Skala niebezpieczeństwa:  
  (57/100)

Usuń wirusa Chrome redirect (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Przekierowania Chrome przyjmują różne kształty w celu nękania przeglądarki

Obrazek przedstawiający wirusa przekierowań Chrome

Wirus przekierowań Chrome jest definiowany jako infekcja przeglądarkowa, która wywołuje przekierowania na różne witryny o złej reputacji. Podobnie do wirusa przekierowań Firefoxwirusa przekierowań IEwirusa przekierowań Bing i wielu innych aplikaji tego typu, jego celem jest mylne prowadzenie Cię na inne domeny. Z powodu obskurnego kształtu i nieprzewidywalnego zachowania infekcji, badacze nazywają go także Wirusem przekierowań Google Chrome. Oto oznaki, które pomogą Ci określić, czy twój Chrome padł ofiarą malware’a bądź czy zainstalowałeś uszkodzoną wersję przeglądarki: 

 • Nieo zmienionw logo wyszukiwarki w Chrome
 • Przesadna liczba wyskakującyhc alarmów
 • Przekierowania na strony hazardowe lub domeny zawierające zawartość dla dorosłych
 • Informacje o aktualizacjach Chrome wyświetlające się na wybranych stronach
 • Powiązanie z malware Clickonce Chrome

Jakiś czas temu wirus przekierowań Chrome był widziany tylko na systemie Windows – teraz jednak stał się też typowym problemem nie tylko na Mac OS X, ale także na systemach Linux. Jednym z najbardziej negatywnych aspektów działania wirusa jest powiązanie z infekcją Clikconce.

Jak tytuł wskazuje, może być to link, reklama, program lub pomniejszy skrypt wprowadzony do strony, którego zadaniem jest pobranie przerobionego pliku do komutera. Niestety, technologia Clickonce wymyślona lata temu przez Microsoft teraz służy niecnym występkom cyberprzestępców.

Jeśli zaś mowa o wirusie Chrome, atakuje on przeglądarkę Chrome. Istnieją jednak odmiany tej infekccji na przeglądarki Internet Explorer, Firefox lub Safari. Niestety, z powodu eelastycznej formy tego malware, nie każdy użytkownik jest w stanie łatwo zauważyć tą infekcję.

Nie powinieneś opóźniac usuwania wirusa przekierowań Chrome ponieważ porywacz zbiera informacje o twoich preferencjach przeglądania sieci i może zainstalować więcej wtyczek i rozszerzeń na Twoim komputerze.

Po jakimś czasie, inne podejrzane aplikacje mogą zacząć towarzyszyć porywaczowi, z którym masz do czynienia. Jedynym sposobem na znalezienie każdej z nich jest wykonanie automatycznej eliminacji. Jeśli nie cieszy Cię widok podejrzanych aplikacji zbierających się na Twoim komputerze, musisz usunąć wirus z Chrome’a z pomogą aplikacji anty-spyware, takich jak ReimageIntego lub Malwarebytes.

Jeśli mowa o szczegółach działania tego malware, ofiary są przekierowywane na nieznane strony podczas przeglądania sieci. Jednym z największych problemów aplikacji potencjalnie niepożądnych jest to że stront te mogą być zainfekowane malware. Zwykle, porywacze przeglądarek kooperują z zewnętrznymi stronami nie dbającymi o ochronę ich domen.

W konsekwencji, kończą kupując tanie serwery i nie zapewniają im jakiejkolwiek ochrony. W większości przypadków, wirus przekierowań Google Chrome zaczyna działanie, gdy rozpocznie się nowa sesja przeglądarki. W dodatku, możesz zobaczyć nadmierną liczbę okienek wyskakujących z przeglądarki. 

Przykład wirusa przekierowań ChromeWirus przekierowań Chrome podszywa się pod Google Chrome i wyświetla fałszywe reklamy w wynikach wyszukiwanie

Ten wirus przeglądarkowy jest zwykle wykorzystywany do zarabiania pieniędzy. Jego twórcy zdobywają pieniądze z pwodou małych prowwizji za promocję zawartości na wspomnianych już stronach zewnętrznych. Od kiedy zawierają one zwodnicze i intruzywne reklamy pay-per-click, proces ten odbywa się dużo szybciej.

Po zauważeniu wiadomości, które mogą być tez przedstawiona jako reklamy przekierowań Chrome, anuluj je natychmiast. Nawet jeśli reklamy sugerują przezytanie interesującego artykułu na temat soczystych szczegółów z życie celebrytów – pamiętaj, że ciekawość może poskutkować utratą wydajności komputera. 

Co więcej, infekcja przekierowująca Chrome śledzi nawyki przeglądania przez Ciecie sieci. Robi to z pomocą różnych narzędzi, takich jak ciasteczka, beacony, itp. Odkrywają one nie tylko twoje ulubione domeny, lecz także wskazują adres IP oraz lokację geograficzną

chociaż użytkownicy ognorują wagę takich danych, mają one wielką wartość dla oszustów oraz firm zajmujących się reklamą online. Po zdobyciu i przetworzeniu informacji są oni w stanie zidentyfikować potrzeby i preferencje użytkownika. W rezultacie nie zdziw się, jeśli ekran komputera lub skrzynka mailowa wypełnią się spamem.

Sposoby na zajęcie przeglądarek użytkowników

Wirus przekierowań Chrome może włamać się do systemu z Twoją pomocą, ponieważ wędruje po sieci z darmowymi aplikacjami, jako opcjonalny komponent. Z tego powodu, jeśli użytkownicy pobierają i rozpoczynają instalację nowego oprogramowania, wyłączają możliwość, że oficjalna aplikacja może przemycać podejrzane oprogramowanie.

Uważni użytkownicy zauważą, że nawet Adobe Reader może zawierać niechciane dodatki. Poza tym, obecnie możesz paść ofiarą oszustwa i zainstalować na komputerze trojana przedstawianego jako Adobe Reader Updater – bez wątpienia więc musisz być ostrożny podczas instalacji jakiegokolwiek programu na komputerze.

Ważnym jest poświęcenie uwagi przy instalacji nowych programów. Możesz zapobiec atakowi Google Chrome korzystając z opcji instalacji Zaawansowanej lub Użytkownika przy instalowaniu aplikacji. W takim wypadku zobaczysz dodatkowe programy – upewnij się, że odznaczysz wszystkie niepotrzebne aplikacje zanim zaczną one powodować problemy.

Skasuj elementy wirusz przekierowań Chrome i przywróć przeglądarkę

By kompletnie pozbyć się infekcji, zalecamy kompletny skan przeglądarki i sprzętu. Pomoże Ci w tym odpowiednie oprogramowanie anty-mlware. Program ten zwykle wymaga kilku minut, by usunąć wirusa przekierowań Chrome. Z tego powodu zapewnia, że żedne elementy lub aplikacje niewiadomego pochodzenia pozostaną w systemie.

Narzędzie to okaże się przydatne także przy unikaniu bardziej niebezpiecznych cyberinfekcji. Możesz też skorzystać z ręcznego sposoby na usunięcie wirusa przekierowań Chrome. Instrukcje znajdziesz na końcu artykułu.

Opcja ta wymaga jednak więcej uwagi i czasu – użytkowni spieszący się lub nie lubiący zbyd długo bawić się z cyberniebezpieczeństwami powinni skorzystać z opji automatycznej. Sprawdź, czy wirus nie dodał żadnych niepotrzebnych pasków narzędzi lub rozszerzeń. Usuń je bez chwili wątpienia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus przekierowań Chrome snapshot
Wirus przekierowań Chrome snapshotWirus przekierowań Chrome snapshot
Wirus przekierowań Chrome snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Chrome redirect:

Usuń Chrome redirect z rodziny systemu Windows

Jeśli zdecydowałeś się na ręczne usunięcie wirusa Chrome, powinieneś wiedzieć, że musisz znaleźć i odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje z twojego komputera. W takim wypadku poszukaj aplikacji od nieznanych twórców, znanych porywaczy przeglądarek i podobnych aplikacji niepożądanych. Możesz ocenić aplikacje na podstawie ich daty instalacji i usunąć te zainstalowane w dniu, w którym zaczął Ci dolegać problem przekierowań.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chrome redirect oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chrome redirect lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Chrome redirect ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Chrome redirect z systemu Mac OS X

Jeśli chcesz skorzystać z instrukcji ręcznego usuwania wirusa przekierowań Chrome, musisz wiedzieć, że potrzebujesz usunąć każdą podejrzaną aplikację ze swojego Mac OS X, by w pełni naprawić komputer. Możesz spróbować sobie przypomnieć, kiedy wirus pojawił się na Macu i usunąć wszystkie aplikacje zainstalowane tego samego dnia.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChrome redirect czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chrome redirect z Internet Explorer (IE)

When opting for manual guidelines, go through your add-ons and remove every suspicious each stage not to miss any detail, which might be significant in getting rid of the hijacker completely.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Chrome redirect oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Chrome redirect. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Chrome redirect z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Chrome redirect powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Chrome redirect z Mozilla Firefox (FF)

Jesli cierpisz z powodu wirusa przekierowań Google, powinieneś tez sprawdzić Firefoksa. Wejdź w Dodatki i usuń te należace do nieznanych twórcóe. Na końcu możesz taż zresetowaćprzeglądarkę, by zakończć usuwanie wirusa przekierowań Chrome.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Chrome redirect oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Chrome redirect. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Chrome redirect z Google Chrome

By ręcznie usunąć wirusa przekierowań Chrome, upewnij się, że usuniesz wszystkie dodatki z tej przeglądarki wyglądające na niebezpieczne i podejrzane. Następnie napraw dodatkowe pola w Google Chrome i/lub zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chrome redirect oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chrome redirect. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chrome redirect z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chrome redirect i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Chrome redirect to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chrome redirect. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chrome-redirect-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Chrome redirect virus