Usuń Bwplayer (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

Instrukcja usuwania Bwplayer

Czym jest Bwplayer?

Bwplayer – aplikacja wspierana reklamami wywołująca „powiadomienia”, by wypełniać przeglądarkę licznymi reklamami

Reklamy Bwplayer

Bwplayer to aplikacja wspierana reklamami wnikający do systemu z pomocą różnorakich technik stosowanych do wykorzystywania tylnych furtek systemu. Ta niepożądana aplikacja zazwyczaj przychodzi w formie bundli z innymi programami i zaczyna irytującą aktywność modyfikując ustawienia przeglądarki od razu po instalacji. Wirus Bwplayer dostarcza liczne agresywne reklamy, które ładują się na ekran użytkownika za każdym razem, gdy ten próbuje przeglądać internet z pomocą zainfekowanej przeglądarki. Reklamy te mogą być produkowane za każdym razem, gdy inicjowane jest wyszukiwanie i mogą spowolnić bądź całkowicie zawiesić przeglądarkę. By cofnąć te niechciane zmiany, musisz pozbyć się aplikacji i jej komponentów..

Nazwa Bwplayer
Kategoria Program reklamowy/adware
Możliwe zagrożenia Różne reklamy przekierowujące Cię na potencjalnie niebezpieczne strony wypełnione malware
Objawy Zmodyfikowane ustawienia przeglądarki, liczne reklamy przeszkadzające w przeglądaniu sieci, spowolnienia, awarie
Cel Przychód z dostarczanych reklam
Metody rozpowszechniania Bundling, fałszywe strony
Usuwanie Zainstaluj FortectIntego i pozbądź się na dobre infekcji adware

Reklamy Bwplayer są nie tylko irytujące. Mogą Cię też przekierować na wyglądające na bezpieczne podejrzane strony, które mogą nie mieć zabezpieczeń i które mogą posiadać gdzieś szkodliwe treści, n.p. w linku do obrazka. Jeśli klikniesz na takie podejrzane linki, możesz z łatwością zainfekować komputer dużo groźniejszym zagrożeniem typu ransomware lub koń trojański.

Możesz rozpoznać adware Bwplayer dzięki następującym objawom:

 • Jesteś przekierowywany na dziwnie wyglądające strony;
 • Liczne reklamy w formie wyskakujących okienek, banerów i promocji zaczynają się pojawiać;
 • Modyfikacje przeglądarek bez zgody;
 • Spowolnione działanie przeglądarek.

Jeśli zauważysz takie objawy, możesz być pewien, że programy typu adware zajmują twoją przeglądarkę i wykonują irytującą aktywność. Reklamy Bwplayer pozwala twórcom czerpać przychody z wykorzystywania użytkowników. Jest to metoda marketingowa zwana pay-per-click, używana do uzyskiwania przychodu z reklam. Za każdym razem, gdy użytkownik kliknie na taką reklamę, pieniądze lądują w kieszeni dewelopera.

Jeśli jednak wykryjesz infekcję na komputerze, musisz usunąć wirusa Bwplayer bez zwłoki. Nie tylko produkuje on agresywne reklamy, lecz także możesz zostać przekierowany na szkodliwą stronę. Dlatego też powinieneś ukończyć procedurę ręcznie lub automatycznie – instrukcje, jak tego dokonać ręcznie znajdziesz na końcu artykułu.

Jeśli zaś zdecydujesz się na usunięcie Bwplayer removal z pomocą programu anty-malware, sugerujemy FortectIntego. Po ukończeniu procesu eliminacji upewnij się, że podejmiesz też kroki, by uniemożliwić pojawienie się adware w przyszłości. W tym artykule wyjaśnimy też kilka sposobów, by tego dokonać.

Adware BwplayerBwplayer to potencjalnie niepożądana aplikacje, która może zmodyfikować ustawienia przeglądarki, by wykonywać własną aktywność.

Zapobiegaj adware z pomocą kilku prostych kroków

Według ekspertów malware, niepożądane aplikacje takie, jak adware mogą rozpowszechniać się na różne sposoby. Najbardziej typowym jest rozpowszechnianie z innymi aplikacjami freeware lub shareware, podejrzanymi stronami i linkami. Rzuć okiem na te wskazówki, jeśli chcesz pojąć wiedzę na temat zapobiegania ataków niepożądanych aplikacji:

 • Korzystaj tylko z oryginalnych instalatorów. Te zewnętrzne mogą sprowadzić sporo niechcianych komponentów na komputer. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś innego, zalecamy wybór instalacji Zaawansowanej/Własnej. Odznacz wszystkie podejrzane komponenty, których nie potrzebujesz.
 • Trzymaj się z dala od podejrzanych stron i hiperlinków. Nie klikaj na każdy link, reklamę bądź jakąkolwiek inną rzecz, na jaką trafisz przeglądając sieć – szczególnie, jeśli nie rozpoznajesz jej. Treść ta może być szkodliwa dla komputera.
 • Zainstaluj ochronę antywirusową. Każdy użytkownik powinien mieć odpowiednie narzędzie tego typu na komputerze. Taki program zaopiekuje się komputerem i zapobiegnie różnym infekcjom, które mogą po cichu wniknąć do systemu. Dodatkowo – zawsze miej zaktualizowanego antywirusa. Nie posiadając aktualizacji, narzędzie może nie działać poprawnie i posiadać wiele luk..

Bezproblemowo pozbądź się reklam Bwplayer

Musisz usunąć wirusa Bwplayer tak szybko, jak tylko zauważysz pierwsze objawy infekcji komputera przez ten program typu adware. Jeśli zdecydujesz się na usunięcie wirusa samemu, musisz być bardzo uważny przy wykonywaniu każdego kroku. Musisz bowiem usunąć wszystkie podejrzane rozszerzenia, pluginy, dodatki i aplikacje. Metoda ta pomoże Ci oczyścić przeglądarki takie, jak Google Chrome, Mozilla Firefox czy Internet Explorer i pozbyć się infekcji niepożądanych aplikacji.

Jeśli jednak zdecydujesz się na automatyczne usunięcie Bwplayera, powinieneś wybrać w tym celu zaufane oprogramowanie naprawcze. Możesz wybrać takie spośród sugerowanych przez nas bądź też wybrać program anty-malware wedle swojej decyzji. Metoda ta jest szybsza i zajmie mniej niż kilka minut. Po ukończeniu procesu wykonaj jeszcze jeden krok. Odśwież przeglądarki, któe zostały zaatakowane i upewnij się, że nie zostały żadne treści powiązane z adware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Bwplayer

Odinstaluj z systemu Windows

Usuń adware i wszystkie podejrzane komponenty z systemu Windows. Skorzystaj z tych instrukcji:

Aby usunąć Bwplayer z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Bwplayer (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Bwplayer z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBwplayer czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Skorzystaj z tego poradnika, by oczyścić Mozillę Firefox i wyeliminować wszystkie podejrzane treści:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Bwplayer i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Bwplayer po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Bwplayer. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Bwplayer i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Bwplayer i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach