Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa CryptoJoker (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Nasz zespół pomocy technicznej został poinformowany o nowo wynalezionym szkodniku nazywanym CryptoLocker. Przypominamy, że ransomware są strasznymi wirusami, głównie rozprzestrzeniającymi się poprzez zakażone e-maile. Jeśli uważasz, że zostałeś zainfekowany tym wirusem, lub jeśli po prostu chcesz znaleźć informacje na temat najnowszych wirusów komputerowych i dowiedzieć się, jak można uniknąć takich bezkarnych ataków cybernetycznych, powinieneś przeczytać ten artykuł.

W jaki sposób ransomware CryptoJoker operuje?

CryptoLocker atakuje komputer ofiary, a następnie dąży do szyfrowania poszczególnych plików na komputerze. NA tyle, ile nam na razie wiadomo, Crypto Joker próbuje infekować pliki z rozszerzeniem .txt, .doc, .docx, .pdf, .xls, .java, .jpeg, .sql, db, .docm, odt, .csv,. xlsb, .xlsm, .aspx, .html, .psd, pptx, mdb, .sln, .xlsx, i wiele innych. Co CryptoJoker robi to szyfruje te pliki za pomocą algorytmu szyfrowania AES-256. Gdy plik zostanie zaszyfrowany, to ransomware dodaje rozszerzenie .crjoker do nazwy pliku. Jeśli zauważyłeś, że pliki zmieniły swoje nazwy w taki sposób, należy natychmiast podjąć działania, aby zatrzymać tego śmiertelnego wirusa! W tym celu zalecamy użycie renomowanego oprogramowania anty-malware, na przykład, ReimageIntego lub jakiegokolwiek innego sprawdzonego programu.

Należy pamiętać, że gdy wirus CryptoJoker zaszyfruje te pliki, nie będziesz już w stanie uzyskać dostępu do nich. Crypto Joker pozostawia wiadomości w folderach, które posiadają jak zaszyfrowane pliki, zwykle jako .txt lub dokument html. Komunikat ten stwierdza, że osobiste pliki zostały zaszyfrowane, a do ich odblokowania, użytkownik musi skontaktować się z deweloperami CryptoLocker poprzez wysłanie listu e-mail do nich:

Write to us at mail: file987@sigaint.org

Spare mails: file9876@openmail.cc or file987@tutanota.com.

Instructions for payment will be sent in the opposite letter.

Jak widać, to straszne zagrożenie komputerowe wymaga zapłacenia okupu, aby odzyskać zaszyfrowane pliki z powrotem. Co ciekawe, to zagrożenie komputera nie wymaga stałej kwoty pieniędzy, co sugeruje, że cyberprzestępcy są gotowi do negocjacji. Jednak producenci zabezpieczeń nie polecają zapłacenia okupu, bonigdy nie ma gwarancji, że dostaniesz swoje pliki z powrotem. Plus, czy naprawdę chcesz wspierać cyberprzestępców, tak aby mogli kontynuować swoją podłą działalność?

Malicious CryptoJoker virus took control over computer files

Jak CryptoJoker infekuje komputery?

W większości przypadków, CryptoLocker lub inne wirusy ransomware są dystrybuowane za pośrednictwem szkodliwych załączników e-mail. Ransomware jest rozprowadzane jak trojany – w większości, te wirusy udają, że sąbezpieczne i próbują przekonać użytkownika, aby pobrać i otworzyć je. Według naszych badań, wirus CryptoLocker rozprzestrzenia się w postaci pliku PDF. Jednak można również zainfekować komputer wirusem przeglądając niepewne strony lub klikając na uszkodzone linki. Mamy kilka porad, jak należy uniemożliwić instalowanie CryptoJoker ransomware:

 • Nie przeglądanie podejrzanych źródeł internetowych – jest szansa, możesz kliknąć na zainfekowany link i pobrać zagrożenie nie zdając sobie sprawy, że narażasz swój komputer.
 • NIGDY nie otwieraj e-maili i załączników od nadawców, których NIE znasz osobiście! Ponadto, nie otwieraj podejrzanie wyglądających wiadomości e-mail, ponieważ niektóre wirusy mają tendencję do przejęcia e-maili ofiary i przekazywania zainfekowanego listu do kontaktów ofiary.
 • Zainstaluj oprogramowanie w sposób bezpieczny. Niektóre programy mają tendencję do promowania innych freeware w sposób pośredni, więc trzeba być ostrożnym podczas instalacji nowych aplikacji. Wybierz opcję ustawień zaawansowanych lub niestandardowych instalacji i zrezygnuj z wszelkich podejrzanych lub nieznanych załączników.

W przypadku, gdy zostałeś juz zaatakowany przez wirusa CryptoLocker, przejdź do następnej strony, aby dowiedzieć się, jak go usunąć ręcznie.

Kilka różnych opcji usuwania tego wirusa:

Możesz usunąć malware CryptoLocker na własną rękę, korzystając z naszych wskazówek usuwania CryptoLocker, które mamy przygotowane dla Ciebie. Możesz znaleźć te instrukcje poniżej artykułu. Mimo wszystko, lepszym sposobem odinstalowania wirusa CryptoJoker jest, aby pobrać oprogramowanie anty-malware i pozwolić mu przeprowadzić dokładne skanowanie systemu. Takie oprogramowanie może wykryć wszystkie szkodliwe pliki i usunąć je.

Czy jest możliwe odzyskanie utraconych plików?

W chwili pisania tego tekstu, nie ma sprawdzonych sposobów, aby w pełni odzyskać utracone pliki, chyba że posiadasz kopie zapasowe. Jednak nadal można spróbować jednego z następujących narzędzi do odzyskiwania plików – niektórzy ludzie mówią, że im to pomogło.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoJoker:

Usuń CryptoJoker korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CryptoJoker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CryptoJoker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CryptoJoker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoJoker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoJoker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryptoJoker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cryptojoker-ransomware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: CryptoJoker ransomware