Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Addon Jet (Poradnik)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Adware

Addon Jet to program, który twierdzi, że jest w stanie pomóc użytkownikom komputerów zarabiać przez swoje rozszerzenia przeglądarki, dodatki, paski narzędzi i inne dodatki, które stworzyli. Ten program twierdzi, że użytkownicy mogą zarabiać pieniądze poprzez dodanie fragmentu kodu. Ta platforma do monetyzacji przedstawia się w ten sposób:

AddonJet monetizes your users by targeted Coupon ads, display ads, Contextual NewTab, Contextual Search, Video Ads, In-Text Ads and Data Analysis with full INDUSTRY COMPLIANCE.

Brzmi wciągająco i profesjonalnie. Jednak stwierdzono, że Addon Jet rozprzestrzenia się poprzez dołączone pakiety oprogramowania, porwanie komputerów ludzi, i wyświetlanianie ogromnych ilości treści promocyjnych. Takie zachowanie nie może być tolerowane i założymy sie, że wkurza cię to bardzo mocno. W tym artykule, mamy zamiar wyjaśnić, co jest prawdziwym celem tego programu.

Addon Jet virus

Dlaczego nie powinieneś nigdy klikać w te reklamy?

AddonJet został oznaczony jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Jednak próbuje on przedstawiać się w atrakcyjny sposób. To jest to, co twórcy tego oprogramowania mówią:

Mamy lepsze osiągnięcia niż wszystkie inne firmy reklamowe, ponieważ nie reklamujemy żadnych reklam osób trzecich, ponieważ głównie wstrzykują one złośliwe oprogramowanie, a także biorą udział w innych szkodliwych działaniach. Zyskasz niesamowite przychody każdego dnia.

Niestety, „Addon Jet ads,” “Ads by Addon Jet” i podobne reklamy często są sponsorowane, co oznacza, że są one związane z innymi stronami internetowymi, dlatego nie zalecamy kliknięcia na te reklamy. Oczywiście, nie mamy prawa twierdzić, że każda reklama od tego dodatku jest niebezpieczna lub zawiera złośliwe oprogramowanie. Jednak niektóre z tych reklam mogą Cię przekierować do niebezpiecznych stron internetowych. Należy pamiętać, że firmy zewnętrzne są nieprzewidywalne, więc przekierowania Addon Jet mogą prowadzić do takich źródeł internetowych:

 1. Niektóre niepopularne strony internetowe należące do sponsorów;
 2. Strony, które zawierają złośliwe oprogramowanie i są oznaczone jako niebezpieczne.

Jeśli nie chcesz doświadczyć problemów, które to adware powoduje, zalecamy korzystanie z programu anty-spyware, aby rozpocząć pełną kontrolę systemu za pomocą ReimageIntego,który jest przyzwoitym programem, który wykrywa i usuwa oprogramowanie szpiegujące i złośliwe oprogramowanie.

Addon Jet data analysis service – co to jest?

Addon Jet jest nadzorowany przez firmę Sierra Labs, która oferuje swoim użytkownikom usługi analizy danych. Mimo, że firma obiecuje chronić prywatność użytkownika, wygląda na to, że zbiera informacje na temat wyszukiwanych haseł, stron które użytkownik odwiedza, zbiera poglądy użytkowników, dane zawartych w nich, kliknięcia, adresy e-mail, adresy IP, przybliżoną geolokalizacą komputera, informacje na temat oprogramowania i tak dalej. Wielu użytkowników Internetu nie lubi ujawniania takich informacji osobom trzecim, ponieważ mogą one zacząć wysyłanie ton spersonalizowanych i chwytliwych reklam. Tak więc, im dłużej utrzymasz ten adware zainstalowanym, tym więcej danych będzie wyciekało do osób trzecich.

W jaki sposób Addon Jet porywa komputery?

Zwykle ten program przechwytuje przeglądarki (IE, Chrome, Firefox, Safari) w formie dodatku. Podczas gdy większość użytkowników nie zauważy, kiedy i jak udaje mu się wejść i osiedlić się jako dodatek w przeglądarkach internetowych, istnieje sposób, aby rozpoznać i zapobiec infiltracji. Ten adware zazwyczaj rozprzestrzenia się w pakiecie z innymi programami darmowymi lub shareware. Aby rozpoznać, czy masz zamiar zainstalować pakiet oprogramowania, należy wybrać tryb instalacji „Niestandardowy” lub „Zaawansowany” i zdecydować się na odznaczenie bezpłatnych dodatkowych komponentów sugerowanych dla Ciebie.

Chcemy pomóc ci usunąć tego pasożyta PC – tak, mamy przewidziane nawet dwie opcje usuwania dla Ciebie. Można je znaleźć na stronie 2.

Jak pozbyć się tego potencjalnego zagrożenia?

By usunąć wirusa Addon Jet, musisz znaleźć go na liście Dodaj/Usuń programy i wyeliminować go stamtąd. Następnie, starannie zbadaj listę i spróbuj dowiedzieć się, czy jakieś inne mniej znane aplikacje zostały zainstalowane wraz z Addon Jet. Podajemy szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak to zrobić poniżej tego artykułu. Jednakże, nie ma innej opcji, aby usunąć wirusa Addon Jet. Na szczęście, można użyć bardziej zaawansowanej techniki – zrobić pełne skanowanie systemu oprogramowaniem anty-malware. To gwarantuje usunięcie wszystkich możliwych infekcji komputerowych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Addon Jet:

Usuń Addon Jet z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Addon Jet oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Addon Jet lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Addon Jet z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAddon Jet czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Addon Jet z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Addon Jet powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Addon Jet z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Addon Jet oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Addon Jet. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Addon Jet z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Addon Jet oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Addon Jet. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Addon Jet z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Addon Jet i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Addon Jet. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Addon Jet i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach