Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Usuń Amazonaws (Chrome, Firefox, IE, Edge) - Poradnik usuwania wirusów

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Amazonaws – Usługi Sieciowe Amazona, które mogą zostać wykorzystane do złośliwych celów

Obrazek przedstawiający Amazonaws

Amazonaws (znany także jako Amazon Web Services) to usługa chmury prezentowana przez Amazon, Inc. Przedsiębiorstwa mogą zakupywać moc obliczeniową, miejsce na bazę danych, aplikacje oraz inne zasoby informatyczne zgodnie ze schematem pay-as-you-go. 

Nawet jeśli usługi Amazonaws są użyteczne i całkowicie legalne, źli ludzie mogą ustawić złośliwe strony, które z czasem infekują systemy komputerów. Mogą też one przechowywać złośliwe pliki i używać ich do infekowania systemów malware'm.

Użytkownicy usługi zwracają uwagę też na irytujące wiadomości o statusie usługi wyświetlające się w przeglądarce:

Waiting for S3.amazonaws.com

Transferring data from S3-amazonaws.com

Connected to S3.amazonaws.com

Looking up S3.amazonaws.com

Jeśli zauważyłeś jeden z następujących alarmów, zauważ też, że S3 to skrót od Prostej Usługi Przechowywania (Simple Storage Service). Pozwala ona każdemu użytkownikowi na stworzenie strony bądź przechowywanie plików za drobną opłatą. Hakerzy mogą jednak umieszczać tam złośliwe pliki oraz wykorzystywać usługi Amazonaws niezgodnie z przeznaczeniem.

Nawet jeśli Amazonaws S3 nie jest wirusem, możesz dzięki niemu otrzymywać wiele potencjalnie niebezpiecznych reklam. Eksperci ostrzegają, że w sieci może już krążyć złośliwa wersja aplikacji w formie programu adware.

Zauważ też, że spam związany z Amazonaws będzie wyglądać atrakcyjnie i przypominać oryginał. Będzie on jednak oferować bezużyteczne i przepłacone produkty, by wyłudzić od Ciebie pieniądze bądź też będzie przekierowywał Cię na mroczne strony zarządzane przez kryminalistów. Przykładem takiej witryny jest s3.eu-central-1.amazonaws.com – idealny przykład strony phishingowej. 

Obrazek przedstawiający AmazonawsAmazonaws oferuje usługę przechowywania danych w chmurze, która może zostać błędnie użyta przez przestępców.

Jeśli zdecydujesz się na sprawdzenie zawartości złośliwej strony bądź też samą reklamę, ryzykujesz atakiem malware, a także innych potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. W takim wypadku, twoje dane osobiste oraz cenne pliki mogą zostać ujawnione bądź też użyte w złym celu. Z tego powodu powinieneś nie tylko trzymać się z daleka od przedstawionej reklamy, lecz także natychmiastowo pozbyć się wirusa Amazonaws.

możesz tego dokonać z pomocą ReimageIntego albo Malwarebytes. Te aplikacja anty-malware są stworzone, by wykrywać i eliminować wszystkie potencjalnie niepożądane programy, wliczając w to adware, oraz by chronić system przed groźniejszymi infekcjami komputerowymi w przyszłości. Dodatkowo, możesz skorzystać z poradników usuwania Amazonaws znajdujących się na końcu artykułu. 

Adware może ukrywać się na złośliwych stronach

Zespół BedyNet.ru wierzy, że użytkownicy mogą nieświadomie przyzwalać na dostanie się adware na ich komputery przeglądają niezaufane strony, których złośliwe skrypty są przechowywane na serwerach S3. Kliknięcie na jakąkolwiek zawartość na stronę – wliczając w to banery, tekst, łącza oraz wyskakujące okienka – może rozpocząć automatyczną instalację adware'a bez zgody użytkownika. 

Mądrym działaniem będzie też unikanie podejrzanych stron, oznaczonych jako niechronione bądź niebezpieczne. Zauważ, że te strony mogą proponować instalację jakiegoś programu bądź twierdzić, że twój komputer już padł ofiarą ataku. Zawsze też korzystaj z profesjonalnego programu ochronnego zapewniającego ochronę w czasie rzeczywistym, aby zapobiec próbom dostania się do komputera przez potencjalnie niepożądane aplikacje. 

Adware może też rozpowszechniać się przez bundle oprogramowania. Innymi słowy, możesz zainstalować je wraz z darmowymi aplikacjami, gdy w instalatorze wybierzesz opcję instalacji Szybką/Zalecaną. My zaś proponujemy skorzystać z instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz odznaczenie wszystkich domyślnie zaznaczonych pól dających pozwolenie na instalację niepożądanych aplikacji. 

Usuń natychmiastowo wirusa Amazonaws

Jeśli męczy Cię spam Amazonaws oraz niepokoi stan bezpieczeństwa twojego komputera, nie wahaj się i rozpocznij procedurę eliminacyjną. Zalecamy skorzystanie z profesjonalnego programu anty-malware, który pomoże Ci pozbyć się adware'a. Opcja ta jest czasooszczędna – zajmie tylko kilka minut.

Potencjalnie niepożądana wersja tej aplikacji ma kilka wersji takich, jak wirus iPhone Amazonaws s3 czy oszustwo Amazonaws Android, które próbują dostać się do twojego smartfona. Warto więc oczyścić system zanim wirus znajdzie swoją szansę na atak. Uważaj jednak – musisz usunąć wszystkie komponenty powiązane z wirusem.

W tym celu szybko ukończ eliminację Amazonaws z pomocą jednego z proponowanych przez nas programów ochronnych. Pobierz aplikacją anty-malware z pomocą bezpośredniego linku oraz pozwól jej na dokładny skan systemu.

Jeśli chcesz usunąć wirusa Amazonaws ręcznie, zrób to odpowiednio. Jeśli brakuje Ci doświadczenia, skorzystaj z poniższych instrukcji i naucz się wykrywać oraz usuwać adware wrez ze wszystkimi jego elementami. Znajdziesz instrukcję na ten temat na dole artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Amazonaws:

Usuń Amazonaws z rodziny systemu Windows

Użytkownikom Windowsa zaleca się korzystać z poniższego poradnika, by usunąć wirusa Amazonaws z ich komputerów.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Amazonaws oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Amazonaws lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Amazonaws z systemu Mac OS X

Jeśli irytują Cię reklamy Amazonaws, skorzystaj z instrukcji przeznaczonych dla Maca.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAmazonaws czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Amazonaws z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Amazonaws oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Amazonaws. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Amazonaws z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Amazonaws powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Amazonaws z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Amazonaws oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Amazonaws. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Amazonaws z Google Chrome

Aby przywrócić Chrome'a do pierwotnego stanu, musisz znaleźć wszystkie podejrzane wpisy powiązane z adware, takie jak Amazonaws, S3-amazonaws.com, S3.amazonaws.com, oraz je odinstalować. Nie zapomnij później zresetować przeglądarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Amazonaws oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Amazonaws. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Amazonaws z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Amazonaws i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Amazonaws. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-amazonaws.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Amazonaws