Usuń Driver Navigator (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - -   Driver Navigator virus | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Instrukcja usuwania Driver Navigator

Czym jest Driver Navigator?

Czy bezpieczne jest używanie Driver Navigator?

Driver Navigator

Driver Navigator od Easeware nie jest wirusem. Jest to jedno z narzędzi systemowych, które są oferowane w celu pomagania ludziom uaktualnić swoje sterowniki. Niestety, wciąż powinieneś uważać w obcowaniu z tą aplikacją, bo może oszukać cię do wydania pieniędzy na nic.

Jeśli wiesz, że program ten pojawił się na komputerze po pobraniu go z jego oficjalnej strony internetowej, wszystko jest w porządku. Jednakże istnieją setki ludzi, którzy zgłaszają pojawienie się niepożądanego wirusa Driver Navigator na swoich komputerach.

W tym przypadku, należy wiedzieć, że drivernavigator.exe i podobne pliki przeniknęły do urządzenia w pakiecie z oprogramowaniem freeware. Jest to główny sposób, w jaki wersja próbna tego wątpliwego narzędzia do optymalizacji PC rozprzestrzenia się w internecie.

Na szczęście, można uniknąć konieczności usuwania Driver Navigator za pomocą ReimageIntego lub innego programu zabezpieczającego. W tym celu wystarczy się skupić podczas instalacji darmowego oprogramowania. Więcej informacji na temat tego procesu przedstawiono w kolejnych akapitach.

Pierwszy znak wskazujący, że to narzędzie do optymalizacji można mież zainstalowane na komputerze jest poważne spowolnienie systemu i ciągłe przekierowania do drivernavigator (kropka) com podczas przeglądania. Poza tym, ta wątpliwa aplikacja dodaje się harmonogramu zadań systemu Windows, uruchamia skanowanie systemu, a także rzekomo szuka błędów systemowych i przestarzałych sterowników.

Oczywiście, wyniki analizy informują o setkach spraw. Niestety, trzeba pamiętać, że te wyniki są zwykle wypełnione losowymi plikami z komputera, których usunięcie lub aktualizacja raczej nie poprawią wydajności komputera.

Są one wykorzystywane w celu skłonienia użytkownika do wiary, że Driver Navigator jest niezawodnym narzędziem i że trzeba kupić pełną licencję (za 39,95 dolarów) w celu ustalenia właściwych sterowników i innych błędów. NIE kupuj licencji przede wszystkim dlatego, że jest bezużyteczna.

Poza tym należy pamiętać, że kupując ją użytkownik zostanie poproszony, aby ujawnić swoje imię i nazwisko, dane karty kredytowej i inne podobne informacje. Jeśli chcesz zapobiec utracie danych osobowych, kradzieży tożsamości, spowolnienia systemu i podobnych niedogodności, trzeba pomyśleć o usunięciu z komputera Driver Navigator.

Driver Navigator

Jak mogę pozwolić dostać się temu updaterowi do mojego komputera?

Jak już wspomniano w poprzednim akapicie, fałszywe alarmy i skany Driver Navigator mogą zacząć pojawiać jakby znikąd. Należy pamiętać, że Easeware (twórca tego programu) aktywnie używa „łączenia” jako głównej metody dystrybucji próbnej wersji tej aplikacji.

Oczywiście, głównym celem Driver Navigator HJ jest ich próba, aby nakłonić ludzi do zakupu licencjonowanej wersji tego oprogramowania. Jeśli chcesz zapobiec przenikaniu podejrzanych aplikacji do systemu, należy zacząć zwracać większą uwagę na proces instalacji darmowych programów.

Nieważne, czy masz zamiar zainstalować dobrze znany program czy nieznane oprogramowanie, tak czy inaczej należy wybrać opcję zaawansowanego lub niestandardowego trybu instalacji i dokładnie sprawdzić cały proces instalacji. Najważniejszą rzeczą jest, aby sprawdzić wszystkie pola wyboru i zrezygnować z „opcjonalnych” aplikacji do pobrania, takich jak różne dodatki przeglądarki, wtyczki, paski narzędzi i rozszerzenia.

Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, szansa, że zostanie zainstalowany Navigator sterownika lub inny podobny program jest bardzo niska. Badania pokazują, że to wątpliwe narzędzie do optymalizacji jest przede wszystkim rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Węgrzech.

Jednak to nie znaczy, że komputery, które znajdują się w innych regionach, nie mogą być w jego zasięgu. Dlatego zalecamy, aby surfować po sieci ostrożnie i zawsze utrzymać pełną uwagę.

Jak pozbyć się wirusa Driver Navigator?

Jeśli Driver Navigator już rozpoczął swoje fałszywe skanowanie, należy podjąć czynności potrzebne do zaprzestania ich pojawiania się. Proszę, upewnij się, że zignorujesz te komunikaty ostrzegawcze, ponieważ nie mają one nic wspólnego z optymalizacją komputera. Do obsługi usunięcia Driver Navigator, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Start i zaznacz Panel sterowania.
 2. Kliknij Odinstaluj program w ramach okna Programy.
 3. Zaznacz Driver Navigator i wybierz opcję Odinstaluj / Zmień.
 4. Kliknij Tak oraz OK by zapisać zmiany.

Mimo wszystko zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania systemu za pomocą zaktualizowanego oprogramowania zabezpieczającego, aby upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów, które mogły być przyczyną spowolnienia systemu i innych problemów.

Ponadto, będziesz miał okazję, aby upewnić się, że udało ci się usunąć Driver Navigator całkowicie. W tym celu można użyć jednego z tych programów: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Driver Navigator

Usuń Driver Navigator z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Driver Navigator oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Driver Navigator lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Driver Navigator z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDriver Navigator czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Driver Navigator z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Driver Navigator powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Driver Navigator z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Driver Navigator oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Driver Navigator. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Driver Navigator z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Driver Navigator oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Driver Navigator. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Driver Navigator z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Driver Navigator i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Driver Navigator. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Driver Navigator i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach