Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Cobalten.com (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Lut 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Cobalten.com – zwodnicza strona wyprodukowana przez niepożądane aplikacje, która może przekierowywać na podejrzane strony

Adware Cobalten.com

Cobalten.com to zwodnicze przekierowujące, wyskakujące okienko, wnikające do komputera podczas infekcji adware. Programy wspierane reklamami często przekierowują na promowane bądź inne podejrzane strony. Co więcej, są one w stanie zmodyfikować ustawienia przeglądarki i produkować liczne reklamy, które przeładowują ekran komputera. Taka aktywność powoduje regularne zawieszanie się, a nawet awarie podczas surfowania po sieci. Nie wszyscy dają radę jednak uniknąć infilracji tego niepożądanego programu.

Nazwa Cobalten.com
Typ Adware
Poziom zagrożenia Niski. Tworzy liczne reklamy, powoduje różne przekierowania, ale nie szkodzi bezpośrednio komputerowi
Zbierane dane Odwiedzane strony, oglądane zdjęcia, różne zakładki, adresy IP
Atakowane przeglądarki Chrome, Firefox, Edge, IE, Safari, itd.
Rozpowszechnia się poprzez Freeware/shareware, podejrzane strony, sieci P2P
Eliminacja Użyj ReimageIntego, by pozbyć się infekcji z komputera oraz przeglądarek

Adware Cobalten.com posiada irytującą funkcję kolekcjonowanie informacji nie identyfikujących jednoznacznie użytkownika. Takie szczegóły zawierają następujące dane:

 • Zakładki;
 • Adresy IP;
 • Odwiedzane strony;
 • Oglądane wideo i zdjęcia;
 • Wyszukiwane hasła;
 • itd.

Twórcy wyskakujących okienek Cobalten.com zbierają takie informacje, by móc generować reklamy powiązane z doświadczeniami użytkownika. Jest to sposób na produkcję reklam „przydatnych” użytkownikom. Niektórzy są przyciągani przez takie okienka wyskakujące nad i pod głównym oknem przeglądarki, i klikają na nie. Za każdym razem, gdy to robią, twórcy otrzymują przychód z metody sprzedaży pay-per-click.

Bez względu na to, reklamy tworzone przez program bazujący na reklamach mogą przekierować Cię na podejrzane, a nawet szkodliwe strony. Strony te mogą zawierać złośliwe treści, które po kliknięciu mogą zainicjować instalację poważnej infekcji malware. Musisz usunąć wirusa przekierowań Cobalten.com z systemu i przeglądarek zanim dokona jakichkolwiek szkód. W tym celu zalecamy użyć ReimageIntego bądź innych, podobnych programów anty-malware.

Zauważ, że usunięcie Cobalten.com jest najlepszą opcją, gdyż program nie ma żadnej realnej wartości dla użytkowników. Jedyne, co robi, to przeładowuje ekran agresywnymi reklamami, które mogą spowalniać pracę komputera. Bądź następnym razem ostrożniejszy w sieci – upewnij się, że unikniesz wszystkich podejrzanych stron i linków. Pobieraj twoje oprogramowanie tylko i wyłącznie z zaufanych stron, by mieć zabezpieczony komputer przed różnymi infekcjami.

Przekierowania Cobalten.comCobalten.com - niepożądana aplikacja, która zmienia różne ustawienia przeglądarki, by móc wykonywać swoją agresywną działalność.

Niepożądane aplikacje rozpowszechniają się na różne sposoby

Według ekspertów z DieViren.de, niepożądane aplikacje typu adware i inne niepożądane komponenty często pojawiają się w komputerze dzięki bundlom freeware lub shareware. Takie podejrzane aplikacje są pobierane wraz z normalnymi programami i dostają się do komputera. Jeśli chcesz uniknąć takiej aplikacji, korzystaj z instalacji Własnej bądź Zaawansowanej. Gdy tam jesteś, odznacz wszystkie dodatkowe programy.

Co więcej, adware rozpowszechnia się też poprzez strony trzecie takie, jak sieci P2P. Strony z Torrentami bądź eMule są drugim głównym źródłem takich aplikacji, przez co każdy torrent może zawierać infekcję. Zaleca się trzymać z daleka od witryn, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa. Jeśli to zrobisz, zapobiegniesz wielu potencjalnym infekcjom, a nawet uniemożliwisz dostanie sie innych malware'ów do komputera.

Pozbądź się przekierowań Cobalten.com

Jeśli zauważyłeś objawy, które ogłaszają infekcję adware, musisz usunąć wirusa Cobalten.com z systemu oraz wszystkie niepożądane komponenty z zaatakowanych przeglądarek. Możesz to zrobić ręcznie – usuń wszystkie podejrzane treści, w tym lewe rozszerzenia przeglądarki, aplikacje i wtyczki przeglądarkowe. Metody na końcu artykułu pomogą pozbyć się cyberzagrożeń z takich przeglądarek, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge czy Safari.

Możesz taż usunąć Cobalten.com w szybszy i prostszy sposób. W tym celu zalecamy instalację programu anty-malware. Ten rodzaj programu pomoże Ci poradzić sobie z procesem w kilka minut. Upewnij się jednak, że wykonasz jeszcze jeden krok po zakończeniu eliminacji. Odśwież wszystkie przeglądarki, które zostały zaatakowane przez niepożądaną aplikację, by być pewnym, że żadne komponenty związane z adware nie są wciąż aktywne.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Cobalten.com snapshot
Cobalten.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Cobalten.com:

Usuń Cobalten.com z rodziny systemu Windows

Pozbądź się infekcji adware z systemu Windows w następujący sposób:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Cobalten.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Cobalten.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Cobalten.com z systemu Mac OS X

Wyeliminuj niepożądane aplikacje z systemu Mac OS X wykonując te kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCobalten.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Cobalten.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Cobalten.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Cobalten.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Cobalten.com z Microsoft Edge

Pozbądź się wszystkich komponentów adware z Microsoft Edge, stosując się do tych instrukcji:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Cobalten.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Cobalten.com z Mozilla Firefox (FF)

Usuń wszystkie niechciane komponenty z Firefoksa zapoznając się z tym poradnikiem:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Cobalten.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Cobalten.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Cobalten.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Cobalten.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Cobalten.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Cobalten.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Cobalten.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Cobalten.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Cobalten.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach