Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń APNToolbar (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy powinienem instalować APNToolbar czy też lepiej trzymać się od niego z daleka?

APNToolbar virus picture

Wirus APNToolbar jest rodzajem robaka przegladarkowego, który to najczesciej jest wykrywany jako potencjalnie niechciana aplikacja. Niektorzy uzytkownicy internetu twierdza ze APN moze oznaczac skrot od Ask partner network, ze wzgledu na relacje pomiedzy podejrzanym narzedziem a sprawdzona strona Ask.comk, jednakze ta relacja nie zostala jeszcze potwierdzona.

Jednakze to co wiemy na pewno to to ze program nie cieszy sie zbyt duzym zaufaniem uzytkownikow. Fora internetowe sa pelne watpliwosci dotyczacych oprogramowania APN Toolbar i tego w jaki sposob pozbyc sie go z naszego komputera. To moze sugerowac ze program jest w stanie przeniknac do komputera bez wiedzy uzytkownika i przeprowadzac aktywnosci ktore nie beda lubiane przez uzytkownika.

W przeciwnym razie, dlaczego tak wiele osob chcialoby go usunac? Niestety eksperci do spraw IT tylko potwierdzaja tego typu przypuszczenia. Zgodnie twierdza ze tego typu aplikacje, ktore to czesto prowadza do szybkiego dostepu do stron takich jak eBay i innych stron do zakupow online dosc czesto sa falszywe i powinienes je usunac ze swojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe w obawie o swoje bezpieczenstwo.

Interesujace jest to ze ze toolbar APN powoluje sie na wspolprace z Cnet oraz informer.com a takze apnretail.co.uk która to jest oficjalna strona oprogramowania. Dodatkowo oprogramowanie moze pomagac uzytkownikom znalezc tytuły których dokladnie nie pamietaja a takze prawdopodobnie oszczedzac pieniadze dzieki najtanszym zakupom,. Istnieje wiele podejrzen wokol tego wirusa i wlasciwie dopiero zaczynamy.

Jezeli chodzi o sposoby usuwania oprogramowania APNToolbar to sugerujemy ci przejsc do konca artykulu. Z pewnoscia bedziesz w stanie szybko pozbyc sie tego potencjalnie niechcianego oprogramowania jezeli skorystasz z automatycznego sposobu usuwania takiego jak pobranie oprogramowania ReimageIntego

Jezeli szukales oprogramowania takiego jak asystent zakupow to nie powinienes na powaznie brac pod uwage opcji korzystania z oprogramowania APNToolbar. Chcemy cie ostrzec ze tego typu oprogramowanie jest niebezpieczne nie tylko dlatego ze w niestandardowy sposob przenikka do komputera uzytkownika. Robak moze zaczac przekierowywac cie na sponsorowane strony na ktorych mozesz znalezc innego rodzaju zagrozenia.

Autorzy tego oprogramowania nie przywiazuja uwagi do tego co promuja i skupiaja sie tylko na tym aby czerpac jak najwiecej pieniedzy z reklam. Celem osiagniecia najwyzszych zyskow moga takze sledzic twoje zachowanie w sieci i nagrywac wszystko to czego szukasz online oraz to jakie strony przegladasz.

Zebrane infomacje moga pomagac algorytmom zlosliwego oprogramowania prezentowac jeszcze bardziej wyszukane tresci ktore beda powiazane z twoimi zainteresowaniami i beda chcialy cie przekonac do klikniecia w nie, tego typu linki moga przekierowywac cie na zupelnie losowe domeny. Powinienes czym predzej usunac oprogramowanie APNToolbar i zatrzymac zlosliwe przekierowania.

Co powinienes wiedziec na temat dystrybucji tego typu oprogramowania?

Jezeli chodzi o dystrybucje tego typu wirusow musimy powiedziec ze istnieje bardzo wiele okazji w ktorych to mozesz doprowadzic do przenikniecia oprogramowania APNToolbar do twojego komputera. Oczywiscie program wymaga pozwolenia uzytkownika na przenikniecie do systemu i wiekszosc z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.

Program jest rozpowszechniany poprzez podlaczanie sie pod inne aplikacje takie jak konwertery plikow PDF, OCR, konwertery plikow audio i inne aplikacje ktorych po prostu potrzebujesz. Kazde sciagniete przez ciebie oprogramowanie powinno zostac sprawdzone i wszelkie podejrzane czy tez niebezpieczne komponenty powinny zostac usuniete.

Dodatkowo tego typu toolbar moze zostac zainstalowany przy okazji aktualizacji oprogramowania Java, Adove czy tez innego oprogramowania ktore akura mkasz wlaczone. Zalecamy ostroznosc i nie pobieranie oprogramowania apntoolbarinstaller.exe ktore to jest zainfekowana aktualizacja. Polecamy ci zawsze sprawdzac aktualizacje poprze oficjalna strone oprogramowania.

Jakie są sposoby usuwania oprogramowania APNToolbar?

Jezeli tego typu dziwne rozszerzenie zostanie dodane do twojej przegladarki to nie oznacza to ze powinienes go uzywac. Jezeli to narzedize twoim zdaniem nie prosilop o pozwolenie na zagniezdzenie sie na twoim komputerze to prawdopodobnie jest to po prostu potencjalnie niechciana aplikacja jak APNToolbar, ktory stara sie czerpac zyski z twojego komputera. Jezeli niesamodzielnie pobrales program, a wlasciwie sam przedostal sie na twoj komputer to nie ma powodu abys do teraz po prostu nie odinstalowal.

Ponizej znajdziesz pelna instrukcje usuwania oprogramowania APNToolbar, jezeli chcesz usunac tego wirusa ze swojego komputera manualnie. Jednakze jezeli chcesz to rozwiazac szybko i skutecznie to zawsze mozesz skorzystac z pomocy automatycznego narzedzia do radzenia sobie z tego typu problemami.

Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa przetestowali te aplikacje, tak wiec mozesz im ufac jezeli chodzi o skutecznosc usuwania oprogramowania APNToolbar z twojego komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania APNToolbar:

Usuń APNToolbar z rodziny systemu Windows

Jezeli szukales tego potencjalnie niechcianego oprogramowania automatycznym skanerem takim jak ReimageIntego czy tez Malwarebytes to istnieje spora szansa na to ze znajdziesz wlasnie potencjalnie niechciany program w postaci APNToolbar.gen. Jednakze jezeli chcesz usunac tego wirusa manualnie to na poczatku poinienes spojrzec w liste dodatkow ostatnio przyczepionych do twojej przegladarki. Tego typu dodatki moga byc oznaczone jako APNToolbar ale rownie dobrze moga ukrywac sie pod innymi nazwami. Z tego powodu powinienes sprawdzac kazde rozszerzenie i zwiazany z nim dodatek..

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj APNToolbar oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj APNToolbar lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń APNToolbar ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń APNToolbar z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj APNToolbar oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania APNToolbar. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń APNToolbar z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to APNToolbar powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń APNToolbar z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz APNToolbar oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie APNToolbar. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń APNToolbar z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz APNToolbar oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie APNToolbar. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-apntoolbar.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: APNToolbar