Usuń Fast Browser Search (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, sie 2017

Instrukcja usuwania Fast Browser Search

Czym jest Fast Browser Search?

Czym jest Fast Browser?

Fast Browser Search

Fast Browser jest niegodną zaufania wyszukiwarkę, która dostaje się do komputerów ofiar poprzez tzw. bundling oprogramowania. Po instalacji, Fast Browser Search zamienia obecną stronę domową oraz domyślną wyszukiwarkę na fastbrowsersearch.com. By uniemożliwić użytkownikowi zmianę opcji, ten porywacz przeglądarki może dodawać dodatkowe pliki i zmieniać wpisy w Rejestrze Systemu.

Fast Browser Search jest potencjalnie niepożądanym programem, który może być także sklasyfikowany jako porywacz przeglądarki. Wiele wskazuje na to, że szkodnik ma już na koncie setki zirytowanych użytkowników, którzy odkryli jego instalację za plecami.

Nie ma niespodzianki, że ludzie aktywnie poszukują sposobu na pomyślne usunięcie tej wyszukiwarki z ich przeglądarek – Fast Browser powoduje wiele denerwujących przekierowań, spowolnień i innych probleów. Może też przeszkadzać ofiarom poprzez reklamy czy uruchomi niebezpieczne procesy w systemie.

Co ważniejsze, ten porywacz przeglądarki jest w stanie zbierać działania użytkowników takie, jak wpisywane w wyszukiwarkę hasła, często odwiedzane witryny, czas spędzony na każdej z nich, wprowadzone dane kliknięcia i podobne szzegóły.

Takie działania ostro uderzają w politykę prywatności i nigdy nie powinny być ignorowane. Jeśli Fast Browser Search zdążył przechwycić wszystkie twoje przeglądarki (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, itd.) oraz zaczął przekierowywać Cię na powiązane z nim strony, skorzystaj z poradnika na końcu artykułu. Oczywiście, najszybszą metodą nna pozbyie się Fast Browser Search jest pełny skan systemu z pomocą oprogramowania anty-malware (zalecamy FortectIntego).

Jeśli zaś poszukujesz szybkiej wyszukiwarki na system Windows, powyżej przedstawiony porywaz nie powinien być opcją. Nie podnosi on wydajności Twojego komputera. Wręcz przeciwnie – program ten nie ulepsza przeglądarki. Zamiast tego zaczyna ją kontrolować i może nawet przyczynić się do jej spowolnienia. Nie ma dyskusji, że jedyną słuszną opcją na usunięcie tego porywacza jest skasowanie wirusa Fast Browser Search z pomocą oprogramowania anty-malware bądź instrukcji dostarzonych przez nasz zespół.

Wirus Fast Browser SearchFast Browser Search jest upierdliwą infekcją komputera, która zmusza użytkowników do korzystania z wyszukiwarki fastbrowsersearch.com.

Unikaj porywaczy przeglądarek bez żadnych problemów

Fast Browser Search rozpowszechnia się na dwa różne sposoby. W większości przypadków użytkownicy pobierają go tak, jak każdy inny program. Może się też jednak pojawić bez żadnej zgody na twoim komputerze – w takim wypadku powinieneś wiedzieć, że możesz też pobrać tego szkodnika podpiętego (zbundlowanego) do innego programu.

Zgodnie z informacjami od ekspertów, program ten doczepia się do aplikacji takich, jak menedżery pobierania, oprogramowanie do transmisji wideo, kreatory PDFów i podobne aplikacje pierwotnie rozprowadzane za darmo w internecie. Jeśli chcesz zapobiec jego infiltracji, odznasz wszystkie pola wyrażające zgodę naustawienie promowanej witryny jako strona startowa, strona nowe karty bądź domyślna wyszukiwarka.

Poza tym, powinieneś też unikać instalacji podejrzanych wtyczek do przeglądarki, dodatków, rozszerzeń i pluginów. W tym celu zawsze wybieraj opcję instalacji Zaawansowanej bądź Użytkownika. Powinieneś być w stanie wybrać jedną z tych opcji podczas instalacji.

Jeśli właśnie zobaczyłeś, że twoje wyszukiwania zostają przekierowane na FastBrowserSearch.com, oznacza to ukrywanie się wirusa już w Twoim komputerze. Proszę, NIE ignoruj tej informacji – może on próbować przekierowywać Cię na nieznane strony z podejrzaną zawartością. By naprawić komputer, skorzystaj z poradników na końcu artykułu.

Odinstaluj Fast Browser Search

Najszybszym sposobem na deinstalację wirusa Fast Browser Search jest pełny skan systemu z wykorzystaniem zaufanego oprogramowania anty-malware. Pomoże ci ono w powstrzymaniu wkurzających przekierowań na fastbrowsersearch.com, wyskakujących reklam, spowolnień i innych ograniczeń. Zalecamy skorzystać z programów, które przedstawiliśmy poniżej bądź opisaliśmy na stronie (w tym celu przejrzyj dział Software).

Jeśli chcesz usunąć tego wirtualnego pasożyta ręcznie, powinieneś przeczytać dostarczone przez nas poradniki usuwania Fast Browser Search. Ten porywacz potrafi ukrywać się pod różnymi aliasami – to czyni go zagrożeniem ciężkim do wykrycia.

Jeśli zaś przybyłeś na tą stronę w celu deinstalacji Fast Browser ręcznej (ponieważ np. nie chcesz instalować automatycznego narzędzia), przewiń w dół, by ujrzeć poradniki.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Fast Browser Search

Odinstaluj z systemu Windows

By usunąć Fast Browser Search z systemu Windows, musisz odinstalować następujące programy poprzez Panel Sterowania:

 • My Web Tattoo;
 • Fast Browser Search;
 • Make the Web Better;
 • Search Guard;
 • Search Guard Plus.

Dodatkowo, musisz znaleźć folder SGPSA Znajdujący się w Plikach programów (Program Files). Z tetego folderu musisz usunąć dwa pliki:

 • BHO.dll;
 • FBStoolbar.dll.

Następnie skasuj cały folder SGPSA.

Dalej, wciśnij Windows Key + i wpisz regedit. Kliknij OK.

W Rejestrze Systemu znajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\ i usuń z niego klucz {F0626A63-410B-45E2-99A1-3F2475B2D695}.

Następnie znajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\ oraz skasuj z niego klucz {F0626A63-410B-45E2-99A1-3F2475B2D695}.

Na końcu, dostań się do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\ i usuń klucz rejestru {E3EA4FD9-CADE-4ae5-84F7-086EEE888BE4}.

Aby usunąć Fast Browser Search z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Fast Browser Search (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Fast Browser Search z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFast Browser Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

By usunąć resztki FastBrowserSearch z Firefoksa, skasuj rozszerzenia zainstalowane bez Twojej wiedzy. Rozejrzyj się za rozszerzeniami Search Guard, Seach Assistant oraz My Web Tattoo.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Fast Browser Search i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Fast Browser Search po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Fast Browser Search. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Otwórz Google Chroma i skasuj z niego rozszerzenie FastBrowser Search. Jeśli znajdziesz tam podejrzane dodatki, takie jak My Web Tattoo, Fast Browser Search Toolbar Helper, pozbądź się ich.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Fast Browser Search i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Fast Browser Search i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach