Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Atwola (Instrukcj usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Wtyczki Przeglądarkowe

Atwola jest nazwa oprogramowania szpiegujacego

Atwola

Technicznie rzecz biorąc, nieprawidłowym jest nazwanie oprogramowania Atwola wirusem, ze względu na to że nie jest w stanie on wyrządzić szkód na twoim komputerze. Jednakze jest wykorzystywany do szpiegowania uzytkownika poprzez zbieranie informacji na temat jego aktywnosci, tak wiec mozesz byc sledzony za kazdym razem kiedy przegladasz siec.

Atwola moze umieszczac oprogramowanie cookies w przegladarce Internet Explorer, Mozill Firefox a takze Safari czy tez Google Chrome. Jego celem jest obserwacja aktywnosci uzytkownika w sieci dotyczaca historii przegladania, pobierania plikow, wynikow wyszukiwania, klikniec a takze reklam czy tez hiperlinkow i tym podobnych informacji.

Nalezy zwrocic uwage na to ze Atwola jest oprogramowaniem spyware powiazanym z wirusem Search.aol.com a takze stronami at.atwola.com oraz ar.atwola.com ktore stanowia nierozerwalna czesc serwera AOL, co oznacza ze Atwola moze zbierac informacje o tobie celem generowania spersonalizowanych reklam.

Mozesz doswiadczyc obecnosci tego typu reklam kiedy zaczniesz przegladac internet. Z pewnoscia moga pojawic sie w formie reklam, banerow czy tez reklam pop-up a nawet nowych kart przepelnionymi duza iloscia promocyjnych tresci i komercyjnych ofert.

Tego typu reklamy Atwola sa nieobliczalne i moga zawierac linki przekierowujace, tak wiec za kazdym razem kiedy widzisz je na swoim ekranie to pod zadnym pozorem ich nie klikaj. Niebezpieczne reklamy moga zmusic cie do odwiedzenia stron wysokiego ryzyka, tak wiec jezeli chcesz aby twoj komputer pozostal bezpieczny trzymaj sie od nich z daleka.

Dodatowo doradzimy ci, abys przeskanowal swoj komputer sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym, ktore bedzie w stanie wykryc i usunac potencjalnie niechciane oprogramowanie ktore moze byc powiazane z oprogramowaniem Atwola.

Jezeli nie chcesz doswiadczac sledzenia cie przez programy a takze zbierania informacji na twoj temat to mocno polecamy ci usuniecie oprogramowania Atwola z twojego komputera a takze powiazanych z nim komponentów. Jezeli chcesz oczyscic swoj komputer od potencjalnie niechcianego oprogramowania i doprowadzic do konca usuwanie oprogramowania Atwola to polecamy ci skorzystanie z oprogramowania ReimageIntego.

Atwola

W jaki sposób Atwola może przeniknąć do mojego komputera?

Atwola jest oprogramowaniem szpiegujcym, ktory moze zostac dodany do twojej przegladarki zaraz po tym jak odwiedzisz domene taka jak ar.atwola.com lub tez at.atwola.com lub tez po prostu przejdziesz do reklamy powiazanej z AOL.

Jednakze mozliwe jest takze pobranie jakiegokolwiek pliku cookie, ktory bedzie wykorzystywal produkty AOL, dodatkowo jezeli search.aol.com zostal zainstalowany w systemie to mozesz go przez przypadek zainstalowac razem z jakims potencjalnie niechcianym oprogramowaniem. Dlatego tez chcielibysmy ci dac kilka porad jak radzic sobie z takim potencjalnie niechcianym oprogramowaniem ktore zapewni bezpieczenstwo przegladania.

 1. Po pierwsze, nalezy wspomniec ze powinienes unikac podejrzanych reklam. Zazwyczaj reklamy nie sa zaprojektowane w ten sposob aby pojawialy sie co 2 minuty i otwieraly sie w nowej karcie czy tez nowym oknie. Jezeli zauwazasz tego typu dzialalnosc to moze to dotyczyc programow adware ktore dzialaja na twoim komputerze.
 2. Unikaj odwiedzania niezaufanych reklam. Strony wysokiego ryzyka moga zawierac roznego rodzaju podejrzane linki. Jezeli strona je oferujaca wzbudza twoje chociazby najmniejsze podejrzenia to nalezy porzucic mysl instalacji jakiegokolwiek oprogramowania.
 3. Uwazaj podczas pobierania nowego oprogramowania na swoj komputer. Nie ufaj tylko dobrze znanym zrodlom i bezpiecznym stronom. Tego typu witryny moga prowadzic cie na zlosliwe strony.
 4. Zawsze pamietaj o wlasciwej instalacji oprogramowania. Korzystaj z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i odznacz niechciane opcje, czy tez polecane pliki dodane do wybranych przez ciebie programow. Istnieje szansa ze jezeli tego nie zrobisz to mozesz pobrac na swoj komputer zlosliwe oprogramowanie.

Instrukcja usuwania Atwola

Przez większość czasu wirus Atwola moze przeniknac do komputera bez pozwolenia uzytkownika, tego typu aktywnosc nie jest do konca warta uwagi. Oprocz tego oprogramowanie moze sledzic uzytkownika i zbierac o nim informacje, co jest naszym zdaniem niedopuszczalne. Dlatego tez wysoko polecamy ci usuniecie oprogramowania Atwola z twojego komputera.

Mozesz postarac sie usunac oprogramowanie Atwola poprzez ustawienia przegladarki. Niestety uzytkownicy coraz czesciej sie skarza ze Atwola moze sledzic uzytkownika i ma zdolnosc samoprzywracania sie do systemu. Jak juz wspomnielismy, mozesz usunac wirusa z pomoca oprogramowania ReimageIntego. Powodzenia!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Atwola:

Usuń Atwola z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Atwola oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Atwola lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Atwola z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAtwola czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Atwola z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Atwola oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Atwola. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Atwola z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Atwola powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Atwola z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Atwola oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Atwola. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Atwola z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Atwola oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Atwola. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Atwola z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Atwola i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Atwola. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-atwola.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Atwola