Skala niebezpieczeństwa:  
  (3/100)

Usuń Elara app (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Lis 2020

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Elara – podejrzana aplikacja, która może dostarczać reklamy i zapobiegać wyłączaniu systemu

Elara zapobiega wyłączaniu komputera

Elara to potencjalnie niepożądana aplikacja atakująca system Windows 8 oraz starsze wersje. Aplikacja ta zapobiega wyłączaniu komputera bądź też sprawia, że touchpad przestaje odpowiadać. Dodatkowo posiada też cechy adware'a i może wyświetlać agresywne reklamy.

Podsumowanie
Nazwa Elara
Rodzaj Adware
Poziom zagrożenia Niski. Zapobiega wyłączeniu komputera i może wyświetlać reklamy
Atakowane systemy Windows 8, 8.1, 10
Objawy Brak możliwości wyłączenia, restartu bądź wylogowania się z komputera
Metody dystrybucji Laptop touchpad drivers, software bundles
To uninstall Elara, install ReimageIntego and run a full system scan

Elara jest znana od 2015 roku. Jest ona powiązana z plikiem Apntext.exe – aplikacją, która kontroluje touchpady w laptopach z systemem Windows. Program ten jest ulokowany w określonym folderze w C:\Program Files. Folder ten może być nazwany przykładowo DellTPad – nazwa bazuje na producencie laptopa or similar.

Rzeczony wirus Elara zazwyczaj wnika niezauważony do systemu. Z czasem jednak zaatakowany system Windows zaczyna wyświetlać następujące błędy:

 • “Elara App nie pozwala wyłączyć komputera”
 • “Elara App nie pozwala uruchomić komputera ponownie”
 • “Elara App nie pozwala wylogować się”

Błędy te zazwyczaj towarzyszą innym problemom komputera, takim jak brak możliwości uruchamiania rzeczywistych procesów, obniżenie wydajności komputera, instalacja nieznanych aplikacji, spowolnienie połączenia z internetem itd.

Eksperci z NoVirus.uk informują też, że problemy te mogą być spowodowane infekcją adware. Użytkownicy zgłaszają zwiększoną liczbę reklam promujących nieznane oprogramowanie, takie jak rozszerzenia przeglądarki, optymalizatory komputera itd. Przekierowania na podejrzane strony także mogą rozpocząć się po ataku adware.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć do czynienia z adware'm Elara, powinieneś zaopatrzyć się w zaufany program anty-malware i uruchomić z jego pomocą pełny skan systemu. Takie narzędzia, jak ReimageIntego, mogą pomóc Ci oczyścić i naprawić komputer po infiltracji aplikacji.

Dodatkowo, możesz usunąć aplikację Elara korzystając z poradników znajdujących się na końcu artykułu. Jeśli wybierzesz tą opcję upewnij się, że usuniesz wszystkie potencjalnie niepożądane programy bądź rozszerzenia przeglądarki, które mogły być także zainstalowane w komputerze.

Jeżeli masz do czynienia jednak z problemem Elary powiązanym ze sterownikami do touchpadów, spróbuj jednej z następujących metod:

 • Instalacja aktualizacji Windowsa;
 • Aktualizacja sterowników touchpada;
 • Pobranie najświeższych sterowników touchpada na komputer;
 • Reinstalacja sterowników touchpada.

Przykład wirusa ElaraElara to podejrzana aplikacja zapobiegająca wyłączaniu komputera

Metody dystrybucji podejrzanej aplikacji Windows

Ten potencjalnie niepożądany program może wejść do systemu zabundlowany z darmowymi aplikacjami. Ów metoda pomaga dostać się do urządzenia niezauważonym, gdy użytkownik polega na instalacji Szybkiej/Zalecanej, która nie jest przygotowana tak, by ukazywać dodatkowe aplikacje, które są umieszczone w tym samym instalatorze.

By uniknąć infiltracji podejrzanych programów oraz ich negatywnego wpływu, powinieneś użyć ustawień Zaawansowanych/Własnych oraz odznaczyć wszelkie domyślnie zaznaczone pola proponujące instalację dodatkowych aplikacji.

Jak jednak już wiesz, Elara może być także powiązana ze sterownikami Touchpada. Przez to może dostać się do systemu wraz ze sterownikami bądź ich aktualizacjami.

Pozbądź się problemów aplikacji Elara

Jeśli zauważyłeś, że Elara zapobiega wyłączeniu/restartowi/wylogowaniu się z komputera, możesz spróbować naprawić problem instalując dostępne aktualizacje Windowsa i sterowników Touchpada, bądź reinstalując sterownika touchpada. Jeśli metody te nie pomagają, możesz spróbować użyć Edytor Rejestru systemu Windows:

 1. Naciśnij Windows + R, by otworzyć okno Uruchamianie.
 2. Wpisz regedit w polu i kliknij OK.
 3. W Edytorze Rejestru, znajdź w lewym panelu ścieżkę HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop.
 4. W prawym panelu kliknij drugim przyciskiem myszy i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bit). Ustaw nazwę nowego klucza na AutoEndTasks i ustal wartość na 1.
 5. Kliknij OK.
 6. Zamknij Edytor Rejestru i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli jednak myślisz, że masz do czynienia z wirusem, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji Elary Metoda ta wymaga skanowania urządzenia zaufanym programem anty-malware. Po pełnym skanie systemu, wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje zostaną usunięte z urządzenia.

Dodatkowo, możesz skorzystać z poniższych instrukcji oraz usunąć Elarę ręcznie. Jeśli jednak wciąż widzisz niechciane aplikacje, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji oraz pozwolić programowi anty-malware usunąć przeoczone komponenty adware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Elara app snapshot
Elara app snapshot

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-elara-app.html
Poradniki w innych językach