Usuń Fake Windows Activation screen (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, sie 2016

Instrukcja usuwania Fake Windows Activation screen

Czym jest Fake Windows Activation screen?

Fałszywy wirus aktywacji systemu Windows

Fake Windows Activation to wirus, inaczej mówiąc koń trojański, który jest w stanie zablokować komputer i sugerować ci że korzystasz ze spiraconej wersji systemu operacyjnego Windows, który wymaga sprawdzenia uwiarygodnienia w zakresie legalnosci systemu. Wirus możesz zablokować ekran na którym są wyświetlane komunikaty systemowe zachęcające użytkownika do zakupu systemu w ciagu 24godzin. W przeciwnym razie moze sie okazac ze nie bedziesz mogl skorzystac z zalet systemu Windows OS. Nie panikuj i nie nastawiaj się na poszukiwanie klucza licencyjnego. Tego typu komunikaty sa z pewnoscia falszywe i zostaly zaprojektowane przez cyber przestepcow celem generowania zyskow. Nawet jezeli uda ci sie znalezc i wprowadzic legalny klucz to nie zostanie on zaakceptowany i mozesz otrzymac kolejne wiadomosci mowiace ze niezbedny jest kontakt z supportem do aktywacji systemu Windows:

Windows Helper is unable To Activate Windows
Contact Support To Activate.

Z pewnoscia glosowa wersja tej wiadomosci bedzie ci odtwarzana za kazdym razem kiedy przejdziesz do ekranu twojego komputera. Oczywiscie masz do czynienia z falszywym wsparciem technicznym i czym predzej powinienes usunac wirusa Windows Activation z twojego komputer. Jednakze po pierwsze powinienes rozwiazac problem z zablokowanym ekranem. Nie majac nad nim kontroli nie bedziesz w stanie zainicjowac skanowania komputera w poszukiwaniu wirusow na nim. Na szczescie udalo sie nam ustalic ze wpisanie komendy ”closecloseclosecloseclose” w pole aktywacji moze wyeliminowac problem. Pierwsza rzecza jaka powinienes zrobic aby odzyskac dostep do twojej przegladarki jest wlaczenie skanu systemu z pomoca oprogramowania SpyHunter 5 które moze z powodzeniem walczyc z wirusami.

Dodatkowo oprócz wiadomosci glosowych wirus moze dodatkowo wyswietlac roznego rodzaju numery telefonow (1-888-479-3649) przez które mozesz skontaktowac sie ze wsparciem technicznym i otrzymac instrukcje jak mozesz dokonac aktywacji systemu Windows. Powinienes wiedziec ze numer z ktorym sie polaczysz nie polaczy sie z prawdziwym wsparciem Windowsa. Czesto mozesz po prostu nawiazac kontakt z cyber przestepcami ktorzy beda starali sie przekonac cie ze twoj stary klucz stracil waznosc i powiienes zakupic nowy w cenie 99,99dolarów. W rzeczywistosci nie ma za pewne problemu z kluczem systemowym, cyber przestepcy staraja sie sprzedac klucz ktory prawdopodobnie nawet nie istnieje a na pewno nie jest tobie potrzebny. Osoba ktora jest wrazliwa na tego typu zaczepki na pewno zauwazy ze prosza o podanie personalnych danych, informacji bankowych i innych wrazliwych informacji, nie rób tego. Jezeli chcesz z powodzeniem naprawic ten problem powinienes przeskanowac swoj komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antymalware i czym predzej usunac tego typu wirusy z twojego komputera. Polecamy ci skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania znanego przez uzytkownikow na calym swiecie

W jaki sposób możesz uniknąć zostania ofiarą fałszywego wsparcia technicznego?

Podejrzane aplikacje mogą zostać zainstalowane na kilka sposobow. Wiekszosc przypadkow zainstalowania tego typu aplikacji jest spowodowana poprzez nieuwage uzytkownikow. Jezeli chcesz uniknac spotkania z podejrzanym oprogramowaniem powinienes:

 • Nigdy nie przegladaj stron wysokiego ryzyka. Nie staraj sie przejsc na strony ktore twoj program antywirusowy oznacza jako niebezpieczne lub tez sa blokowane przez filtry wyszukiwarki Google.
 • Unikaj klikania na podejrzane banery, wyskakujace reklamy pop-up a takze wyskakuje reklamy na twoim ekranie;
 • Nie staraj sie akceptowac instalacji podejrzanego oprogramowania ktore pokazuje sie na twoim omputerze. Jezeli widzisz ze czasami jestes zmuszany do odwiedzania podejrzanych stron ktorych nie chcesz otwierac to powinienes sprawdzic swoj system z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego aby zobaczyc czy masz jakiekowliek podejrzane aplikacje zainstalowane na twoim komputerze (na przyklad programy przekierowujace)
 • Instaluj oprogramowanie korzystajac tylko z instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Powinienes przejsc przez ten krok ze wzgledu na mozliwosc ukrycia dodatkowych aplikacji. Pamietaj ze zawsze masz mozliwosc odmowy instalacji tego typu dodatkow poprzez odznaczenie zgody na instalacje polecanych aplikacji czy tez sugerowanych programow.
 • Nigdy nie otwieraj wiadomosci email od nieznanych nadawców, nigdy! Oprogramowanie malware najczesciej jest rozpowszechniane poprzez podejrzane wiadomosci email, tak wiec nie ma zadnego powodu dla ktorego powinienes otwierac takie isty i pliki ktore zostaly do nich dodane.

W jaki sposób mogę ustrzeć się problemów z aplikacją Fake Windows Activation?

Celem usunięcia tego oprogramowania malware z twojego komputera powinienes zamknac go a takze uruchomic ponownie w trybie awryjnym celem pobrania automatycznego narzedzia do usuwania aplikacji Fake Windows Activation z twojego systemu. Jezeli juz masz takie narzedzie mozemy przejsc wprost do usuwania tego wirusa poprzez wlaczenie pelnego skanowania systemu. Z pewnoscia program moze wykryc i usunac zlosliwe pliki z twojego systemu. Po prostu upewnij sie ze posiadasz zaaktualizowana wersje oprogramowania. Ponizej znajdziesz sprawdzone sposoby usuwania tego typu oprogramowania. Jezeli napotkasz na jakiekolwiek problemy przy okazji usuwania tego oprogramowania, nie czekaj, napisz do nas juz teraz.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Fake Windows Activation screen

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

UWAGA: Celem usuniecia blokady twojego ekranu postaraj sie wpisac komende ”closecloseclosecloseclose” w miejscu okna weryfikacyjnego. Jezeli ta metoda dziala wlacz swoj program antywirusowy i przeprowadz pelny skan systemu na swoim urzadzeniu. Oprocz tego warto pamietac ze jesli program pojawi sie ponownie podczas zresetowania komputera po prostu wykonaj kroki podane ponizej.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Fake Windows Activation screen korzystająć z System Restore

Mozesz postarac sie usunac blokade twojego komputera poprzez skorzystanie z kombinacji klawiszy CTRL+ALT+DEL, zlokalizowanie pliku Productkeyupdate.exe w manadzerze zadan a takze jego manualne usuniecie. Zaraz po zakonczeniu tego zadania przeskanuj swoj komputer z pomoca oprogramowania SpyHunter 5 tak szybko jak to tylko mozliwe.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Fake Windows Activation screen. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Fake Windows Activation screen

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Fake Windows Activation screen i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach