Usuń Driver Restore - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Instrukcja usuwania Driver Restore

Czym jest Driver Restore?

Czy Driver Restore jest bezpiecznym programem? Czy powinieneś go używać?

Driver Restore

Jeśli chcesz zaktualizować sterowniki, lepiej trzymać się z dala od wirusa Driver Restore. Ten potencjalnie niepożądany program (PUP) może być wykryty i usunięty przez większość programów do usuwania aplikacji szpiegujących i malware, choć należy do kategorii narzędzi systemowych. Pomimo, że nie jest szkodliwy, program ten może powodować różne problemy z komputerem, na przykład spowolnienie jego działania, wykonanie skanowania systemu i dostarczenie zmienionych wyników, aby przekonać do zakupu jego pełnej wersji.

Niestety, nawet licencjonowana wersja tego PUP ledwo dostarcza cokolwiek pożytecznego w zamian. Ten wątpliwy program został opracowany przez firmę, która jest nazywana 383 Media Inc. W rzeczywistości jednak, firma ta jest odpowiedzialna za udostępnianie takich programów jak podejrzane System Optimizer Pro oraz SuperFast PC. Jak więc można sobie wyobrazić, apliakcje te są oznaczone jako potencjalnie niechciane programy.

Co więcej, 383 Media Inc jest od firmą marketingu internetowego; Dlatego Driver Restore może porwać twoją przeglądarkę, zmienić jej ustawienia, manipulować przeglądaniem internetu, wyświetlać irytujące reklamy i próbować przekierować cię do witryn partnerskich.

Chociaż aplikacja Driver Restore jest promowana jako użyteczne narzędzie dla komputera, które powinno pomóc w aktualizacji i w razie potrzeby przywrócić sterowniki, proszę nie nabierać się na takie tanie sztuczki i nie instalować tego programu.

Choć prezentacje tego programu mówią, że można sprawdzić swój komputer za darmo, aby skorzystać ze wszystkich funkcji, które oferuje, trzeba będzie kupić jego „pełną” wersję za $ 29.95 lub $ 39.95. Gorąco polecam nie kupować tego programu, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby był dla kogokolwiek użytecznym narzędziem.

Inną kwestią związaną z tym potencjalnie niechcianym programem jest sprawa irytujących reklam internetowych, które pojawiają się na ekranie komputera od czasu do czasu. Jeśli zauważysz dziwne wyskakujące reklamy pojawiające się na ekranie lub otwieranie nowych kart w przeglądarce podczas przeglądania Internetu, oznacza to, że komputer jest zainfekowany programem adware.

Programy adware zawsze reklamują coś, a w tym przypadku, promują Driver Restore PUP. Reklamy promujące ten podejrzany program, zazwyczaj pochodzą ze strony landing.driverrestore.com. reklamy od Landing.driverrestore.com mówią, że ten program jest „Bardzo Zalecanym Pobieraniem!”, ale jeśli te reklamy zaczeły cię trapić, nie należy dłużej czekać i usunąć sterownika Driver Restore z systemu. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.

Driver Restore

Techniki dystrybucji Driver Restore

Jak już wspomniano powyżej, ten program jest w podejrzany sposób agresywnie promowany jako pomocne narzędzie, które powinno pomóc Ci zarządzać sterownikami. Możesz łatwo pobrać ten potencjalnie niepożądany program z jego oficjalnej strony internetowej lub z różnych stron internetowych od pobierania.

Proszę jednak, żebyś tego NIE robił. Co więcej, wygląda na to, że Driver Restore może podróżować jako dodatkowy załącznik wraz z darmowymi programami. Zazwyczaj to właśnie w taki sposób adware i potencjalnie niechciane programy mogą podróżować.

Po tym, jak zbadaliśmy informacje o tej nierzetelne aplikacji, doszliśmy do wniosku, że Driver Restore może być także programem adware. Z tego powodu należy być bardzo ostrożnym i unikać pobierania (lub kupowania) programów nieznanych i podejrzanych. Bez względu na to, jak programy te mogą wyglądać się uzasadnione, należy przeprowadzić małe badanie i znaleźć jak najwięcej informacji o żądanych programach.

Ponadto, należy zawsze sprawdzić, co te freeware chcą zainstalować. Wybierz „zaawansowane” lub „niestandardowe” opcje instalacji, a następnie prześledź uważnie cały jej proces. Spróbuj zauważyć i zrezygnować z wszelkich nieznanych załączników. Jak już wspomniano wcześniej, Driver Restore lub podobne potencjalnie niechciane programy mogą podróżować jako jeden plik.

Pozbądź się Driver Restore ze swojego komputera

Zalecamy usunięcie tego bezużytecznego programu przed wyrządzeniem dalszej szkody. Nie trać pieniędzy na nic i nie kupuj takich podejrzanych programów, które ledwo dają cokolwiek pożytecznego w zamian. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i wyeliminuj Driver Restore z komputera.

 • Sprawdź swój folder Moje dokumenty (użytkownik) i spróbować znaleźć czy istnieje folder Driver Restore (może ukryć się w folderze Moje pliki) i usuń go stamtąd.
 • Pozbądź się Driver Restore ze swojego komputera:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Driver Restore

Usuń Driver Restore z rodziny systemu Windows

Przejdź do Panelu Sterowania, i spróbuj odnaleźć programy, które mogą być zatytułowane jako Driver Restore lub Driver Restore 383 Media Inc. Usuń je.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Driver Restore oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Driver Restore lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Driver Restore z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDriver Restore czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Driver Restore z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Driver Restore powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Driver Restore z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Driver Restore oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Driver Restore. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Driver Restore z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Driver Restore oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Driver Restore. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Driver Restore z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Driver Restore i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Driver Restore. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Driver Restore i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach