Usuń wirusa Chimera (Zaaktualizowany)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Co wiadomo na temat wirusa Chimera?

Chimera jest złośliwym wirusem ransomware, ktory pojawil sie pod koniec ostatniego roku. Jednakze nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa ciagle ostrzegaja o tej cyber infekcji, tak wiec nie powinienes o niej zapomniec takze w 2016roku. Jednym z bardziej oczywistych symptomow mowiacych o tym ze jestes zainfekowany wirusem Chimera moga byc zainfekowane pliki. Najczesciej tego typu zagrozenie stara sie zmieniac rozszerzenia plikow uzytkownika poprzez dodawanie rozszerzen .chimera, .code, .ccc i tym podobne rozszerzenia. Zaraz po tym program rozpoczyna pokazywanie duzej ilosci reklam oferowanych ofiarom, ktore maja kupic narzedzie do odszyfrowania plikow. Niestety jednak nie jest to do konca mozliwe, jedyna droga do przywroceni swoich plikow jest przywrocenie ich ze zdalnego urzadzenia na ktorym powinienes miec kopie zapasowa. Jednak zanim przywrocisz swoje pliki powinienes pozbyc sie wirusa Chimera poprzez przeprowadzenie pelnego skanu systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Najczesciej komunikat oprogramowania Chimera wyswietlany jest w dwóch jezykach – niemieckim jak i angielskim. Oznacza to ze wirus jest nastawiony na rozpowszechnianie w krajach gdzie ludzie posluguja sie tymi jezykami, powinienes uwazac podczas przegladania internetu ze wzgledu na mozliwosc znalezienia zagrozenia na swoim komputerze. Jezeli zostaniesz zainfekowany to najczesciej panikujesz i masz tendencje do placenia przestepcom ktorzy cie sterroryzowali, pamietaj o tym ze placenie nie daje ci gwarancji przywrocenia swoich personalnych danych. Niestety zaraz po tym jak zaszyfrujesz swoje dane, a wlasciwie wirus to zrobi moze byc ciezko je odszyfrowac. Mozesz sprobowac wykorzystac aplikacje do deszyfrowania, jednakze w wiekszosci przypadkow najlepiej zabezpieczyc swoje dane kopia zapasowa na dysku zewnetrznym. Prosze pamietaj o tym ze trzymanie swoich danych na stronach online nie jest najbardziej bezpiecznym rozwiazaniem ze wzgledu na to ze wirus Chimera moze laczyc sie z internetem. Jezeli chcesz chronic swoje dane personalne przed tego typu robakami wysoko polecamy ci pobranie oprogramowania ReimageIntego lub tez innej sprawdzonej aplikacji ktora bedzie w stanie oczyscic twoj komputer z potencjalnie niechcianego oprogramowania, wirusow, oprogramowania adware i tym podobne. Mozesz dodatkowo usunc wirusa Chimera ze swojego komputera. Niestety program SpyHunter nie pomoze ci przywrocic twoich plikow. Do tego celu mozesz wykorzystac R-studio lub tez Photorec.

The malicious warning message of Chimera ransomware

Oznaki przenikniecia wirusa Chimera:

Chimera jest oprogramowaniem ransomware, a wlasciwie koniem trojanskim, co oznacza ze mogl przeniknac do twojego komputera wtedy kiedy probowales zainstalowac cos innego. Powinienes uwazac poniewaz przy okazji instalowania oprogramowania darmowego mozesz dosc latwo narazic sie instalacje tego typu dodatkow. Najcesciej tego typu trojany moga zainfekowac uzytkownikow poprzez zainstalowanie dodatku Chimera poprzez zalacznik email. Powinienes uwazac na podejrzane wiadomosci i nigdy nie otwierac zalacznikow ktore mozesz na nich znalezc. Dodatkowo nalezy unikac wiadomosci spam, czy tez roznego rodzaju smieci ze wzgledu na duza szanse tego ze moga byc przepelnione roznego rodzaju zagrozeniami. Najczesciej robaki przegladarkowe posiadaja pliki ktore wygladaja na naprawde zaufane i nic nie wskazuje na ich zle intencje. Jezeli nie znasz nadawcy wiadomosci prosze poszukaj adresu email w internecie. Inna droga rozpowszechniania potencjalnie niechcianego oprogramowania przez cyber przestepcow jest pokazywanie podejrzanych reklam z prosba o dokonanie aktualiacji programow na twoim komputerze. Zamiast przekierowac cie na strone ktora cie interesuje mozesz automatycznie pobrac oprogramowanie w postaci trojana na swoj komputer. Jezeli twoj komputer zostal zainfekowany przez cyber infekcje powinienes sprawdzic druga strone ktora jest zatytulowana: W jaki sposob usunac wirusa Chimera.

W jaki sposób usunąć wirusa Chimera?

Jezeli twoj komputer zostal zainfekowany przy pomocy oprogramowania Chimera, to powinienes odlaczyc go od internetu bez straty czasu. W przeciwnym razie mozesz doswiadczac roznego rodzaju zaszyfrowanych plikow ktore moga byc dzielem tego zagrozenia. Niestety, wirus Chimera jest dosc trudny do usuniecia i mozesz narazic sie na trudne zadania podczas pozbywania sie tego oprogramowania. Najwazniejsza rzecza o ktorej powinienes pamietac jest to ze nie powinienes usuwac tego wirusa manualnie. Do usuniecia wirusa Chimera i wszystkich jego skladnikow najlepiej bedzie wykorzystac sprawdzony program antyszpiegujacy taki jak ReimageIntego lub tez Malwarebytes. Jezeli nie mozesz uruchomic zadnego z tych programow powinienes przejsc przezz proces usuwania oprogramowania krok po kroku. Prosze pamietaj: jezeli nie chcesz podobnych wirusow na swoim komputerze prosze badz uwazny i nie klikaj na niegodne zaufania wiadomosci email jak i reklamy. Celem przywrocenia swoich plikow mozesz skorzystac z oprogramowania R-studio lub tez Photorec.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Chimera:

Usuń Chimera korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Chimera

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Chimera.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Chimera korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Chimera. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Chimera

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Chimera i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach