Usuń AutoLocky (Poprawiony poradnik)

Instrukcja usuwania AutoLocky

Czym jest AutoLocky?

Czym jest wirus AutoLocky i w jaki sposób mogę z nim walczyć?

Wyglada na to ze na rynku pojawil sie na nowy program ransomware, ktory ciagle sie rozwija. Powstal nowy wirus o nazwie AutoLocky ransomware. Wyglada na to ze jego autorzy kierowali sie szkodliwa aplikacja w postaci Locky virus ktora zdazyla juz zyskac zla slawe. Na szczescie badania pokazuja ze ten wirus jest mniej wyszukany. W odroznieniu od wiekszosci wirusow ten zostal stworzony w jezyku Autolt. Nie ma takze niespodzianki w tym ze ekskertom do spraw bezpieczenstwa nie zajelo zbyt duzo czasu odszyfrowanie tego wirusa.

Wirus zostal zaprojektowany do dzialania w sposob analogiczny co wirus Locky. jak tylko zdola przeniknac sie do komputera ofiaryu to szyfruje jego personalne pliki wykorzystujac algorytm AES-128, podobnie jak Locky, AutoLocky szyfrujac pliki zostawia przy nich nawet rozszerzenie .locky. Ten zlosliwy wirus jest w stanie szyfrowac cale game rozszerzen w tym .doc, .txt, .xls, .docx, .doxm, .rar, .jpeg i wiele innych rodzajow plikow. Jezeli nie znasz jeszcze tego oprogramowania to zapewne niedlugo sie dowiesz ze nie bedziesz mogl otworzyc swoich ulubionych plikow na skutek dzialania tego oprogramowania. Z pomoca przyjdzie ci ogloszenie na ktorym przestepcy napisza ze mozesz wykupic swoje pliki za okreslona sume, mowiac innymi slowy bedziesz musial zaplacic grzywne aby je odzyskac. Wirus rzada okolo 3/4 bitcoina, co jest rownowazne z suma opkolo 325$. Nie ma znaczenia jak wazne sa to dla ciebie pliki, nie powinienes sie spieszyc z platnoscia.

Tak wiec jak tylko pliki zostana zaszyfrowane wirus dodatkowo tworzy na twoim komputerze 2 pliki Info.txt a takze Info.html, w ktorych masz instrukcje w jaki sposob pieniadze moga trafic do cyberprzestepcow. W tym samym czasie wirus usuwania klucz deszyfrujacy z komputera i wysyla komende do serwerow kontrolujacych. Teraz poweimy cos jeszcze co powinienes wiedziec o tym wirusie. Oprogramowanie AutoLocky zostalo zlamane i da sie odszyfrowac pliki przez niego zainhfekowane. Program tylko wykorzystuje nazwe Locky aby brzmiec bardziej powaznie. Na stronie numer 2 znajdziesz link ktory doprowadzi cie do strony na ktorej dowiesz sie w jaki sposob odszyfrowac pliki. Niezaleznie od tego czy masz do czynienia z wirusem Locky czy tez Autolocky nie polecamy ci usuwania tego wirusa manualnie. Jezeli chcesz skutecznie usunac tego wirusa z komputera mozesz skorzystac ze sprawdzonego oprogramowania antymalware takiego jak na przyklad FortectIntego.

W jaki sposób rozpowszechnia się wirus AutoLocky?

Mimo tego ze nie ma jednoznacznej informacji odnosnie tego w jaki sposob rozpowszechnia sie ten wirus to faktem jest to ze moze przedostac sie do komputera uzytkownika jako plik PDF, ktory bedzie rozpowszechnial sie podobnie do wiekszosci oprogramowania ransomware. Wierzymy w to ze rozpowszechnia sie poprzez wiadomosci email, wszystko co powinienes zrobic aby uniknac ataku AutoLocky to unikanie otwierania podejrzanych wiadomosci email, wysylanych indywidualnie lub masowo. Powinienes bardzo mocno chronic sie przed roznego rodzaju plikami dolaczanymi do wiadomosci email ktore moga narazic cie na kontakt z zupelnie niepotrzebnymiu tresciami.

To find out how to decrypt your files and to find detailed AutoLocky removal instructions, please navigate to page 2.

Usuwanie oprogramowania AutoLocky i odszyfrowanie twoich plików:

Eksperci od oprogramowania zdolali odnalezc dziure w oprogramowaniu, ktora pomogla im znalezc sposob na odszyfrowanie plikow. Dlatego tez ofiary ktorych pliki zostaly zaszyfrowane teraz z powodzeniem moga je odzyskac. Mozesz pobrac AutoLocky decryption tool here. Prosze pamietaj o tym ze zanim sciagniesz to narzedzie i przywrocisz swoje pliki musisz odinbstalowac oprogramowanie AutoLocky razem ze wszystkimi jego komponentami aby nie pozostaly jego zadne szczatki ktore moga ci zaszkodzic w przyszlosci. Jezeli jestes doswiadczonym uzrytkownikiem mozesz sprobowac usunac oprogramowanie samodzielnie dzieki skorzystaniu z instrukcji ponizej. Jednakze wysoce polecamy ci skorzystanie z pelnego skanu systemu i usuniecie wszystkich zlosliwych plikow z pomoca tylko kilku klikniec. Nastepnie bedziesz mogl usunac swoje pliki z pomoca narzedzia deszyfrujacego. Powodzenia!

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania AutoLocky

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń AutoLocky korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem AutoLocky. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie AutoLocky

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed AutoLocky i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach