Skala niebezpieczeństwa:  
  (100/100)

Usuń EternalRocks worm (Poradnik prostego usuwania) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robaki

Robak EternalRocks wykorzystuje działanie aż 7 słabych punktów twojego komputera celem przeniknięcia i zainfekowania twojego systemu

Wirus EternalRocks jest samoreplikującym się oprogramowaniem, które to moze rozpowszechniac sie poprzez 7 roznych slabych punktow Windows SMB i przeprowadzac zlosliwe dzialania na twoim komputerze. Robak posiada rozne nazwy – roznego rodzaju firmy prowadzace dzialania antywirusowe nazywaja go jako: MicroBotMassiveNet, DoomsDay czy tez BlueDoom. Robak wykorzystuje EternalBlue (wykorzystywany do rozpowszechniania oprogramowania WannaCry), EternalChampion, EternalSynergy oraz EternalRomance a takze powiazane z nimio programy takioe jak: DoublePulsar, SMBTouch oraz ArchiTouch. Funkcjonalnosc tego typu oprogramowanie jest oparta na kilku poziomow, pierwszy z nich wykorzystuje oprogramowanie UpdateInstaller.exe, ktory to pobiera w nastepnej kolejnosci pliki .NET wykorzystywane w dalszych procesach, SharpZLib oraz TaskScheduler, a takze proces sbchost.exe (pobiera, rozpakowuje i uruchamia przegladarke Tor) a takze taskhost.exe. Jak tylko te pliki zostana umieszczone w systemie drugim poziomem dzialania aplikacji jest rozpoczecie dzialania. Po uplynieci 24 godzin zlosliwy robak laczy sie z ubgdgno5eswkhmpy[.]onion, pobiera i uruchamia pliki taskhost.exe. Jak tylko zostanie uruchomiony wykorzystuje paczke shadowbrokers.zip i rozpakowuje jej komponenty. Nazwa archiwum ZIP jest samorozpakowująca, wykorzystuje ona archiowa przygotowan przez grupe o nazwie Shadow Brokers . Archiwum zawiera konfiguracje i pliki bin. Zaraz po rozpakowaniu wirus rozpoczyna szukanie portow SMB, a wlasciwie tego z numerem 445 w internecie, w tym samym czasie exploity ktore to rozpoczynaja swoje zlosliwe dzialania. Robaki niemalze natychmiast komunikuja sie z serwerem zarzadzajacym poprzez siec Tor i czekaja na dalsze instrukcje. Wirusa mozna zatrzymac jedynie poprzez silne narzedzie antyszpiegujace ktore to powinno zostac zaaktualizowane. Celem usuniecia oprogramowania EternalRocks polecamy ci skorzystanie z oprogramowania Reimage Reimage Cleaner lub tez Malwarebytes.

Robak EternalRocks

EternalRocks jest zlosliwym oprogramowaniem. To najkrotsze podsumowanie go poprzez ekspertow. W tym momencie jest to po prostu zlosliwy kod ktory pragnie przejac kontrole nad twoim komputerze. Nawet jezeli w tej chwili robak nie jest mocno uzbrojony to nie znaczy ze powinienes myslec ze taka sytuacja dlugo sie utrzyma. Ze wzgledu na komunikowanie sie z serwerem C&C robak moze przeprowadzac najrozniejsze dzialania i przenikac do zlosliwych systemow dodajac rozszerzenia, w tym oprogramowaniem do wykradania twoich danych. EternalRocks jest skierowany glownie na slabe punkty systemu Windows, nawet w wiekszym stopniu niz slawny juz wirus WannaCry (Wana Decrypt0r 2.0 które bylo wykorzystywane do atakow zaczynajac od 12go maja 2017, wykorzystujac exploity EternalBlue oraz DoublePulsar), które to pokazuja ze robaki sa duzo bardziej skomplikowane niz inne oprogramowanie . Nowy robak na twoim komputerze nie posiada kill switch, jak to mialo miejsce w przypadku poprzednich programow. W tym momencie wyglada na to ze nie ma zadnych mozliwosci usuniecia czy tez zablokowania oprogramowania McroBotMassiveNet jak tylko przeniknie do systemu. Jedyna rzecza ktora mozesz zrobic jest jego usuniecie korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego i automatyczne usuniecie oprogramowania EternalRocks.

Wirus EternalRocks
Robak EternalRocks wykorzystuje dwustopniowy system przenikania do twojego komputera. Wirus wykorzystuje do 7 problemow z systemem Windows celem atakowania niezabezpieczonych komputerów.

Rozpowszechnianie złośliwego robaka

Wraz z szerokim zasiegiem expliotow Windows SMB, oprogramowanie EternalRocks pragnie przeniknac do niezabezpieczonych komputerow w dosc prosty sposob. Jeden z wykorzystuwanych exploitow  znany jako DoublePulsar pozostaje na komputerze bez zadnej ochrony, co oznacza ze cyber przestepcy beda starac sie polaczyc z komputerem i przesylac tam zlosliwe programy. W tym momencie nie ma zbyt wielu informacji dotyczacych mozliwych drog unikania tego typu oprogramowania. Dlatego tez polecamy ci pamietanie o aktualizacji twojego komputera, instalacji sugerowanych aktualizacji dla programow na twoim komputerze (upewnij sie prosze ze korzystasz tylko ze sprawdzonych zrodel) i unikanie instalacji podejrzanych programow ze stron internetowych a takze unikanie podejrzanych wiadomosci email w ktorych nie wiesz nawet kto jest nadawca wiadomosci. Z pewnoscia zaaktualizujemy ten artykul jak tylko dowiemy sie wiecej na temat tego wirusa.

Usuwanie oprogramowania EternalRocks

Jezeli bedziesz chcial usunac wirusa EternalRocks powinienes rozumiec ze jest to profesjonalnie przygotowany zlosliwy program ktory niestety nie moze zostac szybko deinstalowany z twojego komputera. Z pewnoscia nie uda ci sie znalezc opcji deinstalacji oprogramowania w panelu sterowania, tak wiec nawet nie marnuj swojego czasu na szukanie takich opcji. Co wiecej, usuwanie zlosliwych komponentow moze nie wystarczyc. Dlatego tez sugerujemy ci przeprowadzenie usuwania oprogramowania EternalRocks korzystajac z profesjonalnego oprogramowania, ktory to bedize w stanie zidentyfikowac ktore foldery zostaly zainfekowane i jakie ustawienia zostaly zmienione.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Reimage Cleaner posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Reimage Cleaner oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage Cleaner, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania EternalRocks worm:

Usuń EternalRocks worm korzystająć z Safe Mode with Networking

Zanim przejdziesz do usuwania oprogramowania EternalRocks, zresetuj swoj komputer do trybu awaryjnego

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń EternalRocks worm

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie EternalRocks worm.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń EternalRocks worm korzystająć z System Restore

Wykorzystaj te metode do usuniecia Eternal Rocks.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem EternalRocks worm. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie EternalRocks worm

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed EternalRocks worm i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-eternalrocks-worm.html

Poradniki w innych językach