Skala niebezpieczeństwa:  
  (19/100)

Usuń Advanced Identity Protector - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Darmowy skaner Advanced Identity Protector wmawia ludziom, że ich prywatność jest w niebezpieczeństwie

Program Advanced Identity Protector

Advanced Identity Protector od Systweak Software jest promowany jako narzędzie chroniące tożsamość użytkownika. Mimo pięknych obietnic, działa on jednak jak potencjalnie niepożądana aplikacja posiadająca cechy scareware’a.

AdvancedIdentityProtector obiecuje następujące cechy, które mogą wydawać się użyteczne ludziom poważnie podchodzącym do ich cyberprywatności:

 • skanowanie przeglądarek, plików, emaili i wpisów rejestru Windows;
 • szyfrowanie i usuwanie danych;
 • czyszczenie śladów informacji osobistych;
 • ochrona przed kradzieżą tożsamości.

Advance Identity Protector jest dostępny na oficjalnej stronie programu w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. Twórcy aplikacji jednak korzystają z bardzo agresywnej strategii promującej płatną wersję Advanced Identity Protector’a. Po instalacji, program zaczyna wyświetlać irytujące okienka i reklamy oferujące zakup ulepszonej wersji aplikacji.

Gdy zainstalujesz darmową wersję programu Advanced Identity Protection, po pierwszym skanie systemu zauważysz, że działa ona tylko i wyłącznie jako skaner. co gorsza, może on zacząć wyświetlać wyolbrzymione wyniki ostrzegające o dziesiątkach „śladów tożsamości” oraz o braku możliwości naprawy tych problemów z pomocą darmowej wersji programu. Użytkowników prosi się o zakup licencji.

Ta podejrzana ochrona tożsamości posiada też swoje wsparcie telefoniczne, które w zamierzeniu ma pomóc Tobie rozwiązywać różne problemy. Pracownicy tego działu jednak będą próbować przekonać Cię do zakupu pełnej wersji programu bez względu na wszystko. Nie warto więc do nich dzwonić.

specjaliści zauważają, że aplikacja może działać tak, jak scareware, by podnieść sprzedaż programu. My zalecamy jednak sprawdzenie komputera odpowiednią aplikację, zainstalowanie wszystkich aktualizacji oraz usunięcie podejrzanych programów. To da pewność, że twoja tożsamość oraz system są chronione.

Zamiast zakupywać licencję, powinieneś więc usunąć Advanced Identity Protector z komputera. Możesz odinstalować program z pomocą Panelu Sterowania. Powinieneś też sprawdzić, czy nie sprowadził on też innych potencjalnie groźnych programów do systemu. Większość aplikacji niepożądanych jest w stanie instalować dodatkowe programy.

Zalecamy przeskanować system programem ReimageIntego jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób ten program znalazł się w Twoim komputerze. Możliwe, że aplikacja ta rozpowszechnia się w bundlach oprogramowania. Mogła też pojawić się w systemie z pomocą innych podejrzanych aplikacji. W tym celu lepiej usunąć Advanced Identity Protectora automatycznie i pozbyć się wszystkich aplikacji, które mogły zostać zainstalowane bez Twojej wiedzy.

Skan programu Advanced Identity ProtectorAdvanced Identity Protector może dostarczać fałszywe wyniki skanu systemu, by przekonywać ludzi do zakupu licencji.

Bezpośrednie pobieranie nie jest główną metodą infiltracji

Program ten jest dostępny z jego oficjalnej strony advancedidentityprotector.com. Bezpośrednie pobieranie nie wygląda jednak na główny sposób rozpowszechniania się tej aplikacji. Twórcy korzystają z bundlingu, by instalować darmową wersje skanera niezauważoną, a następnie by przekonywać użytkowników do zakupu pełnej licencji programu.

Program może być więc dołączony do paczek freeware i shareware. Powinieneś być przez to ostrożny podczas pobierania darmowych aplikacji z sieci, by uniknąć instalacji niechcianych programów. Jeśli polegasz na instalacji Szybkiej/Standardowej, mogłeś zainstalować rzeczonego wirusa Advanced Identity Protector nawet o tym nie wiedząc.

By uniknąć niechcianych aplikacji, a nawet malware, musisz korzystać z zaufanych źródeł pobierania oraz korzystać z instalacji Zaawansowanej/Własne. Jeśli instalator pokazuje domyślnie zaznaczone pola informujące o dodatkowych programach, odznacz je wszystkie.

Specjaliści z No Virus zauważają, że poprawna instalacja programu freeware trwa dużo krócej niż usunięcie niepożądanej aplikacji. Pamiętaj to przy instalacji nowego oprogramowania. Jeśli jednak popełniłeś błąd, przejdź do usuwania wirusa.

Wyjaśnienie sposobu eliminacji Advanced Identity Protectora

Możesz usunąć program Advanced Identity Protector ręcznie, korzystając z następujących kroków:

 1. Kliknij na Start i wejdź na Dodaj/Usuń Programy (albo Odinstaluj Program).
 2. Znajdź aplikację na liście programów. Kliknij na nią, a następnie kliknij przycisk Odinstaluj.

Program mógł jednak stworzyć kilka wpisów w rejestrze, które także powinny zostać usunięte. Modyfikacja rejestru może być niebezpieczna – szczególnie, jeśli miałbyś ją wykonywać pierwszy raz. Lepiej skorzystać z automatycznego sposobu na usunięcie Advanced Identity Protector – aplikacja anty-malware szybko poradzi sobie ze wszystkimi plikami wirusa.

Orginalnie, ten złośliwy program celuje w użytkowników systemu Windows. Jeśli jednak znalazłeś Advanced Identity Protectora na Macu, poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję usuwania wirusa.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Advanced Identity Protector:

Usuń Advanced Identity Protector z rodziny systemu Windows

Poradnik ten pomoże Ci całkowicie odinstalować Advanced Identity Protectora. Powinieneś jednak poszukać także innych podejrzanych aplikacji – zwłaszcza, jeśli ten program został zainstalowany bez Twojego pozwolenia. Dodatkowo, sprawdź zainstalowane przeglądarki by być pewnym, że nie zostały także zainstalowane żadne podejrzane dodatki.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Advanced Identity Protector oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Advanced Identity Protector lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Advanced Identity Protector z systemu Mac OS X

Czasami program ten może pojawić się na Mac OS X. Jeśli jednak zauważyłeś skan Advanced Identity Protectora na ekranie, skorzystaj z tej instrukcji i pozbądź się programu:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdvanced Identity Protector czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Advanced Identity Protector z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Advanced Identity Protector oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Advanced Identity Protector. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Advanced Identity Protector z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Advanced Identity Protector powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Advanced Identity Protector z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Advanced Identity Protector oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Advanced Identity Protector. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Advanced Identity Protector z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Advanced Identity Protector oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Advanced Identity Protector. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Advanced Identity Protector z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Advanced Identity Protector i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Advanced Identity Protector. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-advanced-identity-protector.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Advanced Identity Protector