Usuń Critical Security alert (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, sty 2020

Instrukcja usuwania Critical Security alert

Czym jest Critical Security alert?

Krytyczny alert bezpieczeństwa Google – fałszywa wiadomość, która nie ma nic wspólnego z gigantem technologicznym, którego „reprezentuje”

Obraz Krytyczny alert bezpieczeństwa

Krytyczny alert bezpieczeństwa Google to nieuczciwa wiadomość, która aktywnie rozprzestrzeniana jest poprzez skrzynkę odbiorczą Gmail. Wiadomość e-mail z kont typu no-reply i podobnych adresów mailowych informuje, że ktoś właśnie użył twojego hasła, by spróbować zalogować się na twoje konto. Użytkownikom doradza się także, by sprawdzili tę aktywność poprzez kliknięcie przycisku pod tekstem. Jednak eksperci ostrzegają, że Krytyczny alert bezpieczeństwa Google ma na celu nakłonienie użytkowników do ujawnienia cyberprzestępcom swoich danych weryfikacyjnych lub zainstalowanie złośliwego oprogramowania na ich urządzeniach. Dlatego też NIGDY nie powinieneś otwierać takiego maila lub klikać w jego zawartość (szczególnie, jeśli pochodzi on z nierozpoznanego konta). Niemniej jednak, Google wykorzystuje zaawansowaną technologię do rozpoznawania i ostrzegania użytkowników o nieuprawnionej próbie zalogowania się z innego urządzenia. Z tego powodu wiele ostrzeżeń od Google jest prawdziwych i nie powinny być one ignorowane. Ci, którzy korzystają z takich usług jak VPN czy Proxy , mogą spotkać się z większą ilością wiadomości o alercie bezpieczeństwa Google z powodu logowania z użyciem innego IP.

Nazwa Krytyczny alert bezpieczeństwa Google
Typ Złośliwe oprogramowanie/oprogramowanie reklamowe/scam/fałszywe powiadomienia
Znany też jako Krytyczny alert bezpieczeństwa; Alert bezpieczeństwa Gmail
Poziom zagrożenia Średnie. Użytkownicy mogą zostać nakłonieni do ujawnienia swoich danych weryfikacyjnych w Google albo zachęceni do pobrania złośliwych programów
Oznaki Ofiary otrzymują list na skrzynkę Gmail, który ostrzega o nieautoryzowanym logowaniu. Zachęca się je do podjęcia środków zapobiegawczych, aby zapobiec nieupoważnionym działaniom
Rozpowszechnianie Złośliwe wiadomości e-mail typu spam
Usuwanie Jeśli kliknąłeś na cokolwiek podejrzanego, usuń Krytyczny alert bezpieczeństwa. Następnie napraw potencjalne problemy, np. zmienione wpisy w rejestrze i pliki systemowe, używając FortectIntego

To, że atakujący tworzą wiarygodnie wyglądające wiadomości e-mail, by podstępem nakłonić ludzi do naruszenia bezpieczeństwa swoich systemów, nie jest niczym nowym. Zauważ, że te maile zawierają logo Google i wyglądają jak prawdziwe powiadomienia. Niestety, ludzie powinni być świadomi tego, czym jest Krytyczny alert bezpieczeństwa Google i nauczyć się jak rozpoznawać ten oparty na phishingu scam.

Wiadomość wyświetlana przez scam Krytyczny alert bezpieczeństwa zawiera następujący tekst:

Ktoś właśnie użył twojego hasła próbując zalogować się na twoje konto. Google zablokowało jego działanie, ale powinieneś sprawdzić, co się stało.

[SPRAWDŹ DZIAŁANIE]

Co więcej, jeśli klikniesz przycisk „SPRAWDŹ DZIAŁANIE” będący częścią wiadomości o Krytycznym alercie bezpieczeństwa Google, to istnieje poważne ryzyko, że zostaniesz przekierowany na złośliwą witrynę. W takim przypadku hakerzy mogą opracować kolejną wiarygodnie wyglądającą stronę logowania Gmail, na której prześlesz swoje dane logowania bezpośrednio do atakujących, nawet o tym nie wiedząc.

Ilustracja Krytycznego alertu bezpieczeństwa

Ponadto scam Krytyczny alert bezpieczeństwa Gmail może zostać wykorzystany do rozpowszechniania innych złośliwych programów i mieć na celu zainfekowanie komputerów na całym świecie. Eksperci ostrzegają o potencjalnym oprogramowaniu szantażującym lub atakach z użyciem złośliwego oprogramowania, które mogą cię dotyczyć, jeśli klikniesz na treść zawartą w fałszywym alercie.

Jeśli kliknąłeś na cokolwiek podejrzanego, zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności i usunięcie Krytycznego alertu bezpieczeństwa Google wraz z powiązanymi cyber-zagrożeniami. Złośliwa aktywność może być trudna do zidentyfikowania, ponieważ zazwyczaj wykonywana jest w tle. Dlatego też powinieneś przeskanować swój komputer godnym zaufania programem antywirusowym.

W celu usunięcia Krytycznego alertu bezpieczeństwa Google sugerujemy użycie narzędzi antywirusowych i anti-spyware. FortectIntego pomoże ci naprawić uszkodzenia spowodowane wirusami. Jeśli uważasz również, że przestępcy mogli wykraść twoje dane do logowania, natychmiast zmień hasło do Gmaila oraz inne hasła.

Prawdziwe ostrzeżenia Google wywołały pewne obawy wśród ekspertów ds. inżynierii społecznej i bezpieczeństwa

Społeczność korzystającą z usług Google bardzo zaniepokoił ten problem i wiele osób pospieszyło, by poinformować o nim w mediach społecznościowych takich jak Twitter. Gigant branży nie określa z jakimi problemami z zakresu bezpieczeństwa mają do czynienia użytkownicy. Większość z nich po prostu klika w link i zostaje przeprowadzona przez procedurę. Niestety, dla hakerów naśladowanie tych kroków nie jest trudne i właśnie to stanowiło problem w scamie Krytyczny alert bezpieczeństwa Google. Dlatego część analityków ds. bezpieczeństwa i ekspertów ds. inżynierii społecznej wyraziła swoje obawy:

To znalazło się już w mojej broszurze z szablonami, których można używać przeciwko korporacjom, to jest tak dobre. To niewybaczalne, że Google wysyła to masowo.

Mamy szablony, których używamy do wyłudzania informacji od korporacji (testy etyczne). Ten e-mail od Google nadaje się do natychmiastowego użytku, ponieważ podkreśla pilność, prowadzi do strony logowania, jest dość niejasny, ale niepokojący… zwykliśmy używać prawdziwych e-maili od Google i dostosowywać je… ale one już są idealne w swojej formie.

Google powiedziało, że tego typu alerty zostały zaprojektowane w ten sposób, by przejść przez różne kontrole, które pomagają użytkownikom chronić ich konta przed próbami zhakowania i innymi zagrożeniami. Ponadto, takie wiadomości nie mogą zawierać zbyt wielu informacji odnośnie możliwych naruszeń bezpieczeństwa, ponieważ takie dane przyniosłyby tylko korzyści atakującemu.

Krytyczny alert bezpieczeństwa może być prawdziwy

Ponieważ wiadomość o Krytycznym alercie bezpieczeństwa od Google może być prawdziwa, wymagane jest dalsze zbadanie sprawy. W rzeczywistości istnieje większa szansa na otrzymanie prawdziwego maila od Google, niż podrobionego. Niezależnie od sytuacji, należy dokładnie sprawdzić każdy krok, ponieważ nieostrożne klikanie w linki może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jeśli nie masz pewności czy e-mail od Google z informacją o Krytycznym alercie bezpieczeństwa jest prawdziwy, powinieneś ręcznie przejść do strony myaccount.google.com/security-checkup i sprawdzić co dzieje się tam. Klikanie przypadkowych linków nigdy nie jest wskazane, a cyberprzestępcy często są bardzo dobrzy w tworzeniu wysokiej jakości maili phishingowych, które mogą zagrozić danym osobowym i sprawić, że użytkownicy zainstalują złośliwe oprogramowanie na swoich urządzeniach.

W e-mailach typu spam może być ukryte złośliwe oprogramowanie

Wiele cyber-zagrożeń dostarczanych jest za pośrednictwem e-maili typu spam. Jest to dobrze znana technika rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, która jest powszechnie stosowana przez przestępców na całym świecie. Niestety, ludziom wciąż brakuje wiedzy informatycznej pozwalającej na zidentyfikowanie maili phishingowych, by chronić swoje prywatne informacje, swoje finanse i swój komputer.

Fałszywe wiadomości e-mail mają na celu podszycie się pod prawdziwą firmę lub instytucję rządową, poinformowanie o problemie i stworzenie wrażenia pilnej potrzeby jego naprawy – otwórz załącznik lub kliknij w link. Jednakże w takim przypadku użytkownicy, którzy klikają w dodatkowe treści, nie naprawiają problemu, a zamiast tego instalują złośliwy program.

Eksperci zauważają, że niezależnie od tego jak wiarygodnie wygląda wiadomość e-mail, zawsze należy skontaktować się z daną firmą bezpośrednio i poprosić ją, by potwierdziła prawdziwość maila. Dodatkowo, powinieneś używać programu antywirusowego chroniącego cię w czasie rzeczywistym, by uniknąć infiltracji systemu przez złośliwe oprogramowanie.

Wyeliminuj scam Krytyczny alert bezpieczeństwa i powiązane złośliwe oprogramowanie

Jeśli kliknąłeś na jakiekolwiek przyciski lub linki zawarte w e-mailu phishingowym, musisz usunąć Krytyczny alert bezpieczeństwa i jego złośliwe komponenty ze swojego systemu. Do tego celu zastosować można ręczne i automatyczne rozwiązania eliminujące złośliwe oprogramowanie.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zezwolenie profesjonalnemu oprogramowaniu zabezpieczającemu na usunięcie Krytycznego alertu bezpieczeństwa. Wybierz jedno z narzędzi wymienionych poniżej i przeprowadź pełne skanowanie systemu.

Jeśli chcesz usunąć Krytyczny alert bezpieczeństwa Google ręcznie, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne do tego wskazówki. W tym celu sprawdź instrukcje usuwania Krytycznego alertu bezpieczeństwa Google poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Critical Security alert

WindowsmacOS

Odinstaluj z systemu Windows

Użytkownicy systemu Windows powinni wykonać następujące kroki, aby odinstalować Krytyczny alert bezpieczeństwa:

Aby usunąć Critical Security alert z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Critical Security alert (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 
WindowsmacOS

Usuń Critical Security alert z systemu Mac OS X

Wytyczne dotyczące usuwania Krytycznego alertu bezpieczeństwa dla użytkowników MacOS:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCritical Security alert czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Critical Security alert i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach