Usuń Click.admessage.support (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, lut 2019

Instrukcja usuwania Click.admessage.support

Czym jest Click.admessage.support?

Click.admessage.support – adware dostarczające niechciane reklamy bazując na strategiach socjoinżynieryjnych

adware Click.admessage.support

Click.admessage.support to niepożądana aplikacja wykorzystywana przez podejrzanych reklamodawców w celu zdobywania wyświetleń na powiązanych z nimi stronach. Przekierowania na tą stronę następują niespodzianie – strona ta nie jest jednak głównym intruzem, jakiego należy się pozbyć. Wszystko to jest powodowane przez adware dostarczające okienka „Potwierdź powiadomienia” na Twoją przeglądarkę, co powoduje stałe powiadomienia na Pulpicie. Niechciane reklamy, bezpośrednie powiadomienia z innych stron, obce witryny pojawiające się na ekranie nawet, jak przeglądarka jest zamknięta. Dodatkowo, adware ten może przeładować pulpit licznymi wyskakującymi reklamami, powodować podejrzane przekierowania, a nawet zbierać dane na temat twoich nawyków w sieci. Jeśli zdarzy się, że pojawi się wyskakujące okienko click admessage support wdqsiotrxu na Twoim ekranie, sprawdź system pod kątem adware.

Nazwa Click.admessage.support
Typ Adware
Podtyp Wirus powiadomień
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, prezentacja reklam fałszywych aktualizacji i podobnych, śledzenia ofiary i zbieranie informacji osobistych
Poziom zagrożenia Bardzo niski. W momencie pisania wirus nie jest zbyt aktywny
Metody infiltracji Niezabezpieczone strony lub podejrzane aplikacje, bundling oprogramowania podczas niezabezpieczonych instalacji
Usuwanie Zainstaluj FortectIntego, by usunąć Click.admessage.support lub dodatkowe malware

Nawet, jeśli te powiadomienia same w sobie nie są szkodliwe, mogą przekierowywać Cię na złośliwe strony, na których możesz zainfekować system Windows lub MacOS. Reklamowa aplikacja może też umieszczać różne dodatki i rozszerzenia prosto w przeglądarkę, a dzięki temu zacząć śledzić twoją aktywność w sieci.

Zazwyczaj, strona Click.admessage.support dostarcza wiadomość proszącą o kliknięcie ZEZWÓL, by kontynuować. W taki sposób ofiary automatycznie subskrybują powiadomienia wypełnione słowami „clarify admessage support wdqsiotrxu”, „click admessage support wdqsiotrxu” lub „theater admessage support wdqsiotrxu”. Baz względu na to, nawet kliknięcie opcji BLOKUJ jest wystarczającym działaniem dla strony – przez to zostaniesz przekierowany na następujące, lub podobne witryny:

 • urgency.warning.support
 • dentist.warning.support
 • general.warning.support
 • capital.warning.support
 • silence.warning.support
 • thinker.warning.support
 • glimpse.warning.support
 • soprano.warning.support
 • warning.warning.support
 • extreme.warning.support
 • minimum.warning.support
 • glasses.warning.support
 • testify.warning.support
 • officer.warning.support

Jeśli zdarzy się taka rzecz, wirus Click.admessage.support zacznie wyświetlać spersonalizowane reklamy. Uważaj, gdyż mogą one nie tylko poskutkować infiltracją malware, lecz także prowadzić do utraty informacji osobistych.

Click.admessage.support

Jeśli oszustwo zagnieździło się na twojej przeglądarce, możesz zauważyć następujące objawy:

 • zmieniona strona domowa bądź nowej karty;
 • agresywne posty pojawiające się regularnie i przeszkadzające podczas przeglądania sieci;
 • przekierowania na dziwnie wyglądające witryny.

Doświadczenie takich objawów informuje, że adware zostało umieszczone w systemie. Na szczęście, możesz się pozbyć tego niepożądanego programu samemu bądź z pomocą automatycznych narzędzi naprawczych. Jeśli chcesz usunąć Click.admessage.support ręcznie, przejrzyj instrukcje na dole artykułu.

Jeśli jednak myślisz, że nie jesteś wystarczająco doświadczony, przejdź do usuwania Click.admessage.support określonymi narzędziami. Skorzystaj z programów takich jak FortectIntego, by wykryć wszelką powiązaną z adware'ami treść w systemie. Upewnij się też, że każdy z podejrzanych komponentów został usunięty – w przeciwnym wypadku przekierowania i inne aktywności mogą łatwo nawrócić.

Bez względu na to, twórcy rozprowadzający programy takie, jak Click.admessage.support, chcą czerpać profity z reklamowanych treści. Kiedy tylko użytkownik wejdzie w reklamę, tworzy przychód jej producentom. Ten model marketingowy nosi nazwę pay-per-click lub cost-per-click i jest często rozpowszechniany pomiędzy twórcami adware.

Niestety, by zatrzymać wyskakujące okienka Click.admessage.support oraz zablokować powiadomienia, musisz wziąć sprawy we własne ręce i zablokować te treści bezpośrednio na przeglądarce. Choć w większości przypadków to Google Chrome jest najczęściej atakowaną przeglądarkę, poniższy poradnik pomoże w wypadku większości wykorzystywanych aplikacji tego typu:

 • Wejdź w menu przeglądarki i znajdź Ustawienia
 • Kliknij na Zaawansowane, by rozwinąć dodatkowe opcje
 • Znajdź sekcję Prywatność i Bezpieczeństwo oraz Ustawienia treści/strony
 • Znajdź tam sekcję Powiadomienia
 • Znajdź konkretną stronę Click.admessage.support na liście i Zablokuj powiadomienia.
 • Powinieneś Usunąć wszystkie powiązane witryny z listy.

Niepożądana aplikacja Click.admessage.supportClick.admessage.support to potencjalnie niepożądana aplikacja wykonująca wiele niechcianych aktywności, wliczając w to regularne przekierowania i reklamy

Unikaj aplikacji adware podejmując kilka kroków zapobiegawczych

Zauważ, że programy adware mogą być rozpowszechniane na wiele sposobów po całej sieci. Według badaczy, zazwyczaj takie aplikacje pojawiają się z innym oprogramowaniem, które pobieramy z sieci i Internetu. By to się nie działo, powinieneś mądrze wybierać źródła pobierania. Co więcej, wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną zamiast Szybkiej przy instalacji programów. W taki sposób będziesz pewien, że żadne niechciane oprogramowanie nie wniknie do komputera.

Dodatkowo, możesz uniknąć adware wybierając, jakie strony planujesz przeglądać. Unikaj wszelkich podejrzanie wyglądających witryn – szczególnie, jeśli pojawiły się za sprawą stron trzecich. Co więcej, nie klikaj na żadne nieznane linki – mogą one zawierać nawet programy malware. Na koniec, nie bój się zainwestować w odpowiednie oprogramowanie ochronne. Upewnij się, też, że aplikacja jest regularnie aktualizowana i działa odpowiednio.

Pozbądź się reklam Click.admessage.support z przeglądarki

Jeśli chcesz się pozbyć tej irytującej aktywności reklamowej czy powstrzymać agresywne przekierowania, musisz usunąć Click.admessage.support ze wszystkich przeglądarek – wliczając w to Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Internet Explorer, oraz Safari. Metoda ręczna przyda się jednak tylko bardziej doświadczonym użytkownikom.

Zauważ, że usuwanie Click.admessage.support wymaga sporo uwagi – wszystkie komponenty powiązane z niepożądaną aplikację muszą zostać wyeliminowane. Jeśli rozszerzenie lub dodatek przypadkowo zaginął, reklamy mogą zacząć pojawiać się ponownie. By to nie miało miejsca, zalecamy pozbyć się ich z pomocą profesjonalnych aplikacji ochronnych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Click.admessage.support

Odinstaluj z systemu Windows

Usuń aplikację adware z systemu Windows. Skorzystaj z tych instrukcji, by sobie pomóc:

Aby usunąć Click.admessage.support z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Click.admessage.support (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeśli Firefox został zaatakowany, możesz cofnąć wszystkie zmiany, korzystając z następujących instrukcji:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Click.admessage.support i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Click.admessage.support po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Click.admessage.support. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Oczyść przeglądarkę Google Chrome z pomocą następującego poradnika:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Click.admessage.support i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach