Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Bwplayer (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Bwplayer – aplikacja wspierana reklamami wywołująca „powiadomienia”, by wypełniać przeglądarkę licznymi reklamami

Reklamy Bwplayer

Bwplayer to aplikacja wspierana reklamami wnikający do systemu z pomocą różnorakich technik stosowanych do wykorzystywania tylnych furtek systemu. Ta niepożądana aplikacja zazwyczaj przychodzi w formie bundli z innymi programami i zaczyna irytującą aktywność modyfikując ustawienia przeglądarki od razu po instalacji. Wirus Bwplayer dostarcza liczne agresywne reklamy, które ładują się na ekran użytkownika za każdym razem, gdy ten próbuje przeglądać internet z pomocą zainfekowanej przeglądarki. Reklamy te mogą być produkowane za każdym razem, gdy inicjowane jest wyszukiwanie i mogą spowolnić bądź całkowicie zawiesić przeglądarkę. By cofnąć te niechciane zmiany, musisz pozbyć się aplikacji i jej komponentów..

Nazwa Bwplayer
Kategoria Program reklamowy/adware
Możliwe zagrożenia Różne reklamy przekierowujące Cię na potencjalnie niebezpieczne strony wypełnione malware
Objawy Zmodyfikowane ustawienia przeglądarki, liczne reklamy przeszkadzające w przeglądaniu sieci, spowolnienia, awarie
Cel Przychód z dostarczanych reklam
Metody rozpowszechniania Bundling, fałszywe strony 
Usuwanie Zainstaluj ReimageIntego i pozbądź się na dobre infekcji adware

Reklamy Bwplayer są nie tylko irytujące. Mogą Cię też przekierować na wyglądające na bezpieczne podejrzane strony, które mogą nie mieć zabezpieczeń i które mogą posiadać gdzieś szkodliwe treści, n.p. w linku do obrazka. Jeśli klikniesz na takie podejrzane linki, możesz z łatwością zainfekować komputer dużo groźniejszym zagrożeniem typu ransomware lub koń trojański.

Możesz rozpoznać adware Bwplayer dzięki następującym objawom:

 • Jesteś przekierowywany na dziwnie wyglądające strony;
 • Liczne reklamy w formie wyskakujących okienek, banerów i promocji zaczynają się pojawiać;
 • Modyfikacje przeglądarek bez zgody;
 • Spowolnione działanie przeglądarek.

Jeśli zauważysz takie objawy, możesz być pewien, że programy typu adware zajmują twoją przeglądarkę i wykonują irytującą aktywność. Reklamy Bwplayer pozwala twórcom czerpać przychody z wykorzystywania użytkowników. Jest to metoda marketingowa zwana pay-per-click, używana do uzyskiwania przychodu z reklam. Za każdym razem, gdy użytkownik kliknie na taką reklamę, pieniądze lądują w kieszeni dewelopera.

Jeśli jednak wykryjesz infekcję na komputerze, musisz usunąć wirusa Bwplayer bez zwłoki. Nie tylko produkuje on agresywne reklamy, lecz także możesz zostać przekierowany na szkodliwą stronę. Dlatego też powinieneś ukończyć procedurę ręcznie lub automatycznie – instrukcje, jak tego dokonać ręcznie znajdziesz na końcu artykułu.

Jeśli zaś zdecydujesz się na usunięcie Bwplayer removal z pomocą programu anty-malware, sugerujemy ReimageIntego. Po ukończeniu procesu eliminacji upewnij się, że podejmiesz też kroki, by uniemożliwić pojawienie się adware w przyszłości. W tym artykule wyjaśnimy też kilka sposobów, by tego dokonać.

Adware BwplayerBwplayer to potencjalnie niepożądana aplikacje, która może zmodyfikować ustawienia przeglądarki, by wykonywać własną aktywność.

Zapobiegaj adware z pomocą kilku prostych kroków

Według ekspertów malware, niepożądane aplikacje takie, jak adware mogą rozpowszechniać się na różne sposoby. Najbardziej typowym jest rozpowszechnianie z innymi aplikacjami freeware lub shareware, podejrzanymi stronami i linkami. Rzuć okiem na te wskazówki, jeśli chcesz pojąć wiedzę na temat zapobiegania ataków niepożądanych aplikacji:

 • Korzystaj tylko z oryginalnych instalatorów. Te zewnętrzne mogą sprowadzić sporo niechcianych komponentów na komputer. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś innego, zalecamy wybór instalacji Zaawansowanej/Własnej. Odznacz wszystkie podejrzane komponenty, których nie potrzebujesz.
 • Trzymaj się z dala od podejrzanych stron i hiperlinków. Nie klikaj na każdy link, reklamę bądź jakąkolwiek inną rzecz, na jaką trafisz przeglądając sieć – szczególnie, jeśli nie rozpoznajesz jej. Treść ta może być szkodliwa dla komputera.
 • Zainstaluj ochronę antywirusową. Każdy użytkownik powinien mieć odpowiednie narzędzie tego typu na komputerze. Taki program zaopiekuje się komputerem i zapobiegnie różnym infekcjom, które mogą po cichu wniknąć do systemu. Dodatkowo – zawsze miej zaktualizowanego antywirusa. Nie posiadając aktualizacji, narzędzie może nie działać poprawnie i posiadać wiele luk..

Bezproblemowo pozbądź się reklam Bwplayer

Musisz usunąć wirusa Bwplayer tak szybko, jak tylko zauważysz pierwsze objawy infekcji komputera przez ten program typu adware. Jeśli zdecydujesz się na usunięcie wirusa samemu, musisz być bardzo uważny przy wykonywaniu każdego kroku. Musisz bowiem usunąć wszystkie podejrzane rozszerzenia, pluginy, dodatki i aplikacje. Metoda ta pomoże Ci oczyścić przeglądarki takie, jak Google Chrome, Mozilla Firefox czy Internet Explorer i pozbyć się infekcji niepożądanych aplikacji.

Jeśli jednak zdecydujesz się na automatyczne usunięcie Bwplayera, powinieneś wybrać w tym celu zaufane oprogramowanie naprawcze. Możesz wybrać takie spośród sugerowanych przez nas bądź też wybrać program anty-malware wedle swojej decyzji. Metoda ta jest szybsza i zajmie mniej niż kilka minut. Po ukończeniu procesu wykonaj jeszcze jeden krok. Odśwież przeglądarki, któe zostały zaatakowane i upewnij się, że nie zostały żadne treści powiązane z adware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Bwplayer:

Usuń Bwplayer z rodziny systemu Windows

Usuń adware i wszystkie podejrzane komponenty z systemu Windows. Skorzystaj z tych instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Bwplayer oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Bwplayer lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Bwplayer z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBwplayer czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Bwplayer z Internet Explorer (IE)

Pozbądź się wszystkich niechcianych rozszerzeń z Explorera korzystając z następujących kroków:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Bwplayer oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Bwplayer. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Bwplayer z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Bwplayer powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Bwplayer z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tego poradnika, by oczyścić Mozillę Firefox i wyeliminować wszystkie podejrzane treści:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Bwplayer oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Bwplayer. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Bwplayer z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Bwplayer oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Bwplayer. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Bwplayer z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Bwplayer i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Bwplayer. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-bwplayer.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Bwplayer