Skala niebezpieczeństwa:  
  (91/100)

Usuń EDocTransfer (Poradnik usuwania wirusa) - Poprawiony poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Malware

Ogólne informacje na temat wirusa EdocTransfer

Oszustwo EdocTransfer

EdocTransfer to strona powiązana z rozmaitymi kampaniami phishingowymi używana przez oszustów internetowych. Domena EdocTransfer.com została zauważona w kampaniach dostarczających ofiarom spreparowany link Dokumentów Google Użytkownicy mogą jednak zauważyć oszustwo najeżdżając myszą na dostarczony link – informacja pokazuje adres google.edoctransfer.com, który definitywnie nie jest linkiem z Dokumentów Google.

Poza tym, użytkownicy mówią o mailach wysyłanych z adresu inbound-digitalfax@edoctransfer.com. Jeśli otrzymałeś wiadomość od tego nadawcy, natychmiast usuń ją ze skrzynki i upewnij się, że ani ty, ani ktokolwiek ze znajomych nie otworzy plików bądź linków dołączonych do tej wiadomości.

Wskazany adres email jest znany z wysyłania stylizowanego na faksy spamu zawierającego malware lub linki do stron phishingowyh Edoc transfer. Wchodząc w interakcję z zawartością wiadomości, możesz natrafić na groźne cyberniebezpieczeństwa takie, jak ransomware bądż trojany – zalecamy więc trzymanie się od niej z daleka. Jedno kliknięcie może sprawić, że wylądujesz na przechwyconej domenie. Stąd zaś tylko kwestią czasu jest wykradnięcie prywatnych informacji przez hakerów lub zainfekowanie komputera przez malware.

Wirus EDoc Transfer stanowi poważne zagrożenia dla twojego komputera oraz dla twej prywatności – upewnij się, że będziesz unikać linków powiązanych z edoctransfer.com. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, możesz odkryć, że ktoś próbuje Cię wkręcić w wejście na takie strony podgądając linki poprzez najechanie na nie myszą.

Wirus EdocTransfer
Oszustwo EdocTransfer próbuje nakłonić użytkownika do odwiedzania niebezpiecznych stron mogących dostarczać malware lub wyłudzać prywatne informacje.

Jeśli przez przypadek wszedłeś na stronę EdocTransfer, natychmiast sprawdź swój komputer aktualnym oprogramowaniem anty-malware. Reimage Reimage Cleaner Intego lub Malwarebytes świetnie nadadzą się do tej roboty – pomogą ci naprawić komputer i nie pozostawić żadnego śladu po wirusie. Pamiętaj, żeby nie próbować usunąć wirusa EDoc Transfer ręcznie – może być on bardzo rozbudowaną formą malware.

Dystrybucja malware'a EDoc Transfer

Malware EdocTransfer może dostać się do komputera od razu po kliknięciu linku prowadzącego do strony edoctransfer.com domain. Eksperci ze strony Novirus.uk zgłaszają, że użytkownicy powinni wystrzegać się spamu dostarczenia Digitalfax oraz spamu EdocTransfer od Jamesa Sheltona.

 • Odkryto, że oszuści używają imienia James Shelton w kampaniach spamowych (ta nieistniejąca osoba widnieje jako nadawca każdej wiadomości);
 • Cyberkanciarze tworzą też maile informujące o dostarczeniu „Digitalfaksu” i sugerują ofiarom otwarcie złośliwego linku będącego w wiadomości lub fliku do niej dołączonego;
 • Na koniec, użytkownicy powinni się wystrzegać spamu EdocTransfer subpoena, który zwodniczo sugeruje tworzenie pozwów sądowych.

Usuwanie malware'a EdocTransfer

Użytkownicy, którzy przypadkowo stali się ofiarami ataku wirusa EdocTransfer powinni natychmiast przeskanować komputery w celu znalezienia malware ze stron, na które ofiary zostały przekierowane lub ze złośliwych wiadomości, nieświadomie otwartych przez uzytkowników.

Usunięcie EdocTransfer tak szybko, jak to możliwe, jest wręcz koniecznością. Nigdy nie wiesz, jaki rodzaj malware mógł dostać się do komputera – szczególnie, gdy takie pliki korzystają z nazw prawdziwych plików i programów. By wyczyścić system, przemyśl wykonanie skanu komputera z pomocą jednego z zaproponowanych programów. Dokończy on eliminację EdocTransfer za Ciebie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania EDocTransfer:

Usuń EDocTransfer korzystająć z Safe Mode with Networking

By dowiedzieć się, jaki wirus dostał się do systemu, przeszukaj komputer w poszukiwaniu malware. Szybkim i prostym sposobem na zrobienie tego jest restart komputera w Trybie Awaryjnym, a następnie wykorzystanie zaufanego programu anty-malware do usunięcia malware'a EDocTransfer.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń EDocTransfer

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie EDocTransfer.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń EDocTransfer korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem EDocTransfer. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie EDocTransfer

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed EDocTransfer i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-edoctransfer.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: EDocTransfer