Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Chromodo browser. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Czy krzystasz moze z wyszukiwarki Chromodo? Czy stala sie ona twoja domyslna wyszukiwarka bez twojego pozwolenia? Tego typu zachowanie nie moze zostac zignorowane ze wzgledu na to ze jest to potencjalnie niechciany program i z pewnoscia mozna go oskarzyc o dystrybucje oprogramowania adware na twoim komputerze.

Czym jest Chromodo i dlaczego działa on na moim komputerze?

Chromodo jest dodatkiem do przeglądarki ktory bazuje na wyszukiwarce Chromium. Podobnie jak kazda inna aplikacja prezentuje on siebie w wyjatkowo korzystny sposob. Dowiedzielismy sie juz ze oprogramowanie moze zwiekszac predkosc pobierania a takze ladowania plikow do internetu, moze polepszyc ochrone twojego komputera a takze szybciej otwierac strony internetowe i tym podobne – przynajmniej taka jest teoria. Dlatego tez uzytkownicy ktorzy chca skorzystac z tego oprogramowania a korzystaja z przegladarek Google Chrome, Mozilla Firefox a takze Internet Explorer moga twierdizc ze jest to swietne narzedzie. Niestety, ale wiekszosc wyszukiwarek opartych na Chromium w tym Kometa, Torch, Olcinium, eFast, zdecydowanie nie są godne polecenia, sa zaangazowane w dystrybucje obcych programow, ich strony internetowe, a takze oprogramowanie Chromodo nie jest wyjątkiem.

W nawiązaniu do naszych ekspertów do spraw bezpieczeństwa oprogramowanie jest potencjalnie niechciana aplikacja. Dzeiej sie tak poniewaz polega na metodzie rozpowszechniania oprogramowania jako dodatek do oprogramowania freeware jak i shareware. PRogram moze zostac dodany takze jako rzekomo brakujaca aktualizacja oprogramowania (Java, Flash Player, Media Player) i tym podobne. Dotyczy to takze plikow torrent, oprogramowania do odtwarzania wideo, manadzerow pobierania plikow i tym podobne. Jezeli twoja domyslna strona domowa zostala zastapiona przez wirusa Chromodo przybywajacego doslownie znikad to pewnie zgodziles sie na to pewnie wyraziles zgode na instalacje dodatkowego oprogramowania. Niestety ta podejrzana aplikacja mogla zostac zainstalowana przy okazji instalacji oprogramowania freeware (oprogramowanei adware, robaki przegladarkowe). Dlatego tez dobrze bedzie usunac wirusa Chromodo razem z jego komponentami i zalacznikami. Do tego celu polecamy skorzystanie z oprogramowania Reimage lub tez innego sprawdzonego oprogramowania malware.

Chromodo virus hijacks a default browser

W jaki sposób działa oprogramowanie Chromodo?

Chromodo moze przeniknac do twojego komputera jak tylko wyrazisz zgode na instalacje tego oprogramowania. Jak tylko zainstalujesz oprgramowanie freeware program moze zmienic twoja strone domowa a takze moze nie pozwalac ci na powrotr do poprzedniego stanu. Jak juz wspomnielismy, ten robak jest wspierany przez reklamy, tak wiec mozesz zauwazyc duza liczbe reklam (reklamy pop-up, reklamy w tekstach, banery reklamowe itp.) na kazdej stronie ktora czytasz. W nawiazaniu do poprzednich rozwazan na temat oprogramowania adware te reklamy nie maja jakichkolwiek dopisków czy tez tytułów. Jednakze czesc z nich czasami jest okreslana jako Ads by Chromodo, czy tez Chromodo Ads. Cel reklam jest powszechnie znany – maja za zadanie sprawic aby uzytkownicy odwiedzali podejrzane strony, zwiekszali ich pozycje a takze klikali w ich reklamy. Jednakze niektore badania pokazuja ze przekierowania Chromodo moga przekierowywac uzytkownika na podjrzane strony pelne denerwujacych reklam. Warto dodatkowo wspomniec, ze ta podejrzana wyszukiwarka moze takze dzialac jak oprogramowanie do sledzenia uzytkownika. Program moze instalowac oprogramowanie cookies i zbierac dane na jego temat. Nasi eksperci do spraw bezpeiczenstwa analizowali nastepujace detale:

 • wyszukiwane frazy;
 • najczęściej odwiedzane strony;
 • dane wpisywane przez uzytkownikow podczas ich wizyt na stronie;
 • adres IP komputera;
 • lokalizacja komputera;
 • lista zakładek;
 • informacje na temat pobieranych jak i plików ładowanych do internetu;

Podsumowujac, mozna smialo powiedziec ze Chromodo moze nie tylko pobierac do twojego systemu potencjalnie niechciane oprogramowanie, mimo tego ze sam w sobie nie jest zlosliwy, moze on wspolpracowac z obcym oprogramowaniem i prowadzic do zainfekowania twojego komputera potencjalnie niechcianymi problemami. Z tego powodu powinienes usunac oprogramowanie Chromodo tak szybko jak to tylko mozliwe. Krotka instrukcja dotyczaca tego jak tego dokonac znajdziesz na stronie nr 2.

W jaki sposób mogę skutecznie usunąć Chromium-based?

Ludzie którzy są wrażliwi na bezpieczenstwo i ochrone danych swojego komputera z pewnoscia nigdy nie beda uzywac przegladarki Chromodo ze wzgledu na przepelnienie jej oprogramowaniem szpiegujacym. Program rozpowszechnia się z pomocą paczek oprogramowania, tak wiec nie ma w tym nic zaskakujacego ze oprogramowanie przeniknelo do twojego komputera bez twojej wiedzy. Jezeli chcialbys je usunac na stale to najlepszym rozwiazaniem moze byc przeprowadzenie pelnego skanu systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego. Mimo tego dobrze bedzie skorzystac z manualnego sposobu usuwania przedstawianego ponizej. Celem unikania instalacji oprogramowania Chromodo w przyszlosci upewnij sie ze zawsze korzsytasz z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika podczas instalacji oprogramowania freeware.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania Chromodo browser:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chromodo browser oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chromodo browser lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChromodo browser czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Chromodo browser oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Chromodo browser. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Chromodo browser powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Chromodo browser oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Chromodo browser. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chromodo browser oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chromodo browser. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Chromodo browser z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chromodo browser i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chromodo browser. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chromodo-browser.html

Poradniki w innych językach