Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń Clipconverter.cc (Darmowy poradnik) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Clipconverter.cc to niechciany program, który twierdzi, że oferuje usługę konwersji filmów z YouTube online

Clipconverter.cc

Clipconverter.cc to program adware, który umożliwia konwersję filmów z YouTube na inne formaty audio lub wideo, ale powoduje niechciane zachowanie na komputerze. Ta strona przekierowuje użytkowników na inne podejrzane strony i tworzy wiadomości ze spamem, wyskakujące reklamy oraz dostarcza innych treści reklamowych. Clipconverter.cc sugeruje zasubskrybowanie powiadomień ze strony, a interakcja z tym wyskakującym okienkiem może powodować bezpośrednie powiadomienia na pulpicie oraz podobne treści, które wypełniają ekran. Jest to potencjalnie niechciany program, który wyświetla wszystkie te reklamy, by generować przychody z płatności za kliknięcia (pay-per-click) i by monetyzować każde wyświetlenie na powiązanych witrynach, takich jak Dolohen.com. To natrętne zachowanie znacząco wpływa na szybkość twojego urządzenia i zakłóca surfowanie po Internecie oraz może nawet spowodować zawieszenie przeglądarek takich jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome i innych.

Nazwa Clipconverter.cc
Typ Adware, wirus z powiadomieniami push
Kategoria Potencjalnie niechciany program
Oznaki Przesyła reklamy, powoduje przekierowania, dodaje banery reklamowe na innych stronach, zmniejsza szybkość systemu i skraca czas online
Rozpowszechnianie Podstępne strony internetowe, ryzykowne instalacje freeware
Możliwe uszkodzenia Śledzi dane o nawykach przeglądania użytkowników, infekuje system innymi potencjalnie złośliwymi programami, spowalnia działanie urządzeń
Wskazówki dot. usuwania Pobierz narzędzie anty-malware takie jak ReimageIntego i przeskanuj system, by usunąć Clipconverter.cc i inne zagrożenia

Użytkownicy skarżą się na wirusa Clipconverter.cc, ponieważ pomimo tego, że strona oferuje przydatne funkcje takie jak konwersja i edycja wideo, to jest też przyczyną podejrzanych reklam, które wyświetlają się na ekranie. Używanie tego narzędzia stale prowadzi do infekcji programami typu adware i większej ilości natrętnych treści.

Clipconverter.cc może instalować na twoim komputerze inną zawartość, w tym narzędzia, programy i rozszerzenia przeglądarki . To jedna z najbardziej denerwujących i frustrujących cech tych potencjalnie niechcianych programów. Jednak powiązanie z reklamodawcami i twórcami treści reklamowych oznacza, że odwiedzanie stron, na które zostajesz przekierowany czy klikanie na wyskakujące reklamy prowadzi do śledzenia danych.

Jak zauważa wielu ekspertów , odwiedzanie podejrzanych stron, używanie narzędzi i usług takich jak Clipconverter.cc prowadzi do problemów z prywatnością związanych ze śledzeniem i gromadzeniem danych. Potencjalnie niechciane programy mogą uzyskiwać dostęp do informacji o użytkowniku, w tym takich jak nawyki przeglądania Internetu, lokalizacja, adres IP, najczęściej wyświetlane pozycje i strony.

Ten problem z prywatnością powiązany z zewnętrznymi reklamodawcami znajduje potwierdzenie na stronie Clipconverter.cc:

Pozwalamy zewnętrznym firmom na wyświetlanie reklam i/lub gromadzenie niektórych anonimowych informacji, kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową. Te firmy mogą używać informacji nieosobowych (jak np. informacje o strumieniu kliknięć, rodzaju przeglądarki, czasie i dacie, tematyce klikniętych lub przewijanych reklam) podczas twoich wizyt na tej i innych stronach w celu dostarczania reklam towarów i usług, które prawdopodobnie cieszą się twoim większym zainteresowaniem. Do gromadzenia tych informacji firmy te używają zazwyczaj plików cookie lub zewnętrznych plików web beacon.

Pamiętaj, że Clipconverter.cc nie jest legalną stroną internetową, która mogłaby zaoferować oficjalne oprogramowanie, bezpieczne pobieranie czy też instalować bezpieczne lub przydatne narzędzia. Te programy są tworzone po to, by oszukać ludzi przez naciąganie ich na zakup podejrzanych programów i zachęcanie do odwiedzania stron internetowych.

Powinieneś usunąć Clipconverter.cc i generalnie unikać używania podobnych narzędzi lub usług online. Jednakże, istnieje potrzeba dokładnego przeskanowania komputera, gdy trzeba usunąć powiązane pliki, programy lub zawartość przeglądarki. W tym celu badacze stworzyli programy i narzędzia antywirusowe.

Tak więc, skoro usunięcie Clipconverter.cc wymaga narzędzi anty-malware, zdecyduj się na jedno i całkowicie sprawdź nim swój komputer. Programy takie jak ReimageIntego mogą wskazać wszystkie problemy z twoim komputerem, włączając w to złośliwe programy i uszkodzone pliki. Następnie możesz także całkowicie usunąć z systemu natrętne aplikacje.

Wirus Clipconverter.ccClipconverter.cc to wirus z powiadomieniami push, który wydaje się być legalny i przydatny ze względu na oferowane na stronie internetowej funkcje konwertera wideo.

Zewnętrzne ustawienia instalacji ukrywają dodatkowe potencjalnie niechciane programy

Podpinanie się pod inne oprogramowanie jest podstawową techniką wykorzystywaną do dostarczania użytkownikom takich programów w trakcie ryzykownych instalacji freeware. Freeware i niechciane aplikacje są spakowane razem i instalowane na urządzeniu automatycznie i bez dodatkowego powiadomienia, kiedy użytkownik wybiera opcje Szybkie lub Domyślne.

Instalowanie dowolnego darmowego programu takiego jak konwertery wideo i cracki dla przeglądarki czy też narzędzi optymalizacji z podejrzanych stron może prowadzić do dodatkowej instalacji potencjalnie niechcianego programu. Jednak wybranie opcji Zaawansowanych lub Niestandardowych pozwala na odznaczenie tych dodatkowych programów. W ten sposób możesz uniknąć niechcianych instalacji za każdym razem, gdy instalujesz dowolne programy na komputerze.

Usuń wszystkie programy powiązane z Clipconverter.cc poprzez pełne czyszczenie systemu

Usuwanie Clipconverter.cc wymaga odpowiednich narzędzi anty-malware, ponieważ jest to rodzaj cyber-zagrożenia, które może instalować inne rozszerzenia przeglądarki, narzędzia lub programy bez wiedzy użytkowników lub nawet zmieniać wpisy rejestru i preferencje uruchamiania.

Powinieneś użyć programu anty-malware, a następnie przeskanować system, by usunąć Clipconverter.cc wraz z innymi podobnymi potencjalnie niechcianymi programami. Nie jesteś w stanie znaleźć wszystkich powiązanych plików i programów samodzielnie, więc automatyczny skan zrobi to za ciebie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Clipconverter.cc:

Usuń Clipconverter.cc z rodziny systemu Windows

Pozbądź się intruza i upewnij się, że wykonałeś całkowite czyszczenie systemu:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Clipconverter.cc oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Clipconverter.cc lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Clipconverter.cc z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimClipconverter.cc czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Clipconverter.cc z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Clipconverter.cc oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Clipconverter.cc. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Clipconverter.cc z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Clipconverter.cc powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Clipconverter.cc z Mozilla Firefox (FF)

Do Firefoxa bez twojej zgody zostać mogą dodane natrętne rozszerzenia, więc sprawdź przeglądarkę osobno

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Clipconverter.cc oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Clipconverter.cc. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Clipconverter.cc z Google Chrome

Powinieneś sprawdzić przeglądarkę pod kątem dodatkowej zawartości od Clipconverter.cc

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Clipconverter.cc oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Clipconverter.cc. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Clipconverter.cc z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Clipconverter.cc i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Clipconverter.cc. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Clipconverter.cc i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach