Usuń Clipconverter.cc (Darmowy poradnik) - Poradnik usuwania wirusa

Instrukcja usuwania Clipconverter.cc

Czym jest Clipconverter.cc?

Clipconverter.cc to niechciany program, który twierdzi, że oferuje usługę konwersji filmów z YouTube online

Clipconverter.cc

Clipconverter.cc to program adware, który umożliwia konwersję filmów z YouTube na inne formaty audio lub wideo, ale powoduje niechciane zachowanie na komputerze. Ta strona przekierowuje użytkowników na inne podejrzane strony i tworzy wiadomości ze spamem, wyskakujące reklamy oraz dostarcza innych treści reklamowych. Clipconverter.cc sugeruje zasubskrybowanie powiadomień ze strony, a interakcja z tym wyskakującym okienkiem może powodować bezpośrednie powiadomienia na pulpicie oraz podobne treści, które wypełniają ekran. Jest to potencjalnie niechciany program, który wyświetla wszystkie te reklamy, by generować przychody z płatności za kliknięcia (pay-per-click) i by monetyzować każde wyświetlenie na powiązanych witrynach, takich jak Dolohen.com. To natrętne zachowanie znacząco wpływa na szybkość twojego urządzenia i zakłóca surfowanie po Internecie oraz może nawet spowodować zawieszenie przeglądarek takich jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome i innych.

Nazwa Clipconverter.cc
Typ Adware, wirus z powiadomieniami push
Kategoria Potencjalnie niechciany program
Oznaki Przesyła reklamy, powoduje przekierowania, dodaje banery reklamowe na innych stronach, zmniejsza szybkość systemu i skraca czas online
Rozpowszechnianie Podstępne strony internetowe, ryzykowne instalacje freeware
Możliwe uszkodzenia Śledzi dane o nawykach przeglądania użytkowników, infekuje system innymi potencjalnie złośliwymi programami, spowalnia działanie urządzeń
Wskazówki dot. usuwania Pobierz narzędzie anty-malware takie jak FortectIntego i przeskanuj system, by usunąć Clipconverter.cc i inne zagrożenia

Użytkownicy skarżą się na wirusa Clipconverter.cc, ponieważ pomimo tego, że strona oferuje przydatne funkcje takie jak konwersja i edycja wideo, to jest też przyczyną podejrzanych reklam, które wyświetlają się na ekranie. Używanie tego narzędzia stale prowadzi do infekcji programami typu adware i większej ilości natrętnych treści.

Clipconverter.cc może instalować na twoim komputerze inną zawartość, w tym narzędzia, programy i rozszerzenia przeglądarki . To jedna z najbardziej denerwujących i frustrujących cech tych potencjalnie niechcianych programów. Jednak powiązanie z reklamodawcami i twórcami treści reklamowych oznacza, że odwiedzanie stron, na które zostajesz przekierowany czy klikanie na wyskakujące reklamy prowadzi do śledzenia danych.

Jak zauważa wielu ekspertów , odwiedzanie podejrzanych stron, używanie narzędzi i usług takich jak Clipconverter.cc prowadzi do problemów z prywatnością związanych ze śledzeniem i gromadzeniem danych. Potencjalnie niechciane programy mogą uzyskiwać dostęp do informacji o użytkowniku, w tym takich jak nawyki przeglądania Internetu, lokalizacja, adres IP, najczęściej wyświetlane pozycje i strony.

Ten problem z prywatnością powiązany z zewnętrznymi reklamodawcami znajduje potwierdzenie na stronie Clipconverter.cc:

Pozwalamy zewnętrznym firmom na wyświetlanie reklam i/lub gromadzenie niektórych anonimowych informacji, kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową. Te firmy mogą używać informacji nieosobowych (jak np. informacje o strumieniu kliknięć, rodzaju przeglądarki, czasie i dacie, tematyce klikniętych lub przewijanych reklam) podczas twoich wizyt na tej i innych stronach w celu dostarczania reklam towarów i usług, które prawdopodobnie cieszą się twoim większym zainteresowaniem. Do gromadzenia tych informacji firmy te używają zazwyczaj plików cookie lub zewnętrznych plików web beacon.

Pamiętaj, że Clipconverter.cc nie jest legalną stroną internetową, która mogłaby zaoferować oficjalne oprogramowanie, bezpieczne pobieranie czy też instalować bezpieczne lub przydatne narzędzia. Te programy są tworzone po to, by oszukać ludzi przez naciąganie ich na zakup podejrzanych programów i zachęcanie do odwiedzania stron internetowych.

Powinieneś usunąć Clipconverter.cc i generalnie unikać używania podobnych narzędzi lub usług online. Jednakże, istnieje potrzeba dokładnego przeskanowania komputera, gdy trzeba usunąć powiązane pliki, programy lub zawartość przeglądarki. W tym celu badacze stworzyli programy i narzędzia antywirusowe.

Tak więc, skoro usunięcie Clipconverter.cc wymaga narzędzi anty-malware, zdecyduj się na jedno i całkowicie sprawdź nim swój komputer. Programy takie jak FortectIntego mogą wskazać wszystkie problemy z twoim komputerem, włączając w to złośliwe programy i uszkodzone pliki. Następnie możesz także całkowicie usunąć z systemu natrętne aplikacje.

Wirus Clipconverter.ccClipconverter.cc to wirus z powiadomieniami push, który wydaje się być legalny i przydatny ze względu na oferowane na stronie internetowej funkcje konwertera wideo.

Zewnętrzne ustawienia instalacji ukrywają dodatkowe potencjalnie niechciane programy

Podpinanie się pod inne oprogramowanie jest podstawową techniką wykorzystywaną do dostarczania użytkownikom takich programów w trakcie ryzykownych instalacji freeware. Freeware i niechciane aplikacje są spakowane razem i instalowane na urządzeniu automatycznie i bez dodatkowego powiadomienia, kiedy użytkownik wybiera opcje Szybkie lub Domyślne.

Instalowanie dowolnego darmowego programu takiego jak konwertery wideo i cracki dla przeglądarki czy też narzędzi optymalizacji z podejrzanych stron może prowadzić do dodatkowej instalacji potencjalnie niechcianego programu. Jednak wybranie opcji Zaawansowanych lub Niestandardowych pozwala na odznaczenie tych dodatkowych programów. W ten sposób możesz uniknąć niechcianych instalacji za każdym razem, gdy instalujesz dowolne programy na komputerze.

Usuń wszystkie programy powiązane z Clipconverter.cc poprzez pełne czyszczenie systemu

Usuwanie Clipconverter.cc wymaga odpowiednich narzędzi anty-malware, ponieważ jest to rodzaj cyber-zagrożenia, które może instalować inne rozszerzenia przeglądarki, narzędzia lub programy bez wiedzy użytkowników lub nawet zmieniać wpisy rejestru i preferencje uruchamiania.

Powinieneś użyć programu anty-malware, a następnie przeskanować system, by usunąć Clipconverter.cc wraz z innymi podobnymi potencjalnie niechcianymi programami. Nie jesteś w stanie znaleźć wszystkich powiązanych plików i programów samodzielnie, więc automatyczny skan zrobi to za ciebie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Clipconverter.cc

Odinstaluj z systemu Windows

Pozbądź się intruza i upewnij się, że wykonałeś całkowite czyszczenie systemu:

Aby usunąć Clipconverter.cc z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Clipconverter.cc (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Clipconverter.cc z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimClipconverter.cc czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Do Firefoxa bez twojej zgody zostać mogą dodane natrętne rozszerzenia, więc sprawdź przeglądarkę osobno

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Clipconverter.cc i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Clipconverter.cc po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Clipconverter.cc. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Powinieneś sprawdzić przeglądarkę pod kątem dodatkowej zawartości od Clipconverter.cc

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Clipconverter.cc i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Clipconverter.cc i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach