Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń Amazando.co (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Oszustwo z darmowym iPhonem z Amazando próbuje wyciągnąć dane osobiste od łatwowiernych użytkowników komputerów

Obrazek strony Amazando.co

Amazando.co bądź Amazando.net to podejrzana domena generowana przez program typu adware. Chrome oraz inne popularne przeglądarki mogą zacząć przekierowywać na tą domenę po instalacji programu freeware, a następnie denerwować ofertami darmowych iPhone'ów.

Domena ta jest też znana jako platforma reklamowa – wyświetla ona reklamy komercyjne, takie jak porównania cen, kupony, promocje, zniżki, popularne oprogramowanie i podobne. Eksperci klasyfikują ją jednak jako program adware z powodu wyświetlania adresów typu iphone7-uk.lp2.amazando.net oraz podobnych stron wypełnionych złośliwą zawartością.

To zaś sprawia złą sławę oszustwu Amazando. Po tym, jak złośliwe rozszerzenie znajdzie się w domyślnej przeglądarce, różne rodzaje reklam (w tym wyskakujące okienka, banery, hiperlinki itd) zaczynają wyświetlać się wśród najczęściej wyświetlanych stron.

Bazując recenzję Amazando na podstawie różnych for dyskusyjnych dochodzi się do wniosku, że ta zwodnicza domena zazwyczaj zawiera fałszywe nagrody. Użytkowników prosi się o wzięcie udziału w ankiecie wymagającej podania pełnych danych osobowych, adresów email oraz innych danych jednoznacznie identyfikujących użytkownika. Uważaj gdyż Amazon Fitbit i inne oferty są częścią ataku phishingowego rozpoczętego przez oszustów dążących do wyłudzania informacji.

Wiedz, że za Amazando nie otrzymasz żadnych nagród. „Zapisując się”, upubliczniasz swoje dane osobiste, ryzykując ich nadużycie. W najgorszym wypadku, zebrane dane mogą być użyte do subskrypcji bezużytecznych usług w Twoim imieniu, generowania chwytliwego spamu bądź inicjowania ataków phishingowych.

Twórcy wirusa Amazando.co korzystają z reklam na wiele sposobów. Pozwalają ona na generowanie przychodu z kliknięć, sprzedaż informacji na czarnym rynku, nakłanianie ludzi do zakupu subskrypcji zwodniczych usług i tak dalej. Dlatego też eksperci nakłaniają użytkowników do szybkiego usunięcia wirusa Amazando. Najlepszym do tego narzędziem jest ReimageIntego – możesz jednak użyć innego programu tego typu.

Przykładowe reklamy Amazando.coReklamy Amazando.co mogą nie tylko wyświetlać oferty i zniżki, ale także przekierowania na oszustwo iPhone.

Jeśli to nie wystarczy, istnieje ryzyko przekierowywania Amazando na inne złośliwe strony. Niechronione systemy mogą nie poradzić sobie z zablokowaniem ryzykownych infekcji komputerowych. W efekcie, ludzie mogą mieć do czynienia ze stałymi uszkodzeniami komputera bądź innymi problemami systemu.

Zauważ, że usunięcie Amazando.co jest najlepszym rozwiązaniem, by chronić nie tylko siebie, lecz także swój komputer. Dołączyliśmy do tego artykułu instrukcję, która wyjaśni, jak krok po kroku usunąć adware. Zapoznasz się z nią na końcu artykułu.

Potencjalnie niepożądane programy mogą być powiązane z wirusem iPhone

Eksperci z LesVirus.fr otrzymali wiele uwag że użytkownicy stale są przekierowywani na strony -iphone7-uk.lp2.amazando.net oraz fitbitionic.l.amazando.co. Eksperci zauważyli, że po tym, jak Amazando znajdzie się na komputerze, zalewa on komputer fałszywymi konkursami o iPhone'a, kantowanymi ofertami Fitbit bądź lewymi bonami o wysokości 500€.

Wyskakujące okienko informuje, że zostałeś wybrany do przetestowania iPhone'a 7, wygrania bletu lotniczego bądź Fitbit Ionic. Chcemy Cię tu już upewnić, że jest to fałszywa oferta i nie pownieneś jej ufać. Oszustwo prosi o podanie następujących prywatnych informacji:

 1. Adres;
 2. Numer telefonu;
 3. Adres e-mail;
 4. Imię i nazwisko.

Nie powinieneś podawać żadnych informacji osobistych, gdyż te dane mogą zostać wykorzystane do celów phishingowych. Zauważ, że Amazando.co może być powiązane z innymi wirusami nai Phone oraz szkodzić nie tylko komputerowi ale też i urządzeniom mobilnym.

Jeśli Twoja przeglądarka przekierowuje na takie i podobne oszustwa, zamknij natychmiast kartę/okno i zaopatrz się w zaufany program antywirusowy, jeśli wciąż takowego nie posiadasz. Pomoże Ci on pozbyć się złowrogiej aplikacji oraz zapewni ochronę w przyszłości.

Techniki dystrybucji Adware

Ci, którzy ostatnio instalowali nowe oprogramowanie, powinni ostrożnie sprawdzić, czy nie dodało ono potencjalnie niepożądanych programów podczas instalacji. Twórcy bundlują programy adware wraz z aplikacjami freeware, by zwodzić ludzi do nieświadomego ich pobierania i instalacji.

Powinieneś więc korzystać z takich wskazówek, by uniknąć programów niepożądanych:

 1. Wybieraj instalację Zaawansowaną zamiast instalacji Szybkiej/Zalecanej;
 2. Ostrożnie skorzystaj z procedury instalacyjnej i zapoznaj się z Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania;
 3. Odznacz pola, które były domyślnie zaznaczone, ponieważ pozwalają one na instalację adware'ów na komputerze.

Najszybszy sposób na deinstalację Amazando.co

Możesz usunąć wirusa Amazando.co zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Znalezienie wszystkich rozszerzeń powiązanych z wirusem może być jednak problemem. Dlatego najbezpieczniejszą i najbardziej zaufaną opcją będzie eliminacja automatyczna.

Zauważ, że jeśli nie dasz rady odinstalować wszystkich podejrzanych elementów adware'a, będzie on dalej wyświetlał oszustwa Amazando i inne irytujące wiadomości. Dlatego też pobierz program ochronny i pozwól mu przeprowadzić eliminację Amazando.co.

Mimo faktu, że ręczna eliminacja jest wyzwaniem, zamieściliśmy poradnik, jak ją należycie przeprowadzić. Warto zastosować się do tego programu z uwagą, ponieważ pomijanie kroków może prowadzić do nieudanej eliminacji adware'a bądź w najgorszym wypadku uszkodzenia sprzętu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Amazando.co:

Usuń Amazando.co z rodziny systemu Windows

Możesz się nauczyć, jak usunąć reklamy Amazando z systemu Windows, jeśli skorzystasz z poniższej instrukcji.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Amazando.co oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Amazando.co lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Amazando.co z systemu Mac OS X

Poniższym poradnikiem oczyścisz system Mac OS od tego adware'a:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAmazando.co czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Amazando.co z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Amazando.co oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Amazando.co. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Amazando.co z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Amazando.co powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Amazando.co z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Amazando.co oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Amazando.co. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Amazando.co z Google Chrome

By z powodzeniem usunąć reklamy Amazando.co, musisz usunąć wszystkie podejrzane wpisy powiązane z tym potencjalnie niepożądanym programem. Poniższa instrukcja przeprowadzi Cię przez cały proces:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Amazando.co oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Amazando.co. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Amazando.co z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Amazando.co i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Amazando.co. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Amazando.co i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach