Usuń 30Tab.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Instrukcja usuwania 30Tab.com

Czym jest 30Tab.com?

30Tab – zwodnicza wyszukiwarka nie do porównania z Google

Ilustracja przedstawiająca 30tab.com

30Tab to porywająca przeglądarki aplikacja potencjalnie niepożądana znna z wnikania do systemu bez wiedzy użytkownika. Ta oszukańcza wyszukiwarka może też powodować stałe przekierowania na niezaufane strony oraz zbierać prywatne informacje bez wiedzy użytkownika. Z tego powodu eksperci umieścili 30tab.com w grupie aplikacji potencjalnie niepożądanych oraz porywaczy przeglądarki.

Zwykle, wirus 30Tab instaluje się w komputerze podczas instalacji zwykłych aplikacji. Pojawia się on wraz ze specyficznymi rozszerzeniami pozwalającymi na modyfikację przeglądarki i ustawienie się jako domyślne źródło wyników. Dlatego ludzie zauważają przekierowania na hxxp://30tab.com/ po otwarciu okna czy karty. Przekierowania na nieznane strony mogą być niebezpieczne, gdyż w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba oszustw znacznie wzrosła.

Jeśli takie zmiany nie wyglądają według Ciebie na poważne, 30Tab modyfikuje także wyniki wyszukiwania. Wprowadzają między nie sponsorowane reklamy, by ściągać ruch i zwiększać przychód typu pay-per-click. Jeśli szukasz z pomocą tej strony, możesz nigdy nie otrzymać dobrych jakościowo wyników.

By tego było mało, po ataku możesz zauważyć znaczny wzrost liczby wyskakujących okienek z ankietami, kuponami czy promocjami. Zmiany te są też powiązane z obecnością potencjalnie niepożądanego programu. Zauważ jednak, że kliknięcie na takie reklamy może uszkodzić komputer lub prowadzić do stron phishingowych. By zapobiec ryzyku otrzymania zainfekowanej reklamy, zalecamy usunąć wirusa 30Tab z komputera. W tym celu wybierz ReimageIntego będące jednym z najefektywniejszych narzędzi przystosowanych do walki z tym porywaczem.

Obrazej prezentujący 30tab.com30tab.com imituje wiarygodną wyszukiwarkę oraz zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych platform mediów społecznościowych

Promowane oferty często, agresywnie promują produkty słabej jakości, przecenione i bezużyteczne. Poza tym, skoro twórcy 30tab.com mówią, że nie biorą odpowiedzialności za reklamy, ludzie mogą skończyć na bardzo podejrzanych reklamach oraz zainfekować swoje systemy innymi niepożądanymi aplikacjami.

Jeśli myślisz, że przekierowania mogą zostać łatwo zignorowane, pamiętaj też o tym, że ta fałszywa wyszukiwarka ukrywa swoje warunki użytkowania oraz politykę prywatności. Korzystając więc z usługi wyrażasz zgodę na każdą działalność z tym związaną. Chcemy ostrzec, że aplikacje niepożądane mogą zbierać informacje jednoznacznie identyfikujące użytkownika oraz wykorzystywać je dla własnych korzyści.

Podobnie, powinieneś się nie wahać i usunąć już teraz 30tab.com z komputera. Wykorzystaj ReimageIntego dla najlepszych wyników – program ten usunie taż inne cyberzagrożenia będące w komputerze.

Wskazówki, jak uniknąć infiltracji porywacza przeglądarki i innych niepożądanych programów

Aplikacje potencjalnie niepożądane są rozpowszechniane z pomocą bundli oprogramowania. Jest to technika zwodząca niedoświadczonego użytkownika poprzez ukrycie porywacza w instalatorze innej aplikacji. Podczas samej procedury instalacyjnej oferuje się mu następnie instalację Szybką lub Zalecaną – wybór takiej opcji powoduje ominięcie kroków pokazujących domyślnie zaznaczone pola pozwalające na instalację potencjalnie niepożądanych programów.

Z tego powodu powinieneś wybrać opcję instalacji Zaawansowanej lub Własnej oraz odznaczyć te pola. Dodatkowo, warto unikać instalowania takich aplikacji, jak optymalizatory systemu czy konwertery PDF/wideo. Programy te bardzo często ukrywają niepożądane elementy, a nawet same przybierają ładny wygląd i rozprowadzają malware. Poza tym, trzymaj się z daleka od jakiegokolwiek rodzaju reklam oraz aplikacji związanych z reklamami w celu ochrony komputera..

Metody eliminacji 30Tab.com

Nawet jeśli 30Tab.com nie jest złośliwym programem, może skomplikować proces swojego usuwania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, porywacze mają ze sową pluginy resetujące zmiany wprowadzone przez użytkownika i przywracające j jako domyślne wyszukiwarki czy strony. Zwykły użytkownik komputera nie jest na tyle doświadczony, by je wszystkie wykryć i odinstalować.

Do usunięcia 30Tab zalecamy mocny program ochronny stworzony do eliminacji niepożądanych programów wraz z ich komponentami. Jest to też najbezpieczniejszy sposób, ponieważ unikasz tak uszkodzenia ważnych plików komputera poprzez procedurę.

Według ekspertów z Losvirus.es, usunięcie 30Tab.com powinno zostać przeprowadzone z wysoką ostrożnością – skorzystaj z poniższych instrukcji i dokonaj tego krok po kroku. Dodatkowo, zalecamy skorzystać z jednego z narzędzi opisanych poniżej. Możesz jednak też użyć każdego innego programu tego typu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania 30Tab.com

Usuń 30Tab.com z rodziny systemu Windows

Żeby usunąć 30tab.com z systemu WindowsOS, musisz zastosować się do poniższego poradnika.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 30Tab.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 30Tab.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń 30Tab.com z systemu Mac OS X

Użytkownicy systemów Mac powinni ostrożnie wyszukać wszelkich komponentów powiązanych z porywaczem:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim30Tab.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 30Tab.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 30Tab.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 30Tab.com z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli chcesz przywrócić Mozillę Firefox do poprzedniego stanu, odinstaluj wszystkie rozszerzenia wspoerające wirusa 30tab.com

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 30Tab.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 30Tab.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 30Tab.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 30Tab.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 30Tab.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 30Tab.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 30Tab.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 30Tab.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 30Tab.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach