Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń oprogramowanie adware Chrome (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Adware Chrome'a infekuje Twoją przeglądarkę, by serwować Ci niezaufane, sponsorowane treści

Przykłady reklam wyświetlanych przez adware Chrome

Adware na Chrome'a to zwodnicze aplikacje stworzone do wyświetlania wyskakujących okienek banerów lub reklam w tekście stron użytkowników Google Chrome. Po instalacji, może ono zmienić ustawienia Rejestru Windows, dodawać rozszerzenia przeglądarki, a nawet przejąć skróty tejże tylko po to, by dostarczać reklamy każdego dnia. Rozmaite odmiany tego adware'a mogą zaatakować zarówno Windowsa, jak i Maca.

Każdy z wirusów reklamowych Chrome'a generuje dla swoich twórców głównie przychód typu pay-per-click promując okreslone witryny, produkty czy usługi. Programy te są stworzone do śledzenia aktywności sieciowej użzytkownika i wykorzystywania zebranych danych do ładowania wybranych dla niego reklam.

Liczba reklam generowanych przez malware Chrome'a często irytuje użytkowników i – krótko po instalacji reklamującego oprogramowania – szukają narzędzi do czyszczenia przeglądarki zdolnych zatrzymać niekończącą się falę denerwujących reklam. Niestety, instalacja fałszywych programów tego typu potrafi mocno pogorszyć sytuację i wywołać jeszcze więcej problemów takich, jak spowolnienie systemu, awarie przeglądarki czy naruszenie prywatności.

Istnieje kilka rodzajóa adware bazującego na przeglądarce Chrome Ponizej znajdziesz listę sposobów na zauważenie adware'a stworzonego na przeglądarkę Google.

 • Poszukaj podejrzanych linków wyświetljących się w pasku adresu przed przekierowaniem Cię na stronę reklamy. Adres znajdujący w pasku przeglądarki może zmienić się parę razy, lecz jeśli odkryjesz, jaki link kieruje Cię do tych stron, będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie wyszukując problem w bazie danych, którą regularnie aktualizujemy.

  Część najzęstszych adresów powiązanych z takimi aplikacjami to Onclickmax.com, Trackingclick.com, Querylead.com, Adsbtrack.com, poza nimi istnieje jednak wiele innych. Linki te często zawierają ID reklamy, które znika po załadowaniu określonej strony oraz jej zawartości.

  Takie przekierowanie zwykle prowaczą do stron tylko dla dorosłych, nakłaniających do dołączenia do sieci handlowych lub promujących podejrzane narzędzia oferujące wyczyszczenie systemu za okresloną cenę.

 • Możesz też rozpoznać adware Chrome'a poprzez jego nazwę na okienkach i banerach, które generuje. Chociaż większość wirusów reklamowych przestało umieszczać swoją nazwę przy reklamach, możesz czasem zobaczyć podejrzaną linijkę typu “powered by [nazwa adware]” or “[nazwa adware] ads.”

  Nazwa dołączona do reklam ujawnia infekcję odpowiedzialną za spowolnienie przeglądarki. Przez to możesz ją wykryć i usunąć poprzez Panel Sterowania lub ustawienia przeglądarki. Jednymi z najbardziej dominujących adware'ów tego typu są QkSee, DNS Unlocker i Settings Manager.

 • Fałszywe przeglądarki Chromium także stają się problemem, który może zmusić do poszukania narzędzi do usuwania malware Google. Jak zapewne wiesz, najpopularniejsza przeglądarka internetowa bazuje na projekcie Chromium, który jest open-source'owy i dostępny dla wszystkich, którzy chcą stworzyć własną wersję popularnej przeglądarki internetowej.

  Niestety, oszuści często wykorzystują ten kod to tworzenia adware'a, który zamienia skróty prawdziwej przeglądarki i ładuje zewnętrzne reklamy w krótkich odstępach dnia. Niektóre z tych niechcianych przeglądarek są zwane Chromium virus, Chroomium, eFast, Tortuga bądź Olcinium.

 • W końcu, malware Chrome'a, które wyświetla fałszywe ostrzeżenia o wirusach także należą do kategorii adware mimo, że jest to dużo bardziej zwodnicze oprogramowanie. Jego głównym celem jesr zwieść niedoświadczonych użytkowników i przekonać ich, że system jest bardzo mocno zainfekowany.

  Niestety, niepowodzenie w identyfikacji fałszywego wsparcia technicznego wyświetlającego “Alarm Bezpieczeństwa Apple,” “Krytyczny BŁĄD Internet Explorera,” “Alarm Bezpieczeństwa Internetu” lub podobne ostrzeżenia może prowadzić do krytycznych problemów takich, jak utrata danych bądź finansów, infekcji malware i innychproblemów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.

  Głównym szczegółem, który pomaga rozpoznać atak próbujący skontaktowć Cię z oszustami są rzeczone „darmowe” numery podane na ekranie. Takie wiadomości zwykle pojawiają się w przeglądarce i są ciężkie do zamknięcia, gdyż gwałtownie się duplikują.

 • W niektórych wypadkach tylko program anty-malware lub anty-spyware jest w stanie zidentyfikować i usunąć dla Ciebie adware Chrome'a. Na dzisiejszym rynku możesz znaleźć różnorakie programy tego typu. Nasz zespół poleca tylko na ReimageIntego lub Malwarebytes

  Programy te udowodniły, że są świetnymi narzędziami, jeśli chodzi o usuwanie adware lub innych programów irytujących reklamami. Kompletny skan systemu jest niezbędny do identyfikacji wirusa. Poczekaj cierpliwie aż program ukończy swoją pracę z sukcesem.

Wirus adware Chrome'aWirusy adware na Chrome'a są ekstremalnie irytujące. Wyświetlają one różne reklamy korzystając z przeglądarki Google Chrome. Zwykle, wirus ten może wpływać zarówno na system Windows, jak i na Mac.

Żeby pozbyć się wyskakujących okienek, reklam oraz fałszywych alarmów o wirusie, zalecamy Ci usunięcie adware'ów Chroma poprzez użycie odpowiedniego oprogramowania. Istnieje spora liczba infelcji, które powodują niepotrzebne zmiany w ustawieniach Chrome'a oraz dostarczają materiały komercyjne bez zgody użytkownika. Zwykle, jest ciężko zidentyfikować tą aplikację, która dokonuje tej niechcianej aktywności w komputerze.

Dokonaj kasacji adware'a Chrome'a z pomocą zaufanych programów anty-spyware. Znajdziesz ich listę na końcu artykułu.  Przygotowaliśmy też poradnik, jak ubić oprogramowanie wyświetlające dziennie reklamy, bądź jednak bardzo czujny przy jego zastosowaniu – pominięcie nawet jednego kroku może zakończyć się nieudanm usunięciem wirusa Chromium.

Dystrybucha adwarów wyświetlających reklamy w Twojej przeglądarce internetowej

Wirus Chrome, generalnie, nie należy do kategorii malware, ponieważ korzysta z legalnych metod dystrybucji. Tego nie można jednak powiedzieć o wszelkich wspieranych przez reklamy aplikacjach, które mają wpływ na przeglądarkę. Jednakże, większość aplikacji typu spyware korzysta z tej samej techniki, aby dostawać się do niechronionych systemów. Jest ona znana jako bundling oprogramowania.

Bundling oprogramowania polega na zmodyfikowanych instalatorach, które po cichu sugerują instalację kilku dodatkowych aplikacji poza głównym programem. Przez to, zamiast instalowania pożądanego programu, instalator wypakowuje i umieszcza w komputerze komponenty niepożądanych aplikacji, zabundlowanych wraz z głównym programem.

Chwilę później ofiara zauważa niechciane paski narzędzi luc rozszerzenia w przeglądarce, a do tego nowe ustawienia strony głównej oraz wyszukiwarki, których nie zmieniała ona ręcznie.

Powód infiltracji potencjalnie niechcianych programów jest związany z tendencją do spieszenia się podczas instalacji. Wiele osób wierzy w to, że wybór „rekomendowanej” instalacji gwarantuje szybką i bezpieczną instalację programu. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Bundling oprogramowania pozwala umieszczaś w systemie dodatkowe programy, a „rekomendowane” ustawienia gwarantują zgodę użytkownika na ich legalną instalację.

Ponieważ informacje o o dodatkowych programach są zwykle napisane drobnym drukiem, użytkownik rzadko jest w stanie je zobaczyć. Zespół The VirusActivity.com zaleca wybór ustawień Własnych bądź Zaawansowanych przy instalacji pobieranych programów, ponieważ ustawienia te dają użytkownikowi wolność wyboru komponentów do instalacji.

Jak tylko zmienisz opcję instalacyjną na tą sugerowaną przez ekspertów, upewnij się że znadziesz i odznaczysz pola gwarantujące twoją zgodę na instalację dodatkowego oprogramowania.

Usuń z łatwością adware z Chrome'a na Mac'u oraz Windows

Użytkownicy szukający poradników usuwania adware z Chrome'a nie muszą szukać już dłużej. Poniższa instrukcja wyjaśnia, gdzie szukać plików i ustawień powiązanych z wirusem mającym negatywny lub kiepski do tolerowania wpływ na Twoje ulubione przeglądarki. By naprawić problemy wywołane przez adware, odinstaluj każdy komponent należący do potencjalnie niechcianej aplikacji będący w systemie.

Jeśli lubisz oszczędzać czas i chciałbyć automatycznie usunąć adware'y z Chrome'a, sprawdż proponowane przez nas aplikacje. Programy te pokazały, że są nieocenioną pomocą przy kasowaniu adware i pokładamy w nich pełne zaufanie. Jeśli zdecydujesz się pobrać jeden z nich, pobierz jego najświeższe uaktualnienie. Następnie sprawdź komputer poprzez pełny skan systemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania adware Chrome:

Usuń Chrome z rodziny systemu Windows

Sprawdź, czy ostatnio zainstalowałeś na komputerze jakieś podejrzane programy. Możesz odnaleźć odmiany adware'ów na Chrome'a w Panelu Sterowania w dziale Dodaj/Usuń Programy albo Programs and Features. Sugerujemy usunąć takie programy jak DNS Unlocker, Offers4U, Qksee, Settings Manager, Linkury SmartBar oraz wszystkie programy wspierające reklamy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chrome oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chrome lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Chrome z systemu Mac OS X

Jeśli masz do czynienia z wirusem Chrome'a na Macu, skorzystaj z tych instrukcji aby oczyścić system OS X z zagrożeń.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChrome czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chrome z Google Chrome

Aby usunąć malware z Chrome'a, wejdź na stronę chrome://settings i sprawdź, jakie rozszerzenia zostały dodane do Twojej przeglądarki. Ostrożnie przejrzzyj każde z nich i usuń te niezaufane. Na koniec zresetuj przeglądarkę Chrome, by całkowicie sprzątnąć bałagan zrobiony przez potencjalnie niebezpieczne aplikacje.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chrome oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chrome. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chrome z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chrome i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chrome. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chrome-adware.html
Poradniki w innych językach