Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń Elara app (Poradnik) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Elara – podejrzana aplikacja, która może dostarczać reklamy i zapobiegać wyłączaniu systemu

Elara zapobiega wyłączaniu komputera

Elara to potencjalnie niepożądana aplikacja atakująca system Windows 8 oraz starsze wersje. Aplikacja ta zapobiega wyłączaniu komputera bądź też sprawia, że touchpad przestaje odpowiadać. Dodatkowo posiada też cechy adware'a i może wyświetlać agresywne reklamy.

Podsumowanie
Nazwa Elara
Rodzaj Adware
Poziom zagrożenia Niski. Zapobiega wyłączeniu komputera i może wyświetlać reklamy
Atakowane systemy Windows 8, 8.1, 10
Objawy Brak możliwości wyłączenia, restartu bądź wylogowania się z komputera
Metody dystrybucji Laptop touchpad drivers, software bundles
To uninstall Elara, install Reimage Reimage Cleaner Intego and run a full system scan

Elara jest znana od 2015 roku. Jest ona powiązana z plikiem Apntext.exe – aplikacją, która kontroluje touchpady w laptopach z systemem Windows. Program ten jest ulokowany w określonym folderze w C:\Program Files. Folder ten może być nazwany przykładowo DellTPad – nazwa bazuje na producencie laptopa or similar.

Rzeczony wirus Elara zazwyczaj wnika niezauważony do systemu. Z czasem jednak zaatakowany system Windows zaczyna wyświetlać następujące błędy:

 • “Elara App nie pozwala wyłączyć komputera”
 • “Elara App nie pozwala uruchomić komputera ponownie”
 • “Elara App nie pozwala wylogować się”

Błędy te zazwyczaj towarzyszą innym problemom komputera, takim jak brak możliwości uruchamiania rzeczywistych procesów, obniżenie wydajności komputera, instalacja nieznanych aplikacji, spowolnienie połączenia z internetem itd.

Eksperci z NoVirus.uk informują też, że problemy te mogą być spowodowane infekcją adware. Użytkownicy zgłaszają zwiększoną liczbę reklam promujących nieznane oprogramowanie, takie jak rozszerzenia przeglądarki, optymalizatory komputera itd. Przekierowania na podejrzane strony także mogą rozpocząć się po ataku adware.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć do czynienia z adware'm Elara, powinieneś zaopatrzyć się w zaufany program anty-malware i uruchomić z jego pomocą pełny skan systemu. Takie narzędzia, jak Reimage Reimage Cleaner Intego, mogą pomóc Ci oczyścić i naprawić komputer po infiltracji aplikacji.

Dodatkowo, możesz usunąć aplikację Elara korzystając z poradników znajdujących się na końcu artykułu. Jeśli wybierzesz tą opcję upewnij się, że usuniesz wszystkie potencjalnie niepożądane programy bądź rozszerzenia przeglądarki, które mogły być także zainstalowane w komputerze.

Jeżeli masz do czynienia jednak z problemem Elary powiązanym ze sterownikami do touchpadów, spróbuj jednej z następujących metod:

 • Instalacja aktualizacji Windowsa;
 • Aktualizacja sterowników touchpada;
 • Pobranie najświeższych sterowników touchpada na komputer;
 • Reinstalacja sterowników touchpada.

Przykład wirusa Elara
Elara to podejrzana aplikacja zapobiegająca wyłączaniu komputera

Metody dystrybucji podejrzanej aplikacji Windows

Ten potencjalnie niepożądany program może wejść do systemu zabundlowany z darmowymi aplikacjami. Ów metoda pomaga dostać się do urządzenia niezauważonym, gdy użytkownik polega na instalacji Szybkiej/Zalecanej, która nie jest przygotowana tak, by ukazywać dodatkowe aplikacje, które są umieszczone w tym samym instalatorze.

By uniknąć infiltracji podejrzanych programów oraz ich negatywnego wpływu, powinieneś użyć ustawień Zaawansowanych/Własnych oraz odznaczyć wszelkie domyślnie zaznaczone pola proponujące instalację dodatkowych aplikacji.

Jak jednak już wiesz, Elara może być także powiązana ze sterownikami Touchpada. Przez to może dostać się do systemu wraz ze sterownikami bądź ich aktualizacjami.

Pozbądź się problemów aplikacji Elara

Jeśli zauważyłeś, że Elara zapobiega wyłączeniu/restartowi/wylogowaniu się z komputera, możesz spróbować naprawić problem instalując dostępne aktualizacje Windowsa i sterowników Touchpada, bądź reinstalując sterownika touchpada. Jeśli metody te nie pomagają, możesz spróbować użyć Edytor Rejestru systemu Windows:

 1. Naciśnij Windows + R, by otworzyć okno Uruchamianie.
 2. Wpisz regedit w polu i kliknij OK.
 3. W Edytorze Rejestru, znajdź w lewym panelu ścieżkę HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop.
 4. W prawym panelu kliknij drugim przyciskiem myszy i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bit). Ustaw nazwę nowego klucza na AutoEndTasks i ustal wartość na 1.
 5. Kliknij OK.
 6. Zamknij Edytor Rejestru i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli jednak myślisz, że masz do czynienia z wirusem, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji Elary Metoda ta wymaga skanowania urządzenia zaufanym programem anty-malware. Po pełnym skanie systemu, wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje zostaną usunięte z urządzenia.

Dodatkowo, możesz skorzystać z poniższych instrukcji oraz usunąć Elarę ręcznie. Jeśli jednak wciąż widzisz niechciane aplikacje, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji oraz pozwolić programowi anty-malware usunąć przeoczone komponenty adware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Elara app:

Usuń Elara app z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych kroków, by odinstalować aplikację Elara i rozwiązać problemy z nią związane.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Elara app oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Elara app lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Elara app z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimElara app czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Elara app z Internet Explorer (IE)

Z pomocą następujących kroków naprawisz Internet Explorera po ataku:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Elara app oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Elara app. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Elara app z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Elara app powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Elara app z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Elara app oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Elara app. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Elara app z Google Chrome

Zresetuj Google Chrome, by powstrzymać reklamy Elary:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Elara app oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Elara app. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Elara app z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Elara app i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Elara app. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-elara-app.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Elara app