Usuń wirusa CryptoJoker (Poradnik usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa CryptoJoker

Czym jest CryptoJoker ransomware?

Nasz zespół pomocy technicznej został poinformowany o nowo wynalezionym szkodniku nazywanym CryptoLocker. Przypominamy, że ransomware są strasznymi wirusami, głównie rozprzestrzeniającymi się poprzez zakażone e-maile. Jeśli uważasz, że zostałeś zainfekowany tym wirusem, lub jeśli po prostu chcesz znaleźć informacje na temat najnowszych wirusów komputerowych i dowiedzieć się, jak można uniknąć takich bezkarnych ataków cybernetycznych, powinieneś przeczytać ten artykuł.

W jaki sposób ransomware CryptoJoker operuje?

CryptoLocker atakuje komputer ofiary, a następnie dąży do szyfrowania poszczególnych plików na komputerze. NA tyle, ile nam na razie wiadomo, Crypto Joker próbuje infekować pliki z rozszerzeniem .txt, .doc, .docx, .pdf, .xls, .java, .jpeg, .sql, db, .docm, odt, .csv,. xlsb, .xlsm, .aspx, .html, .psd, pptx, mdb, .sln, .xlsx, i wiele innych. Co CryptoJoker robi to szyfruje te pliki za pomocą algorytmu szyfrowania AES-256. Gdy plik zostanie zaszyfrowany, to ransomware dodaje rozszerzenie .crjoker do nazwy pliku. Jeśli zauważyłeś, że pliki zmieniły swoje nazwy w taki sposób, należy natychmiast podjąć działania, aby zatrzymać tego śmiertelnego wirusa! W tym celu zalecamy użycie renomowanego oprogramowania anty-malware, na przykład, FortectIntego lub jakiegokolwiek innego sprawdzonego programu.

Należy pamiętać, że gdy wirus CryptoJoker zaszyfruje te pliki, nie będziesz już w stanie uzyskać dostępu do nich. Crypto Joker pozostawia wiadomości w folderach, które posiadają jak zaszyfrowane pliki, zwykle jako .txt lub dokument html. Komunikat ten stwierdza, że osobiste pliki zostały zaszyfrowane, a do ich odblokowania, użytkownik musi skontaktować się z deweloperami CryptoLocker poprzez wysłanie listu e-mail do nich:

Write to us at mail: file987@sigaint.org

Spare mails: file9876@openmail.cc or file987@tutanota.com.

Instructions for payment will be sent in the opposite letter.

Jak widać, to straszne zagrożenie komputerowe wymaga zapłacenia okupu, aby odzyskać zaszyfrowane pliki z powrotem. Co ciekawe, to zagrożenie komputera nie wymaga stałej kwoty pieniędzy, co sugeruje, że cyberprzestępcy są gotowi do negocjacji. Jednak producenci zabezpieczeń nie polecają zapłacenia okupu, bonigdy nie ma gwarancji, że dostaniesz swoje pliki z powrotem. Plus, czy naprawdę chcesz wspierać cyberprzestępców, tak aby mogli kontynuować swoją podłą działalność?

Jak CryptoJoker infekuje komputery?

W większości przypadków, CryptoLocker lub inne wirusy ransomware są dystrybuowane za pośrednictwem szkodliwych załączników e-mail. Ransomware jest rozprowadzane jak trojany – w większości, te wirusy udają, że sąbezpieczne i próbują przekonać użytkownika, aby pobrać i otworzyć je. Według naszych badań, wirus CryptoLocker rozprzestrzenia się w postaci pliku PDF. Jednak można również zainfekować komputer wirusem przeglądając niepewne strony lub klikając na uszkodzone linki. Mamy kilka porad, jak należy uniemożliwić instalowanie CryptoJoker ransomware:

 • Nie przeglądanie podejrzanych źródeł internetowych – jest szansa, możesz kliknąć na zainfekowany link i pobrać zagrożenie nie zdając sobie sprawy, że narażasz swój komputer.
 • NIGDY nie otwieraj e-maili i załączników od nadawców, których NIE znasz osobiście! Ponadto, nie otwieraj podejrzanie wyglądających wiadomości e-mail, ponieważ niektóre wirusy mają tendencję do przejęcia e-maili ofiary i przekazywania zainfekowanego listu do kontaktów ofiary.
 • Zainstaluj oprogramowanie w sposób bezpieczny. Niektóre programy mają tendencję do promowania innych freeware w sposób pośredni, więc trzeba być ostrożnym podczas instalacji nowych aplikacji. Wybierz opcję ustawień zaawansowanych lub niestandardowych instalacji i zrezygnuj z wszelkich podejrzanych lub nieznanych załączników.

W przypadku, gdy zostałeś juz zaatakowany przez wirusa CryptoLocker, przejdź do następnej strony, aby dowiedzieć się, jak go usunąć ręcznie.

Kilka różnych opcji usuwania tego wirusa:

Możesz usunąć malware CryptoLocker na własną rękę, korzystając z naszych wskazówek usuwania CryptoLocker, które mamy przygotowane dla Ciebie. Możesz znaleźć te instrukcje poniżej artykułu. Mimo wszystko, lepszym sposobem odinstalowania wirusa CryptoJoker jest, aby pobrać oprogramowanie anty-malware i pozwolić mu przeprowadzić dokładne skanowanie systemu. Takie oprogramowanie może wykryć wszystkie szkodliwe pliki i usunąć je.

Czy jest możliwe odzyskanie utraconych plików?

W chwili pisania tego tekstu, nie ma sprawdzonych sposobów, aby w pełni odzyskać utracone pliki, chyba że posiadasz kopie zapasowe. Jednak nadal można spróbować jednego z następujących narzędzi do odzyskiwania plików – niektórzy ludzie mówią, że im to pomogło.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoJoker

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń CryptoJoker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoJoker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoJoker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryptoJoker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach