Usuń Check2push.com (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania Check2push.com

Czym jest Check2push.com?

Check2push.com to strona adware publikująca spamowe powiadomienia

Obrazek Check2push.com

Check2push.com to potencjalnie niepożądana aplikacja pojawiająca się jako wyskakujące okienka z powiadomieniami. Uczestników prosi się o włączenie powiadomień, gdy są przekierowywani na podejrzane strony. Eksperci ostrzegają jednak, że jeśli jesteś przekierowywany na takie witryny, komputer jest infekowany adware.Zauważ, że włączenie powiadomień może zalać twoją przeglądarkę irytującymi reklamami i innymi treściami komercyjnymi, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla bezpieczeństwa komputera.

Nazwa Check2push.com
Typ Adware
Poziom zagrożenia Średni. Modyfikuje przeglądarkę
Objawy Przekierowuje na podejrzaną stronę i prosi o włączenie powiadomień
Dystrybucja Pojawia się w bundlach oprogramowania poprzez malvertising
Usuwanie Możesz pozbyć się Check2push.com czyszcząc system profesjonalnym programem do usuwania malware. Spróbuj ReimageIntego

Eksperci ostrzegają, że infekcje adware mogą wniknąć do systemu wraz z darmowymi aplikacjami. Po zainfekowaniu komputera, użytkownicy są stale przekierowywani na stronę Check2push.com, która pyta o włączenie powiadomień. Pamiętaj, że NIGDY nie powinieneś ich włączać – przeglądarka zostanie wypełniona nigdy nie kończącymi się reklamami.

Co więcej – nawet, jeśli pojęcie „wirus Check2push.com” nie jest dobrym opisem na tą infekcję, użytkownicy często korzystają z niego na forach z powodu irytującej i potencjalnie niebezpieczniej aktywności tego adware'a. Zazwyczaj, reklamy od Check2push.com są dopasowane pod twoje preferencje – program reklamowy zbiera następujące szczegóły:

 • Kliknięte reklamy;
 • Odwiedzane strony;
 • Historię przeglądania;
 • Adres IP;
 • Geolokalizację;
 • Dostawcę internetu;
 • Itd.

Eksperci klasyfikują te dane za dane nieidentyfikujące jednoznacznie osoby – niektóre z nich (np. adresy mailowe) mogą zawierać jednak dane użytkownika. Check2push.com śledzi dane z jednego powodu – dopasowane reklamy przyciągają więcej użytkowników i pomagają generować przychód z kliknięć.

Ilustracja adware'a Check2push.comCheck2push.com to program adware stworzony do promowania irytujących treści reklamowych

Zauważ, że twórców Check2push.com nie interesują promowane treści, dopóki dają im przychody. Dlatego, użytkownicy mogą być przekierowywani na strony hostujące malware oraz zwiększać ryzyko infekcji systemów. Dlatego, zalecamy przemyśleć usunięcie Check2push.com tak szybko, jak tylko zobaczysz pierwsze wyskakujące okienko.

Najpierw, zamknij kartę lub okno wyświetlające powiadomienia Check2push.com, a następnie zainstaluj profesjonalne narzędzie ochronne. Zauważ, że NIE powinieneś klikać na cokolwiek na stronie, by uniknąć kolejnych szkód. ReimageIntego może pomóc usunąć Check2push.com oraz oczyścić system z innych potencjalnie niepożądanych aplikacji.

Zewnętrzne aplikacje promują programy tupu adware

Wiele osób może nie wiedzieć, że twórcy programów adware rozpowszechniają je z pomocą bundlingu. Technika ta bazuje na nieuwadze użytkowników i instalowaniu kilku aplikacji w jednym instalatorze. Dzieje się to, gdy użytkownik wyrazi zgodę na instalację Szybką/Zalecaną przy instalacji zewnętrznych programów.

Dlatego, powinieneś się upewnić, że zmienisz ustawienia instalacji na Zaawansowane lub Własne zanim będziesz kontynuować. Później, ostrożnie poszukaj komponentów nieznanego oprogramowania pojawiających się w formie domyślnie zaznaczonych aplikacji. Odznacz je i sprawdź system zaufanym programem anty-malware.

Pozbądź się wirusa przekierowań Check2push.com

Jeśli przypadkowo włączyłeś powiadomienia Check2push.com, masz dwie opcje na powstrzymanie reklam przed zaburzeniem aktywności przeglądarki. Możesz usunąć Check2push.com ręcznie lub automatycznie, w zależności od posiadanej wiedzy informatycznej.

Początkującym, badacze sugerują instalację profesjonalnego narzędzia, które pomoże chronić system oraz odinstalować Check2push.com. Ponieważ programy te modyfikują przeglądarkę i inicjują różne podejrzane wtyczki lub dodatki, lepiej pozwolić antywirusowi poradzić sobie z infekcją i jej komponentami.

Zaawansowani użytkownicy komputerów mogą usunąć Check2push.com ręcznie. Wciąż jednak sugerujemy zastosować się do instrukcji znajdujących się na końcu artykułu. Przeprowadzą Cię one przez cały proces krok po kroku oraz pomogą zresetować ustawienia zaatakowanych przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Check2push.com

Usuń Check2push.com z rodziny systemu Windows

Upewnij się, że wszystkie podejrzane aplikacje zostały usunięte z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Check2push.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Check2push.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Check2push.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCheck2push.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Check2push.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Check2push.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Check2push.com z Mozilla Firefox (FF)

Napraw Firefoksa czyszcząc przeglądarkę z podejrzanych dodatków:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Check2push.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Check2push.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Check2push.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Check2push.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Check2push.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Check2push.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Check2push.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Check2push.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Check2push.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach