Skala niebezpieczeństwa:  
  (7/100)

Usuń Adaware secure search (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Adaware secure search to program przejmujący kontrolę nad przeglądarką, który może zostać zainstalowany razem z innym freeware lub shareware

Adaware secure search

Adaware secure search to wtyczka zaprojektowana przez firmę Lavasoft zajmującą się zabezpieczeniami i może być pobrana z oficjalnych źródeł, takich jak Chrome Web Store. Jednak większość użytkowników orientuje się, że rozszerzenie zostało zainstalowane zaraz po instalacji shareware lub freeware – ta technika marketingowa nazywana jest pakietowaniem i często używana jest do dystrybucji różnych potencjalnie niechcianych programów .

Oprócz podejrzanych technik instalacji, wirus Adaware secure search może wprowadzić zmiany w wyszukiwarkach Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub innych i ustawić je na Bezpieczne wyszukiwanie. Co za tym idzie, to działanie zmienia sposób w jaki użytkownicy znajdują informacje oparte na swoich zapytaniach, ponieważ prawdziwe wyniki są często zastępowane linkami sponsorowanymi.

Aby usunąć Adaware secure search z Windows 10 lub innych systemów operacyjnych, musisz odinstalować wtyczkę i zresetować przeglądarki, by upewnić się, że wszystkie elementy programu przejmującego kontrolę zostały wyeliminowane. Więcej szczegółów znajdziesz w dolnej części tego artykułu.

Nazwa Adaware secure search
Typ Program przejmujący kontrolę nad przeglądarką, PUP
Powiązane Web Companion
Developer Lavasoft
Dystrybucja Oficjalne źródła, pakietowanie oprogramowania 
Oznaki  Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej, linki sponsorowane, itp.
Czynniki ryzyka Instalacja potencjalnie niechcianych programów, wyciek danych do nieznanych podmiotów
Zakończenie Usuń wtyczkę z pomocą naszych instrukcji manualnych znajdujących się poniżej lub użyj oprogramowania zabezpieczającego
Optymalizacja By usunąć Adaware search, najpierw je odinstaluj i zresetuj swoją przeglądarkę. Następnie przy użyciu ReimageIntego upewnij się, że twój komputer działa najlepiej jak może

Podobnie jak siostrzana aplikacja Web Companion, Adaware secure search może wyświetlać użytkownikom różne reklamy takie jak okna pop-up, migające okna, banery, propozycje, oferty i inne natrętne treści. Poza tym, pojawić mogą się także przekierowania i użytkownicy mogą wylądować na podejrzanych stronach, gdzie mogą być zainstalowane inne potencjalnie niechciane programy.

Kolejna niechciana aktywność tej potencjalnie niechcianej aplikacji związana jest ze zbieraniem informacji. Przejmowanie kontroli przez Adaware secure search może oznaczać, że śledzone są różne informacje, np.:

 • adres IP,
 • dostawca usług internetowych,
 • dane techniczne, 
 • geolokalizacja,
 • zapytania wyszukiwania,
 • odwiedzone strony,
 • kliknięte linki, itp. 

Developerzy Adaware secure search zbierają te dane z pomocą sygnałów nawigacyjnych i plików cookies, by wyświetlać ci reklamy ukierunkowane. To działanie wpływa na to, jakie strony przeglądasz, a nawet jakie produkty kupujesz online.

Program przejmujący kontrolę nad przeglądarką Adaware secure searchAdaware secure search to program przejmujący kontrolę nad przeglądarką, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej i wyświetla alternatywne wyniki wyszukiwania

Potencjalnie niechciany program może być promowany na niebezpiecznych stronach internetowych, które są powiązane z adware . W takim przypadku usunięcie Adaware secure search nie wystarczy, by zatrzymać reklamy, przekierowania i inną niechcianą aktywność w twoich przeglądarkach. Poza tym, jeżeli nie wiesz skąd wzięła się wtyczka, może być to także złośliwa/przejęta wersja programu.

Najlepszy sposób na upewnienie się, że twoje urządzenie jest wolne od PUP to przeskanowanie go za pomocą sprawdzonego oprogramowania anty-malware. Chociaż Lavasoft sama jest firmą zajmującą się zabezpieczeniami, zalecalibyśmy skorzystanie z innych źródeł. Po przeprowadzeniu pełnego skanu systemu przy użyciu narzędzia zabezpieczającego, polecamy ci również skorzystanie z ReimageIntego, by przywrócić system do stanu sprzed wystąpienia niechcianych konsekwencji spowodowanych przez PUP.

Instaluj aplikacje internetowe uważnie, bez pomijania kroków

Pakietowanie oprogramowania to szeroko stosowana praktyka, nawet jeśli nie do końca jest ona uczciwa, ponieważ zazwyczaj nie daje wystarczających informacji o tym, co oferowane jest w instalatorze aplikacji. Developerzy często używają różnych sztuczek, takich jak wyszarzone przyciski, już zaznaczone pola wyboru, wprowadzające w błąd rozmieszczenie przycisków, itp. Niestety, nawet najbardziej szanowane firmy stosują tę praktykę, choć poziom oszustwa jest bardzo mocno zróżnicowany.

Ogólnie rzecz biorąc ta praktyka powinna służyć dobrze zarówno programistom, jak i użytkownikom, ponieważ ci drudzy mogą wypróbować programy za darmo. Niestety, wiele takich aplikacji karmi użytkowników reklamami i całkowicie zapomina o UX. Poza tym, niektóre z pakietowanych aplikacji (szczególnie z nieznanych stron) mogą być złośliwe: tworzą potajemnie farmy kryptowalut na twoim urządzeniu, szpiegują twoje działania czy nawet umożliwiają instalację dodatkowych aplikacji bez twojej zgody.

Dlatego, aby nie dać się zwieść tej praktyce pamiętaj, by zawsze trzymać się instrukcji instalacji i nigdy nie pomijać kroków. Co najważniejsze, powinieneś zawsze wybierać ustawienia Zaawansowane lub Niestandardowe zamiast Zalecanych lub Szybkich, gdyż właśnie tam często ukryte są potencjalnie niechciane programy. 

Wirus Adaware secure search

Usuń ze swojego urządzenia Adaware secure search lub wszelkie inne niechciane programy

W większości przypadków Adaware secure search można usunąć odinstalowując jedynie wtyczkę z wyszukiwarki Mozilla Firefox, Chrome lub innej. Jednak w niektórych przypadkach program musi zostać odinstalowany. W tym celu musisz sięgnąć do listy zainstalowanych aplikacji, znaleźć tę niechcianą i zakończyć jej działanie w ten sposób.

Usunięcie paska Adaware secure search może być jednak trochę skomplikowane, jeśli wraz z nim zainstalowane zostały inne programy (szczególnie jeśli nie jesteś pewny czym one są). Dlatego najlepszym działaniem będzie przeskanowanie komputera oprogramowaniem zabezpieczającym – usunie to automatycznie wszystkie niechciane aplikacje. Następnie powinieneś zresetować każdą z zainstalowanych przeglądarek, zgodnie z poniższymi wyjaśnieniami.

 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Adaware secure search:

Usuń Adaware secure search z rodziny systemu Windows

Aby usunąć Adaware secure search z systemu operacyjnego Windows, podążaj za tymi instrukcjami:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Adaware secure search oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Adaware secure search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Adaware secure search ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Adaware secure search z systemu Mac OS X

Jeśli chcesz pozbyć się PUP z komputera Mac, wykonaj następujące kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdaware secure search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Adaware secure search z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Adaware secure search oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Adaware secure search. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Adaware secure search z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Adaware secure search powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Adaware secure search z Mozilla Firefox (FF)

Aby usunąć Adaware secure search z Firefox, zresetuj przeglądarkę do pierwotnego stanu. W tym celu postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Adaware secure search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Adaware secure search. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Adaware secure search z Google Chrome

Zresetuj Google Chrome kiedy wyeliminujesz już PUP:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Adaware secure search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Adaware secure search. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Adaware secure search z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Adaware secure search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Adaware secure search to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Adaware secure search. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-adaware-secure-search.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Adaware secure search