Skala niebezpieczeństwa:  
  (30/100)

Usuń Apple wants to make changes (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Apple wants to make changes – oszustwo pochodzące od cyberprzestęców chcących wyłudzać dane logowania

Wirus Apple wants to make changes

Apple wants to make changes to fałszywe wyskakujące okno domagające się od użytkowników wpisania loginu i hasła w celu „wprowadzenia zmian.” Ci, którzy uznali tą wiadomość za podejrzaną, mają całkowitą rację – jest ona inicjowana przez adware zainstalowany na komputerze. Adware zaś to aplikacja wspierana przez reklamy, która zazwyczaj dostarcza wyskakujące okienka, promocje, banery, kupony i inne komercyjne treści na przeglądarki Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i inne. Jej celem jest reklamować produkty lub usługo sponsorowanych stron i uzyskiwać w taki sposób przychód. Niektóre adware są jednak czysto złośliwe i tworzą okienka typu Apple wants to make changes, bezpośrednio prowadzące do kradzieży danych osobistych.

PODSUMOWANIE
Nazwa Apple wants to make changes
Kategoria Adware
Typ Oszustwo
Dystrybucja Bundling oprogramowania bądź niezabezpieczone strony
Objawy Podejrzane wyskakujące okienka pytające się o udostępnienie danych osobistych, inne treści reklamowe
Wykrycie i eliminacje Skorzystaj z zaufanego programu anty-malware
Naprawa systemu Użyj ReimageIntego, by naprawić uszkodzenia systemu

Wirus „Apple wants to make changes” podszywa się pod rzeczywiste okienka wymagające od użytkowników wprowadzenia danych logowania, na przykład gdy Finder chce wprowadzić zmiany w systemie. Jest to zrobione w taki sposób, by użytkownicy wierzyli, że okno jest wiarygodne i że taka informacja jest wymagana. Nie ma jednak szczegółów, co będzie dokładnie zmienione – dlatego też użytkownicy nie powinni wpisywać żadnych detali w fałszywe okno oraz pospieszyć się z usunięciem „Apple wants to make changes”.

Istnieje kilka podobnych oszustw wywoływanych przez adware, takich jak oszustwo Immediately Call Apple Supportoszustwo Updates were released for your version of ChromeAppleCare And Warranty, i wiele innych. Gdy autorzy takich oszustw zazwyczaj próbują nakłonić użytkowników do zapłaty za bezużyteczne oprogramowanie, Apple wants to make changes może użyć danych logowania do Maca do uzyskania zdalnego dostępu i instalacji złośliwych aplikacji typu keyloggery, ransomware, bądź malware wydobywające kryptowalutę.

Infekcje te są niezwykle groźne – wiąże się z nimi poważne ryzyko związane z wykorzystaniem danych, jak wyłudzanie pieniędzy czy kradzież tożsamości. Nie wprowadzaj więc żadnych szczegółów, jeśli widzisz, taką wiadomość – po prostu ją zamknij. Fakt, że takie alarmy pojawiają się na Twoim komputerze wskazuje jednak na infekcję potencjalnie niepożądanej aplikacji. By usunąć wirusa Apple wants to make changes, przeskanuj komputer z pomocą oprogramowania anty-malware.

Jak tylko podejrzana aplikacja zostanie odinstalowana, powinieneś poszukać śladów pozostawionych przez nią. Zalecamy do tego celu automatyczne aplikacje typu ReimageIntego.

Wraz ze zwodniczymi wyskakującymi okienkami, użytkownicy zauważą tez zwiększoną liczbę reklam. Przy kliknięciu, użytkownicy mogą być przekierowani na złośliwe strony, które wymuszą zgodę na instalację kolejnego złego oprogramowania. Dodatkowo, użytkownicy będą mieć do czynienia ze stałymi problemami z przekierowaniami oraz z fałszywymi wynikami wyszukiwania. Dlatego warto trzymać się z dala od linków, na które się trafiło, gdy w systemie znajduje się wirus Apple wants to make changes.

Adware Apple wants to make changesApple wants to make changes to fałszywy alarm inicjowany przez adware.

Niektóre adware mogą stanowić poważne zagrożenie – unikaj ich instalacji.

Niektóre agresywne adware mogą być także traktowane jak malware – ich celem jest kradzież danych osobistych bądź pieniędzy lub wprowadzenie wirusów na komputer. Dlatego też unikanie takich zagrożeń potrafi zaoszczędzić Tobie wiele problemów. Eksperci z bedynet.ru zalecają użytkownikom podjąć odpowiednie kroki:

 • Trzymaj się z dala od podejrzanych stron (torrenty, udostępnianie plików, pornografia, hazard, itd.);
 • Zanim pobierzesz jakikolwiek program, sprawdzaj jego opinie w sieci;
 • Podczas instalacji aplikacji upewnij się, że zapoznasz się z Warunkami jej użytkowania oraz Polityką Prywatności;
 • Nie śpiesz się podczas instalacji klikając przycisk „Dalej”;
 • By uniknąć zabundlowanych aplikacji (potencjalnie niepożądanych programów), wybierz instalację Zaawansowaną zamiast Zalecanej;
 • W odpowiednim momencie usuń zaznaczenia z rozszerzeń przeglądarki, optymalizatorów systemu, dodatków, pasków narzędzi i podobnego bezużytecznego oprogramowania;
 • Upewnij się, że zainstalowana aplikacja nie inicjuje podejrzanych wyskakujących okienek ani nie przekierowuje na podejrzane strony. Zwodnicze programy, które zainstalowałeś, mogą same być adware.
 • Przeskanuj komputer oprogramowaniem anty-malware i utrzymuj je zaktualizowane.

Get rid of potentially unwanted programs that are causing Apple wants to make changes

Wielu użytkowników pytało się o tą wiadomość na forach Apple. Odpowiedź jest prosta: jest to fałszywy alarm i usunięcie Apple wants to make changes jest jedynym sposobem, by to powstrzymać. By to osiągnąć, użytkownicy muszą wyeliminować adware bądź inne niepożądane aplikacje na ich Macach..

Jest możliwe ręczne usunięcie wirusa Apple wants to make changes – nie zalecamy tego. Po skasowaniu podejrzanych aplikacji, jej ślady wciąż pozostaną na urządzeniu. Dlatego też, korzystając z zaufanego antywirusa, nie musisz się martwić nawracającymi, irytującymi okienkami. Ochrona czasu rzeczywistego zablokuje nadchodzące adware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Apple wants to make changes:

Usuń Apple wants to make changes z systemu Mac OS X

Upewnij się, że zastosujesz się do tych kroków, by pozbyć się wirusa Apple wants to make changes:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimApple wants to make changes czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Apple wants to make changes z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Apple wants to make changes oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Apple wants to make changes. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Apple wants to make changes z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Apple wants to make changes powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Apple wants to make changes z Mozilla Firefox (FF)

Wykonaj następujące kroki, by zresetować Mozillę Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Apple wants to make changes oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Apple wants to make changes. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Apple wants to make changes z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Apple wants to make changes oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Apple wants to make changes. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Apple wants to make changes z Safari

Po usunięciu tej niepożądanej aplikacji, wyczyść przeglądarkę Safari w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Apple wants to make changes i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Apple wants to make changes. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-apple-wants-to-make-changes.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Apple wants to make changes