Usuń Amazando.co (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, kw. 2018

Instrukcja usuwania Amazando.co

Czym jest Amazando.co?

Oszustwo z darmowym iPhonem z Amazando próbuje wyciągnąć dane osobiste od łatwowiernych użytkowników komputerów

Obrazek strony Amazando.co

Amazando.co bądź Amazando.net to podejrzana domena generowana przez program typu adware. Chrome oraz inne popularne przeglądarki mogą zacząć przekierowywać na tą domenę po instalacji programu freeware, a następnie denerwować ofertami darmowych iPhone'ów.

Domena ta jest też znana jako platforma reklamowa – wyświetla ona reklamy komercyjne, takie jak porównania cen, kupony, promocje, zniżki, popularne oprogramowanie i podobne. Eksperci klasyfikują ją jednak jako program adware z powodu wyświetlania adresów typu iphone7-uk.lp2.amazando.net oraz podobnych stron wypełnionych złośliwą zawartością.

To zaś sprawia złą sławę oszustwu Amazando. Po tym, jak złośliwe rozszerzenie znajdzie się w domyślnej przeglądarce, różne rodzaje reklam (w tym wyskakujące okienka, banery, hiperlinki itd) zaczynają wyświetlać się wśród najczęściej wyświetlanych stron.

Bazując recenzję Amazando na podstawie różnych for dyskusyjnych dochodzi się do wniosku, że ta zwodnicza domena zazwyczaj zawiera fałszywe nagrody. Użytkowników prosi się o wzięcie udziału w ankiecie wymagającej podania pełnych danych osobowych, adresów email oraz innych danych jednoznacznie identyfikujących użytkownika. Uważaj gdyż Amazon Fitbit i inne oferty są częścią ataku phishingowego rozpoczętego przez oszustów dążących do wyłudzania informacji.

Wiedz, że za Amazando nie otrzymasz żadnych nagród. „Zapisując się”, upubliczniasz swoje dane osobiste, ryzykując ich nadużycie. W najgorszym wypadku, zebrane dane mogą być użyte do subskrypcji bezużytecznych usług w Twoim imieniu, generowania chwytliwego spamu bądź inicjowania ataków phishingowych.

Twórcy wirusa Amazando.co korzystają z reklam na wiele sposobów. Pozwalają ona na generowanie przychodu z kliknięć, sprzedaż informacji na czarnym rynku, nakłanianie ludzi do zakupu subskrypcji zwodniczych usług i tak dalej. Dlatego też eksperci nakłaniają użytkowników do szybkiego usunięcia wirusa Amazando. Najlepszym do tego narzędziem jest FortectIntego – możesz jednak użyć innego programu tego typu.

Przykładowe reklamy Amazando.coReklamy Amazando.co mogą nie tylko wyświetlać oferty i zniżki, ale także przekierowania na oszustwo iPhone.

Jeśli to nie wystarczy, istnieje ryzyko przekierowywania Amazando na inne złośliwe strony. Niechronione systemy mogą nie poradzić sobie z zablokowaniem ryzykownych infekcji komputerowych. W efekcie, ludzie mogą mieć do czynienia ze stałymi uszkodzeniami komputera bądź innymi problemami systemu.

Zauważ, że usunięcie Amazando.co jest najlepszym rozwiązaniem, by chronić nie tylko siebie, lecz także swój komputer. Dołączyliśmy do tego artykułu instrukcję, która wyjaśni, jak krok po kroku usunąć adware. Zapoznasz się z nią na końcu artykułu.

Potencjalnie niepożądane programy mogą być powiązane z wirusem iPhone

Eksperci z LesVirus.fr otrzymali wiele uwag że użytkownicy stale są przekierowywani na strony -iphone7-uk.lp2.amazando.net oraz fitbitionic.l.amazando.co. Eksperci zauważyli, że po tym, jak Amazando znajdzie się na komputerze, zalewa on komputer fałszywymi konkursami o iPhone'a, kantowanymi ofertami Fitbit bądź lewymi bonami o wysokości 500€.

Wyskakujące okienko informuje, że zostałeś wybrany do przetestowania iPhone'a 7, wygrania bletu lotniczego bądź Fitbit Ionic. Chcemy Cię tu już upewnić, że jest to fałszywa oferta i nie pownieneś jej ufać. Oszustwo prosi o podanie następujących prywatnych informacji:

 1. Adres;
 2. Numer telefonu;
 3. Adres e-mail;
 4. Imię i nazwisko.

Nie powinieneś podawać żadnych informacji osobistych, gdyż te dane mogą zostać wykorzystane do celów phishingowych. Zauważ, że Amazando.co może być powiązane z innymi wirusami nai Phone oraz szkodzić nie tylko komputerowi ale też i urządzeniom mobilnym.

Jeśli Twoja przeglądarka przekierowuje na takie i podobne oszustwa, zamknij natychmiast kartę/okno i zaopatrz się w zaufany program antywirusowy, jeśli wciąż takowego nie posiadasz. Pomoże Ci on pozbyć się złowrogiej aplikacji oraz zapewni ochronę w przyszłości.

Techniki dystrybucji Adware

Ci, którzy ostatnio instalowali nowe oprogramowanie, powinni ostrożnie sprawdzić, czy nie dodało ono potencjalnie niepożądanych programów podczas instalacji. Twórcy bundlują programy adware wraz z aplikacjami freeware, by zwodzić ludzi do nieświadomego ich pobierania i instalacji.

Powinieneś więc korzystać z takich wskazówek, by uniknąć programów niepożądanych:

 1. Wybieraj instalację Zaawansowaną zamiast instalacji Szybkiej/Zalecanej;
 2. Ostrożnie skorzystaj z procedury instalacyjnej i zapoznaj się z Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania;
 3. Odznacz pola, które były domyślnie zaznaczone, ponieważ pozwalają one na instalację adware'ów na komputerze.

Najszybszy sposób na deinstalację Amazando.co

Możesz usunąć wirusa Amazando.co zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Znalezienie wszystkich rozszerzeń powiązanych z wirusem może być jednak problemem. Dlatego najbezpieczniejszą i najbardziej zaufaną opcją będzie eliminacja automatyczna.

Zauważ, że jeśli nie dasz rady odinstalować wszystkich podejrzanych elementów adware'a, będzie on dalej wyświetlał oszustwa Amazando i inne irytujące wiadomości. Dlatego też pobierz program ochronny i pozwól mu przeprowadzić eliminację Amazando.co.

Mimo faktu, że ręczna eliminacja jest wyzwaniem, zamieściliśmy poradnik, jak ją należycie przeprowadzić. Warto zastosować się do tego programu z uwagą, ponieważ pomijanie kroków może prowadzić do nieudanej eliminacji adware'a bądź w najgorszym wypadku uszkodzenia sprzętu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Amazando.co

Odinstaluj z systemu Windows

Możesz się nauczyć, jak usunąć reklamy Amazando z systemu Windows, jeśli skorzystasz z poniższej instrukcji.

Aby usunąć Amazando.co z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Amazando.co (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Amazando.co z systemu Mac OS X

Poniższym poradnikiem oczyścisz system Mac OS od tego adware'a:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAmazando.co czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Amazando.co i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Amazando.co po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Amazando.co. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

By z powodzeniem usunąć reklamy Amazando.co, musisz usunąć wszystkie podejrzane wpisy powiązane z tym potencjalnie niepożądanym programem. Poniższa instrukcja przeprowadzi Cię przez cały proces:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Amazando.co i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Amazando.co i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach