszustw, które korzystają z tej samej nazwy. Dlatego też użytkownicy powinni być niezwykle ostrożni.

Nazwa Fastsupport.com
Rodzaj Aplikacja potencjalnie niepożądana
Proces GoToAssist.exe
Objawy Użytkownicy mogą być przekierowywani na złośliwe strony wyglądające podobnie do prawdziwych i być proszeni o podanie informacji osobistych, by uzyskać zdalny dostęp do komputera. W taki sposób hakerzy mogą być w stanie umieścić malware w systemie
Dystrybucja Może dostać się do komputera poprzez bundling oprogramowania bądź po kliknięciu złośliwej reklamy przez użytkownika
Eliminacja Eksperci ostrzegają, że wykrycie komponentów niepożądanych aplikacji może sprawiać problemy. Dlatego zaopatrz się w ReimageIntego, aby automatycznie usunąć Fastsupport.com

Oszustwo Fastsupport.com może pojawić się w wyszukiwarce Google, jako fałszywa strona wyglądająca łudząco podobnie do rzeczywistej. Dlatego też ludzie nie mogący rozróżnić oszustwa mogą przypadkowo dać zdalny dostęp do komputera przestępcom.

Zauważ też, że GoToAssist.exe może być częścią oszustwa Fastsupport.com, gdyż hakerzy robią, co mogą, by ukryć złośliwy program w systemie podszywając się pod rzeczywiste pliki. Najłatwiejszym sposobem na zauważenie, że plik jest podszywką, jest sprawdzenie użycia procesora w Menedżerze Zadań.

Zazwyczaj, przestępcy stojący za oszustwem Fastsupport.com mogą mieć na celu infiltrację systemu różnymi niebezpiecznymi infekcjami po tym, jak uzyskają zdalny dostęp, wliczając w to:

 • Trojany Bankowe;
 • Spyware;
 • Ransomware;
 • Potencjalnie niepożądane aplikacje.

Dlatego też, jeśli stale się natykasz na to oszustwo, sugerujemy zamknięcia okna i poszukanie podejrzanych aplikacji. Jeśli twój komputer jest zainfekowany, możesz usunąć Fastsupport.com z pomocą profesjonalnego antywirusa takiego, jak ReimageIntego.

Ilustracja Fastsupport.comFastsupport.com to prawdziwy program. Jego fałszywy duplikat jednak krąży po sieci i wciąga ludzi w oszustwa.

Po usunięciu Fastsupport.com upewnij się, że zresetujesz każdą z przeglądarek, wliczając w to Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrome, itd. Przygotowaliśmy szczegółowy poradnik dla tych, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia i mogą potrzebować pomocy. Znajdziesz je poniżej.

Ludzie dają się nabrać na oszustwo dzięki zwodniczym sztuczkom

Eksperci z NoVirus.uk przeanalizowali zgłoszenia i ostrzegają, że najczęstszym sposobem na zetknięcie się z oszustwem jest kliknięcie na nie w wynikach wyszukiwania Google. Wygląda na to, że fałszywa strona, zwodząca użytkowników do nadawania zdalnego dostępu do komputera wygląda niemal identycznie, co rzeczywista.

Dodatkowo, znaczna część ofiar nieświadomie zainstalowała fałszywą aplikację wraz z innym, darmowym oprogramowaniem. Ów technika dystrybucji jest znana jako bundling i jest szeroko wykorzystywana na caały świecie. Dlatego też ludzie, którzy nie zwracają uwagi na proces instalacyjny mogą zainfekować system wirusem Fastsupport.com.

Jeśli chcesz uniknąć wszelkich potencjalnie niepożądanych aplikacji, powinieneś:

 1. Nie korzystać z ustawień Szybkich/Zalecanych;
 2. Wybrać instalację Zaawansowaną/Własną;
 3. Odznaczyć domyślnie zaznaczone pola pozwalające na instalację dodatkowych aplikacji;
 4. Sprawdzić system dobrym antywirusem.

Pozbądź się wirusa Fastsupport.com i zablokuj zdalny dostęp do komputera

Powinieneś zacząć usuwanie Fastsupport.com instalując profesjonalny program do usuwania malware. Zauważ, że ważny jest wybór odpowiedniej aplikacji, która nie tylko wyeliminuje infekcję, lecz także zapobiegnie jej ponownemu pojawieniu się. W tym celu przejrzyj zalecana sposoby poniżej.

Po usunięciu Fastsupport.com upewnij się, że przywrócisz ustawienia każdej z używanych przeglądarek. Istnieje ryzyko, że zostały one zmienione przez potencjalnie niepożądaną aplikację, by wyświetlać oszustwa i nabierać cię na kolejne szwindle.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Fastsupport.com:

Usuń Fastsupport.com z rodziny systemu Windows

Jeśli zauważyłeś jakieś podejrzane zachowanie na komputerze, natychmiast znajdź i usuń nieautoryzowane programy z sustemu.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Fastsupport.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Fastsupport.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Fastsupport.com z systemu Mac OS X

Oto poradnik pokazujący, jak pozbyć się niechcianych aplikacji z Maca:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFastsupport.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Fastsupport.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Fastsupport.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Fastsupport.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Fastsupport.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Fastsupport.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Fastsupport.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Fastsupport.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Fastsupport.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Fastsupport.com z Google Chrome

Jeśli jesteś stale przekierowywany na Fastsupport.com i proszony o podanie informacji osobistych, wiedz, że Chrome został zaatakowany. Usuń wszystkie podejrzane wpisy i zresetuj przeglądarkę tak, jak pokazano poniżej.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Fastsupport.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Fastsupport.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Fastsupport.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Fastsupport.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Fastsupport.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Fastsupport.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach