Usuń wirusa Bozon (wirus) - Zawiera Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa Bozon

Czym jest Bozon ransomware?

Ransomware Bozon to infekcja, która dotyka ofiary na całym świecie

Ransomware BozonKryptowirus to narzędzie blokujące, które dotyka dane, aby mieć powód, by zażądać pieniędzy

Ransomware Bozon blokuje dane i oznacza poszczególne dane znacznikiem .bozon, gdy stają się nie do otwarcia. Wykonanie następuje natychmiast po infiltracji i jest szybkie, ponieważ złośliwe pliki są dystrybuowane poprzez pirackie pakiety oraz złośliwe załączniki do maili. Te elementy mogą zostać wprowadzone bez twojej wiedzy, a algorytm szyfrujący pozwala na szybkie zablokowanie pliku.

Oryginalna nazwa pliku jest zachowana, ale rozszerzenie typu pliku zostaje rozszerzone o konkretny znacznik wskazujący na infekcję wirusem ransomware Bozon. Zagrożenie może kontrolować dodatkowe procesy, by zagwarantować sobie trwałość, jednak głównym celem jest zablokowanie danych i zażądanie płatności za rzekome odzyskanie plików. Żądanie to jest wymienione jako jedyna opcja w wiadomości od twórców zagrożenia.

FILE RECOVERY.txt pojawia się na pulpicie i w innych folderach, które zawierają zaszyfrowane pliki. Komputer zostaje dotknięty w znacznym stopniu, a użytkownicy mogą spotkać się z problemami z szybkością i wydajnością. Celem jest nastraszenie ofiar tak, by zapłaciły, więc polegaj na opcjach alternatywnych i nie płać. Nic ci to nie da.

Szczegóły dotyczące wirusa plików

Nazwa Wirus plików Bozon
Typ Ransomware, kryptowirus, program blokujący pliki
Problemy Pliki zostają zablokowane, oznaczone unikalnym rozszerzeniem, problemy z prędkością znacząco wpływają na korzystanie z komputera
Rozszerzenie pliku .bozon
Notatka z żądaniem okupu FILE RECOVERY.txt
E-mail kontaktowy mallox@tutanota.com
Dystrybucja Złośliwe pliki w załącznikach, pirackie platformy, inne malware
Usuwanie Do właściwego wyczyszczenia systemu potrzebne są odpowiednie programy anty-malware
Odszyfrowywanie Brak oficjalnych narzędzi
Naprawa System można przywrócić za pomocą FortectIntego lub podobnych narzędzi

Wirus plików Bozon może być rozprzestrzeniany z wykorzystaniem różnych złośliwych metod, więc użytkownicy muszą pamiętać, że jest to wirus, który działa w ukryciu i w znacznym stopniu uszkadza urządzenie – bardziej niż mogłoby się początkowo wydawać. To nowe, ale niebezpieczne ransomware, więc musisz usunąć infekcję i unikać platform peer-to-peer, aby ta infiltracja nigdy się nie powtórzyła.

Usunięcie aktywnego wirusa

Musisz odpowiednio wyczyścić urządzenie, żeby zakończyć aktywność wirusa, aby nie mógł już dłużej działać na komputerze. Aktywna wersja tego zagrożenia może wpływać na nowo dodane pliki i blokować niedawno odzyskane dane. To oznacza, że usunięcie infekcji powinno być pierwszym krokiem. Skup się na usunięciu ransomware Bozon zanim zaczniesz myśleć o przywracaniu plików.

Możliwości odszyfrowania danych, które twórcy wirusa umieścili w notatce z żądaniem okupu, obejmują komunikację z nimi za pośrednictwem adresu mallox@tutanota.com. Motywem przestępców są pieniądze, więc nie martwią się oni zbytnio o twoje pliki. Nie płać im okupu, a zamiast tego spróbuj usunąć zagrożenie. Można to zrobić za pomocą narzędzi antywirusowych, które wykrywają wirusa ransomware Bozon.

Aplikacje takie jak SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes mogą znaleźć wszystkie powiązane z kryptowirusem elementy i zatrzymać szkodliwy program oraz jego aktywność na urządzeniu. Nie znajdziesz infekcji samodzielnie, ponieważ nie jest to program, który można wyszukać na komputerze i usunąć go ręcznie.

Należy jednak pamiętać, że usunięcie zagrożenia nie jest równoznaczne z odzyskaniem plików, naprawą systemu lub bezpośrednim odszyfrowaniem plików. Musisz usunąć infekcję, a następnie przejść do przywracania danych systemowych, których dotyczy problem, i odzyskać pliki dotknięte szyfrowaniem . Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zakończyć szkodliwą aktywność ransomware Bozon.

Wirus ransomware BozonNazwa ransomware wzięła się z powodu komunikatu z żądaniem pieniędzy, który pojawia się jako plik tekstowy

Odzyskiwanie po infekcji

Kiedy plik systemowy zostanie uszkodzony przez malware, oprogramowanie antywirusowe nie może już nic z tym zrobić i zostawia wszystko tak, jak jest. W konsekwencji użytkownicy mogą doświadczać problemów z wydajnością, stabilnością i użytecznością aż do punktu, w którym konieczna jest ponowna pełna instalacja systemu Windows.

Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z jedynej w swoim rodzaju opatentowanej technologii naprawy FortectIntego. Nie tylko naprawi ona uszkodzenia po infekcji spowodowane wirusem, ale dzięki kilku wykorzystywanym silnikom potrafi też usunąć malware, które już włamało się do twojego systemu. Poza tym aplikacja jest również w stanie naprawić różne problemy związane z systemem Windows, które nie są spowodowane przez malware, np. błędy niebieskiego ekranu, zawieszanie się, błędy rejestru, uszkodzone biblioteki DLL, itp.

Wirus ransomware Bozon to zagrożenie, które sprawia, że pliki są nie do otwarcia, a wcześniej działające pliki otrzymują inne rozszerzenie, by wskazać na konkretną procedurę. Cyberprzestępcy żądają pieniędzy po zablokowaniu plików, więc na ekranie pojawia się notatka z żądaniem okupu.

Plik tekstowy wygląda następująco:

Twoje pliki są zaszyfrowane!
Twój osobisty identyfikator: –

Aby odszyfrować, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.
Aby odzyskać dane, potrzebujesz narzędzia do odszyfrowywania.
Aby uzyskać narzędzie do odszyfrowywania, powinieneś:

Przesłać 1 zaszyfrowany testowy obraz lub plik tekstowy na mallox@tutanota.com
W liście dołącz swój osobisty identyfikator (spójrz na początek tego dokumentu). Wyślij mi ten identyfikator w swoim pierwszym mailu do mnie.
Damy ci darmowy test na odszyfrowanie kilku plików (NIE MOGĄ BYĆ WARTOŚCIOWE) i wyznaczymy cenę za odszyfrowanie wszystkich plików.
Po tym, jak wyślemy ci instrukcję jak zapłacić za narzędzie odszyfrowujące i po dokonaniu przez ciebie płatności, otrzymasz narzędzie do odszyfrowywania i instrukcje jak z niego korzystać.
Możemy odszyfrować kilka plików na dowód, że posiadamy dekoder.

Nie daj się nabrać na te fałszywe twierdzenia i upewnij się, że odzyskałeś urządzenie za pomocą odpowiednich narzędzi. Usunięcie wirusa jest kluczowe, ponieważ szyfrowanie może zostać uruchomione ponownie, więc wirus ransomware Bozon wpływa na komputer tak długo, jak długo jest aktywny w systemie. Nie ma oficjalnych narzędzi do odszyfrowywania, ale mogą być dostępne alternatywy.

Możliwe opcje odszyfrowywania: znajdź działające narzędzie

Szyfrowanie plików to proces podobny do zastosowania hasła dla określonego pliku lub folderu. Jednak z technicznego punktu widzenia, szyfrowane jest zasadniczo inne ze względu na swoją złożoność. Korzystając z szyfrowania, cyberprzestępcy wykorzystują unikalny zestaw znaków alfanumerycznych jako hasło, którego nie da się odszyfrować z łatwością, jeśli proces został wykonany poprawnie.

Istnieje kilka algorytmów, których można użyć do zablokowania danych (z dobrych lub złych powodów), np. AES wykorzystuje symetryczną metodę szyfrowania, co oznacza, że klucz używany do blokowania i odblokowywania plików jest taki sam. Niestety, jest on dostępny tylko dla atakujących, którzy przetrzymują go na zdalnym serwerze – w zamian za niego proszą o zapłatę. Ta prosta zasada pozwala twórcom ransomware prosperować w tym nielegalnym biznesie.

Podczas gdy wiele bardzo znanych odmian ransomware, takich jak Djvu czy Dharma, wykorzystuje nieskazitelne metody szyfrowania, istnieje wiele błędów, które można zaobserwować w kodzie niektórych początkujących twórców złośliwego oprogramowania, np. klucze mogą być przechowywane lokalnie, co pozwoliłoby użytkownikom odzyskać dostęp do swoich plików bez płacenia.

Wirus plików BozonProgram blokujący pliki rozprzestrzenia się i blokuje dane, więc żądanie okupu może wyświetlić się chwilę później

W niektórych przypadkach ransomware nie szyfruje nawet plików w wyniku błędów, choć ofiary mogą mieć inne wrażenie ze względu na notatkę z żądaniem okupu, która pojawia się zaraz po infekcji i ukończeniu szyfrowania.

Z tego względu, niezależnie od tego, którym krypto-malware zostały dotknięte twoje pliki, powinieneś spróbować znaleźć odpowiedni deszyfrator, jeśli taki istnieje. Badacze bezpieczeństwa toczą nieustanną walkę z cyberprzestępcami. W niektórych przypadkach udaje im się stworzyć działające narzędzie deszyfrujące, które pozwoli ofiarom odzyskać pliki za darmo.

Kiedy zidentyfikujesz już, które ransomware cię zaatakowało, powinieneś sprawdzić następujące linki w poszukiwaniu deszyfratora:

Jeśli nie możesz znaleźć działającego deszyfratora, powinieneś wypróbować alternatywne metody, które wymieniliśmy poniżej. Dodatkowo warto wspomnieć, że czasami opracowanie działającego narzędzia deszyfrującego zajmuje lata, więc zawsze są nadzieje na przyszłość.

Ransomware Bozon najlepiej usunąć za pomocą SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, ponieważ zagrożenia można znaleźć i wyeliminować automatycznie. Procedura usuwania działa najlepiej, gdy wykorzystane zostaną tego typu zaawansowane narzędzia. Nie zapominaj również o uszkodzeniach spowodowanych wirusem i napraw te problemy z wydajnością za pomocą takiej aplikacji jak FortectIntego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach